Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2024-12-10
908(477.87)
Б 39
Безик, Маргарита Іванівна. Голубине і голубинці. Ч. 1 / М. І. Безик. – К. : Видавничий Дім АВМ, 2022. – 600 с. : іл. – Бібліогр.: с. 590-591.
 
Впродовж кількох років учителька-методистка середньої школи в селі Голубине Маргарита Іванівна Безик описувала життя села Голубине: від найдавніших часів аж до 2020-х років. Описала історію, життя селян, старожилів, їхні свідчення, спогади, звичаї та традиції. Загалом на написання книги в Маргарити Безик пішло близько 2 років, але закінчити її вона не встигла. Після смерті мами, роботу над книгою продовжила дочка Іванна Дюлай. Книга “Голубине і голубинці” вийшла досить об’ємна – 2 частини, 600 сторінок, 570 фотографій, які стануть у нагоді для вивчення історії рідного краю.
То ж запрошуємо в село Голубине.
908(477.87)
Б 61
Біланчук, Іван Іванович. Гетиня над Тисою : іст.-краєзнав. нарис / І. І. Біланчук. – Ужгород : РІК-У, 2024. – 580 с. : кольор. іл., портр.
 
Далеко не кожне наше місто (не кажучи вже про села) дочекалося такого багатого, навіть розкішного видання (великоформатний розмір, маса ілюстрацій, великий тираж), такого, ретельного, всебічного, деталізованого й повного літопису, а тут його удостоїлося мало кому знане сільське поселення.
Некваплива авторська розповідь про Гетиню обросла різнорідними за тематикою контекстними відступами, доповненнями, документами, ілюстраціями, породивши до життя своєрідну сюжетну структуру.
У творі спостерігається гармонійне поєднання різних тематичних самодостатніх розділів. Нерідко зміст останніх вельми опосередковано пов’язаний з розмовою про Гетиню. Але у глибинних планах органічно поєднується з нею, додаючи їй нових барв і вимірів.
Для істориків, краєзнавців, студентів, учнів та широкого кола читачів.
821.161.2(477.87)
В 31
Вербицький, Владислав Вадимович. Голоси всередині : [міст. роман] : [+18] / В. В. Вербицький. – Ужгород : РІК-У, 2024. – 304 с. 
 
У невеличкому містечку, де всі один одного знають, несподівано з’являється загадковий приватний психолог. Його ідентичність приховує страхітлива маска і чорна мантія. Здавалося б, хто у здоровому глузді згодився на сеанс із ним? Проте з часом потік клієнтів до психолога стає нестримним, а його новітня методика – когнітрансферинг – отримує загальне визнання та демонструє феноменальні результати, покращуючи життя його клієнтів.
Така увага до персони, яка так успішно приховувала довгий час своє справжнє обличчя, не залишила без інтересу і Олександра Кобринського, капітана Центру спецоперацій “А”, кохана якого частенько навідується у 42-й кабінет на його консультації. Після кількох невдалих спроб Кобринському таки вдається встановити особу психолога та навіть потоваришувати з ним. Та згодом дружба стає ворожнечею, а обличчя виявляється не тим, що насправді приховував Володимир Головенко.
Щовечора Олександр Кобринський перечитує щоденник Володимира, намагаючись знайти відповіді, відмовляючись повірити написаному. Невже таке можливо? Невже він дійсно таке міг? Невже це правда?.. Проте факти говорять самі за себе, а вони – річ беззаперечна...
821.161.2(477.87)
Г 45
Гечко, Богдана Михайлівна. На молекули : [поезії] / Б. М. Гечко. – Ужгород : РІК-У, 2024. – 52 с.
 
Любов? Залежність? Відданість? Що саме керує нашими думками?
Хаос, що вирує довкола, забрав час на роздуми над сенсом буття. Ця збірка – глибоке і ніжне дослідження людських почуттів. Вона є своєрідним путівником по лабіринтах душі, де кожен вірш відкриває нові грані емоцій та переживань. У центрі уваги – любов, що постає не лише як психічний стан, але й як об’єкт філософського дослідження.
Рекомендується для всіх поціновувачів поезії, особливо тих, хто шукає емоційної глибини і інтелектуального задоволення від читання. Збірка стане прекрасним доповненням до бібліотеки кожного, хто прагне віднайти спокій серед вихору почуттів.
908(477.87)
Д 39
Дешко, Михайло Юрійович. Пелюстки пам’яті Дешковиці : нариси з історії села / М. Ю. Дешко. – Ужгород : РІК-У, 2024. – 112 с. : кольор. іл., портр.
 
У книзі в стислій формі автором подано факти з історії села Дешковиці через життя декількох поколінь, зібрано найцікавіші сторінки пам’яті про зародження і встановлення Християнських істин на основі Божого слова.
94(477)
І-29
Ідентичності в умовах пограниччя : матеріали 2-ї міжнар. наук. конф. (Ужгород, 9-10 лют. 2023 р.) / Ю. Артимишин, В. Балушок [та ін.] ; за заг. ред. П. Ю. Леньо ; М-во освіти і науки України, ДВНЗ “Ужгород. нац. ун-т” [та ін.]. – Ужгород : РІК-У, 2024. – 256 с. : іл., табл. – Бібліогр. наприкінці ст. та у підрядк. прим.
 
До збірника увійшли статті підготовлені на основі доповідей презентованих на 11-й міжнародній науковій конференції “Ідентичності в умовах пограниччя”, яка відбулася в Ужгороді 9-10 лютого 2023 р. Видання розраховане на широке коло осіб зацікавлених в історії, археології та етнології.
94(477.87)
І-90
Історичний часопис з богемістики і словакістики = Historicky casopis z bohomistiky a slovakistiky / М-во освіти і науки України, Держ. вищ. навч. закл. “Ужгород. нац. ун-т”, Ф-т історії та міжнар. відносин, Центр іст. студій з богемістики і словакістики, Коміс. істориків України і Словаччини ; редкол.: І. М. Ліхтей, Г. В. Боряк, С. В. Віднянський [та ін.]. – Ужгород : РІК-У, 2011 –   .
Вип. 10 : Чехи, словаки та українці в історичних, суспільних і культурних віражах = Cesi, slovaci a ukrajinci v historickych, spolocenskych a kulturnych zvratoch / упоряд. І. М. Ліхтей. – 2024. – 300 с. : іл., табл. – Текст укр., словац. мовами. – Бібліогр. у підрядк. прим. 
 
Десятий випуск “Історичного часопису з богемістики і словакістики” презентує матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Чехи, словаки та українці в історичних, суспільних і культурних віражах”, присвяченої 30-річчю проголошення незалежності Чеської Республіки та Словацької Республіки. Форум відбувся в Ужгороді 11-13 травня 2023 року.
Для науковців, учителів, студентів, усіх, хто цікавиться світовою історичною спадщиною.
271.4(477.87)
І-90
Історія Свято-Троїцької греко-католицької парафії м. Ужгород / Свято-Троїц. греко-катол. парафія м. Ужгород ; авт.-упоряд.: В. Кічера, М. Муска. – Ужгород : РІК-У, 2024. – 144 с. : кольор. іл. – Бібліогр. у підрядк. прим.
 
У книзі йдеться про становлення греко-католицької Свято-Троїцької парафії в місті Ужгород. Головна увага відводиться виникненню, розбудові та організації парафіяльного життя – заснування, будівництво, катехізація і робота з молоддю, організація хорового співу тощо. Акцент робиться на вивченні парафії-Церкви як спільноти вірних, котрі докладали і докладають максимум зусиль для розбудови власної Церкви, єдності, примноження та процвітання парафіяльної громади.
821.161.2(477.87)
П 13
Пак, Маріанна Йосипівна. Земнобуття : поет. зб. / М. Й. Пак. – Ужгород : РІК-У, 2024. – 132 с.
 
Збірка «Земнобуття» є дванадцятою книгою у творчості Маріанни Пак. Вона містить сто вісімнадцять поезій та чотири пісенні тексти. Авторка висвітлює невеличкий фрагмент зі свого життя (земнобуття): події, роздуми, емоції, сприйняття чи несприйняття навколишнього світу. Тут знаходимо і зразки пейзажної та інтимної лірики, і громадянсько-патріотичної (цикл воєнної поезії).
Сподіваємось, збірка буде цікавою для широкого кола читачів.
330
Ц 75
Цифрова економіка і сталий розвиток: новітні тенденції у фінансах, обліку, менеджменті та соціально-поведінкових науках : зб. матеріалів 4 Міжнар. наук.-практ. конф., присвяч. “Дням Ракоці” Закарпат. угор. ін-ту ім. Ференца Ракоці II (м. Берегове, 26-27 берез. 2024 р. / Угор. акад. наук, Закарпат. угор. ін-т ім. Ф. Ракоці II ; редкол.: С. С. Черничко, І. І. Орос [та ін.]. – Ужгород : РІК-У ; Берегове : ЗУІ ім Ф. РАкоці ІІ, 2024. – 464 с. : іл., табл. – Текст укр., угор., англ. – Бібліогр. наприкінці ст.
 
Збірник містить матеріали доповідей учасників IV Міжнародної науково-практичної конференції “Цифрова економіка і сталий розвиток: новітні тенденції у фінансах, обліку, менеджменті та соціально-поведінкових науках” щодо висвітлення питань, пов’язаних з новітніми тенденціями у сфері обліку, фінансів, економіки підприємств, менеджменту, маркетингу та загалом соціально-поведінкових наук у контексті реалізації стратегії цифровізації економіки в умовах Індустрії 4.0 із залученням до розробки рекомендацій відомих міжнародних експертів у міждисциплінарних областях.
811.161.2
Ш 78
Шоля, І. С. Динаміка іменника жителів м. Ужгорода у XX ст. : монографія / І. С. Шоля ; М-во освіти і науки України, Держ. торг.-екон. ун-т, Ужгород. торг.-екон. ін-т. – Ужгород : РІК-У, 2024. – 328 с. : табл. – Бібліогр.: с. 181-197. 
 
Монографію присвячено власним особовим іменам жителів міста Ужгорода у XX столітті. У праці досліджено склад та динаміку іменного репертуару ужгородців. Для цього встановлено етимологічний склад іменника мешканців Ужгорода, визначено найуживаніші, широковживані, маловживані й рідкісні чоловічі та жіночі імена, з’ясовано залежність складу імен від екстралінгвальних чинників (національної та конфесійної належності їхніх носіїв, впливу державних інституцій), простежено якісне й кількісне оновлення іменника протягом досліджуваного періоду, здійснено порівняльний аналіз українського іменника м. Ужгорода з ідентичними матеріалами інших міст України; виявлено основні закономірності й тенденції розвитку іменника м. Ужгорода впродовж XX ст.
Джерельною базою дослідження послужили матеріали метричних книг реєстрації актових записів м. Ужгорода, які зберігаються в Закарпатському державному обласному архіві.
Для філологів, фахівців у галузі ономастики, етимології, для викладачів, аспірантів, студентів, для усіх, хто цікавиться власними особовими іменами.

 


Новини

2024-12-31
Колектив нашої бібліотеки щиро вітає всіх з Новим роком! Нехай Новий рік стане для нас успішним і багатим на хороші події і знайомства, бажання і можливості. Бажаємо, щоб ви могли розділити радісні моменти з близькими людьми. Здоров'я, миру, удачі і благополуччя. Нехай Новий рік принесе радість, щастя і зміни в кращу сторону! Хай вас завжди оточують найдорожчі люди. І все, що загадано під бій курантів, обов'язково збудеться. Дякуємо кожному і кожній, хто оберігає наш спокій, пам’ятаємо всіх, хто віддав життя за нашу Україну!
2024-12-31

У п’ятницю, 3 січня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбудеться зустріч із військовим лікарем, медичним блогером Євгеном Дубровським, який презентує книжку «Історія, яку варто почути» про героїчний подвиг захисників Авдіївки.

2024-12-18

Шановні користувачі, до вашої уваги новий щоквартальник "Закарпаття на сторінках преси".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день