Безбар'єрність – філософія суспільства без обмежень
Бібліотека відкрита для кожної людини і намагається створити рівні можливості для задоволення культурних та освітніх потреб користувачів, щоб кожен тут почувався зручно, комфортно та безпечно. Обласна бібліотека толерантна до осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення: в інформаційно-ресусному центрі «Вікно в Америку» облаштовано зал із безбар’єрним доступом. Приміщення знаходиться на першому поверсі й має пандус, тут зручно працювати людям на кріслах колісних. Також у цьому відділі є робоче місце для осіб з порушенням зору, наявний тифлокомплекс, який складається з ноутбука з програмою екранного доступу з синтезом мовлення та бездротовими навушниками з кістковою провідністю.
Піднятись на другий та третій поверх можна тільки сходами, але бібліотекарі залюбки обслужать вас на першому поверсі.
У нашому фонді є книги шрифтом Брайля та видання у форматі легкого читання.
В черговому випуску відеопроєкту «Потрібна книга - в потрібний час» - розмова з експерткою з доступності громадської організації «Громадський холдинг «Група впливу» - Мариною Сташиною-Неймет Maryna Stashyna-Neimet про можливості ознайомлення з інформацією для людей з порушеннями зору. Посилання на відео "Потрібна книга в потрібний час".
До Міжнародного дня людей з інвалідністю бібліотека долучилася до Дня відкритих дверей, який організували в інклюзивній майстерні-кав'ярні "Янгол", де представили книги з наших фондів за тематикою, зокрема видання шрифтом Брайля та "Довідник з безбар’єрності".
Ганна Ткач «Ручна-зручна розмова. Путівник жестовою мовою»
Рут Бейдер Ґінзберґ «Моїми словами: біографія»
Сергій Гридін. «Чужий»
Антологія «Шлях (до) ромів»
Слава Світова, Дзвенислава Щерба «Єдинороги Лесі. Уроки активізму Лесі Харченко»
Кетрін Стокетт «Прислуга»
Бернардін Еварісто «Дівчина, жінка, інакша»
Керолайн Кріадо Перес «Невидимі жінки: як вижити у світі, де навіть цифри брешуть на користь чоловіків»
***
На забезпечення Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні в інформаційно-ресусному центрі «Вікно в Америку» можуть працювати маломобільні люди, які рухаються на кріслах колісних, бо приміщення знаходиться на першому поверсі та облаштоване пандусом. Тут також облаштовано робоче місце для осіб з порушенням зору. Це – тифлокомплекс, який складається з ноутбука з програмою екранного доступу з синтезом мовлення та бездротовими навушниками з кістковою провідністю.