Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ЗБЕРІГАННЯ БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ

2023-10-29
629.73
В 80 
Вплив зовнішніх факторів на власне обертання штучних супутників Землі [Текст] : [монографія] / В. П. Єпішев [та ін.] ; М-во освіти і науки України, Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". - Ужгород : РІК-У, 2023. - 124 с.
 
Монографiя присвячена дослiдженню впливів зовнішніх збурюючих факторів навколоземного космічного простору на власне обертання штучних супутників Землі на прикладі супутників серії “MIDAS”, “Ajisai”, “Topex/Poseidon”. Аналіз власного обертання дестабілізованих супутників може допомогти розкриттю фізичних процесів, що слабо проявляються, в навколоземному космічному просторі. У багатьох випадках вони проявляють себе тільки на досить тривалих проміжках часу, пройшовши цілий ряд перетворень. Розраховано на студентiв, iнженерiв, аспiрантiв, викладачiв i наукових спiвробiтникiв.
 
528
П 27
Пересоляк, Р. В. Розробка та реалізація будови кадастрових файлів обміну та засобів їх контролю [Текст] : монографія / Р. В. Пересоляк ; М-во освіти і науки України, Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". - Ужгород : ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т", 2022. - 152 с.
 
Монографія присвячена дослідженню та створенню кадастрових файлів. Особлива увага приділяється структуруванню інформації що може містити обмінний файл а також розробленню нового формату кадастрового файлу обміну та мови розмітки, що базується на ХМL Розроховано на студентів, інженерів, аспірантів, викладачів і наукових співробітників землевпорядних, геодезичних та інформаційних спеціальностей.
 
664.7
Г 19
Гапонюк, Ігор Іванович. Витоки та організаційно-технічні питання зберігання й переробки зерна [Текст] : [навч. посіб.] / І. І. Гапонюк. - Ужгород : ФОП Сабов А. М., 2021. - 248 с.
 
Ґрунтовно висвітлено протиріччя та суперечності загально-визнаної теорії виникнення відтворюючого господарювання та перших держав, доведено спірність традиційної версії та наукову обґрунтованість альтернативної з виникнення відтворюючого господарювання прадержав на теренах Надчорномор’я, викладено хронологію перших промислових зернозаготівельних та переробних технологій та виробництв, викладено основи технологій зберігання зерна, борошна, круп і комбікормів, вимоги до зерносховищ.
 
004.5
М 30
Марченко, Наталя Андріївна. Технологія CSS [Текст] : навч.-метод. посіб. для студентів спец. 124 "Системний аналіз", 186 "Видавництво і поліграфія" / Н. А. Марченко, М. М. Малько, Г. Ю. Сидоренко ; М-во освіти і науки України, Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". - Ужгород : РІК-У, 2023. - 108 с.
 
Викладено опис базових понять CSS, механізмів підключення таблиць стилів до html-документів, опис синтаксису та првил формування різних типів html-елементів та css-селекторів, принципи позиціювання елементів у потоці HTML.
 
655(477.411)"1902/1919"
К 58
Кожушко, Євгенія Віталіївна. Нотне видавництво Генріха Їндржишека, 1902-1919 [Текст] / Є. В. Кожушко, Л. В. Івченко ; Нац. акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т книгознавства. - К. : Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2021. - 528 с.
 
У дослідженні репрезентовано історію і нотну продукцію видавництва Генріха (Ї́ндржиха) Ї́ндржишека (1857–1924) – власника музичного магазину, майстерень з ремонту й виробництва музичних інструментів у Києві, засновника фірми грамзапису «Екстрафон». У роботі характеризовано особливості окремих видань та видавничих серій. Наводиться інформація і наукові описи усіх, виявлених на цей час примірників нотної продукції Їндржишека не тільки з фондів НБУВ, але і з інших бібліотек, приватних колекцій.
 

 


Новини

2023-12-11

В розділі "Електронна бібліотека" до ваших послуг електронна версія збірника спогадів, статей, бібілографічних джерел "Петро Скунць у колі сучасників".

2023-12-08

З нагоди 160-річчя від дня народження видатного українського письменника, фольклориста, мовознавця, етнографа Бориса Грінченка пропонуємо вам віртуальну виставку "І душу, і тіло даймо  за край свій єдиний...".

2023-12-08

Запрошуємо вам на презентацію книжки Миколи Пігуляка "Кухмейстер".

2023-12-06

12 грудня в нашій бібліотеці відбудеться презентація детективного роману Ярини Вовк "Не плач, моє красуне".
Вхід вільний.

2023-11-27

Шановні користувачі! Ювілейний рік Дмитра Кременя триває і ми пропонуємо вам нові надходження літератури до Відділу краєзнавства, які присвячені життю і творчості видатного земляка.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день