Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Хроніка культурного життя
2018 - липень
ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ
1 та 6 липня в Ужгороді в академічному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, на завершення театрального сезону, відбувся показ вистави „Same time, next year” („Наступного року в цей же час”) за п’єсою американського драматурга Бернарда Слейда.
6 липня в Ужгороді увечері, над річкою заслужений академічний Закарпатський народний хор представив фольклорно-театралізоване дійство „Ніч Івана Купала над Ужем”.
8 липня в Ужгороді в академічному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулась прем’єра казки „День народження кота Леопольда” за твором Аркадія Хайта. Постановку веселої історії про інтелігентного кота та злих мишенят здійснив відомий режисер Олександр Саркісьянц.
8 липня в Ужгороді в академічному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбувся показ драми „Крок від любові” за п’єсою Михайла Старицького „Циганка Аза” у постановці заслуженого артиста України Василя Шершуна.
8 липня в Словаччині, у Високих Татрах, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів, лауреат обласної премії імені Д.Є.Задора – естрадно-духовий оркестр Ужгородського музичного коледжу імені Дезидерія Задора з величезним успіхом прийняв участь та представив нашу державу у десятому ювілейному міжнародному молодіжному фестивалі оркестрів та хорів „Шенгенський Полуднік".
10 липня в Ужгороді, на площі перед парадним входом до академічного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв відбувся благодійний концерт зі збору коштів на операцію на серці актору Тарасу Гамазі.
13 липня хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи взяв участь у двох фестивалях в Хорватії.
29 липня в Ужгороді відбувся концерт естрадно-духового оркестру Головного управління Національної поліції в Закарпатській області. Колектив знову „зазвучав” для перехожих. Цього разу музиканти грали та співали найкращі твори з власного репертуару, який вдосконалили новими хітами та звучанням додаткових музичних інструментів.
БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
3 липня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулось засідання конкурсної комісії ГО „Асоціація бібліотекарів Закарпаття”, в ході якої було визначено переможця в обласному конкурсі „Інноваційні форми популяризації читання”.
4 липня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулась презентація книжки спогадів про голову Народного Руху України, відомого журналіста, політика В’ячеслава Чорновола (1937-1999) „Великі дерева в тіні не ростуть”. Цим виданням започатковано серію „Бібліотека Народного Руху України” про видатних рухівців, відомих українців.
6 липня в Ужгороді у залі Вченої ради національного університету відбулася презентація книжки „Професор Василь Німчук у спогадах сучасників”, яка вийшла з нагоди 85-ї річниці з дня народження члена-кореспондента НАН України, доктора філологічних наук, професора, почесного доктора УжНУ Василя Васильовича Німчука (1933-2017).
24 липня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація книжки Олександра Гавроша „Закарпаття під прицілом: велика політика довкола маленького краю”. Видання побачило світ у львівському видавництві „Растр-7” і є тринадцятою в публіцистичному доробку закарпатського журналіста і письменника.
У липні Ужгород став восьмим містом проведення циклу всеукраїнських семінарів „Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники”. Заходи відбулись у бібліотеці для юнацтва. У рамках програми до Ужгорода завітали письменниці, що розповіли про свої найсвіжіші видання. Серед гостей зустрічі – письменники з Києва, Львова та Запоріжжя.
У липні в Ужгороді у видавництві Олександри Гаркуші вийшов друком черговий (четвертий) випуск Наукового збірника Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Видання музею є результатом тісної різнопланової співпраці наукових співробітників музею та науковців різних інституцій та закладів України.
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА
5 липня в Ужгороді у галереї „Арт-Про” відбулось відкриття мистецького проекту „Аромат пастелі 2018”.
6 липня в Ужгороді у виставковій залі обласного художнього музею ім. Й. Бокшая відбулося відкриття персональної виставки живопису заслуженого художника України Василя Брензовича.
10 липня у Хорватії в м. Тхрсат відбувся пленер митців з Ужгорода, які презентували мистецтво Закарпаття.
12 липня у картинній галереї Мукачівського замку „Паланок” відбулося відкриття творчої виставки представників громадського об'єднання „Митці Тячівщини”.
14 липня в Івано-Франківську, у музеї мистецтв „Прикарпаття” відкрилась виставка закарпатських художників Мукачівського об’єднання „Райдуга”.
14-15 липня в Ужгороді у скансені працювала майстриня-керамістка з Виноградівщини Ольга Гал, керамічні роботи якої стали частиною туристичного бренду Виноградова.
16 липня в Ужгороді у музеї народної архітектури та побуту відбулось відкриття виставки „Художній доробок з колекцій Івана Антоновича та Сіона Івановича Сільваїв”.
21 липня в Ужгороді у музеї архітектури та побуту відбулась відкрита кузня та майстер-класи ковалів. Також відбулась презентація та дегустація продуктів крафтових виробників Закарпаття.
26 липня в Мукачівському історичному музеї у замку „Паланок” відбулося театралізоване весілля Ілони Зріні та Імре Текелі.
26 липня в Берегові в міському будинку культури відкрилася персональна виставка молодої художниці Ярослави Катран під назвою „Квіткова симфонія”.
28 липня в Ужгороді у музеї архітектури та побуту відбулося свято „Бедевлянській хижі – 130”, на честь святкування дня села Бедевлі.
У липні в Мукачеві у замку „Паланок” стартував проект Міністерства юстиції України „Шлюб за добу”. Шлюб за добу в стінах замку уклали вже 67 пар. Починаючи з серпня, стартує власний міні-проект від музею, який передбачає подарунок для молодят у вигляді пам‘ятної двосторонньої медалі „Св.Мартин-Паланок”, виготовлений з латуні. Вага медалі — 30 гр, діаметр — 60 мм.
У липні понад 10 днів тривав художній пленер „Мукачево сакральне”. Серед його учасників – не тільки закарпатські та українські митці, але і гості з-за кордону. Серед робіт художників: мукачівський замок „Паланок”, Ратуша, монастирі та інші визначні пам’ятки та сакральні місця.
ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ
3-10 липня в Ужгороді в обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді тривала Всеукраїнська літня школа мистецтвознавства та філології.
5 липня у Міжгір'ї відбувся фестиваль дитячої творчості „Рекітське сузір’я”.
6 липня в Ужгороді творець серії міні-скульптурок Михайло Колодко поповнив Ужгородську колекцію скульптуркою „Наполеон Бонапарт”. У 60-х роках на Закарпатті, неподалік Ужгорода, знімали фільм „Ватерлоо” про Наполеона. Цій події і присвячена мініскульптурка.
7 липня в Перечинському районі на курорті „Воєводино” відбувся „Купала фест”. В програмі свята відбулись: традиційні українські ремесла та оригінальні творчі майстер-класи, купальські гуляння і драйовова музика, плетіння вінків із польових квітів та незвичних для Купала рослин, стрибки через вогнище і захопливе фаєр-шоу на воді.
11 липня в Ужгороді на День Шоколаду відбувся смачний майстер-клас Валентина Штефаньо.
13 липня в Ужгороді стартував міжнародний байкерський зліт „MUSIC AVIA BIKE UKRAINE” .
14 липня в Ужгороді на набережній Незалежності офіційно відкрили „Петрівський ярмарок”, який уперше пройшов в обласному центрі Закарпаття.
15 липня в селі Петрові, що на Виноградівщині, відбувся Парад коней. На параді коней своїх породистих скакунів вивели на „подіум” більше десяти кінних клубів області.
15 липня у Малому Березному відбувся Березнянський ярмарок – районний фестиваль народних промислів та народної творчості Ужанської долини.
21 липня в с. Косино в комплексі „Термальні води” відбувся „День Нептуна”.
22 липня відбулись відкриті екскурсії містами Закарпаття.
22 липня у Рахівському районі, в с. Чорна Тиса відбувся фестиваль „Де бере початок Тиса?” Свято проходило вперше, зате з міжнародною географією учасників і яскравою програмою.
22 липня в Свалявському районі у с. Поляна відбувся фестиваль мінеральної води „Сила життя – у джерелах Карпат”.
24 липня в Ужгороді в художньому салоні „Арт Про” відбулося відкриття персональної виставки Ольги Ладижець „Пробудження”.
27 липня у Мукачеві відбувся „Парад сажотрусів” на честь дня народження мукачівського коминаря Берті Бачі.
27-29 липня в Ужгороді на площі Євгена Фенцика відбувся фестиваль документальних фільмів. Lampa.doc вперше гостювала в обласному центрі Закарпаття. Три дні усім охочим показували хорошу документалістику.
29 липня у смт Воловець відбувся обласний фестиваль коломийки „Дзвінкі перлини Верховини”.
29 липня у селі Бене, що на Берегівщині, де вже 100 років займаються вирощуванням персиків, відбувся „Фестиваль персиків”.
29 липня на ріці Уж відбулась „Ужгородська регата”.
28-29 липня у Великоберезнянському районі в с. Стужиця відбувся міжнародний етнофестиваль „Праліс – фест”.
29 липня в Іршаві відбувся показ фільму під відкритим небом. Крім фільму присутніх очікувала насичена програма, багато сюрпризів та виступ від хореографічної студії „Dance of angels”.
30 липня у селищі Великий Бичків Рахівського району, на території „Алеї Різьби”, відбулося урочисте відкриття фестивалю „Великої Битви Різьбярів”. Кожен з майстрів за допомогою бензопили та стамесок створював унікальні фігури з дерева.
Новини
До 115-річчя від дня народження видатного українського поета Богдана-Ігоря Антонича пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Небуденний талант".
Шановні користувачі, до вашої щоквартальник "Закарпаття на сторінках преси за ІІ кв. 2024 р.".