Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2024-07-15
821.161.1(477)
П 12
Павлюк, Ілларіон. Білий попіл : [роман] / І. Павлюк ; пер. з рос. М. Бриних.  Л. : Вид-во Старого Лева, 2020. – 352 с. 
 
Приватному детективу Тарасу Білому замовляють розслідувати вбивство панночки. Обвинувачують такого собі семінариста Хому Брута, й справа ніби геть зрозуміла... Втім, хутір, де сталося вбивство, приховує таємницю. І ця таємниця – страшніша за всі оповідки про панночку, яка встала з гробу.
«Білий попіл» – це надзвичайно цікавий, атмосферний та водночас динамічний трилер у стилі нуар. У ньому повно загадок, що їх до останнього кортить розкрити. І, згідно з законами жанру, найменша деталь свого часу неодмінно отримує блискавичне пояснення. Але особливість роману в тому, що кожна таємниця врешті-решт матиме не одне, а відразу два трактування – логічне і містичне. Тому, залежно від світосприйняття читача, роман стає чи то детективним трилером, чи то містичним. А втім, саме про це і хочеться поміркувати наприкінці книжки...
821.161.1(477)
П 12
Павлюк, Ілларіон. Я бачу, вас цікавить пітьма : роман / І. Павлюк ; пер. з рос. В. Стах. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2023. – 664 с.
 
Київського кримінального психолога Андрія Гайстера відправляють консультантом у богом забуте селище Буськів Сад. Зимової ночі там зникла маленька дівчинка. А ще там водиться Звір – серійний маніяк, убивств якого тамтешні мешканці воліють не помічати... У цьому проклятому селищі, де все по колу і всі живуть життям, яке ненавидять, розслідування постійно заходить у глухий кут. Андрій вірить, що загублена дівчинка, попри все, жива і він її знайде. Але нікому, крім нього, це не потрібно.
«Я бачу, вас цікавить пітьма» – історія про непробивну людську байдужість і пітьму всередині нас. Про чесність із собою й ціну, яку ми готові заплатити за забуття. Про гріхи, що матеріалізуються, і спокуту, дорожчу за спокій.
821.161.1(477)
П 12
Павлюк, Ілларіон. Танець недоумка : [роман] / І. Павлюк ; пер. з рос. Р. Мельників. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2023. – 680 с.
 
Космічний біолог Гіль, за плечима якого чимало військових операцій, переживає не найкращі часи: безробіття, безгрошів'я, сім'я на межі розлучення, ще й висока ймовірність, що проявиться спадкова генетична хвороба, в якій швидка смерть – це чи не найкращий фінал. І ось неочікувано з'являється пропозиція роботи, яка, здавалося б, вирішує всі проблеми одночасно: наукова експедиція на далеку планету. Хороші гроші, медична страховка, мінімальні ризики. Чи виявиться рішення летіти, до якого підштовхує страх, правильним? І чи такі вже мінімальні ризики на далекій і химерній планеті Іш-Чель?
821.161.2
Д 36
Дереш, Любко. Там, де вітер : роман / Л. Дереш. – Л. : Вид-во Анетти Антоненко, 2021. – 304 с.
 
«Там, де вітер» – історія кризи письменника-бунтівника, яка розгортається водночас із війною в країні. Аполітичний маргінал, аби віднайти втрачене натхнення, вирушає в тур Україною у ролі ґонзо-журналіста разом з рок-гуртом студентів-першокурсників. Однак мандрівка країною мимоволі змушує письменника шукати відповіді на питання, від яких він так відчайдушно тікає. А можливість творити в дорозі – єдиний спосіб віднайти себе знову, переосмислити свою роль у суспільстві, яке проходить через війну. У цій історії багато алюзій на світову культуру, що зливаються у позачасовий міжцивілізаційний палімпсест, в який вписаний і герой, і Україна, переплітаючись своїм контркультурним настроєм з виразно військовою тональністю, якою просякнуті висловлювання й події в країні. І поза часом й простором вони створюють гострий діалог між нещадною реальністю і творчим началом, притаманним кожній людині.
821.161.2
Д 28
Декань, Олексій Іванович. Нурлінь : технофентезі / О. І. Декань. – Гайсин : ТуТ, 2022 – Кн. 1 : Длань Еміхола. – 2022. – 320 с.
 
На зміну майстрам мечів і списів приходять пістолі та мушкарди, а славетні донедавна каталонські загони альмогаварів скоро стануть історією. Найманець на прізвисько Камо супроводжує експедицію до спекотних джунглів, але виявляється не готовим до покладеної на нього місії. Таємничий птах Сокіл-реготун переносить його на населений місяць Нурлінь. Планета доживає останній вік, її сонце холоне. Найманець має можливість реабілітувати себе та врятувати світ, що гине. На шляху йому доведеться зустріти немало союзників, а ще більше – ворогів. Чи вийде в нього гідно використати подарований долею другий шанс?
«Нурлінь» написаний у жанрі фентезі й не залишить читача байдужим. Автор підіймає теми вільного вибору, другого шансу й викуплення. Длань Еміхола – перша книга Нурліньського літопису.
821.161.2
К 38
Кідрук, Макс. Нові темні віки : [роман] / М. Кідрук. – Рівне : Бородатий Тамарин : Видавець Тетяна Кідрук, 2023 –  Кн. 1 : Колонія. – 2023. – 904 с.
 
2141 рік.
Людство на Землі ще не оговталося від хвороби клодис, що призвела до найбільшої за пів століття пандемії, коли з’являється новий патоген, який інфікує винятково вагітних жінок. Група вчених-імунологів намагається з’ясувати, що він таке і чи пов’язана його поява з нейтринними спалахами, зафіксованими довкола планети.Чисельність населення марсіанських Колоній перевищує сто тисяч мешканців, і третина з них – народжені на Марсі. Вони програють суперспеціалістам із Землі боротьбу за робочі місця в наукомісткій економіці Марса і змушені гарувати, мов раби, на низькокваліфікованих ручних роботах. Що більше їх сягає повноліття, то дужче вони прагнуть змін, не усвідомлюючи, що ці зміни ставлять під загрозу саме існування Колоній.
«Колонія» – перша книга з фантастичного циклу «Нові Темні Віки» про світ у ХХІІ?столітті. Це історія про те, що людина, попри всі досягнення цивілізації, не змінюється, й ані збільшення тривалості життя, ні навіть перетворення на двопланетний вид не гарантує людству порятунок. 

 


Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день