Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2017 - лютий

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

2 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся четвертий концерт Етелли Чуприк із циклу фортепіанних сонат В. А. Моцарта.

4 лютого у Мукачеві в концертному залі „Перемога” за підтримки народного депутата України Василя Петьовки пройшов благодійний концерт „Допоможемо дітям разом!” на користь Закарпатської обласної дитячої лікарні.

5 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся сольний концерт органної музики Катерини Гажо.

5 лютого в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася лялькова забава для дітей шкільного віку Ірини та Яна Златопольського „Дерев’яне диво”.

8 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт симфонічного оркестру „The Oscar’s Soundtracks”.

12 лютого в Ужгороді у обласній філармонії заслужений артист України Олександр Садварій представив програму „Моя любове…” до Дня закоханих. Концерт пройшов у рамках проекту „Музика вихідного дня”.

12 лютого в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася вистава Тамари Габбе „Попелюшка. Спогад про нездійсненне” за мотивами казки Шарля Перро, для дітей з п’яти років та сімейного перегляду.

16 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт камерно-інструментального ансамблю „Угорські мелодії”, присвячений одному з найромантичніших свят – Дню Святого Валентина.

19 лютого в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася вистава за мотивами творів Корнія Чуковського „Бармалій” – музичне шоу про неслухняних дітей для дітей дошкільного та шкільного віку.

19 лютого в Ужгороді в обласній філармоніїбула представлена концертна програма „Дивертисмент” камерного оркестру, який виконав програму із творів Й.С.Баха, П.Локателлі, Ї.Бенди, А.Вівальді та В.А.Моцарта. У супроводі оркестру також виступили солісти Олена Юрош (фортепіано) та Тарас Попович (флейта).

19 лютого в Ужгороді в обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулась прем’єра цього сезону – іскрометна комедія відомого турецького драматурга Азіза Несина „Задуши мене в обіймах”.

26 лютого в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася прем’єра вистави „Фарбований лис” за Іваном Франком для дітей дошкільного та шкільного віку.

26 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт ансамблю „Угорські мелодії”. Концерт відбувся у рамках проекту „Музика вихідного дня”.

В лютому студент Ужгородського державного музичного училища імені Д.Задора, піаніст Адріан Ерп здобув премії в усіх трьох номінаціях ХХІІ міжнародного конкурсу піаністів, що пройшов у Франції.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1 лютого в Ужгородській міській бібліотеці для дітей „Казка” відбулася презентація двох нових книжок для дітей „Дзвінчики пастушків” та „Небом сонечко гуляє” Юлії Драгун.

2 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбувся творчий вечір „Я угнал машину времени”, пам’яті відомого почесного громадянина Ужгорода, письменника та журналіста – Фелікса Кривіна (1928-2016).

13 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка напередодні Дня Святого Валентина, в літературному клубі „Читаємо разом”, відбувся „Вечір поетичних зізнань”.

13 лютого в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулася презентація прозової драми „Не зрадь” драматурга з м.Хуст Олесі Чепелюк.

14 лютого в Ужгороді в міській бібліотеці відбувся розважальний вечір „Все прекрасне на землі від любові”, присвячений до Дня св. Валентина.

16 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбулась презентація книги „Фрагменти з Майдану” українською та чеською мовами. Представлення було присвячене третій річниці Революції Гідності. „Фрагменти з Майдану” – суспільний зріз перебігу подій та учасників Революції 2013-2014 років.

17 лютого Ужгородське видавництво Олександри Гаркуші отримало перше місце на Всеукраїнському рейтингу „Книжка року 2016”. 2017 року у Києві в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулася урочиста церемонія вшанування переможців XVIII Всеукраїнського рейтингу „Книжка року 2016”.

20 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбувся перегляд документального фільму, знятого режисером Євгеном Афінеєвським „Зима у вогні: боротьба України за Свободу” до Дня Героїв Небесної Сотні, світова прем’єра.

21 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбулася презентація проекту „Дивись ширше” – все про навчання, стажування та роботу в Австрії та Німеччині.

21 лютого в Ужгороді в ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 з угорською мовою навчання ім.Дойко Габора у Міжнародний день рідної мови відбулась зустріч в рамках соціокультурного проекту „Все Закарпаття читає дітям”.

21 лютого у Виноградівській районній бібліотеці відбулась лекція з питання просування власних сторінок у соціальних мережах. Зустріч провела журналістка, координатор ГО „Закарпатське Вільне Медіа” Мирослава Вербищук. Лекція проходила у форматі „питання-відповідь” у рамках проекту „Поширення ідей толерантності, індивідуальних прав та захисту вразливих груп через призму медіа освіти для молоді та громади Закарпаття як елемент зміцнення громадянського суспільства”, який реалізується ГО в межах проекту „Українська регіональна платформа громадських ініціатив” за фінансової підтримки Європейського Союзу в Україні.

23 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбувся літературний вечір до 120-ї річниці дня народження поета та громадського діяча Євгена Маланюка (1897-1968).

27 лютого у читальній залі Виноградівської ЦРБ відбулась презентація книги „Без гравітації” виноградівки Здени Тесличко.

В лютому в Ужгороді вийшла в світ збірка казок Карпатського регіону „Як чоловік кішку вчив працювати”. До неї увійшли українські народні родинно-побутові казки Карпатського регіону. Упорядкував збірку відомий фольклорист, кандидат філологічних наук Іван Хланта.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

2 лютого у Виноградові у мистецькій галереї „Імпасто” відбулась презентація виставки робіт Ласло Гайду та вихованців його авторської художньої школи.

3 лютого в Ужгороді у художньому салоні „Арт-Про” відбулося урочисте відкриття виставки народного художника України Василя Скакандія.

4 лютого в Ужгороді у „Совиному гнізді” відбулась публічна розмова про архітектуру Ужгорода в міжвоєнний період (1919-1939). Власним баченням особливостей архітектури модернізму в Ужгороді з присутніми поділилася художниця й урбаністка Ліна Дегтярьова.

7 лютого у курортному містечку Свалява відкрився бронзовий пам'ятник чоловікові, який наливає мінеральну воду в діжки. Скульптор – Михайло Колодко.

9 лютого в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая відкрилася виставка полотен заслуженого діяча мистецтв України Гаврила Глюка. Експозиція приурочена до 105-річчя з дня народження митця, це твори, які не представлені широкому загалу, а перебувають у родинному фонді та приватних колекціях.

9 лютого у Виноградові в історичному музеї відбулась виставка малих речей. Місцева художниця і поетеса Валентина Костьо представила понад дві з половиною сотні різноманітних ужиткових речей і сувенірів малих розмірів.

10 лютого в Мукачево у картинній галереї замку „Паланок” відкрилась  експозиція творчих робіт студентів та випускників Закарпатської академії мистецтв.

12 лютого в Перечинській районній бібліотеці відбулася зустріч відомого українського письменника та драматурга Дмитра Кешелі із читачами Перечинщини.

13 лютого в Тячеві у галереї ім. Ш.Голлоші районного будинку культури відбулось відкриття виставки картин. Експозицію сформували полотна талановитих художників – членів громадської організації „Митці Тячівщини” Юрія Вейгеша з Буштина, Надії Черевко з Дубового, Михайла Фурмана з Тернова, Валерія Погоріляка з Ганичів, а також тячівця Віктора Гуцула. В експозиції було представлено пейзажі, створені під час пленерів у Тячеві та інших місцевостях краю.

13 лютого в Ужгороді в галереї „Ужгород” відкрилася виставка до Дня св. Валентина. На суд глядача виставили кілька десятків робіт близько 30 художників. Це живописні полотна членів закарпатської організації Національної Спілки художників України.

14 лютого в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту з ініціативи Товариства Угорської Інтелігенції Закарпаття відбулось урочисте відкриття виставки VIІI. Carpathica Art Expo об’єднання  митців ім. Міхая Мункачі Товариства угорської інтелігенції Закарпаття з нагоди вшанування Дня угорської культури.

15 лютого в Ужгороді в атріумі будівлі обласної державеної адміністрації та обласної ради відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів обласних премій у галузі літератури та мистецтва за 2016-ий рік.

17 лютого в Ужгороді у художньому салоні „Арт-про” відбулося відкриття експозиції „Краєвиди Карпат Йосипа Бабинця”.

22  лютого у Мукачівському історичному музеї молодий талановитий художник, учасник АТО Ігор Калинчук презентував власні мистецькі полотна, які об’єднав назвою „Дивовижна сила живопису”.

22 лютого в Ужгороді в академії мистецтв відкрилася виставка, приурочена відкриттю Міжнародної конференції „Шімон Холоші − яскравий представник Нодьбанської школи живопису: педагог та художник”.

23 лютого в Ужгороді в каплиці обласного краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького відбулось відкриття унікальної виставки „Корони світу” благодійного фонду імені Б.Г. Возницького.

23 лютого в Берегово у залі Арнольда Гросса Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ відбулась відкрилась виставка Пийтера Матла „З п’яти”.

24 лютого в галереї „Ужгород” відбулось відкриття обласної виставки графіки. „Графічне Закарпаття". Творчим доробком із глядачами поділились представники графічної секції обласної організації Національної спілки художників України, а також студенти  Закарпатської академії мистецтв та інші митці, які пробують себе в цьому виді образотворчості.

24 лютого в Ужгороді у музеї народної архітектури та побуту відбувся майстер-клас з найдавнішого та найбільш таємничого українського ремесла – гончарства.

25-26 лютого в Мукачеві пройшов фестиваль-ярмарок з нагоди проводів зими та початку весни „Варишська палачінта”.

26 лютого в Мукачеві відбулася відкрита екскурсія містом на тему: „Мукачево на межі століть XIX-XX”.

В лютому в Ужгороді у „Видавництві Олександри Гаркуші” побачив світ альбом викладача Закарпатської академії мистецтв Михайла Сирохмана. Це перше мистецьке видання, яке презентує графічну творчість відомого краєзнавця, дослідника дерев’яної архітектури Закарпаття, мистецтвознавця.

В лютому книжка закарпатського письменника, лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця „Многії літа. Благії літа” вийшла італійською мовою.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

9 лютого у с. Солочин на Свалявщині у санаторії „Квітка Полонини” стартував перший Міжнародний конкурс-фестиваль мистецтв „Stankovych fest”, покликаний відкрити нові зірки та виявити молоді таланти.

11 лютого в селі Геча на Берегівщині відбувся обласний фестиваль гентешів (різників).

11-12 лютого в Ужгороді у Боздоському парку відбувся фестиваль „Ужгородська палачінта”.

13 лютого в Ужгороді поблизу кафе „Веселий монах” відбулась романтична екскурсія „Орден палкого кохання”.

17-19 лютого в Ужгороді на площі Театральній відбувся фестиваль „Медовуха фест”.

25 лютого в Ужгороді в Совиному гнізді відбулась публічна розмова з істориком Володимипром Гуцулом „Князь Лаборець... Ужгород та околиці в ранньому середньовіччі”.

Новини

2024-02-22
23 лютого о 15:00 запрошуємо на групу психологічної підтримки за темою "Стресостійкість під час війни". Вхід вільний. Місце проведення: пр.Свободи,16.   Цей захід став можливим завдяки сприянню Карпатський Фонд / Carpathian Foundation Fondation de France
2024-02-13

17 лютого відзначає своє 65-річчя сучасна українська письменниця і перекладачка Євгенія Кононенко, творчість  якої заслуговує на увагу, бо є віддзеркаленням життя української інтелігенції 90-х років, західної культури, погляду звичайної пересічної людини та долі сучасної української жінки. Творчий доробок Євгенії Кононенко відзначено багатьма літературними та книжковими преміями. Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку „Королева короткої прози”, присвячену творчості Євгенії Кононенко.

2024-02-13

До вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день