Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2017 - липень

 

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

4 липня в Ужгороді у обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулося грандіозне свято народного танцю. Зразковий ансамбль „Джерельця Карпат” звітував про цьогорічні здобутки „Казковим світом” та class-концертом.

9 липня до Рахова з ювілейним концертом „10 років творчості” завітала заслужена артистка України, солістка Київського національного академічного театру оперети Галина Грегорчак.

16 липня в Ужгороді обласний академічний український музично-драматичний театр ім. братів Шерегіїв закрив свій театральний сезон прем’єрою української оперети „Шаріка” Ярослава Барнича..

25 липня до Мукачівського драматичного театру завітав Міністр культури України Євген Миколайович Нищук.

В липні Закарпатський гурт Johnny Rides випустив свій перший альбом. Робота над записом тривала близько року. З кількох десятків складених пісень хлопці вибрали 9 найкращих, записали їх та довели до якісного звучання.

В липні відомий закарпатський гурт «Rock-H» та колектив Maryna&Co  представили свою нову експериментальну роботу – вдіеокліп на пісню „Млада невіста”.

Улітку Мукачівський драмтеатр щонеділі представлятиме дві вистави для дітей. Такі новації керівництво театру запроваджує вже в липні. Ця практика діятиме до початку нового навчального року.

В липні у Києві в Маріїнському парку було проведено конкурс, в якому 9 колективів боролися за головний приз конкурсу – право представляти поліцію України на міжнародних змаганнях оркестрів у Празі. Духовий оркестр Закарпатської поліції став „Яскравим сценічним образом” на загальноукраїнському конкурсі. Крім цього, оркестри встановили рекорд України за одночасне оркестрове виконання гімну Європейського Союзу в однаковому аранжуванні

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

7 липня в Ужгороді у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбувся кінопоказ стрічки „Одісея”, яким завершився Фестиваль Європейського Кіно.

7 липня в Ужгороді у видавництві „Карпати”  вийшла книжка відомого закарпатського поета і прозаїка Василь Густі „Молитва грішника”.

12 липня  в Ужгороді у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка документаліст Віталій Манський представив стрічку „Рідні”. У картині режисер показав, яким бачать російсько-український конфлікт його родичі, що живуть у різних куточках України — Львові, Одесі, на Донбасі та в Криму.

12 липня в Рівному, у рамках Всеукраїнського арт-семінару „КУСТ” відбулась зустріч містян із знаним закарпатським письменником Василем Кузаном. У перший день семінару, у книгарні „Є” письменник презентував свій прозовий дебют – роман „Експрес-наречений”.

13 липня в Ужгороді, на пл.Є.Фенцика в обласному центрі розташувався так званий  читальний зал „Сквер літературного читання”. Бібліотекарі Ужгородської центральної міської бібліотеки вирішили привернути увагу відпочиваючих  під каштанами до читання, популяризували літературні  новинки,які надходять до бібліотеки.

19 липня в Ужгороді у видавництві „Ліра” вийшла поетична збірка „Ad libitum” мукачівської поетеси, члена літературного об’єднання „Рідне слово”, викладача Мукачівської дитячої школи мистецтв Лариси Бегун, яка обрала собі творчий псевдонім Ларі Срібна.

21 липня в Ужгороді  в Закарпатській організації Національної спілки письменників відбулася презентація перевиданих стародавніх книг, зразків сучасного мистецтва інтролігації (давнє ремесло виготовлення книжкової оправи).

29 липня спільними зусиллями організаторів  „Літературної майстерні” та Творчої платформи „ОМУТ” в Хусті, на березі мальовничої річки Тиса, відбувся літературний пікнік під назвою „ЛІТ.о.ТИСА”. Вечір захопив не тільки літературою, але й художнім дебютом Мар'яни Сливки, яка вперше презентувала загалу свої роботи . На пікніку діяла книжкова виставка, надана Хустською центральною міською бібліотекою, видань про Хустщину.

30 липня  у Перечинській центральній районній бібліотеці розпочалося „Бібліотечне літо-2017”. Бібліотека допомагає учням краще засвоїти шкільну програму з літератури. Бібліотекар В. Магада зробила підбірку з 15 фільмів, для кожного класу по 2-3. Перед показом бібліотекар розповідає історію фільму, основну ідею твору, за яким екранізований фільм, про героїв. Сподівається, що після перегляду в учнів з’явиться бажання прочитати твір.

В липні в Ужгороді та Слов’янську стартував проект „Межа”. Вісім українських митців (по чотири в кожному місті) у двох резиденціях (м. Слов’янськ  та м. Ужгород) своїми мистецькими практиками запропонують своє бачення на тему поняття „межа” у проектах, які будуть експоновані в публічних просторах міст Слов’янська та Ужгорода.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1 липня в Ужгороді стартував туристичний проект „Відкрита закарпатська кузня”.

2 липня в Ужгороді у музеї народної архітектури та побуту відбулось відкриття художньої виставки 23-ох авторів, які експонували близько півсотні полотен. Це і пейзажі, і натюрморти, й портрети. На виставці були представлені як роботи професіоналів, так і художників-аматорів.

5 липня в Ужгороді в  обласному музеї народної архітектури та побуту свої твори представив архітектор Владислав Ганзел. Виставку з промовистою назвою „Скликаю друзів” склали полотна, написані автором на пленерах упродовж 2015-2017 років.

7 липня у галереї „Ужгород” відкрилася виставка робіт члена Національної спілки художників України Любові Слободської. Авторка презентувала добірку різножанрових творів живопису та графіки. Виставка присвячена ювілеєві художниці.

7 липня в Ужгородському замку відбулось відкриття фотовиставки „Магія Карпатського лісу”.

8-9 липня для відвідувачів Ужгородського скансену працював гончар Олександр Дворак – талановитий молодий майстер, продовжувач традицій закарпатської школи гончарства й славетних гончарів Михайла та Івана Галасів із с.Вільхівка Іршавського району, лауреат стипендії Президента України в 2012 році за активну творчість, спрямовану на відродження гончарства Закарпаття. Відвідувачі музею мали змогу не тільки побачити вправну роботу майстра, але й власноруч попрацювати за гончарним кругом, виготовити свій глиняний виріб.

13 липня у галереї „Ужгород” відбулось відкриття виставки робіт художниці з Березнянщини Любові Слободської.

13 липня у Берегові в міському Будинку культури відбулося відкриття персональної виставки творів живопису художниці, мешканки міста Єви Ковач.

13 липня в Коломиї у міському Палаці культури „Народний дім” розгорнули експозицію художників творчого об’єднання „Райдуга”. Тут зібрано понад 40 живописних полотен як митців-професіоналів, так і аматорів.

14 липня в Ужгороді у обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая відкрилася виставка творів члена Національної спілки художників України Олександра Малеша, присвячена 60-річчю митця, під назвою „Живопис”.

14-26 липня на Закарпатті відбувся вже втретє Симпозіум сучасного українського мистецтва „Арте-Фактум. Зворотна реальність". Творча роботи відбувались у с.Вишка, Великоберезнянського району та у сусідніх селах.

17 липня в берегівському Будинку культури відкрилась виставка творів художниці Єви Ковач.

18 липня компанія Google запустила віртуальний тур музеями України просто неба. У партнерстві з Міністерством культури України, Google Україна оцифрувала вісім дерев’яних церков регіону і створили спеціальний сайт, де можна дізнатися більше про кожну з церков, а також прокласти до них маршрути на Google Картах. 3D-тури всіх цих церков є доступними і в режимі Street View на Картах Google. На сайті „Дерев’яні церкви Карпатського Регіону України” можна зробити віртуальну екскурсію вісьмома автентичними дерев’яними церквами українських Карпат. Серед них і церква Вознесіння Господнього у Ясіня.

24 липня у Мукачеві у дитячій художній школі ім. Міхая Мункачі відбулося відкриття персональної виставки художника, різьбяра, голови Мукачівського творчого об’єднання „Райдуга” Сергія Пішковція.

24 липня у галереї „Ужгород” відкрилась персональна ретроспективна виставка закарпатського художника Миколи Шете „Пошук”, присвячена 60-річному ювілею митця.

27 липня у картинній галереї Мукачівського історичного музею, в замку „Паланок”, відбулося офіційне відкриття виставки „Кордон” художниці Беати Куркуль, присвяченої героїзму охоронців держави.

27 липня в Одесі у Літературному музеї відбулося відкриття персональної виставки заслуженого художника України Миколи Ворохти „Сповідь”, присвяченій 70-річному ювілею художника.

29 липня в Одесі в артгалереї Морського вокзалу відбулось відкриття експозиції уродженця Закарпаття Валерія Козуба „Мова символів”.

В липні,  на запрошення голови Культурного товариства русинів і українців „Руснак” Приморсько Горянської жупанії Владіміра Провчі в місті Матулі (Хорватія) відбувся міжнародний пленер. На ньому закарпатські митці створювали картини на закарпатсько-українську тематику.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1 липня в урочищі Мала Гора, що на околиці Берегова, в святковій обстановці відкрили пам’ятний знак Тиводару Легоцькому – археологу, історику, фольклористу, краєзнавцю.

1-2 липня у Чинадіївському замку мукачівського району  відбувся дводенний фестиваль квітів „Кохання в Сент-Міклоші”.У рамках фестивалю відбулись різноманітні шоу-покази відомих квіткарів, виставки флористичних об’єктів та інсталяцій, екскурсія середньовічним Чинадіївським замком, ярмарок народних майстрів. Крім того, відвідувачі могли придбати букети та віночки, а також сфотографуватись у різних квіткових фотозонах. Під час фестивалю гостей свята розважали музичні колективи Закарпаття.         

5-10 липня у селищі Міжгір’я відбувся 14-й міжнародний фестиваль юних талантів „Рекітське сузіря-2017”, а також традиційний четвертий Міст миру: „Україно – мати, ми твої діти! В мирі і щасті хочемо жити, творити! Боже великий, святий і єдиний нам Україну і мир збережи”.

8 липня в Перечинському районі у селі Тур'я Пасіка на курорті „Воєводино” відродили традиції святкування Івана Купала на Закарпатті. Гості змогли взяти участь у „купальських” розвагах – хороводах, танцях та стрибках через вогнище. На відвідувачів також чекали музичниий концерт, вулична їжа, ярмарок та майстер класи. Хедлайнери свята – гурт Рокаш.

9 липня в Ужгороді відбувся восьмий Парад Наречених. Особливістю цьогорічного дійства стала участь у параді зіркового гостя – героя 6-го сезону популярного телепроекту „Холостяк” Іраклі Макацарія.

16 липня, у селі Стужиця Великоберезнянського району на території Ужанського національного природного парку відбувся патріотичний фестиваль учасників бойових дій в зоні АТО „Загартовані війною”.

16 липня в с. Ворочово Перечинської об’єднаної територіальної громади відбувся VІІ обласний фестиваль лемківського народного мистецтва „Лемківська ватра”.

18  липня на Рахівщині у селі Верхнє Водяне відбувся кулінарний фестиваль „Апшанська смаженина”.

19 липня в Ужгороді урочисто вшанували пам’ять Августина Волошина. В обласному краєзнавчому музеї відбулась поминальна панахида на символічній могилі отця-прелата А.Волошина, яку очолив владика Мілан Шашік. У меморіальній кімнаті Августина Волошина мав слово Іван Орос, завідувач відділу історії Карпатської України, після чого в Ужгородській Богословській Академії єпископ Мілан Шашік відкрив урочисте зібрання.

20 липня в Угорщині на фестивалі мистецтв у місті Серенч (Токай), в родинному замку Ференца ІІ Ракоці виступив зразковий ансамбль народного танцю „Джерельця Карпат” Закарпатського обласного будинку культури профспілок.

21-23 липня в Нижньому Селищі, що на Хустщині відбувся міжнародний дитячий фестиваль театрального та циркового мистецтва „Птах”.

23 липня у Воловці відбувся обласний фестиваль коломийки „Дзвінкі перлини Верховини”.

25 липня в Ужгороді відбувся фестиваль дворових ігор. Погратися в резинки, класики та інші ігри 90-х років мали змогу всі охочі.

27 липня в Мукачеві відбувся „ІІарад сажотрусів”.

28 липня на центральній сцені Хуста стартував XXI-й фестиваль духовної пісні, який щорічно у різних населених пунктах краю організовує молодіжна комісія Мукачівської греко-католицької єпархії. Цьогорічний фест проходить під гаслом „Велике бо вчинив мені Всемогутній, і святе Його ім`я”.

29-30 липня в селі Стужиця Великоберезнянського району відбувся перший міжнародний етно-еко фестиваль „Праліс-Фест”. Свято, яке відбулося в одному з наймальовничіших куточків Закарпаття  на території Ужанського національного природного парку, зібрало шанувальників дикої природи. Окрім концертної програми та спортивних змагань, гостей чекали гастрономічні конкурси, кулінарні майстер-класи. Крім того бажаючі мали можливість приєднатися до кінних, велосипедних та піших турів до найстаріших дубів України, до метеориту „Княгиня”, на гору Кремінець, що на стику трьох кордонів, або ж до пралісів, які входять до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

30 липня в Ужгороді відбулася „Регата 2017”.

30 липня в урочищі „Великий ліс” на околиці с.Шаланки Виноградівського району відбувся новий фестиваль – „День мисливця”.Головною метою міжнародного мисливського фесту, який вперше пройшов на Закарпатті, стала не тільки демонстрація трофеїв і мисливської майстерності, але й збереження фауни, збільшення площі заліснення, яка є природним ареалом для звірини, заклики полювати тільки за правилами і нещадна боротьба з браконьєрством.

30 липня на Великоберезнянщині, на території Ужанського національного природного парку відбувся перший міжнародний еко-фестиваль „Праліс-фест”.

30 липня у Береговському районі в с. Чома відбувся перший міжнародний фестиваль лечо – традиційної страви, яку готують майже в кожній угорській родині.

Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день