Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Краєзнавча література > Журнал "Культурологічні джерела" >

Електронна бібліотека

Спарений 3-4 номер журналу “Культурологічні джерела” за 2005 рік подає інформацію про минуле і сьогодення одного з найстаріших  культурних осередків краю – Закарпатського обласного центру народної творчості. Розповідається про становлення та подальшу розбудову закладу впродовж шістдесятилітного періоду. Запропоновані матеріали згруповані у чотирьох розділах. Перший знайомить із трудовим колективом на сучасному етапі. Другий представляє статті-спогади, авторами яких є відомі особистості краю, які свого часу трудилися в установі або тісно співпрацювали. Третій розкриває бібліографію видань, четвертий – фотоматреіали.
 


Другий номер щоквартальника “Культурологічних джерел” за 2005 рік відкриває “Культурна мозаїка Закарпаття” це – події, які відбувалися в краї протягом квітня-червня. Ряд статей описує творчі конкурси, які проводилися на Закарпатті і в сусідніх країнах (Румунія та Словаччина), в них взяли участь вихованці мистецьких шкіл краю.
Цікавим досвідом роботи ділиться німецький фольклорний ансамбль “Швалбах”, що діє у м. Свалява і створений з ініціативи голови Свалявської районної організації “Німецька громада” Вольдемара Цанька. Колектив нараховує 9 учасників, більшість з яких етнічні німці. Репертуар даного ансамблю складають пісні, які передавалися від старшого покоління і яке не забувало своє коріння.
Також номер вміщує статті відомого вченого-фольклориста Івана Хланти “Фольклор – джерело натхнення” та “Відкривати нові таїнства танцю”, які присвячені життю і творчості відомих діячів краю: фольклористці Ірині Галайді та хореографу Михайлу Сачку.
Для викладачів вокалу подано методичну розробку “Виховання голосу на основі національних співочих традицій”. І, традиційно, подано ряд статей до ювілеїв визнаних постатей краю: до 65-річчя заслуженого працівника культури Михайла Коцана, до 75-річчя заслуженого артиста України, композитора Миколи Попенка та до 50-річчя Ужгородської дитячої школи мистецтв.
 


Перший номер журналу “Культурологічні джерела” за 2005 р., присвячений висвітленню питання історії становлення професійної музичної  традиції Закарпаття, а також розкриває символізм української писанки. Розповідається про багаті культурні традиції Мукачівського району Закарпатської області, який населяють українці, німці, росіяни, угорці, білоруси, які бережуть свої обряди і звичаї. Є ряд статей, присвячених 60-річним ювілейним датам: члену Національної спілки художників України, керамісту Ендре Гіді та Ужгородській музичній школі ім. П. Чайковського, в яких висвітлюється життя  і творчість відомого майстра та історія становлення і розвитку школи. Журнал також містить рецензію відомого науковця краю Івана Хланти “Таїна вишиваного полотна” на книжку Наталії Герцег “Оксамитовий світ вишивки”, де ґрунтовно проаналізовано матеріал зібраний в книжці. Стаття “Талант + бажання+ можливості”, присвячена творчості народного артиста України Степана Гіги, про його плани та задуми.
 


Новини

2024-03-19

21 березня виповнюється 95 років з дня народження відомого українського письменника, Героя України, лауреата лтературних премій, багаторічного голови Національної Спілки письменників України та головного редактора журналу "Дніпро", депутата Верховної Ради УРСР 11-го скликання Юрія Мушкетика. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя – це ярмарок, і світ – це також ярмарок, і вічний торг із Долею".

2024-03-18

Шановні користувачі, для нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-03-14

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день