Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА БІБЛІОГРАФІЇ

2020-11-30
К 83.3
Ч-43
Іван Чендей у колі сучасників : зб. спогадів, ст., есе, худож. творів, бібліогр. джерел / М. І. Бабидорич, Ю. Бача, В. Біленко [та ін.] ; уклад. О. Д. Гаврош [та ін.] ; авт. ідеї проекту О. Д. Гаврош ; відп. за вип. : О. А. Канюка, М. І. Трещак ; БО “Міжнар. благод. фонд ім. І. Чендея”. – Вид. 2-ге, допов. – Ужгород : РІК-У, 2020. – 532 с. : фот., іл. – Бібліогр.: с. 488-490 та у підрядк. прим. – Імен. покажч.: с. 524-531. – До 95-річчя від дня народж. письменника.
 
Збірник матеріалів “Іван Чендей у колі сучасників” уперше вийшов у світ 2017 р. із нагоди 95-ріяччя від дня народження українського письменника, лауреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, який мав на меті показати не тільки постать митця, але й епоху, в якій він жив і творив. Друге видання містить публікації І. Чендея про видатних його сучасників, зокрема М. Кречка, Ф. Манайла, П. Тичину та ін., а також спогади, статті, есе, художні твори, розвідки літературознавців, колег по перу, журналістів, друзів, рідних, які навіч спілкуватися з ним. У збірнику досліджено основні вузлові “ядра” багатющої епістолярної спадщини прозаїка та громадського діяча. Друге видання доповнено новими матеріалами, спогадами, а також літературою про життя і творчість І. Чендея, що зявилася після 2017 року. 
Адресоване широкому загалові читачів, передовсім літературознавцям, краєзнавцям, викладачам, студентам, бібліотечним працівникам.
016:616(477)
А 62
Микола Михайлович Амосов. Легенда світової науки : біобібліогр. покажч. / упоряд. : Л. Є. Корнілов, Т. А. Остапенко ; наук. ред. Р. І. Павленко. – К. : Вид-во СПД Коляда О. П., 2009. – 80 с. : портр., іл., табл. – Бібліогр. наприкінці ст.
 
У біобібліографічному покажчику висвітлено основні етапи життя та наукової діяльності Миколи Михайловича Амосова (06.12.1913–12.12.2002) – видатного вченого в галузі медицини та біокібернетики, громадського діяча, академіка Національної академії наук України та Академії медичних наук України, засновника та директора Інституту серцево-судинної хірургії.
Під час підготовки видання використана документальна база та довідково-пошуковий апарат Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ), Національної наукової медичної бібліотеки України, Національної Парламентської бібліотеки України (нині – Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого), Інституту архівознавства НБУВ.
До видання входить хронологічний покажчик друкованих праць М. М. Амосова (1948–2005). У межах кожного року матеріал розташовано за абеткою у наступній послідовності: книги, наукові статті, видання за редакцією М. М. Амосова та книги, які видані іноземними мовами (більшість робіт, включених до покажчика, описано de visu. Наукові праці, літературні твори, філософські роздуми М. М. Амосова видано багатьма мовами світу. Допоміжний апарат складається з покажчиків: «Опубліковані інтерв’ю з М. М. Амосовим», «Література про життя та діяльність М. М. Амосова». Матеріал у книзі паралельно представлено українською, російською, англійською мовами.
339.92(477:4)
У-45
Україна – ЄС у 2020: здобутки та виклики : зб. матеріалів учасників онлайн-конф. EU Study Days / А. Булах, В. Посвятенко [та ін.]. – К. , 2020. – 86 с. – Бібліогр. наприкінці ст.
 
Збірка матеріалів учасників онлайн-конференцій EU Study Days.
Цю публікацію було створено для підтримки Представлення Європейського Союзу в Україні.
 
 
 
 
 
 

Новини

2026-02-26
Запрошуємо вас 2 березня о 17:00 на літературно-етнографічну зустріч "Ой, весна, весна, ти днем красна!"🌿   Весна - це не лише пора року, коли природа оживає після зимового сну, але й час, багатий на народні звичаї та обряди. В Україні з давніх часів зустрічали весну з радістю та надією на нове життя, тож на зустрічі зануримось у старовинні українські традиції, пов'язані з приходом теплого сезону.
2026-02-24
19 лютого  відбувся особливий вечір підтримки та єднання. Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка передала книги до «Ветеранського Хабу Закарпаття» - і це стало початком теплої зустрічі, наповненої розмовами, спогадами та щирими емоціями.  Завідувачка відділу проєктної та соціокультурної діяльності Євгенія Напуда розповіла про книги як спосіб підтримки ментального здоров’я, про силу читання у складні часи та про те, як історії допомагають знаходити опору, сенси й внутрішню рівновагу.  Вечір був дуже затишним, щемливим і по-справжньому душевним. Книги знайшли новий дім, а слова підтримки — відгук у серцях.  Особливу атмосферу створило музичне привітання для ветеранів та їхніх родин від Сергія Летучого — щире, живе й проникливе.  Дякуємо всім, хто був поруч і наповнив цей вечір підтримкою, довірою й теплом.
2026-02-19

Шановні користувачі, для вас новинки Інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку".

2026-02-16

Шановні користувачі, для вас нові цікавинки Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день