Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Хроніка культурного життя
2012 - грудень
У грудні в м. Ужгороді на засіданні обласного комітету з присудження премій було визначено лауреатів обласних премій у галузі культури за 2012 рік.
У галузі літератури премію імені Федора Потушняка присуджено:
у жанрі прози - письменнику Дмитру Кешелі за книгу "Запишіть у свідки мої сльози : романи із народного життя";
у жанрі поезії - письменнику Василю Кузану за збірку поезій "Ваба";
у жанрі літератури для дітей - письменниці Людмилі Кудрявській за збірку для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку "Ангіна у жирафа";
у жанрі літературної критики і літературознавства - письменниці Тетяні Ліхтей за книгу "Слов'янська планида: Словацька поезія ХІХ-ХХ століть у дискурсі українсько-словацьких літературних взаємин";
у жанрі драматургії - письменнику Петру Ходаничу за книгу драматичних творів "Свобода під заставу".
У галузі музичного і виконавського мистецтва премію імені Дезидерія Задора присуджено:
у номінації "Музикознавець" - Наталії Петій-Потапчук за вступну музикознавчу працю "Життєдайна сила Закарпатського народного хору ";
у номінації "Композитор" (за твір малих форм) - Михайлу Вігулі за збірку творів для різних складів оркестру народних інструментів, голосу та скрипки з оркестром "Грай, музико";
у номінації "Композитор" ( за твір великої форми) - Роману Меденці за концерт-фантазію "Карпати" для цимбал, фортепіано та симфонічного оркестру;
у номінації "Художній колектив" - симфонічному оркестру обласної філармонії за концертну програму "Хіт-парад музики з кінофільмів" (диригент - Вікторія Цанько (Свалявчик);
у номінації "Соліст, дует, тріо" - Етеллі Котюк (Чуприк) за концертну програму "Прелюдії та фуги Й. С. Баха", Тарасу Барану за концертне виконання творів Дезидерія Задора "Концерт для цимбалів з симфонічним оркестром".
У галузі театрального мистецтва премію імені братів Євгена та Юрія-Августина Шерегіїв присуджено:
у номінації "Режисерсько-постановочна група" - режисерсько-постановочній групі обласного академічного театру ляльок у складі: режисера-постановника Олега Жюгжди, художника-постановника Тетяни Улинець за виставу "Тричі славний розбійник Пинтя" за п'єсою О. Гавроша;
у номінації "Актрисі - за краще втілення художнього образу сценічного героя" - Лідії Пироговій - актрисі обласного російського драматичного театру за роль Васси у виставі "Васса Железнова" М. Горького;
у номінації "Актору - за краще втілення художнього образу сценічного героя" - Віктору Добряку - артисту обласного російського драматичного театру за роль генерала у виставі "Все только начинается" за п'єсою Р. Галушко;
у номінації "Актрисі - за кращу акторську роль у виставі для дітей" -
Олені Пишці - артистці обласного театру ляльок за роль у виставі "Тричі славний розбійник Пинтя" за п'єсою О. Гавроша;
у номінації "Критик-театрознавець" - Василю Андрійцю за монографію "Руський театр Товариства "Просвіта" в м.Ужгороді (1921-1929) - перший професійний український театр на Закарпатті".
У галузі образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва премію імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі присуджено:
у номінації живопису "За кращий традиційний реалістичний твір" - Івану Шутєву за твір "Сказання про Карпати";
у номінації живопису "За кращий новаторський твір" - Володимиру Павлишину за твір "Різдво у Ликицарах";
у жанрі прикладної графіки - Світлані Куртан за диптих ілюстрацій "Ен" до творів Ксенії Ен;
у жанрі станкової графіки - Івану Дідику за серію графічних творів "Різдвяні настрої", "Мереживо звуків", "Магія вогню";
у жанрі скульптури - Василю Олашину за скульптурний твір "Муза";
у жанрі монументального мистецтвоа - Василю Білею за меморіальну дошку "Засновникам закарпатської школи живопису А.Ерделі та Й.Бокшаю";
у жанрі декоративно-прикладного мистецтва - Ярославу Борецькому за декоративну серію "Декоративна серія: Композиція №1, Композиція №2";
у жанрі "Мистецтвознавча праця" - Івану Небеснику, Михайлу Сирохману, Павлу Баллі за мистецтвознавче наукове літературно-художнє видання "ІМЕН".
ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ
2 грудня в м. Ужгород в обласному академічному театрі ляльок "Бавка" відбулася прем'єра вистави "Тричі славний розбійник Пинтя" Олександра Гавроша. Поставив спектакль відомий режисер з Білорусі, головний режисер Гродненського театру ляльок Олег Жюгжда, художник-постановник - Тетяна Улинець.
2 грудня в обласному російському драматичному театрі в м. Мукачево в рамках "Мукачівських театральних вечорів" з нагоди 65-річчя театру відбулася прем'єра вистави "Мать" (перший варіант п'єси Максима Горького "Васса Желєзнова"). Режисер - заслужений діяч мистецтв Росії Костянтин Дубінін.
3 грудня в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая академічний камерний хор "Кантус" під керівництвом Еміла Сокача дав благодійний концерт з нагоди Міжнародного дня інвалідів.
3 грудня з нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів у м. Виноградів у міському Будинку культури пройшов благодійний концерт за ініціативи викладачів та учнів Неветленфолівської дитячої школи мистецтв і благодійного фонду "Едьмашерт - Один за одного" (м.Ерд, Угорщина).
12 грудня в м. Ужгород в обласній філармонії відбувся концерт ансамблю солістів "Гармонія" "Карпатська мозаїка". На концерті звучали улюблені та малознайомі твори закарпатських авторів. В концерті брали участь заслужена артистка України Оксана Ільницька, народний артист України Петро Матій, заслужений діяч мистецтв України Віктор Теличко (фортепіано), інструментальний ансамбль під керівництвом Анастасії Жужгової та ін.
15 грудня в м. Ужгород в палаці для дітей та юнацтва "Падіюн" відбувся концерт студії сучасного танцю "Бліц" "Імбирний чай та інші радощі в зимовий вечір".
15 грудня в м. Ужгород в приміщенні обласного Будинку культури профспілок академічний камерний хор "Кантус" розпочав свої новорічно-різдвяні концерти. У концерті, крім хористів, взяли участь і маленькі віолончелісти - учні Ужгородської дитячої музичної школи ім. П. Чайковського.
16 грудня в м. Ужгород у великому залі обласної філармонії відбувся концерт заслуженого академічного Закарпатського народного хору "Бал у старому селі".
16 грудня в смт. Великий Бичків Рахівського району в приміщенні Будинку культури колектив народного ансамблю пісні і танцю "Лісоруб" відзначив концертом свій 65-річний ювілей. Народний колектив уже 65 років пропагує і збагачуює не тільки українську пісенну й хореографічну культуру, а й мистецтво всіх національних меншин, що здавна проживають на закарпатській землі.
18 грудня в м. Ужгород у приміщенні обласної філармонії легендарна група "Акваріум" і Борис Гребенщиков завершили свій грандіозний тур "4000 років", присвячений 40-річчю гурту.
20 грудня в м. Ужгород у великому залі обласної філармонії пройшов концерт симфонічного оркестру "STRAUSS GALA" (диригент - Вікторія Свалявчик-Цанько).
20 грудня в Ужгороді в палаці для дітей та юнацтва "Падіюн" відбувся концерт народної та класичної музики "Різдвяний передзвін".
23 грудня в м. Ужгород у приміщенні обласного українського музично-драматичного театру імені братів А.-Ю. та Є. Шерегіїв пройшла прем'єра музичної казки "Мауглі" Р. Кіплінга. Режисер-постановник вистави - заслужений діяч мистецтв України Наталія Тімошкіна (м. Житомир), художник - лауреат премії братів Шерегіїв Людмила Бєлая.
26 грудня в м. Ужгород у концертному залі палацу для дітей та юнацтва "Падіюн" відбувся благодійний концерт-лотерея "Свіже повітря - талантам Падіюну!". На кошти, зібрані під час благодійної лотереї, буде встановлено систему вентиляції у танцювальному залі колективу "Міжнародна корпорація друзів", де займається 150 вихованців студії.
27 грудня в м. Ужгород у великому залі обласної філармонії відбувся святковий різдвяно-новорічний концерт, в якому брали участь заслужена артистка України Наталія Висіч (орган), заслужений артист України Олександр Садварій (тенор), лауреат міжнародних конкурсів Діана Гавата (віолончель), Яна Садварій (мецо-сопрано), естрадно-духовий оркестр (керівник - заслужений артист України Володимир Співак), ансамбль солістів "Гармонія" (керівник - заслужена артистка України Оксана Ільницька), ансамбль "Угорські мелодії" (керівник - Антон Штефко).
27 грудня в м. Мукачево в християнському культурному центрі відбувся традиційний новорічно-різдвяний концерт мукачівської хорової школи хлопчиків та юнаків.
БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
1-18 грудня в Ужгороді пройшла щоденна святкова акція "Письменник за прилавком". Ужгородцям та гостям міста пропонували наживо поспілкуватися із письменниками краю. Протягом 18 днів в одній з центральних книгарень міста проводились зустрічі з авторами книжок.
3 грудня в м. Берегово на базі Закарпатського угорського інституту відбулася лекція-презентація книги "Українські Карпати: остання велика дика місцевість Європи" ("The Ukraine Carpathians: Europe's last great wilderness"). Яскраво ілюстровану книгу з маршрутами, якими можна мандрувати велосипедом, презентував сам автор - британець Алекс Стемп. Асистував йому Йосип Торпої, директор Берегівського туристично-інформаційного центру.
4 грудня в м. Ужгород визначили лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Зореслава (засновник - Закарпатська організація Національної спілки письменників України, меценат - народний депутат України, письменник Станіслав Аржевітін). Цьогоріч лауреатами премії стали:
Іван Корсак - за історичні романи "Корона Юрія ІІ", "Завойовник Європи", "Немиричів ключ";
Мирослав Дочинець - за роман "Криничар".
4 грудня в м. Ужгород письменниця та журналіст Нінель Масяк представила у прес-центрі "Закарпаття" нову книжку "Сказочная феерия". Це вже дев'ята книжка письменниці. Нинішнє видання - "Сказочная феерия" складається із двох частин. У першій авторка робить інтерв'ю із улюбленими казковими героями, у другій - своєрідне продовження добре відомого "Золотого ключика" Олексія Толстого.
4 грудня в Мукачеві в міській книгозбірні відомий журналіст, краєзнавець, геральдист Олексій Філіппов презентував видані нещодавно власні книги: "Історії Мукачева чехословацької доби", "Історична символіка поселень Мукачівського району", "Під плащем Святого Мартіна (Історія герба міста Мукачева 1376-1943 рр.)" та "Збірник публікацій по геральдиці 1994-2010 років".
5 грудня в м. Мукачево в центральній міській бібліотеці ім. О. Духновича відбулася зустріч з письменником М. Дочинцем в режимі "on-line". На скайп-зустріч з відомим письменником по обидва боки віртуального мосту зібралися шанувальники його таланту, читачі, бібліотекарі, письменники, журналісти. Письменник ділився своїми думками про сенс життя, про стиль написання своїх творів, потребу в їх написанні, відповідав на запитання присутніх.
6 грудня в м. Ужгород в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відома закарпатська поетеса Людмила Кудрявська презентувала нову книжку "Ангіна у Жирафа". У презентації взяли участь видавець і художниця Олександра Гаркуша, начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Глеба.
6 грудня в Ужгороді у читальній залі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка відбувся літературний вечір "Апостол духовності", присвячений 290-річчю від дня народження Григорія Сковороди.
9 грудня в м. Ужгород в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка пройшов вечір пам'яті Івана Кедюлича-Чубчика - оборонця Карпатської України, командуючого західною групою УПА з нагоди 100-річчя від дня його народження. Організаторами вечора виступили Закарпатська молодіжна організація "Сокіл" та обласна організація Всеукраїнського товариства "Лемківщина" . У програмі вечора: сторінки життя і національно-визвольної боротьби уродженця Перечина Івана Кедюлича (1912-1945).
7 грудня в м. Іршава в читальному залі районної бібліотеки поетеса Світлана Кедик презентувала свою першу ліричну збірку "Світ Добра". Акція відбулася за сприяння одного із натхненників та засновників серії "Трава Парнасу", що видається у Мукачівському видавництві "Карпатська вежа", поета Василя Кузана.
11 грудня в Мукачеві в центральній міській бібліотеці ім. О. Духновича пройшов семінар-навчання для бібліотечних працівників централізованої мережі бібліотек міста на тему: "Місце публічної бібліотеки в системі соціального захисту населення". В семінарі взяли участь керівники структурних підрозділів Мукачівського міськвиконкому: Людмила Ковач - начальник відділу культури, Володимир Красновський - начальник управління праці та соціального захисту населення, Володимир Уліганець- начальник управління сім'ї, молоді та спорту. В рамках семінару проведено круглий стіл "Бібліотечне обслуговування соціально незахищених категорій користувачів", де обговорено ряд важливих питань по обслуговуванню в бібліотеках системи дітей-сиріт, багатодітних сімей, учасників Великої Вітчизняної війни та локальних конфліктів, одиноких людей похилого віку, чорнобильців тощо. Бібліотекарі отримали індивідуальні консультації на тему: "Підготовка презентації у програмі "Мikrosoft Power Point" та "Бібліотечний простір в Інтернеті".
12 грудня в м. Ужгород у приміщенні Спілки письменників відбулася презентація книги Василя Кузана "12:12:12". До цієї збірки ввійшли вірші, які вибирав не сам автор, не редколегія, не окрема людина, а 12 чоловік різних вікових категорій, соціальних статусів, різних способів мислення та роду занять, кожен з яких вибрав по 12 поезій поета і написав по 12 речень про думки, асоціації, відчуття, переживання, які у нього викликають твори автора. Цікавим є ще і те, що книга робилася за 12 (підготовка і впорядкування) + 12 (верстка, редагування, друк) днів. Кожен із учасників проекту мав для відбору поезій і написання своїх 12 речень тільки 12 годин.
13 грудня в Ужгороді в міському прес-клубі керівник українсько-словацького проекту "Між Карпатами і Татрами" Тетяна Ліхтей, член Спілки письменників України, презентувала нові видання серії. Серед авторів проекту - Петро Скунць, Дмитро Кремінь, Василь Густі, Михайло Василенко, Валерія Юричкова та ін.
14 грудня в м. Хуст в центральній міській бібліотеці відбулася акція "Книжковий Миколай - читачам бібліотеки", в рамках якої відбувся літературний вечір про історію виникнення святкування Нового року, святого Миколая і Різдва Христова, була відкрита новорічна виставка "На порозі рік Новий - добрий, світлий, чарівний!".
16 грудня в м. Ужгород в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка обласне товариство російської культури провело творчу зустріч з художниками, присвячену 180-річчю від дня народження російського мецената, засновника Третьяковської галереї П. М. Третьякова.
18 грудня в м. Ужгород в читальній залі відділу обслуговування юнацтва обласної бібліотеки для дітей та юнацтва відбулося літературне свято, присвячене 120-річчю від дня народження М. Г. Куліша "Літописець національного буття".
18 грудня в м. Ужгород в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва пройшов заключний етап регіонального конкурсу "Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу", який вже четвертий рік поспіль проходить завдяки видавництву "Грані-Т".
19 грудня в м. Ужгород в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулося традиційне літературне свято-конкурс "Розкажу Миколаю, про що я читаю", в якому взяли участь найактивніші юні читачі бібліотеки.
19 грудня в м. Ужгород у прес-центрі "Закарпаття" відбулася презентація книги Йосипа Кобаля "Соломоново - село у межиріччі" та зустріч із головою села Галиною Малинич.
19 грудня в Ужгороді у читальній залі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка пройшла презентація монографії Тетяни Сергієнко "Українсько-словацькі відносини: формування системи міждержавного співробітництва".
19 грудня в м. Ужгород в центральній дитячий бібліотеці пройшла літературно-музична композиція "Миколай святий іде - подарунки нам несе".
19 грудня в Ужгороді було визначено переможців акції "Книга на Миколая 2012" і відзначено кращих закарпатських авторів. Переможцями стали:
у номінації "Дитяча книга" - Галина Малик "Неймовірні історії" (вибране);
у номінації "Наукове видання" - колектив авторів "Червона книга українських Карпат";
у номінації "Туристичне видання" - Карл Смутко "Золоте кільце Закарпаття" (маршрут вихідного дня);
у номінації "Презентаційне видання" - Василь Коцан "Традиційний народний одяг гуцулів Рахівщини";
краща книга 2012 року - Мирослав Дочинець "Криничар".
25 грудня в смт. Великий Березний у центральній районній бібліотеці, бібліотеці-філії с. Костринська Розтока, бібліотеці-філії с. Кострино, бібліотеці-філії с. Сіль відбулися урочисті церемонії з нагоди відкриття пунктів публічного доступу до інтернету. Бібліотеки отримали комплекти комп'ютерного обладнання і підключилися до всесвітньої мережі в результаті перемоги у конкурсі програми "Бібліоміст".
26 грудня в м. Ужгород у міській центральній бібліотеці, центральній бібліотеці для дітей відкрилися пункти публічного доступу до інтернету. Отримати комплекти комп'ютерного обладнання і підключитися до всесвітньої мережі ужгородським книгозбірням вдалося в результаті перемоги у конкурсі програми "Бібліоміст".
У грудні в м. Ужгород у видавництві В. Падяка вийшов друком "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2013 рік". Рекомендаційний бібліографічний посібник підготувала обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка. Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам'ятних дат у 2013 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2013 році громадськість світу та України.
У грудні в ужгородському видавництві "ІВА" в перекладі Віктора Мотрука вийшла друком книжка французького автора Стефана Есселя "Обурюйтесь!". За межами України цей твір побачив світ уже в 40 країнах. Сорок першою країною світу, де памфлет Есселя було перекладено і видано, стала Україна.
У грудні в Ужгородській міський друкарні вийшла друком нова книга поета-пісняра, заслуженого працівника культури України Василя Кобаля "Славну вісточку почуйте" для дітей молодшого шкільного віку. Художнє оформлення видання здійснив молодий художник краю Іван Бучмей.
У грудні в м. Ужгород вийшла друком ілюстрована науково-популярна книжка "Національний природний парк "Синевир", яка містить вичерпну інформацію про природно-заповідну установу і близько ста кольорових високоякісних фотографій.
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА
1-13 грудня в м. Ужгород в обласному музеї народної архітектури та побуту відбулася персональна виставка живопису Василя Дуба з Великоберезнянщини.
14 грудня в Ужгороді в галереї "Ужгород" відкрилася ювілейна виставка творів художника Габріела Булеци "Антрацит. Особова справа".
14-18 грудня в м. Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відбулося відкриття благодійної виставки творчих робіт "Крила для дітей", яку організувала громадська організація "Родина Кольпінга". Під час заходу були зібрані кошти, які були спрямовані на реабілітацію дітей-інвалідів.
17 грудня в м. Ужгород в палаці для дітей та юнацтва "Падіюн" відбулося відкриття фотовиставки "Фото-магія".
17-28 грудня в м. Ковель, що на Волині, у галереї міського культурно-просвітницького центру була відкрита перша персональна експозиція картин Роберта Брагінського, художника з Мукачева. На виставці було представлено 23 роботи молодого митця. На відкритті міський голова Олег Кіндер вручив Подяку автору за представлену у Ковелі експозицію живопису.
18 грудня в Ужгороді в художньому музеї ім. Й. Бокшая відкрилася виставка робіт молодіжного об'єднання "Малий Лувер" (дитячі малюнки, присвячені Різдвяним святам).
19 грудня в м. Ужгород в палаці для дітей та юнацтва "Падіюн" пройшла виставка новорічних виробів "Новорічні візерунки".
21 грудня в м. Ужгород в художньому музеї ім. Й. Бокшая Товариство угорських митців образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Закарпаття ім. Імре Ревеса відзначило свій 20-літній ювілей XVIII виставкою. На суд глядачів митці виставили понад 70 живописних робіт, виконаних різними методами та техніками малярського мистецтва. Це - барвисті пейзажі, лірична графіка, кераміка, сакральні твори тощо.
У грудні в м. Хуст в оглядовій залі творчого об'єднання "Митець Верховини " 20 митців з усієї України представляли свої роботи за підсумками всеукраїнського пленеру "Пилипець-2012". На виставці експонувались цикли робіт "Золота осінь", "Водоспад Шипіт", портрети деяких художників. Близько 40 робіт художники подарували творчому об'єднанню.
ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ.
ТУРИЗМ
1-2 грудня в м. Ужгород у винних підвалах "Совине гніздо" відбувся обласний фестиваль молодого вина "Народжене в Закарпатті". 38 виноробів презентували 56 сортів вина. Під час свята всі охочі мали змогу безкоштовно продегустувати молоді вина закарпатських виноробів, узяти участь у розважальній програмі та разом із фольклорними колективами міста заспівати улюблених закарпатських пісень. Крім широкого асортименту вин, на святі було представлено мед, різноманітну продукцію бджільництва, сувеніри.
8 грудня в м. Ужгород у приміщенні обласного будинку культури профспілок відбувся майстер-клас для бажаючих навчитись танцювати народні танці. Кожен бажаючий вивчити елементи та рухи закарпатського народного танцю мав можливість пройти навчання під керівництвом Людмили Петрецької, хореографа, заслуженого працівника культури України та випускника ансамблю танцю "Веселка" Богдана Домініка.
8 грудня в с. Нижнє Селище Хустського району в Будинку культури пройшло свято "ЇмПроДжаз", на якому вже вдруге зустрілися молоді музиканти з різних колективів та міст, які люблять експериментувати та відшуковувати нові форми джазових мелодій.
14 грудня в м. Ужгород в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний етап ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У форумі взяли участь 55 представників із шкіл та вузів І-ІV рівнів акредитації різних міст та сіл Закарпаття.
15 грудня в м. Ужгороді в приміщенні актового залу готелю "Візит" відбулося 15-е обласне свято "Словацький бетлегем-2012", організоване обласною культурно-освітньою організацією "Матіца Словенска" на Закарпатті. Цьогоріч у святі взяло участь 12 колективів з різних місцевостей Закарпаття, де компактно проживають словаки. Гостями свята були Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгороді п. Янка Бур'янова, голова "Матіци Словенскої" на Закарпатті п. Йосип Гайніш, голова "Матіци Словенскої" в м. Михайлівці п. Марія Кушнірова, Почесний консул Словацької Республіки в м.Ужгороді п. Іван Шуфрич.
15 грудня в м. Кошіце (Словаччина) пройшов різдвяний концерт "Різдвяні традиції національних меншин міста Кошиці". У мистецькій акції взяв участь і ансамбль "Арніка" з Ужгородського районного будинку культури у складі делегації з Ужгородської міської ради на чолі з начальником відділу міжнародних відносин та європейської інтеграції, депутатом Ужгородської міської ради Вікторією Тарахонич. Ансамбль (керівники Леся Дубенко та Софія Рябець) виступив з інтернаціональною програмою, що включала українські, словацькі та угорські колядки та щедрівки.
16 грудня в Ужгороді пройшла тематична екскурсія "Ужгород єврейський". Вона відбулася в рамках всеміської акції "Безкоштовні екскурсії по Ужгороду".
18 грудня в Ужгороді було засновано журналістський клуб "Театрал", метою якого є не тільки перегляд вистав, але й знайомство та спілкування з режисерами, акторами, художниками, театрознавцями для кращого розуміння театральної ситуації в краї.
19 грудня в Ужгороді вже традиційно вулицями міста пройшов парад Миколаїв і Миколайчиків. Цього ж дня на пл. Театральній "запалили" головну ялинку Закарпаття.
22 грудня в Ужгороді пройшла перша кавова екскурсія містом. Впродовж двох годин безкоштовної прогулянки охочі мали змогу дізнатися, звідки на Закарпатті з'явилася традиція пиття кави, про найбільш цікаві рецепти приготування цього запашного напою та навіть тутешній спосіб обсмажування зерен. Завершилася екскурсія дегустуванням кави.
30 грудня в м. Хуст в кінотеатрі "Тиса" відбулася Новорічна шоу-вистава "А що таке Новий Рік?", де кожен присутній мав можливість дізнатися, що ж такого особливого у цьому святі.
Новини
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.
Шановні поціновувачі книг і читання, запрошуємо вас на традиційну виставку "Книга-фест". У програмі презентації книг та автограф-сесії від улюблених авторів!
Шановні користувачі, для вас нові книги у Відділі художньої літератури.
Шановні користувачі, для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2024 р.".
До 115-річчя від дня народження видатного українського поета Богдана-Ігоря Антонича пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Небуденний талант".
Шановні користувачі, до вашої щоквартальник "Закарпаття на сторінках преси за ІІ кв. 2024 р.".