655(477.411)"1902/1919"
К 58
Кожушко, Євгенія Віталіївна. Нотне видавництво Генріха Їндржишека, 1902-1919 / Є. В. Кожушко, Л. В. Івченко ; Нац. акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т книгознавства. – К. : Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2021. – 528 с. : іл. – (З історії музичної спадщини України). – Назва обкл. : Нотне видавництво Генріха Їндржишека. – Бібліогр. у підрядк. прим. – Імен. покажч.: с. 37-38. – Покажч.: с. 485-524.
У дослідженні репрезентовано історію і нотну продукцію видавництва Генріха (Ї́ндржиха) Ї́ндржишека (1857-1924) – власника музичного магазину, майстерень з ремонту й виробництва музичних інструментів у Києві, засновника фірми грамзапису «Екстрафон», одного з засновників спортивного товариства «Сокіл» і культурно-просвітницького товариства імені Яна Амоса Коменського у Києві, члена Київської міської думи, активного діяча громадського і політичного життя Києва, чеха за походженням. На початку ХХ століття його видавництво було другим за розміром та значенням нотовидавничим центром в Україні. У роботі характеризовано особливості окремих видань та видавничих серій. Наводиться інформація і наукові описи усіх, виявлених на цей час примірників нотної продукції Їндржишека не тільки з фондів НБУВ, але і з інших бібліотек, приватних колекцій, Інтернет-ресурсів; представлено і ті видання, щодо яких інформацію встановлено за непрямими джерелами (усього 1422 позиції). Дослідження діяльності і реконструкція видавничого репертуару надає змогу відтворити раніше невідомі сторінки історії книжкової справи і культури в Україні. У коментарях до описів подано відомості про авторів музики, слів та про осіб, яким твори присвячено. До видання додається укладена авторами таблиця послідовності нотних дошок, де відтворено хронологію діяльності видавництва, іменний та систематичний покажчики. Працю проілюстровано 305 зображеннями (в основному титульних аркушів). Більшість відомостей про продукцію Г. Їндржишека вводиться до наукового обігу вперше.
Видання призначене для дослідників української культури, мистецтвознавців, музикознавців, книгознавців, музикантів-виконавців, педагогів, істориків, етнографів, фольклористів, бібліографів, бібліотекознавців, працівників музеїв, нотних видавництв а також широкому колу поціновувачів музики.
|
|