Безбар'єрність – філософія суспільства без обмежень
Бібліотека відкрита для кожної людини і намагається створити рівні можливості для задоволення культурних та освітніх потреб користувачів, щоб кожен тут почувався зручно, комфортно та безпечно. Обласна бібліотека толерантна до осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення: в інформаційно-ресусному центрі «Вікно в Америку» облаштовано зал із безбар’єрним доступом. Приміщення знаходиться на першому поверсі й має пандус, тут зручно працювати людям на кріслах колісних. Також у цьому відділі є робоче місце для осіб з порушенням зору, наявний тифлокомплекс, який складається з ноутбука з програмою екранного доступу з синтезом мовлення та бездротовими навушниками з кістковою провідністю.
Піднятись на другий та третій поверх можна тільки сходами, але бібліотекарі залюбки обслужать вас на першому поверсі.
У нашому фонді є книги шрифтом Брайля та видання у форматі легкого читання.
***
В рамках Національного тижня безбар’єрності відбувся візит працівників нашої бібліотеки до відділення стаціонарного догляду Ужгородського міського територіального центру соціального обслуговування. Бібліотекарі представили нові видання, адаптовані до інтересів підопічних терцентру, зокрема художню літературу, поезію та довідкові видання. Цей візит став ще одним кроком у розширенні доступу до культурних цінностей для осіб літнього віку та людей із особливими потребами, сприяючи їхньому емоційному благополуччю та соціальній інтеграції.
Подібні заходи відбуваються регулярно впродовж багатьох років співпраці Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф.Потушняка із Ужгородським міським терцентром соціального обслуговування. Нещодавно бібліотека отримала щирий вдячний лист від мешканців цього центру із подякою за візити, спілкування і книгоношення.
***
В рамках Національного тижня безбар’єрності відбувся воркшоп, присвячений коректному спілкуванню з людьми з інвалідністю. Експерткою заходу стала Марина Сташина-Неймет – фахівчиня з питань доступності, яка поділилася практичними порадами щодо етичної комунікації та взаємодії. Учасники дізналися, як уникати стереотипів і образливих висловлювань, краще розуміти потреби людей з інвалідністю. Також присутні мали змогу поставити питання та обговорити реальні ситуації. Марина акцентувала увагу на важливості поваги та рівності у спілкуванні. Воркшоп супроводжувався інтерактивними вправами та прикладами з життя. Захід став цінним кроком до створення більш інклюзивного суспільства. Бібліотека планує й надалі організовувати подібні заходи з питань доступності та інклюзії.
***
Продовжуємо говорити про безбар’єрність у нашому суспільстві. Цьогоріч - галузево. В цьому випуску поговоримо саме про безбар’єрність у спорті.
Спорт і фізична активність є потужним провайдером та мотиваційним чинником для людей з інвалідністю. Це допомагає таким людям розкрити свій потенціал, "відбутися у суспільстві", досягти успіхів у освіті, працевлаштуванні. І навіть особистому житті
Працівники бібліотеки побували на майстер-класі з виготовлення свічок уІнклюзивна Майстерня-кав'ярня Янгол для того,щоб побачити процес зсередини і на майбутнє проводити такі заняття для всіх охочих.
Дякуємо Карпатський Фонд / Carpathian Foundation та Fondation de France за підтримку нашої ідеї інклюзивних майстер-класів для жителів громади.
В черговому випуску відеопроєкту «Потрібна книга - в потрібний час» - розмова з експерткою з доступності громадської організації «Громадський холдинг «Група впливу» - Мариною Сташиною-Неймет Maryna Stashyna-Neimet про можливості ознайомлення з інформацією для людей з порушеннями зору. Посилання на відео "Потрібна книга в потрібний час".
До Міжнародного дня людей з інвалідністю бібліотека долучилася до Дня відкритих дверей, який організували в інклюзивній майстерні-кав'ярні "Янгол", де представили книги з наших фондів за тематикою, зокрема видання шрифтом Брайля та "Довідник з безбар’єрності".
Ганна Ткач «Ручна-зручна розмова. Путівник жестовою мовою»
Рут Бейдер Ґінзберґ «Моїми словами: біографія»
Сергій Гридін. «Чужий»
Антологія «Шлях (до) ромів»
Слава Світова, Дзвенислава Щерба «Єдинороги Лесі. Уроки активізму Лесі Харченко»
Кетрін Стокетт «Прислуга»
Бернардін Еварісто «Дівчина, жінка, інакша»
Керолайн Кріадо Перес «Невидимі жінки: як вижити у світі, де навіть цифри брешуть на користь чоловіків»
***
На забезпечення Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні в інформаційно-ресусному центрі «Вікно в Америку» можуть працювати маломобільні люди, які рухаються на кріслах колісних, бо приміщення знаходиться на першому поверсі та облаштоване пандусом. Тут також облаштовано робоче місце для осіб з порушенням зору. Це – тифлокомплекс, який складається з ноутбука з програмою екранного доступу з синтезом мовлення та бездротовими навушниками з кістковою провідністю.
2025-05-17
🔥Молодіжний клуб АНТС вирушає в тур!
І так — ми їдемо до твого міста, щоб зарядити тебе ідеями, новими сенсами та натхненням!
🔹 Хочеш розуміти як працює цей світ та знайти у ньому своє місце?
🔹 Цікавишся ЄС, НАТО, міжнародкою, активізмом і можливостями для молоді?
🔹 Мрієш долучитися до крутої спільноти, яка постійно зростає та розвивається?
Приходь на зустріч з Молодіжним клубом АНТС в Ужгороді!
Побачимось вже 21 травня о 15:00 у Закарпатській Обласній Універсальній Науковій Бібліотеці ім. Ф. Потушняка📍
Очікуй:
▪️Надихаючі меседжі та виступи гостей✨
▪️ Презентацію Молодіжного клубу АНТС 🐜
▪️ Командну дискусію «Світ післязавтра»🗣
▪️ Вікторину “Євроатлантична сім’я: що ви знаєте про ЄС та НАТО?” 🎁
📩 Заповни форму: https://forms.gle/bF5SSqYd6TirWMqg8 — і ми надішлемо всі деталі на пошту.
До зустрічі — буде натхненно, змістовно та драйвово! 💙💛