Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

2024-12-23
94(477)"2014/2022"
Ж 74
Жити попри все: розповіді жінок про війну, 2014 та 2022 : [у текстах є згадки та описи окупації, полону, тортур, сексуального насилля, втрати близьких та воєн. дій] / О. Апчел, Л. Біленька [та ін.] ; за заг. ред.: С. Світова, Н. Нестеренко ; ГО "Східноукр. центр громад. ініціатив". – К. : ФОП Ямчинський О. В., 2024. – 164 с.
 
Ця книга створена для всіх українців, які переживають свої гіркі досвіди війни та потребують прикладів опори для продовження життя та боротьби. У цій книзі 11 українок різних професій і з різних регіонів розповідають про пережитий травматичний досвід війни. Історії охоплюють події з 2014 та з 2022 років. Авторки щиро та відверто написали про життя в російській окупації, втрату через війну рідних, майна та здоров’я, полон, сексуальне та гендерно зумовлене насилля, пов’язане з війною, тощо. Вагомою частиною їхніх історій є розповіді про те, що їх підтримувало під час цих потрясінь і продовжує допомагати переживати травматичний досвід війни. Підсумком видання є розділ від психологині, присвячений питанням відновлення.
304
К 75
Кохання, вареники чи підбори: що допомагає українкам підкорювати світ/ Т. В. Лебедєва, О. Харлан [та ін.] ; упоряд. Т. В. Лебедєва. – К. : Кліо, 2018. – 192 с. 
 
Це видання розповідає, чим українки відрізняються від інших жінок світу. Ви дізнаєтеся, як вони доглядають за собою, як вибудовують стосунки з чоловіками, що їдять, якому стилю одягу надають перевагу, що читають, як виховують дітей. Тут зібрані секрети й хитрощі українок, одкровення іноземців та особисті історії жінок. Співавторами стали десять відомих жінок, які досягли помітних вершин у різних сферах життєдіяльності (культура, спорт, бізнес, краса тощо). Ви побуваєте у них на кухні, в гардеробній, у спальні, сходите з ними на перше побачення і станете гостями на їхньому весіллі. Книжка не лише відповість на всі питання про українок, а й розкаже, як вони можуть підкорити світ.
 
364.6(477)
П 27
Перші кроки до відновлення справедливості: посібник для тих, хто долає наслідки сексуального насильства, учиненого в ході збройної агресії Росії проти України/ Л. Касянчук, Н. Лелюх [та ін.] ; іл. О. Гордієнко ; ГО "Східноукр. центр громад. ініціатив". – К. : ФОП Ямчинський О. В., 2024. – 240 с.
 
Дане видання ставить за мету допомогти тим, хто постраждав від сексуального та гендерно-обумовленого насильства (СГОН), учиненого в ході збройної агресії Росії проти України. Матеріали посібника пояснюють, що таке СГОН, його форми та наслідки. У книзі можна знайти інформацію про першу медичну допомогу у випадках сексуального насильства та про те, як справлятися з психологічними наслідками такого насильства. Суттєву частину посібника присвячено доступним в Україні видам допомоги, якими можуть скористатися постраждалі, та практичним рекомендаціям щодо юридичного захисту прав уцілілих. У посібнику подано контакти державних та громадських організацій, які надають допомогу тим, хто постраждав від СГОН.
 
728.8(477)
З-26
Замки та палаци України: путівник / авт. ідеї, голов. ред. Ю. Савостіна, авт. текстів О. Чехній. – К. : ФОП Лопатіна О. О., 2020. – 192 с. 
 
Замки та палаци серед усіх історичних пам'яток вирізняються справжнім магнетизмом. Наче в коштовних скриньках, у них зберігається відгомін звитяжних битв, подих романтичних історій і цілком зримі артефакти свого часу. Вочевидь, Йдеться насамперед про фортеці й кам'яниці, що добре збереглися, проте навіть спостерігаючи руїни колись могутніх і пишних споруд, відчуваєш захват. Що більше ми розповідаємо про замки, то швидше вони будуть врятовані й відновлені. У цьому путівнику від Made in Ukraine зібрано як найпопулярніші замки та палаци України, так і ті, що відомі вужчому колу дослідників і мандрівників. Разом із тим ми не ставили за мету охопити всі без винятку пам'ятки такого штибу, задовольняючись найбільш мальовничими і такими, що вписувалися до маршрутних карт. І, звісно ж, мріючи, що уважний читач, спраглий до захопливих подорожей, піде далі за нас і побачить ще більше...
 
271.22(477)
Р 69
Романюк Тарас Васильович. Патріарх Володимир, або Спогади про батька : [док. нарис] / Т. В. Романюк ; упоряд. Б. Яремчишин. – Вид. 2-ге, допов. – К.  ; Вишневе : Духовна вісь, 2020. – 194 с.
 
Сьогодні, в період глобальних історичних процесів, що відбуваються в демократичній Україні, особливо назріла потреба вивчення та дослідження спадщини історичних діячів, чиї імена в радянський період замовчувались, а діяльність перебувала за межами наукового інтересу дослідників. Процес державного, духовного й релігійного відродження України спонукає до повернення з небуття видатних особистостей. Однією з таких яскравих постатей був справжній син України – Василь Омелянович Романюк, Патріарх Київський і всієї Руси-України. В минулому – священик, правозахисник, багаторічний в’язень сталінських і брежнєвських таборів, член Української Гельсінської групи, богослов, філософ. Про нелегкий, тернистий життєвий та духовний шлях В. Романюка розповідає в даній книзі його син Тарас, який, разом з батьком переживав етапи Його власної "хресної дороги".
159.923
П 86
Психологічний супровід особистості в умовах війни: навч. посіб. / С. Б. Кузікова, В. Л. Зливков [та ін.]. – К. ; Ніжин : Видавець ПП Лисенко М. М., 2024. – 260 с.
 
Навчальний посібник присвячено аналізу особливостей психологічної діагностики та психологічного супроводу особистості під час війни. Охарактеризовано теоретичні засади вивчення психології особистості в умовах війни, висвітлено поняття стресу та психологічних криз; окреслено типологію наслідків впливу війни на психологічний стан особистості, а також визначено ресурси особистості в умовах екстремальних ситуацій; подано засоби психодіагностики у практиці кризового психолога, зокрема психолога, який працює з паліативними клієнтами, у тому числі й військовими, які зазнали серйозних поранень; визначено важливу роль соціальної підтримки та шляхи її актуалізації у кризових ситуаціях, окреслено напрямки психологічної допомоги при переживанні горя та втрати, проаналізовано засоби психологічної підтримки в паліативній допомозі, охарактеризовано можливості використання та написання соціальних історій у контексті психологічної допомоги дітям. Навчальний посібник стане у нагоді психологам, педагогам, соціальним працівникам, психотерапевтам, всім, хто цікавиться психологічним консультуванням дітей та дорослих в умовах війни.
 
327(470:477)
А 65
Андрєєва Катерина. Білоруський Донбас / К. Андрєєва, І. Ілляш. – Х. : Фоліо, 2021. – 512 с. : іл. – (Воєнні щоденники). 
 
З часів війни в Афганістані білоруси не брали масової участі в бойових діях. На Донбасі вони виявилися третьою за чисельністю національною групою. Чому це стало можливим? Як Білорусь вплинула на конфлікт на сході України – і навпаки? Яка роль білоруських спецслужб і особисто Лукашенка в цій війні? Відповіді на ці та інші питання дає унікальне журналістське дослідження, в якому автори пропонують читачеві почути білорусів, що опинилися по різні боки фронту.
Книга "Белорусский Донбасс" російською мовою вийшла друком  у видавництві "Фоліо" влітку 2020 року, але її презентація в Білорусі, куди змогли доправити лише кілька примірників, відбулася тільки в лютому 2021-го. За рішенням суду книгу визнано екстремістською, її поширення у Білорусі заборонено. Катерина Андрєєва і журналістка Дарія Чульцова за прямий ефір, під час якого вони показали жорстокий розгін у Мінську акції пам’яті активіста Романа Бондаренка, в лютому 2021 року були засуджені до двох років колонії загального режиму.
323(477)"2021"
У-45
Україна - 30: [міжнар. Всеукр. форум "Україна - 30" : 30 років незалежності] / упоряд. М. П. Згурська. – Х. : Фоліо, 2021. – 160 с. 
 
Всеукраїнський форум "Україна-30" – це серія із 30 масштабних щотижневих форумів в Україні у 2021 році за участю топ-представників української влади, громадськості, експертів і міжнародних партнерів України. Форуми організовані Президентом і Кабінетом Міністрів України і приурочені до 30-річчя проголошення незалежності України. Всеукраїнський Форум "Україна-30" був створений задля актуалізації критично важливих для українського суспільства питань. Перший форум під назвою "Україна-30. Коронавірус: виклики та відповіді" пройшов у лютому 2021 р. Тематикою подальших форумів були соціальні, інфраструктурні, освітні, культурні та інші важливі питання. У засіданнях, дискусіях, прес-конференціях форуму брали участь Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, представники уряду, Верховної Ради, журналісти, медики, експерти, міжнародні діячі – представники Ради ЕС, НАТО, ВООЗ та інших міжнародних організацій. За підсумками Всеукраїнського Форуму "Україна-30", Президентом Зеленським було підписано важливі документи: закон "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо удосконалення системи управління у сфері земельних відносин", укази Президента України щодо збереження і відтворення лісів, про заснування Президентського університету тощо.
 

 


Новини

2024-12-31
Колектив нашої бібліотеки щиро вітає всіх з Новим роком! Нехай Новий рік стане для нас успішним і багатим на хороші події і знайомства, бажання і можливості. Бажаємо, щоб ви могли розділити радісні моменти з близькими людьми. Здоров'я, миру, удачі і благополуччя. Нехай Новий рік принесе радість, щастя і зміни в кращу сторону! Хай вас завжди оточують найдорожчі люди. І все, що загадано під бій курантів, обов'язково збудеться. Дякуємо кожному і кожній, хто оберігає наш спокій, пам’ятаємо всіх, хто віддав життя за нашу Україну!
2024-12-31

У п’ятницю, 3 січня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбудеться зустріч із військовим лікарем, медичним блогером Євгеном Дубровським, який презентує книжку «Історія, яку варто почути» про героїчний подвиг захисників Авдіївки.

2024-12-18

Шановні користувачі, до вашої уваги новий щоквартальник "Закарпаття на сторінках преси".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день