Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2014 - грудень

1 грудня у Тячеві на площі Пам’яті відбулося урочисте відкриття пам’ятного знакунайбільшого пам’ятника Небесній Сотні в Україні.

10 грудня в Ужгороді в обласній раді відбулося засідання обласного комітету з присудження обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2014 рік  на якому було визначено лауреатів-переможців.

29 грудня в Ужгороді у малому залі облдержадміністрації відбулося вручення обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2014 рік.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

3 грудня в Мукачеві в обласному драматичному театрі над Латорицею відбувся концерт „Поділися добром” за участі людей з особливими потребами та учнів шкіл естетичного виховання з нагоди відзначення міжнародного Дня інвалідів.

4 грудня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся третій вечір заслуженої артистки України Етелли Чуприк із циклу „32 сонати Людвіга ван Бетховена”.

6 грудня в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відбувся спільний концерт Камерного оркестру Яноша Ловотта з м. Шаторолйоуйгей (Угорщина) та Ансамблю солістів під керівництвом Олени Короленко.

7 грудня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася театральна вистава-гра „Казка з валізки” для дітей дошкільного та шкільного віку.

11 грудня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся благодійний концерт на підтримку бійців 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Закарпаття. Участь у заході взяли відомі співаки Степан Гіга, Олександр Садварій, тріо „Рапсодія” та інші.

12 грудня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт-презентація компакт-диску камерного хору „Cantus” разом з „Молитвою за Україну” на підтримку закарпатських військових, які перебувають у зоні АТО.

13 грудня в Ужгороді в обласному театрі ляльок „Бавка” відбулося традиційне, 17-е обласне свято під назвою „Словацький бетлегем – 2014”, організоване культурно-освітньою організацією „Матіца Словенска” на Закарпатті (голова – Й.Й. Гайніш).

14 грудня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася театральна вистава „Принцеса стрибунка” для дітей дошкільного та шкільного віку.

14 грудня в Ужгороді в мистецькому центрі „Галерея ІЛЬКО” відбувся вечір класичної музики у виконанні струнного квартету „Atteso String Quartet”.

14 грудня в Мукачево в Християнському культурному центрі відбулося  концертне виконання комічної опери за твором С. Гулака-Артемовського „Запорожець за Дунаєм” за участю Симфонічного оркестру та  заслуженого академічного Закарпатського народного хору.

17 грудня в Ужгороді у обласній філармонії відбувся передріздвяний концерт камерного оркестру під керівництвом заслуженого артиста України Владислава Юроша.

17-19 грудня в Мукачеві в обласному драматичному театрі над Латорицею відбулася вистава „Святий Миколай” за участі вихованців колективу „Росинка” театрального відділу дитячої школи мистецтв.

19 грудня в Мукачівській хоровій школі з нагоди Дня Святого Миколая відбувся концерт молодшого хору хлопчиків.

21 грудня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась інтермедія „День Святого Миколая” для дітей дошкільного та шкільного віку.

21 грудня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася благодійна вистава „У душі”, за участі театра танцю „Небо”, у підтримку бійців АТО.

21 грудня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулося танцювальне шоу „Beau Monde”, присвячене 25-річчю колективу студії сучасного танцю „Бліц”.

21 грудня в Ужгороді у обласній філармонії відбувся різдвяний концерт за участі колективу „Угорські мелодії”.

21 грудня в Ужгороді в мистецькому центрі „Галерея Ілько” відбувся концерт „Різдво в родинному колі”.

22 грудня в Ужгороді в греко-католицькому Кафедральному Соборі відбувся концерт „Різдвяні мелодії” у виконанні учнів Ужгородської музичної школи №1 ім. П.Чайковського.

24 грудня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася новорічна вистава для дітей військовослужбовців — учасників АТО.

28 грудня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась новорічна вистава-інтермедія „Подорож у Новий рік” для дітей дошкільного та шкільного віку.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

2 грудня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація фотовиставки „Твої права через об'єктив”.

3 грудня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся тематичний вечір  „Формат дейзі: його універсальність і переваги” (створення книг для користувачів з вадами зору).

3-5 грудня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулися заходи до Міжнародного дня волонтера: англомовний клуб „English-Speaking House” обговорив тему волонтерства, відбувся вечір-зустріч на тему „Волонтером може стати кожен”.

4 грудня в Мукачівській міській центральній бібліотеці ім. О. Духновича відбувся літературний подіум „Дзеркало слова” за участі відомого закарпатського письменника, краєзнавця, професора  Сергія Федаки.

14 грудня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася першість Ужгорода з шахів серед молоді.

17 грудня у Виноградово в міській бібліотеці відбулося відкриття виставки картин, автором яких є ветеран Другої світової війни, художник Анатолій Самус.

18 грудня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся благодійний бібліоаукціон „Подарунок від Миколая”. Він продовжив низку акцій, спрямованих на збір коштів для потреб української армії.

18 грудня в Мукачеві у центральній дитячій бібліотеці відбулося літературне свято-конкурс „Розкажу Миколаю, про що я читаю”.

18 грудня в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва з учнями четвертого класу Лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка відомі митці краю провели майстер-клас із виготовлення ялинкових прикрас.

19 грудня в Мукачеві у бібліотеці-філії № 5 відбувся літературний ранок „У День Святого Миколая”.

21 грудня в Ужгороді фонди наукової бібліотеки УжНУ поповнилися чи не найбільшим у Європі приватним архівом і бібліотекою з карпатознавства Олени Рудловчак. Донька дослідниці Марія Дуфкова й академік Микола Мушинка передали Ужгородському університетові бібліотеку, архів і деякі особисті речі дослідниці.

28 грудня в Ужгороді в приміщенні обласної організації Національної Спілки письменників України відбулася  зустріч письменників „Остання сторінка року”.

В грудні в Ужгороді у видавництві „Ґражда” вийшла друком книга „Перетривання: Текст-у-часі” Івана Ребрика.

В грудні двоє закарпатських письменників Василь Густі та Мирослав Дочинець стали членами оновленого складу Правління НСПУ в м. Київ.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1-7 грудня в Ужгороді в „Галереї Ілько” проходила фотовиставка „Чуєш, брате…”, присвячена українським подіям 2013-2014 років – Євромайдану та АТО.

1-15 грудня у залах мукачівського замку „Паланок” проходила виставка картин пленеру „Великий Березний – 2014” товариства угорських митців образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття імені Імре Ревеса.

2-15 грудня в Ужгороді у провулку „Гірчичне зерно” проходила фотовиставка „Радіємо життю! Плекаємо надію!”

3 грудня в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відкрилася ювілейна виставка творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва „Мої берегині” заслуженого майстра народної творчості України Людмили Губаль.

5 грудня в Ужгороді у Генеральному консульстві Словацької Республіки відкрилася виставка живопису та графіки Василя Скакандія та Йожефа Рущака.

7 грудня у Хустській картинній галереї відкрилася виставка живопису Мар’яна Багнія, присвячена 65-річчю художника.

10 грудня в Ужгороді в обласному краєзнавчому музеї відкрили фотовиставку портретів та побуту горян і краєвидів Закарпаття „Карпатфотопленер-2014”.

12 грудня в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відбулося святкування Андріївськіх вечорниць. Студенти-художники, вбрані у автентичні національні костюми , відтворили давні закарпатські обряди.

14 грудня в Мукачівській міській картинній галереї відкрилася виставка „Думи мої в кольорах” члена Спілки художників України Миколи Дуфинця, з нагоди його 60-тиріччя.

15 грудня у галереї „Ужгород” відбулося  відкриття персональної виставки Єлизавети Міравчик-Ракович. Професійна керамік представила роботи, створені протягом останніх двох років – плакетки, декоративні вази та пластику.

16 грудня в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відбулося відкриття благодійної виставки чопського фотографа-емігранта Василя Червякова „Човен життя”.

17 грудня в ужгородському арт-кафе VOTO відкрилася нова виставка робіт Юрія Дикуна „DYURI”, на якій були представлені унікальні твори живопису Юрія Дикуна та його супутниці Наталії Кікоть, виконаних на склі та полотні.

17 грудня в Києві, в музеї сучасного мистецтва в рамках проекту „Мистецька мапа України” відкрилася виставка художників Закарпаття в якій взяли участь понад 60 авторів.

19 грудня в Ужгороді в Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая відкрилася виставка Товариства угорських митців образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття ім. Імре Ревеса.

20 грудня в Ужгороді у Закарпатському художньому інституті відбулася виставка робіт Романа Пилипа „Натюрморт”.

21 грудня у виноградівській картинній галереї „Імпасто” відкрилася виставка „Веселе Різдво” творів члена Національної спілки художників України Ласла Гайду.

23 грудня в холі Закарпатської обласної державної адміністрації відбувся благодійний захід – виставка українських художників. Усі зібрані кошти були спрямовані на теплий одяг ужгородським воякам 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади ЗСУ.

30 грудня в Мукачеві в картинній галереї відбулося відкриття новорічно-різдвяної виставки картин.

В грудні на Тячівщині відбувся пленер закарпатських художників і гостей із за кордону.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1-19 грудня в Ужгороді в книжковому магазині „Кобзар” проходила акція „Письменник за прилавком” у рамках традиційного щорічного конкурсу „Книга на Миколая”. Закінчилася акція нагородженням кращих видань Закарпаття.

5 грудня в м. Берегові в Будинку культури відбувся десятий ювілейний обласний фестиваль дитячого та юнацького театрального мистецтва „Юні зірки Мельпомени”. Гран-прі на ньому здобув мукачівський колектив „Росинка”.

5 грудня в Мукачеві у приміщенні райдержадміністрації відбувся благодійний концерт колективів та артистів Мукачівського району на підтримку українського війська.

6 грудня в Ужгороді в обласній філармонії розпочався XVII Міжнародний ромський джазовий фестиваль „Пап-джаз-фест-2014”. Під час фестивалю відбувся благодійний збір коштів для потреб українських військових в зоні АТО.

6-7 грудня в Ужгороді в кафе-музеї „Під Замком” відбувся майстер-клас „Виготовлення сувенірних ялиночок, а також гірлянд для прикрашання ялинок та домівки”.

7 грудня в м. Виноградово відбулася відкрита екскурсія містом „Сакральна спадщина міста Виноградів (частина 1)”.

13-14 грудня в Ужгороді в кафе-музеї „Під Замком” відбувся майстер-клас „Декорування, прикрашання та плетіння різдвяних віночків”.

16 грудня у Хусті урочисто відкрили Центр культурної творчості для навчання та культурного розвитку дітей ромської народності.

18 грудня в Ужгороді у піцерії „Деліція” для діток влаштували свято Миколая. У програмі були: майстер-клас, аквагрим, розважальні конкурси, дитяча дискотека, танцювальні виступи маленьких вихованців „ПАДІЮНУ” та святковий стіл від „Деліції”.

19 грудня в Ужгороді на пл. Театральній відбувся Парад Миколаїв.

19 грудня в Мукачеві на площі Миру відбулося театралізоване дійство „До нас прийде Миколай” та урочисте запалення вогнів міської новорічної ялинки.

19 грудня в Ужгороді в „ПАДІЮНІ” відбувся дитячий новорічний концерт.

19-21 грудня в Берегові відбувся І-й Різдвяний ярмарок на якому відбулись вистави бетлегемських колективів, виступи музичних гуртів, майстер-класи народних умільців. Були представлені вина від місцевих виноробів та традиційні кулінарні страви.

20-21 грудня в Ужгороді в  кафе-музеї „Під Замком” відбувся майстер-клас „Виготовлення ялинкових іграшок з тканини, ниток, кави та інших матеріалів”.

21 грудня в Ужгороді, на честь 40-ї річниці з дня створення популярної на весь світ інтелектуальної головоломки „Кубик Рубік”, встановили міні-скульптуру на поручнях Православної набережної, неподалік від „Свободки”.

21 грудня в Ужгороді в Народному Домі „Просвіти” відзначили 15 річницю з дня створення хору крайового товариства „Просвіта”. В ході концертної програми хор виконав патріотичні пісні українських та закарпатських авторів.

23 грудня в Ужгороді в „ПАДІЮНІ” відбулася концертна програма „Різдвяний передзвін”.

26 грудня в Ужгороді в „ПАДІЮНІ” відбулася новорічна казка „Свято неслухняності в Ужгороді”.

26-28 грудня в Ужгороді на площі перед готелем Інтурист Закарпаття відбувся різдвяний ярмарок.

27-28 грудня в Ужгороді в кафе-музеї „Під Замком” відбувся майстер-клас „Новорічні вітальні листівки „Від А до Я”.

31 грудня в Ужгороді на центральних площах міста, в готельно-ресторанних комплексах Закарпаття відбулося святкування Нового року.

В грудні у Києві народний вокальний ансамбль Ужгородського коледжу культури і мистецтв отримав Гран-Прі на Всеукраїнському фестивалі „Введенські піснеспіви”.

 

Новини

2024-06-04

Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день