Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Безбар'єрність – філософія суспільства без обмежень
Бібліотека відкрита для кожної людини і намагається створити рівні можливості для задоволення культурних та освітніх потреб користувачів, щоб кожен тут почувався зручно, комфортно та безпечно. Обласна бібліотека толерантна до осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення: в інформаційно-ресусному центрі «Вікно в Америку» облаштовано зал із безбар’єрним доступом. Приміщення знаходиться на першому поверсі й має пандус, тут зручно працювати людям на кріслах колісних. Також у цьому відділі є робоче місце для осіб з порушенням зору, наявний тифлокомплекс, який складається з ноутбука з програмою екранного доступу з синтезом мовлення та бездротовими навушниками з кістковою провідністю.
У нашому фонді є книги шрифтом Брайля та видання у форматі легкого читання.
***
![]() |
![]() |
![]() |
***
В рамках Національного тижня безбар’єрності відбувся воркшоп, присвячений коректному спілкуванню з людьми з інвалідністю. Експерткою заходу стала Марина Сташина-Неймет – фахівчиня з питань доступності, яка поділилася практичними порадами щодо етичної комунікації та взаємодії. Учасники дізналися, як уникати стереотипів і образливих висловлювань, краще розуміти потреби людей з інвалідністю. Також присутні мали змогу поставити питання та обговорити реальні ситуації. Марина акцентувала увагу на важливості поваги та рівності у спілкуванні. Воркшоп супроводжувався інтерактивними вправами та прикладами з життя. Захід став цінним кроком до створення більш інклюзивного суспільства. Бібліотека планує й надалі організовувати подібні заходи з питань доступності та інклюзії.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
***
Продовжуємо говорити про безбар’єрність у нашому суспільстві. Цьогоріч - галузево. В цьому випуску поговоримо саме про безбар’єрність у спорті.
"No limits: безбарєрність у спорті"
Спорт і фізична активність є потужним провайдером та мотиваційним чинником для людей з інвалідністю. Це допомагає таким людям розкрити свій потенціал, "відбутися у суспільстві", досягти успіхів у освіті, працевлаштуванні. І навіть особистому житті
***
Черговий інклюзивний майстер-клас по виготовленню свічок, який учасникам провели студентки інклюзивної майстерні-кав'ярні "Янгол".
***
Працівники бібліотеки побували на майстер-класі з виготовлення свічок у Інклюзивна Майстерня-кав'ярня Янгол для того,щоб побачити процес зсередини і на майбутнє проводити такі заняття для всіх охочих.
***
Заключний випуск відеопроєкту «No limits: безбар’єрність крізь призму книжок» розповідає про економічну безбар'єрність.
***
***
![]() |
![]() |
На забезпечення Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні в інформаційно-ресусному центрі «Вікно в Америку» можуть працювати маломобільні люди, які рухаються на кріслах колісних, бо приміщення знаходиться на першому поверсі та облаштоване пандусом. Тут також облаштовано робоче місце для осіб з порушенням зору. Це – тифлокомплекс, який складається з ноутбука з програмою екранного доступу з синтезом мовлення та бездротовими навушниками з кістковою провідністю.
Новини
Шановні користувачі, новинки Відділу художньої літератури чекають на вас.