Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2019 - червень

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

2 червня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт заслуженого артиста України Олександра Садварія, а також його колег по сцені.

2 червня в Ужгороді, на площі Театральній, „Бліц” влаштував танцювальну феєрію. Колектив показав номери, з якими нещодавно переміг на чемпіонаті світу із сучасної хореографії у Хорватії та міжнародному чемпіонаті у Словаччині.

2 червня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулась дитяча вистава „Як їжак і дітвора рятували гусеня” Ніни Гернет та Тетяни Гуревич.

2 червня у Хусті, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей в обласному театрі драми та комедії відбулась повчальна дитяча казка Ольги Мацюпи „Комета над лісом”.

4 червня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча вистава „Лісові пригоди” для дітей шкільних таборів.

5 червня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбувся обласний фестиваль-конкурс „Таланти багатодітної родини”. 

5 червня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча вистава „Принцеса без горошини” для дітей шкільних таборів.

7 червня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбувся звітний концерт Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

7 червня у Мукачівському драматичному театрі відбувся звітній концерт хореографічного колективу „Рондо”.

8 червня у Мукачівському драматичному театрі відбувся звітній концерт хореографічного колективу „Danza”.

9 червня в Ужгороді, у обласній філармонії, відбувся перший сольний концерт ансамблю „Закарпатські візерунки”.

9 червня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулась дитяча вистава „Стійкий олов’яний солдатик” Володимира Данилевича.

9 червня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча вистава „Весела квампанія” Марії Пономаренко.

9 червня в Ужгороді, у академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, актори зранку зіграли музичну казку для дітей „День народження кота Леопольда” за твором А. Хаїта, а ввечері відбувся другий показ прем’єри вистави „Жменяки” за романом Михайла Томчанія. 

11 червня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча музична казка „Веселий фокусник”.

12 червня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча вистава „Жила-була Сироїжка”  за твором Валерія Зиміна.

13 червня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча п’єса-казка „Фізкультура для баби Яги”.

13 червня в Ужгороді відбувся концерт камерного оркестру обласної філармонії під орудою заслуженого артиста України Владислава Юроша.

16 червня в Ужгороді, у академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулись дві вистави: музична казка братів Грімм „Бременські музиканти” та екстравагантна комедія „№13” за п’єсою відомого англійського драматурга Рея Куні.

16 червня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча вистава „Принцеса без горошини” Євгена Тищука та вистава „Лабіринти кохання” за мотивами комедії Клода Маньє.

21 червня в Ужгороді у Міжнародний день музики Рекордом України завершився  концерт-інтерв`ю піаніста-віртуоза Майкла Кауфмана-Портнікова, який 10 годин поспіль просто неба грав на синтезаторі та одночасно у прямому етері давав та брав інтерв’ю у глядачів та гостей виїзної радіостанції.

23 червня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулось закриття 38 театрального сезону та вистава „По щучому велінню” Марка Кропивницького.

23 червня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча вистава „Пригоди чаклунки Шиші”  Євгена Тищука та вистава „З Днем народження, Генріх!” Ольги Степанової.

23 червня У Мукачеві відбувся фестиваль української музики "Твоя країна fest".

30 червня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча вистава „Трям-трям, привіт! ” за твором Сергія Козлова та вистава „Тев'є-молочник”  Шолом Алейхема.

У червні делегація обласного академічного театру ляльок „Бавка” повернулася зі словацького міста Кошиці, де взяла участь у VII Міжнародному фестивалі VIRVAR – Днях лялькового театру та ігор для всієї родини, що організував Театр ляльок в Кошицях.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

6 червня в Ужгороді, у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету, за сприяння Генерального консульства Словацької Республіки, відбулась  презентація книги Владіміра Куштека „Чехословацький світ у Карпатах”.

12-13 червня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці та галереї „Ужгород” пройшла традиційна обласна виставка „Книга-фест-2019”.
Цьогорічна, восьма у загальному рахунку виставка, особлива тим, що акцентувала увагу на огляді продукції саме закарпатських видавництв. У програмі дводенного заходу відбулись – презентації нових книг; творчі зустрічі з письменниками, видавцями і гостями з інших міст України та з-за кордону; автографсесії та вернісажі.

12 червня в Ужгороді, у приміщенні організації Національної спілки письменників України, в рамках фестивалю „Книга-фест-2019”, відкрилася книжкова виставка „Літературне добросусідство” та відбулося засідання за круглим столом на тему: „Здобутки, традиції, перспективи творчої співпраці авторів і видавців книг”.

12 червня в Ужгороді, в обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, книжкові новинки видавництва „Український пріоритет” (м. Київ) презентував директор видавництва, письменник, доктор філософії Володимир Шовкошитний.

13 червня в Ужгороді, у галереї „Ужгород”, відбулося урочисте відкриття „Свята книги” у рамках „Книга–фест-2019”. в обласній книгозбірні відкрилася виставка творів вихованців „ПАДІЮНу” „Майбутній ілюстратор книги”.
13-го червня в Ужгороді, у дворику обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка, в рамках „Книга-фест-2019”, відбувся дуже теплий і ніжний вечір з поезією під гітару, вогниками та нарешті  літнім Ужгородом  „Хворі танцюють джингу”.

26 червня В Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулося презентація нової книжки Петра Часта „Незабудки з покинутих садів”, що є своєрідними мемуарами-роздумами про своє життя та роботу. Спомини – рідкісний жанр в закарпатській літературі. Тим паче, коли вони торкаються такого тривалого і насиченого життя, пов’язаного з різними континентами. Чималу частину своїх спогадів американський газетяр присвятив і 25-річному проживанню на Закарпатті. 

У червні на Закарпатті вийшов друком перший цьогорічний номер журналу „Культурологічні джерела”. У номері знайшли своє висвітлення культурно-мистецькі акції, які відбулися у нашому краї протягом першого кварталу, а це фестивалі, виставки, презентації та інші події, що заслуговують на увагу читачів.

У червні збірник „Олекса Мишанич у колі сучасників”, виданий працівниками обласної універсальної бібліотеки, визнаний журі ІІ Всеукраїнського бібліотечного „Бібліографічного рейтингу-2018” кращим у номінації „Збірник біобібліографічних матеріалів”.

У червні, у літературній агенції „Друге дихання” побачила світ книжка „Чара. Історія хвороби” закарпатського письменника  Ярослава Ороса.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1 червня в Ужгороді, у обласному музеї народної архітектури та побуту відбулось свято до Дня захисту дітей, уже вшосте провели майстер-клас із рукоділля. Діти з дитячих будинків та будинків сімейного типу вчилися виготовляти ляльки-мотанки, обереги та розмальовували іграшки.

3 червня в Ужгороді, у музеї архітектри та побуту, відбулась виставка робіт художника Василя Когутича „Імпресія”.

3 червня в Ужгороді, в обласному музеї народної архітектури та побуту, представив свій творчий доробок митець нової генерації закарпатської школи живопису  Василь Когутич.

4 червня в Ужгороді, у художньому салоні „Арт-Про”, в рамках мистецького проекту „Акварельні струни 2019”, відкрилася виставка-продаж акварельних робіт художника Бориса Довганюка.

8 червня в Ужгороді, в обласному музеї архітектури та побуту відбувся міський пікнік „Кухня у Скансені”.

8 червня у Виноградові, в галереї „Імпасто”, відкрилася етно-виставка „Збережена самобутність”.

11 червня в Ужгороді, у Генконсульстві Угорщини, відкрилася виставка Шандора Балога. До експозиції увійшло понад 20 робіт. В більшості – це пастелі.

11 червня в Ужгороді Перший Міжнародний фотосалон "Карпати" проходить в Ужгородському замку. Представлено нову фотовиставку, на якій представлені роботи фотомайстрів Аргентини, В᾽єтнаму, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Франції, Хорватії та інших країн світу.

15 червня у Мукачівському замку „Паланок” провели історичну реконструкцію весілля Зріні та Текелі.

27 червня  у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбулось відкриття пленерної виставки "Рожевий цвіт". Виставка присвячена весняній атмосфері в Ужгороді і дає змогу знову відчути подих весни. Організатором виставки є КЗ "Обласний організаційно-методичний центр культури" ЗОР. До експозиції ввійшли роботи професійних митців та аматорів створених на пленері "Рожевий цвіт", що відбувся у квітні. Родзинкою виставки є твори професійних митців-педагогів Вовчка та Сидорука.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1 червня до Дня захисту дітей Ужгородський прес-клуб, у рамках проекту „Голос жінки має силу”, створив на площі Театральній мистецький „Мирний квартал”. До заходу долучилося кілька організацій та чимало креативних ужгородок та ужгородців.  Упродовж кількох годин на площі проходили численні майстер-класи: ліпка з пластиліну, малювання аквареллю, виготовлення браслетів, брелків та топіарі, пізнавальні вікторини.

1 червня в Ужгороді, на набережній Незалежності, до Міжнародного дня захисту дітей та відзначення Днів Європи в Україні ужгородські школярі провели „Калейдоскоп країн-сусідів”.

1 червня у Мукачівському замку „Паланок” відбувся кулінарний конкурс „King of taste” або „Королі смаку”.

1 червня в Ужгороді, на набережній Незалежності, відбувся загальноміський фестиваль дитячих страв „Ням-ням фест”: кухарі майже всіх дитячих садочків та навчально-виховних комплексів представили на суд журі та малечі, яка прийшла на свято, свої кулінарні витвори, котрі можна готувати в закладах освіти і включати в меню.  

1 червня в Ужгороді у Міжнародний день захисту дітей, пройшов фестиваль „Малеча-фест”. У центрі міста провели різні майстер-класи, дитячий пленер „Щасливе дитинство”, вікторину „Чи добре ти знаєш Ужгород?”, соціальну акцію „Майбутнє України в руках дітей”, ігрову програму „Грайлик”,  під час якої склали із величезних пазлів карту Європи, а  у Підзамковому парку провели конкурс малюнка на асфальті.

2 червня у Рахові учасники проекту „Україна – Норвегія”, який передбачав перепідготовку та соціальну адаптацію військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні, провели відкриту екскурсію під назвою „Рахівські родзинки”.

2 червня в м Мукачеві, у парку Перемоги відбулося свято „Всі разом за сім’ю”.

8 червня у селі Колочава Міжгірського району, на території музейного комплексу „Старе село”,  відбувся гастрономічний фестиваль ріплянки.

8 червня у селі Горінчево, що в Хустському районі, уперше влаштували фестиваль бринзи, у програмі якого, окрім власне виготовлення сиру, відбулись і різноманітні розваги. Мета – привернути увагу до вівчарського ремесла, точніше – врятувати його від занепаду, знову зробити традиційну справу почесною, а не напівзабутою.

9 червня на Міжгірщині відбулося традиційне народне свято – фестиваль „Проводи отар на полонину”.

18 червня у селі Велятино Хустського району, відбувся V-й фестиваль косарів. Це єдиний в Україні фестиваль, який прославляє призабуте ремесло косарства. Крім цікавої концертної програми, відбулась низка конкурсів: на кращого косаря, укладання пласту, клепання коси.

20 червня в будинку культури с. Іза відбулася майстерня з лозоплетіння в рамках реалізації ґрантового проєкту „Онлайн ХАБ для нематеріальної культурної спадщини Закарпаття”, який здійснює комунальний заклад „Обласний організаційно-методичний центр культури” Закарпатської обласної ради за підтримки Українського культурного фонду.

22 червня у Мукачівському історичному музеї замку „Паланок” пройшов фестиваль йоги „Castle Yoga Days”.

23 червня У Тячеві вперше провели великий етнофестиваль  „Тячів-Фест”. Його учасниками стали близько 35 колективів із шести різних країн.

29-30 червня в с. Лисичево, що на Іршавщині, пройшов районний фестиваль народних промислів та ковальського мистецтва „Гамора 2019”.

 

Новини

2024-03-19

21 березня виповнюється 95 років з дня народження відомого українського письменника, Героя України, лауреата лтературних премій, багаторічного голови Національної Спілки письменників України та головного редактора журналу "Дніпро", депутата Верховної Ради УРСР 11-го скликання Юрія Мушкетика. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя – це ярмарок, і світ – це також ярмарок, і вічний торг із Долею".

2024-03-18

Шановні користувачі, для нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-03-14

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день