Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2023-01-25
398.2(477.87)
Б 72
Бобонич, Ганна Василівна. 
Казки та легенди бабусі Ганнусі : [збірник] / Г. В. Бобонич ; упоряд., підгот. текстів П. П. Бобонич. – Ужгород : РІК-У, 2022. – 136 с. 
 
До збірника ввійшли казки та легенди зібрані та впорядковані від Петах Марії Юріївни (дів. Герц) та Бобонич Пелагеї Степанівни (дів. Савка) в 70-ті pp. минулого століття та написані Ганною Бобонич.
Для науковців, філологів, істориків, етнографів, викладачів та студентів вузів, учителів та учнів загальноосвітніх шкіл, усіх шанувальників народнопоетичної творчості.
 
726(477.87)
Ж 87
Жулканич, Борис Михайлович. 
Ужгородський некрополь Кальварія : відкрита книга пам’яті / Б. М. Жулканич, Л. І. Філіп, Л. Й. Сахарова. – Ужгород : РІК-У, 2022. – 192 с. : іл. – Бібліогр.: с. 187-190.
 
Книга про вічне... Про місця поховань в древньому Ужгороді та історію єдиної і унікальної в Україні історико-архітектурної, сакральної пам’ятки Закарпаття. Це своєрідне дослідження специфічної тематики минулого і сучасного Ужгорода та його відомих постатей буде цікавим для широкого загалу читачів.
 
821.161.2(477.87)
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. 
Дерево безсмертя : повість / Д. М. Кешеля. – К. : Академія, 2020. – 128 с. – (Ім’я).
 
Івана Праведного життя терло нещадно, а він тихо й терпляче тримався свого шляху. Жив як умів, мучився своїми гріхами, шукав правди і дивився у світ чистими очима дитини — світ відкрився йому істиною, над якою віками тремтить людська душа.
 
821.161.2(477.87)
М 58
Між Карпатами і Татрами : пол. поезія в укр. пер. Олександри Козоріз. Вип. 36 / вступ. сл., упоряд. Т. Ліхтей, пер. з пол. О. Козоріз. – Ужгород : РІК-У, 2022. – 80 с. – Текст укр., пол. мовами. 
 
Черговий, 36-й, випуск серії «Між Карпатами і Татрами» презентує вибране з доробку визначних польських поетів Леопольда Стаффа, Владислава Броневського, Юліана Тувіма та Константи-Ільде-фонса Ґалчинського в українському перекладі Олександри Козоріз.
 
821.161.2(477.87)
П 30
Петришко, Володимир. 
Коли Карпати були молодими : казки : [для дітей мол. та серед. шк. віку] / В. Петришко. – Ужгород : Ліра, 2020. – 98 с. 
 
Збірка Володимира Петришка включає чарівні, соціально-побутові, героїчно-фантастичні казки.
 
398(477.87)
С 31
Сенько, Іван Михайлович. 
Слухай, сину... : фольклор. скарби подружжя Марії і Михайла Сеньків із закарпат. села Келечин у записах їх сина Івана / І. М. Сенько. – Ужгород : TIMPANI, 2022. – 396 с. : іл.
 
У книзі зібрано всі жанри й різновиди пісенної, оповідальної, обрядової усно-поетичної творчості як складової буття родини М. Ф. Сенька (1910-1967) та М. В. Сенько (1912-1990) із закарпатського села Келечин на Верховині, «батьків фольклориста І. М. Сенька, які використовували усну словесність як засіб народної педагогіки (забавлянки, скоромовки, загадки, притчі, прислів’я), в обрядових дійствах (пісні на хрестинах, весільні ладканки, світські й релігійні святовечірні колядки, похоронні пісні), як супровід в лікувальній та господарській магії (замовляння), для інформації про історичні, політичні та побутові події (історичні пісні, балади, співанки-хроніки, легенди, перекази, бувальщини), пояснення причинно-наслідкових зв’язків між добром і злом (апокрифічні легенди, демонологічні билиці), щоб розвеселити слухачів під час дозвілля (приспівки до танцю, жартівливі пісні, казки та анекдоти), а то й щоб висловити невдоволення суспільно-політичним ладом (політичні анекдоти).
 
821.161.2.09(477.87)
Ш 66
Шкіря, Василь Васильович. 
Потушняк у моєму житті / В. В. Шкіря. – Мукачево : Карпатська вежа, 2021. – 136 с.
 
Письменник Василь Шкіря уже десятки літ досліджує сучасний літературний процес в Україні. Його публікації регулярно з’являються у періодичних виданнях, соціальних мережах та на різних сайтах. У них автор прагне по новому дивитись на розвиток літератури.
 

 


Новини

2023-02-06
10 лютого о 16:30 в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка (пр..Свободи,16) відбудеться презентація нових книг Наталії Дурунди «За брамою пекла» та «Під клеймом OST». Наталія Дурунда — українська письменниця, авторка шести повістей і шести романів, членкиня Національної спілки письменників України. Серед творів пані Наталії художні твори про сталінські репресії, події Другої Світової війни, російської агресії на Сході України та радянсько-афганської кампанії 1979-1989 рр. Роман «За брамою пекла» – творче полотно, зіткане з мозаїки реальних людських спогадів і гармонійно вплетене в цікавий сюжет. Художній твір веде читача сторінками Другої Світової війни, в яких ідеться про долі українців, вивезених на примусові роботи до фашистської Німеччини. Роман «Під клеймом «OST» – друга книга серії «За брамою пекла», що змальовує життя репатріантів у повоєнний період, Хрущовської відлиги, Горбачовської перебудови і аж до наших днів. 
2023-02-04
07.02.23   Творча майстерня:  "Креативна годівничка" - майстер клас  та цікава інформація від орнітолога з УжНУ, ідеї професійної художниці, поради майстра - дорослим та дітям. Виготовлені орнітологічні таблички будуть встановлені на набер. Незалежності ;  екологічні годівнички з дерева та кераміки - розміщені на території Скансену.  Для всіх учасників додатково б/о  екскурсія музеєм архітектури та побуту. Організатори заходу: волонтери, ГО "Неємія", ГО "АБЗ", ГО "Сінема Спейс"
2023-02-03

Шановні колеги, пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали "Василь Поп - фундатор закарпатського літературознавства", присвячені 90-річчю від дня народження кандидата філологічних наук, критика.

2023-02-02

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

2023-01-25

Шановні користувачі! Пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу краєзнавства.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день