Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

2024-11-11
94(477.86=411.16)
Г 54
Глоцер Джек. Я пережив Голокост наперекір усьому = I Survived the Holocaust Against All Odds : унікальна та незабутня історія боротьби за життя / Дж. Глоцер ; пер. з англ. Н. Курішко ; Укр. центр вивч. історії Голокосту. – К. : Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2022. – 172 с. 
 
Джек Глоцер народився в сім’ї асимільованих євреїв у Рогатині на початку 1925 року. Він був найстаршим серед трьох дітей, мав велелюдну родину – дядьків, тіток і п’ятьох кузенів і кузин, що жили разом. У віці 16–19 років Джек став свідком убивства майже всієї єврейської громади свого рідного містечка нацистськими окупантами та їхніми помічниками. Мемуари охоплюють Джекове життя в Європі в 1925–1949 роках. За наполяганням дружини й рідних, через більш ніж 50 років після подій Джек записав свої спогади. Мемуари, що містять також велику кількість фото, власноруч укладені автором родинне дерево й мапу місцевості, є одним із небагатьох надзвичайно детальних свідчень життя, загибелі та відродження рогатинських євреїв у часи Другої світової війни. Двомовне видання виходить друком уперше й буде цікавим для широкої читацької аудиторії.
2
Ґ 60
Ґолибард Євген. Два крила людини: наука і релігія: мислення є основою культури, головним чинником кожної діяльності / Є. Ґолибард. – К. : Фенікс, 2021. – 160 с.
 
Наука і релігія – це два величезні простори для мислення і вдосконалення людини, людства і всієї космічної цивілізації. Попри те, що у кожному з цих просторів функціонують свої поняття, критерії і фахівці, вони обопільно створюють можливості для розвитку людини у позитивному напрямку. В епоху космічних польотів, науковий і релігійний світогляди не суперечать один одному, а розвиваються паралельно, взаємно доповнюючись та маючи кожен свою сферу раціонального застосування. Книгу підготовлено з метою просвітництва широкого кола читачів і вона призначена для заповнення певної прогалини в системі виховання, зокрема школярів і студентів.
 
32(477)
А 28
Адаптивні зміни політичного поля України в умовах війни: монографія / Г. Зеленько, В. Перевезій [та ін.] ; за ред.: О. О. Рафальський, О. М. Майборода ; Нац. акад. наук України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса. – К. : ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2023. – 672 с.
 
Монографія містить аналіз змін, що відбулися у політичному полі України під впливом розв’язаної Росією війни. Авторський колектив зосередив увагу на ключових аспектах політичних змін в Україні викликаних умовами воєнного стану – на функціональних змінах у політичній системі країни, на нових форматах взаємовідносин влади та суспільства, на новаціях у реалізації євроатлантичного курсу Української держави. Предметною сферою аналізу політичних змін у країні є функціонування політичних і владних інститутів, характер політичного правління відповідно до активізації суспільних процесів у духовній, культурній, етнополітичній сферах, пошук шляхів інтеграції України у світовий демократичний простір.Для науковців, викладачів, здобувачів вищої освіти, аналітиків, для всіх, хто цікавиться розвитком політичних процесів у країні.
027(477)
Д 63
Документні та інформаційно-довідкові комплекси архівів НАН України: створення та інтегрування до системи історичних знань про українську науку: [монографія] / О. І. Ємчук, Г. В. Індиченко [та ін.] ; відп. ред.: О. С. Онищенко, Л. М. Яременко ; Нац. акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архівознавства. – К. : Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2023. – 296 с. 
 
Монографію присвячено комплексному дослідженню питань сутності архівів як установ національної пам’яті. Розглянуто роль, місце та інтегровані функції Інституту архівознавства НБУВ, академічних наукових архівів у формуванні, збереженні, дослідженні, поширенні та використанні об’єктивної інформації історико-культурних документних комплексів з метою утвердження, збагачення і захисту національної пам’яті про вітчизняну науку. Сформульовано пріоритети та практичні рекомендації щодо подальшої розбудови і піднесення цінності архівів НАН України та їхніх документних та інформаційно-довідкових комплексів в інформаційному суспільстві. У додатках надано відомості про архівні фонди НАН України та її установ і особові архівні фонди українських вчених, що зберігаються в Інституті архівознавства НБУВ. Видання розраховане на дослідників у галузі архівознавства, документознавства, джерелознавства, історії науки, питань національної пам’яті, а також викладачів, аспірантів, студентів, працівників архівних установ.
821.161.2.09
П 77
Пріцак Омелян Йосипович. Коли і ким було написано "Слово о полку Ігоревім" / О. Й. Пріцак ; редкол.: М. Г. Жулинський, М. Сулима [та ін.] ; Укр. наук. ін-т Гарвард. ун-ту, Ін-т літ. ім. Т. Г. Шевченка Нац. акад. наук України, Ін-т сходознавства ім. А. Ю. Кримського Нац. акад. наук України. – К. : Обереги, 2008. – 340 с. 
 
Тільки після виходу у світ монументальної праці "Походження Русі" (т. 1,2) Омелян Пріцак завершив цикл наукових досліджень про Давню Русь саме проблемами поход ження "Слова о полку Ігоревім" – шедевра світової літератури доби Київської Русі.
Визначний філолог, лінгвіст, сходознавець, історик, орієнталіст широкого профілю світового масштабу всебічно опрацював 16 ключових елементів у взаємозв’язку з проблемами епохи "Слова о полку Ігоревім". Основну увагу у своїй праці вчений концентрує на вивчешіі людини не в ізоляції', а в суспільстві з його баченням світу, відповідним епосі менталітетом.Ця праця написана автором в унісон з хрестоносним походом всесвітньовідомого вченого-лінгвіста, професора Гарвардського Університету Романа Якобсона в обороні автентичності "Слова о полку Ігоревім" на противагу т. зв. "скептикам" щодо пам’ятки: А. Мазону, О. Зіміну, Е. Кінану.Сгруктурально-функціональнатеорія О. Пріцака історичної візіїна базі встановлсішх дихотомним аналізом історичних фактів у структурах закінчених історичних циклів дала можливість автору розв’язати дві найважливіші проблеми, а саме: коли і ким було написано "Слово о полку Ігоревім".Розрахована на філологів, лінгвістів, сходознавців, істориків, етнографів та всіх, хто цікавиться проблемою автентичності пам’ятки давньоруської літератури.
 
85.143(4УКР)
У-45
Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників [Образотворчий матеріал] : кат. третьої всеукр. виставки : [18-29 січ., 2008 р., Київ ; 1-25 лют. 2008 р., Львів ; 29 лют. - 30 берез. 2008 р., Донецьк ; 1-25 квіт. 2008 р., Мукачів] / М-во культури і туризму України, Нац. спілка худож. України  ; упоряд.: О. Мельник, О. Соловей [та ін.]. – К. : Оранта, 2008. – 182 с. 
 
Виставкове розмаїття України збагачується все новими й новими репрезентаціями та проектами, які згодом, витримавши випробування часом і здобувши прихильність шанувальників мистецтва та зацікавленої громадськості, набувають статусу традиційних. Третя всеукраїнська виставка "Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників" за проектом київського художника Олександра Мельника, організована за участю Міністерства культури і туризму України та Національної спілки художників України, є саме такою. Вона відкривається напередодні Дня соборності України, що знаменує об'єднання всіх українських земель в єдину державу. Історія України, прагнення її народу до єдності і незалежності, висвітлення і героїчних, і трагічних сторінок нашого літопису найголовніше завдання цієї мистецької акції, започаткованої в час всенародного українського духовного піднесення.

 


Новини

2024-11-18

20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.

2024-11-18
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день