Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2014 - вересень

 

       ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ 

1 вересня в Ужгороді в Закарпатському обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася прем’єра нового відеокліпу колективу студії сучасного танцю „БЛІЦ”. У прем’єрному відеокліпі був представлений танець „Перше побачення”. Глядачі змогли подивитися й інші відео-роботи студії сучасного танцю „БЛІЦ”: „Перерваний політ”, „Лінії життя”, „Геометрія хіп-хопу”.

7 вересня в Ужгороді в Закарпатському обласному театрі ляльок „Бавка” відбулась прем’єра вистави заслуженого артиста України Олександра Куцика „У нашім раї на землі” (дитячий Кобзарик) за творами Тараса Шевченко.

12 вересня в Ужгороді в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості пройшла виставка-ярмарок робіт учнів закладу та благодійний концерт „З любов’ю до України”. Кошти виручені під час заходу були передані волонтерам, які допомагають закарпатським воякам, що воюють на Сході.

18 вересня в Ужгороді в Закарпатській обласній філармонії відбулося відкриття 68-го концертного сезону та відкриття VI Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики, в рамках якого відбулася низка концертів за участю симфонічного, камерного, естрадно-духового оркестрів та солістів філармонії, а також приїжджих музикантів.

21 вересня в Ужгороді в Закарпатській обласній філармонії відбувся концерт Катерини Шапран (орган, Україна-Словаччина). У програмі твори Й. С. Баха, М. Регера, О. Махи, Г. Мушеля, К. Шапран.

21 вересня  в Ужгороді в Закарпатському обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв гастролював Київський модерн-балет з виставою „Кармен”.

21 вересня в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок Бавка” відбулася вистава Колобок.

22 вересня в Мукачівському російському драматичному театрі театрали відкрили 68-й сезон для своїх улюблених глядачів. Почали його не традиційно, не з прем'єри, а комедією „Конкурс”, яка, на думку акторів, актуальна зараз як ніколи.

25-28 вересня в Ужгороді в Закарпатській обласній філармонії у рамках VI Міжнародного  молодіжного  фестивалю  органної  музики відбулися концерти.

28 вересня в Ужгороді в Закарпатській обласній філармонії відбувся концерт органної музики Тетяни Тіщенко.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ 

2 вересня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка було підготовлено віртуальну виставку „Карпатика нашої краянки” до 70-річчя  Любиці Баботи.

2-3 вересня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка було оформлено книжково-ілюстративні виставки: „Я народився і жив для добра і любові”, „Я належу людству як художник, і йому служу” до 120-річчя О. Довженка.

9 вересня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка було оформлено книжково-ілюстративну виставку „Я не співець чудової природи…” до 150-річчя  П. Грабовського.

11 вересня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка було оформлено книжково-ілюстративну виставку „Письменник з „орлиним пером” до 180-річчя А. Свидницького.

16 вересня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка  було оформлено книжково-ілюстративну виставку „Видатний письменник-новатор” до 150-річчя М. Коцюбинського.

20 вересня в Мукачівській міській бібліотеці відбулася зустріч, присвячена створенню в Мукачеві Закарпатської обласної організації Всеукраїнської творчої спілки Конгресу літераторів України, яка об’єднала всіх талановитих особистостей краю та надала можливість реалізації їх творчих сил і здібностей.

23 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек працівники Закарпатської обласної універсальної наукової бібіліотеки ім. Ф. Потушняка здолали найвищу гірську точку України – Говерлу. Прапор Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка було встановлено під урочисте хорове виконання  бібліотекарями головної книгозбірні області Державного Гімну України. Книги для букросингу були організовано доставлені на Екологічний пункт біля підніжжя Говерли.

24 вересня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка  було оформлено книжково-ілюстративну виставку „Європейське місто над Ужем” до Дня міста.

26 вересня в Ужгороді в бібліотеці-філії № 6 до Дня міста Ужгорода пройшла історико-краєзнавча подорож „Історія міста, вкарбована в камінь”.

26 вересня в Ужгороді в бібліотеці-філії № 2 до Дня міста Ужгорода відбувся калейдоскоп країн-сусідів і пленер „Моє місто”.

26 вересня в Ужгороді в Центральній дитячій бібліотеці до Дня міста Ужгорода відбулося розважально-пізнавальне свято „Як тебе не любити”.

27 вересня в Ужгороді в Центральній міській бібліотеці до Дня міста Ужгорода відбулася історична година „Крокуючи древнім Ужгородом”.

30 вересня в Ужгороді в Закарпатській обласній бібліотеці ім.Ф. Потушняка відзначили Всеукраїнський день бібліотек. У цей день бібліотека влаштувала чимало заходів. У його рамках цьогоріч пройшов перший в області бібліоаукціон. На ньому „з молотка” пішли 3 книги-новинки вересня.  Бібліоаукціон продовжився продажем з молотка виробів прикладного мистецтва: блокнотів, обгорток для паспорта ручної роботи, біжутерії, творів образотворчого мистецтва від авторів різних поколінь. Залучені кошти – 4145 грн. – були спрямовані на допомогу українській армії. Загальне захоплення викликала виставка жіночих прикрас із бісеру під назвою „Світ у краплині скла”. Автор виробів – головний бібліограф відділу краєзнавства – Лариса Падяк. Окрім того, у бібліотеці були розгорнуті майданчики для найрізноманітніших майстер-класів. Так, одразу у бібліотеці відвідувачі мали нагоду відвідати салон краси „Патріот”, де серед пропозицій були створення патріотичних зачісок та відповідного манікюру, або – осягнути ази плетіння патріотичних стрічок, створення виробів з бісеру чи збирання квітів у авторські композиції на майстер-класі „Секрети флористики”. Надвечір у стінах книгозбірні стартувала „Ніч у бібліотеці-2”, у програмі якої ряснів свіжими талантами поетичний марафон, піднімав емоційну напругу виступ гурту „Етюд”, інтригувало магічне шоу від фокусника, а на завершення вражало грандіозне фаєр-шоу під відкритим небом.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1 вересня у провулку „Старого Ужгорода” було презентовано фотопроект Нати Попової  „Portraits”. 15 об’єктів експозиції – спроба авторки дослідити можливості жанру портрету.

5 вересня в Ужгороді у виставковому залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту відбулося відкриття персональної виставки графічних та живописних творів до 45-річчя творчої діяльності голови правління Закарпатської обласної організації Національної спілки архітекторів України, заступника голови правління Спілки професійних художників Закарпаття, заступника голови творчого об'єднання словацьких митців Закарпаття Владислава Йосиповича Ганзела.

5 вересня в Ужгороді в Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая відбулося урочисте відкриття персональної ювілейної виставки народного художника України Івана Бровді, присвяченої 75-літтю з дня народження митця.

9 вересня в Ужгороді в арт-кафе „Voto” відбулося відкриття виставки картин Олександра Войновича „Summer Time”. Багато творів художника знаходяться у приватних колекціях Лондона, Мадрида, Відня, Нью-Йорка, Оттави, Ліона, Берліна, Москви, Києва та Львова.

12 вересня в Хустській міській картинній галереї відкрилася виставка робіт члена Національної спілки художників України Василя Вовчка. Експозиція, присвячена 55-літтю митця, нараховує більше чотирьох десятків різноманітних за жанром та композицією робіт. Більшість – пейзажі, написані олійними фарбами.

12 вересня в Мукачівській картинній галереї відкрили нову художню експозицію. На ній презентували свої роботи митці творчого об’єднання „Райдуга”, серед яких мальовничі пейзажі, реалістичні портрети.

15 вересня у Тячівській картинній галереї імені Ш. Голлоші, з нагоди 50-річчя народного творчого об’єднання „Митець верховини”, було відкрито виставку художніх полотен митців Хустського району. Присутній на зустрічі керівник творчого об’єднання „Митець верховини” Валерій Дьордяк привітав учасників з 50-річчям спільноти та розповів про основні напрямки діяльності.

16 вересня в Ужгороді в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбулось відкриття ретроспективної виставки живопису та графіки Заслуженого художника України Наталії Сіми „Зачудування світом”.

25 вересня в арт-кафе VOTO відбулася благодійна акція „Подаруй дитині життя”. У програмі -- виступ камерного квартету „Маестро” та виставка картин провідних митців Закарпаття.

26  серпня в мережі Інтернет стартував другий  етап благодійної акції під керівництвом Оксани Гаврош. В ході першого етапу художники-митці, котрі погодилися взяти участь у благодійному продажі своїх робіт, зібрали на потреби закарпатських військових близько 110 тисяч 500 гривень. Наразі на сайті – 66 робіт. За два тижні художники зібрали ще 8880 грн. Усього в акції взяли участь 83 картини, 51 робота продана.

26 вересня в Ужгороді в адміністративній будівлі Закарпатської ОДА відбулася церемонія відкриття Першого міжнародного Салону художньої фотографії „Карпатський Драг – 2014”. На конкурс було подано 5865 фотографій від 380 авторів із 48 країн.  У результаті журі відібрало 1436 фотографій, з яких 194 світлини завоювали нагороди.

 26 вересня в Ужгороді в мистецькому центрі „Галерея Ілько” відбулося відкриття виставки „Проект Біро”, з нагоди 115-ї річниці винаходу угорського журналіста. За задумом куратора Тараса Табаки, художники представили графічні твори великого формату, виконані кульковою ручкою.

27 вересня в Ужгороді в Закарпатському краєзнавчому музеї було відкрито експозицію Першого міжнародного Салону художньої фотографії „Карпатський Драг – 2014”.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1 вересня в кількох навчальних закладах Ужгорода та Мукачева відбулась акція на допомогу армії. Замість квітів у руках дітей були синьо-жовті кульки та прапорці. Усі гроші, які батьки планували витратити на букети, передали волонтерам, які допомагають закарпатським солдатам.

3-4 вересня в Ужгороді на площі Театральній відбувся флеш-моб із народним вишиванням карти України в рамках акції „Україна – Разом”. Кожен бажаючий мав змогу зробити і свої кілька хрестиків, вписуючи герб Закарпаття у вишивану мапу. Закарпаття стало сьомою областю, куди в рамках акції „Україна – Разом” приїхала вишивана карта України.

3-4 вересня в Ужгороді у приміщенні ректорату Ужгородського національного університету відбувся благодійний книжковий ярмарок. На ньому були представлені підручники, наукова та художня література з особистих бібліотек викладачів УжНУ та всіх бажаючих, які хотіли долучитися до акції. Протягом роботи ярмарку відбувалися виступи письменників та поетів Закарпаття, а також автограф-сесії.

4 вересня в Ужгороді в УжНУ розпочався сезон кінопоказів, зібрані гроші з яких пішли на потреби української армії. Розпочалася акція з перегляду кінофільму „Недоторкані”.

4 вересня в Ужгороді стартував вже шостий дитячий екологічний проект „Еко-ідеї зі всього світу – 2014” в рамках міжнародного конкурсу „Eco Picture Diary”. Цей проект об’єднав більше мільйона дітей з 52 країн світу. Метою цього конкурсу є виховання у підростаючого покоління дбайливого ставлення до природи, популяризація екологічної культури та розвиток відчуття причетності до вирішення світових екологічних проблем.

5-7 вересня у Канаді на 15-тому українському фестивалі у Монреалі виступив Закарпатський гурт „Рокаш”. Серед запрошених, виступили гурти: „Заповіт” (Торонто), „Явір” (Торонто), „Хлопці” (Торонто), „Гердан” (США), „Вишиванка” (Монреаль), лемківський гурт „Карпатця”, А. Свірса (Україна) та інші. Закарпатці виступили 12 вересня на сцені під час відкриття 18-го Українського фестивалю у Торонто. А 14 вересня дали спільний концерт з Василем Попадюком.

6 вересня на Виноградівщині відбувся районний велопробіг „Єднаймося заради миру!”. Головна мета велопробігу який було проведено – заявити всім, що Україна єдина, цілісна і незалежна.  Маршрут включав велопробіг із Виноградова до селища Вилок та розгортання великого державного прапора на футбольному полі у селищі Вилок.

6 вересня в Тячеві відбувся фестиваль шоколаду. У програмі: дегустація шоколадних напоїв та цукерок, шоколадні сувеніри, лекції про шоколад, майстер-класи, шоколадний боді-арт, малювання портретів шоколадом, „курс шоколадного оздоровлення”, флешмоб на підтримку кримськотатарського народу, збір коштів для підтримки військовослужбовців, які зараз воюють на Сході.

7 вересня в Ужгороді на площі Поштовій відбувся етнофестиваль „ЗаСІЧ”. В рамках фестивалю відбувся благодійний концерт приурочений до 100-річчя створення Легіону Українських Січових Стрільців. На концерті виступили гурти „Тінь Сонця” та „Гайдамаки”. Мета дійства – збір коштів для українських військових, що зараз перебувають в зоні АТО. Під час концерту працювало арт-поле з виробами декоративно-прикладного мистецтва ручної роботи.

7 вересня на Свалявщині на території гірськолижного витягу санаторію Квітка полонини відбувся фестиваль „Гуцульський кінь в культурі Східних Карпат”. Захід проходив в рамках проекту „Створення польсько-українського центру розведення та популяризації коней гуцульської породи”. В програмі фесту відбулись: виступи народних колективів, кінні покази, презентація народних страв з прикордонних регіонів, демонстрація народних ремесел і одягу.

11 вересня в Ужгороді на площі Театральній відбувся фестиваль культур „Global Village Uzhgorod'14”. На фестивалі відбулись: презентації культури країн учасників фестивалю, різні цікаві та веселі конкурси та ігри, виступи у національних костюмах, пісні, музика, танці.

11-13 вересня в Ужгороді на території готелю-ранчо „Золота гора” вже традиційно відбувся ІХ-й Міжнародний фестиваль телевізійних та радіопрограм „Мій рідний край”. Його учасниками стали Україна, Румунія, Словаччина, Угорщина, Чорногорія, Сербія, Австрія, Швеція. Для конкурсного перегляду було представлено 54 телевізійні роботи та 33 радіопрограми. Головна ідея фестивалю – показ життя національних меншин, розмаїття їх культур, побуту, відродження та збагачення духовної спадщини, традицій.

12 вересня у Тячеві на площі Поштовій перед районним будинком культури відбувся благодійний концерт солістів та творчих колективів закладів культури району „Все для перемоги, все для фронту” на підтримку української армії.

13-24 вересня у Рахові відбувся Міжнародний симпозіум мистецтв. В ньому взяли участь відомі художники із шістнадцяти областей України. Поважними гостями були академіки та мистецтвознавці. Відбулося п’ять лекцій з сучасних проблем інтеграції українського мистецтва і національної культури у Європейський простір. В рамках фестивалю відбулися пленери  в Рахівському та Міжгірському районах, а також виставка творів у галереї Мукачівського замку „Паланок”. Після пленеру було проведено аукціон, кошти з якого перевели для потреб воїнів АТО.

13 вересня в Тячеві у кінотеатрі ім. Т. Г. Шевченка з нагоди відзначення Дня українського кіно відбувся перегляд вітчизняних кінострічок.

14 вересня у с. Кам’яниця Ужгородського району біля Будинку культури було проведено обласне свято словацького народного мистецтва „Cловенска веселіца”. Захід відбувся за ініціативи Обласної культурно-освітньої організації „Матіца Словенска” на Закарпатті та за сприяння управління культури, відділу національностей та релігій Закарпатської облдержадміністрації, Ужгородської райдержадміністрації, Ужгородської районної ради, Центру культур національних меншин Закарпаття, обласного організаційно-методичного центру культури.

19 вересня в Ужгороді на площі Театральній науково-педагогічні працівники та слухачі курсів Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти розучили молитву в рамках Всеукраїнської освітньої кампанії „Голуб миру”, присвяченої Міжнародному дню миру.

20 вересня Тячів відзначив 685-ту річницю першої документальної згадки про місто. З нагоди Дня міста влаштували парад вишиванок. Відбулося урочисте відкриття традиційного угорського свята урожаю „Сюреті бал”. У центрі міста було розгорнуто виставку творчих робіт художників Тячівщини.

21 вересня вперше в Мукачеві на головній площі міста відбулося святкування Дня татусів, особливо тих, які наразі захищають нашу країну від ворога.

22 вересня у м. Виноградові біля стели розстрілу партизан-підпільників відбувся мітинг, присвячений Дню партизанської слави та Міжнародному дню миру, участь в якому взяли керівництво району і міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники громадських організацій, трудових колективів підприємств, установ та засобів масової інформації.

22 вересня у Мукачівському шпиталі відбулася благодійна акція, яку ініціювали управління культури Берегівської міської ради (Ольга Матей), міський Будинок культури (Інна Буяновська) та матір одного із поранених бійців (Ярослава Федур). До акції приєдналися і управління освіти Брегівської міськради та міська дитяча бібліотека, які зібрали від дітей нашого міста виготовлені із великою любов’ю та щирими побажаннями якнайшвидшого одужання малюнки та листи для воїнів.

25-26 вересня в Ужгороді у приміщенні обласного українського музично-драматичного театру ім. братів Шерегіїв відкрилася виставка „Тур’євроцентр-Закарпаття 2014”. У рамках виставки-ярмарку відбулася презентація сільського туризму Закарпаття, презентація проекту туристичного бренду Закарпаття, майстер-клас з приготування національних страв та виготовлення сувенірної продукції, а  також конференція на тему „Сучасна проблематика розвитку туристично-рекреаційної галузі Закарпаття”.

26 вересня в Ужгороді в дитячій школі мистецтв до Дня міста Ужгорода відкрилася виставка художніх робіт учнів і викладачів „Моє рідне місто” та відбувся концерт учнів і викладачів дитячої школи мистецтв „Вітаємо рідне місто”.

27 вересня в Ужгороді з нагоди святкування Дня міста в великій залі міської ради пройшло урочисте міське Віче. На ньому відбулося вручення нагород лауреатам Почесної відзнаки і Почесної грамоти Ужгородської міської ради.

27 вересня в Ужгороді у рамках святкування Дня міста пройшов фестиваль ковальського мистецтва та благодійний бограч у приготуванні переможця чемпіонату бограча команди „Свинський кодекс”. Зібрані кошти передані на потреби медико-соціального реабілітаційного центру „Дорога життя”.

27–28 вересня в Ужгороді на Набережній Незалежності відбувся Святковий ярмарок, а на Площі Театральній благодійний аукціон „Згадай про місто” і представлення найбільшого в Ужгороді торта з гербом міста Ужгорода.

 

Новини

2024-09-16

17 вересня 1864 р. народився талановитий імпресіоніст, майстер оригінальної прози - Михайло Коцюбинський. З цієї нагоди, до вашої уваги віртуальна виставка "Аристократ духу".

2024-09-13

Шановні користувачі, для вас нові книги у Відділі художньої літературі, подаровані французьким інститутом  в Україні.

2024-09-11

18 вересня художниці Аллі Горській виповнилося б 95 років. Вона залишила помітний слід в історії українського дисидентського руху, а її трагічна смерть породила чималий резонанс. З нагоди річниці її Дня народження пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Душа українського шістдесятництва".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день