Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2018 - жовтень

 

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

1 жовтня в Ужгородській дитячій музичній школі №1 ім.П.І.Чайковського відбувся традиційний концерт до Міжнародного дня музики!

3 жовтня в Мукачево, у приміщенні реабілітаційного центру „Фенікс”, відбувся благодійний концерт студентів Ужгородського коледжу культури і мистецтв для людей з особливими потребами.

4 жовтня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся святковий концерт камерного оркестру, з нагоди його 40-річчя.

5-6 жовтня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбувся благодійний концерт за участю академічного Закарпатського народного хору, заслуженої артистки України Яни Садварі, заслуженого артиста України Олександра Садварі, камерного оркестру „Divertimento” та вихованки Центру Уляни Кастран.

6 жовтня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся обласний відбірковий тур ХVІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики „Червона рута”.

7 жовтня в Ужгороді, в атріумі обласної державної адміністрації, академічний камерний хор „Кантус” презентував нову концертну програму „Плід молитви”.

7 жовтня в Мукачеві, на території дитячої художньої школи ім. Мункачі, пройшов брейк-данс шоу за участі команд з Києва, Львова, Ужгорода та Мукачева.

14 жовтня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся святковий концерт з нагоди Дня захисника України.

16 жовтня в Ужгороді, в обласному музичному драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбувся концерт у рамках фестивалю „Музичне сузір’я Закарпаття”  та відзначення 100-річчя з дня заснування Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України.

17 жовтня в Ужгороді, в обласному музичному драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, у рамках традиційного фестивалю сучасної та класичної музики „Музичне сузір’я Закарпаття” відбувся концерт Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, який цьогоріч відзначив свій 100-літній ювілей.

22 жовтня в Мукачево стартував ІІ театральний фестиваль новаторських вистав молодіжних театрів України „Мукачівський ТеаТрон”.

23 жовтня в Ужгороді в обласній філармонії, відбувся концерт, присвячений 100-річчю відновлення вірменської державності та 2800-річчю заснування столиці – Єревану.

23 жовтня в Ужгороді, у обласній філармонії, відбувся концерт солістки обласної філармонії, народної артистки України Етелли Чуприк.

26 жовтня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулась дитяча вистава обласного театру драми та комедії м. Мукачево „Червона Шапочка”.

28 жовтня в Ужгороді, в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відкрився 73-й театральний сезон.

28 жовтня в Ужгороді, в обласній філармонії, поновив роботу проект „Музика вихідного дня”. Цього разу шедеври світового органного мистецтва меломанам подарувала молода ужгородська виконавиця, лауреат міжнародних конкурсів Наталія Лендєл.

30 жовтня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся заключний концерт XVIII фестивалю класичної та сучасної музики „Музичне сузір’я Закарпаття”.

У жовтні обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв показав своє мистецтво у Франції в паризькому театрі „L'Atalante” на Монмартрі. Ужгородці зіграли виставу Еріка Ассу „Круті віражі”, яка з успіхом йде на нашій малій сцені.

У жовтні в Ужгороді, в обласній філармонії, феєричним концертом, в якому поєдналися в небесному звучанні орган і симфонічний оркестр, завершився Х Міжнародний молодіжний фестиваль органної музики. Його було присвячено виконавиці, яка стала засновницею цього жанру в обласному центрі Закарпаття, заслуженій артистці України Наталії Висіч.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1 жовтня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, голова Товариства вірменської культури Закарпаття „Арарат” Карен Енокян та куратор виставки „Параджанов-арт”, голова ГО „Вірменське товариство культурних зв’язків „АОКС-Україна” Олена Оганесян подарували бібліотеці підбірку літератури про вірменів та вірменсько-українські культурні зв’язки. Крім того, своїми спогадами про перебування С. Параджанова в Ужгороді ділилися очевидці.

9 жовтня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка, пройшов круглий стіл до 95-річчя від дня народження корифея закарпатської журналістики Михайла Бабидорича (1923-1998). Також було презентовано бібліографічний покажчик „Михайло Бабидорич: життя в журналістиці”.

10 жовтня в Ужгороді, в центральній міській бібліотеці, у переддень Дня Українського козацтва та Дня захисника України, відбувся розважальний захід „Козацькому роду нема переводу”.

11 жовтня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулась презентація нового роману Макса Кідрука „Де немає Бога”.

16 жовтня в Ужгороді, в музеї народної архітектури та побуту відбулось відкриття персональної виставки Василя Бобіти „Барви міста”.

17 жовтня у Виноградово в районній бібліотеці відбулася презентація поетичної збірки „Зірки впритул” виноградівця Василя Горвата.

17 жовтня, в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулась презентація книги Христини Козловської „Ящірка та її хвіст”. Це книжка казок для дорослих.

18 жовтня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся літературний вечір „Чарівний світ казкарів краю", присвячений Василю Короловичу та Андрію Калину.

20 жовтня в Мукачеві, у верхньому дворі замку „Паланок”, відбулося урочисте відкриття нових експозиційних кімнат Мукачівського історичного музею – колекції старожитностей музею „Сріберна земля” ім. Василя Тегзи. До уваги відвідувачів представлено чималу кількість унікальних експонатів, які знайомлять з історією, культурою, звичаями та побутом закарпатців.

21 жовтня в ужгородському поліграфцентрі „Ліра” вийшов друком збірник театрально-критичних відгуків „Закарпатський театр на порозі ХХІ століття” доктора історичних наук, професора УжНУ Сергія Федаки, який по праву вважається одним із кращих театральних оглядачів нашого краю.

23 жовтня у Мукачівській міській центральній бібліотеці ім. О. Духновича  гостею суботніх „WEEKEND-читань” була київська поетеса Лілія Батюк-Нечипоренко, яка презентувала мукачівцям нову збірку поезій „Сміх метеликів”.

24 жовтня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, Юрій Фатула презентував свою нову книгу „Неси мамці жалість мою” про закарпатців у Першій світовій війні.

30 жовтня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відкрилась персональна виставка творів художників-аматорів Магдалини Березанич та Івана Чепи „Майстри барвистої палітри”.

У жовтні в Ужгороді, в обласному музеї народної архітектури та побуту, започаткували фестиваль гончарства й відкрили гончарську майстерню. Все це реалізувалось в рамках грантового проекту Українського культурного фонду „Стежками традицій закарпатської кераміки”.

У жовтні в Ужгороді вийшла книга „Архітектурна спадщина Ужгорода”, яка  містить близько п’ятисот світлин, зібраних архітекторами-ентузіастами, членами колишньої архітектурно-реставраційної майстерні, на початку 90-х років минулого століття. Унікальні світлини дають можливість побачити місто, яке вже частково втрачене.

У жовтні Закарпаття виграло 11 грантів на реалізацію культурно-мистецьких проектів. Йдеться про участь у грантових програмах Українського культурного фонду. Закарпатська область увійшла у ТОП-5 серед областей, які перемогли у грантах. Від нашої області підтримано 11 проектів, серед яких і проект „Стежками закарпатської кераміки”, що містить у собі ряд культурно-мистецьких заходів".

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1 жовтня  в Ужгороді,  у „Tree Espresso Bar”, відкрилася виставка робіт двох молодих фотохудожників Іллі Поповича та Дмитра Шахайди – „Зерно. Мистецтво справжньої фотографії”. Молоді митці за допомогою чорно-білої фотографії представили своє авторське бачення рідного міста, його сьогодення та усвідомлення свого місця в просторі та часі.

4 жовтня в Ужгороді, до Дня художника, розгорнулася масштабна експозиція у двох локаціях – у галереї „Ужгород”(графіка, декоративно-прикладне мистецтво) і у обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая(живопис, скульптура). Виставка мала назву „Осінь – 2018”.

5 жовтня в Ужгороді, в приміщенні генконсульства Словацької Республіки, відбулось відкриття персональної виставки члена Національної спілки художників України закарпатського художника  Ігоря Луценка.

5 жовтня в селі Стужиця, Великоберезнянського району, на території Ужанського національного природного парку, розпочав роботу черговий осінній міжнародний пленер художників.

6 жовтня в Мукачівському замку „Паланок” відкрили пам’ятну кімнату Федора Корятовича. У ній представлено грамоти та історію життя литовського князя, а також історичні згадки часів перебування монарха на Закарпатті.

8 жовтня у Хустській міській картинній галереї відкрилася ексклюзивна виставка під назвою „Культурна, історична та архітектурна спадщина замкового комплексу у місті Хуст”.

9 жовтня в Ужгороді, в атріумі будівлі обласної державної адміністрації, відбулась презентація експозиції художніх творів митців із різних міст України. Виставка підсумувала одразу два пленери, що тривали на Закарпатті в ці дні, – вже традиційний „Лемківські пастелі. Чотири пори року” (с. Стужиця, Великоберезнянський р-н) та присвячений 100-річчю утворення Першої Чехословацької республіки „Масарик. Наша історія й наша сучасність” (м. Виноградів).

9 жовтня в Мукачево, в одному з рестобарів, художник Сергій Лакатош презентував модернову виставку картин та металевих скульптур під назвою „Срібна земля”, присвячених архітектурі міста над Латорицею.

12 жовтня в Мукачівській дитячій художній школі ім. М. Мункачі відбулося урочисте відкриття персональної виставки творчих робіт під назвою „Покров” відомої мукачівської художниці, активної учасниці творчого об'єднання „Райдуга”, талановитого педагога Мукачівської дитячої художньої школи ім. М. Мункачі Раїси Дорожникової.

13 жовтня у Виноградово, в галереї „Імпасто” відкрилася експозиція живописних полотен громадської організації „Мистецька Угоча”.

16 жовтня в Ужгороді, в музеї народної архітектури та побуту, художник Василь Бобіта презентував персональну виставку робіт „Барви міста”.

17 жовтня в Ужгороді, в приміщенні виставкового залу музею народної архітектури і побуту відкрилася виставка-продаж творів закарпатських художників.

19 жовтня в Ужгороді, в обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького, відбулося відкриття Міжнародного салону художньої фотографії „Карпатський драг”.

20 жовтня в Мукачеві, у верхньому дворі замку „Паланок” відбулося урочисте відкриття нових експозиційних кімнат Мукачівського історичного музею – колекції старожитностей музею „Сріберна земля” ім. Василя Тегзи. До уваги відвідувачів було представлено чималу кількість унікальних експонатів, які знайомлять з історією, культурою, звичаями та побутом закарпатців.

22 жовтня в Ужгородській міській раді відкрилась фотовиставка „Побратимство Дармштадт-Ужгород”.

22 жовтня у Берегові стартував Міжнародний плeнeр художників „Осінній Бeрeгсас”.

26 жовтня в Берегові, у парку Героїв, було відкрито скульптуру акторці та співачці, уродженці цього міста Шарі Федак, яка вважається найвідомішою примадонною тих часів.

26 жовтня в галереї Ужгород відбулось відкриття виставки молодої ужгородської мисткині Ангеліни Гафинець із оригінальною назвою „Я не сприймаю колір…Незакінчений проект”. На суд поціновувачів мистецтва художниця представила кілька десятків живописних полотен, написаних впродовж кількох останніх років. 

30 жовтня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відбулося відкриття персональної виставки творів художників-аматорів Магдалини Березанич та Івана Чепи „Майстри барвистої палітри”.

У жовтні в с. Кострино пройшов пленер українських, угорських та словацьких художників.

У жовтні в Мукачеві більше тижня тривав осінній міжнародний пленер художників, за участі десяти живописців з України та сусідніх держав.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

2 жовтня на відеохостинговому сайті YouTube став доступним документальний фільм „Доктор Ліннер” роботи берегівчан Ріти та Саболча Бунди.

5-7 жовтня в Ужгороді, на вулиці Л.Толстого, пройшов обласний сільськогосподарський ярмарок „Золота осінь–2018”.

6 жовтня в Ужгородському коледжі культури і мистецтв День учителя відзначили по-сімейному – студенти зробили чудовий подарунок наставникам-викладачам у вигляді душевного концерту, останні в боргу не залишилися і відповіли дотепними гуморесками.

6-7 жовтня в Іршаві відбулось унікальне святкове дійство „Пак я з Іршави”, з нагоди 677 річниці міста! Родзинкою свята була феєрична концертна програма за участю талановитих артистів, творче та життєве джерело яких брало початок з рідної Іршавщини.

7 жовтня у Хусті відбувся масштабний фестиваль, на якому вшанували память князя Бетлена.

7 жовтня в Ужгороді, в історико-культурному комплексі „Cовине гніздо”, пройшов фестиваль єврейської культури.

10 жовтня у Берегові, в Будинку культури, стартував проект „Дні українського кіно”, який впровадив Київський міжнародний кінофестиваль „Молодість” за підтримки Міністерства інформаційної політики України, щоб познайомити із сучасними вітчизняними фільмами мешканців невеликих міст України.

10 жовтня в Ужгородському коледжі культури і мистецтв пройшов семінар працівників закладів культури клубного типу Ужгородського району за проектом „Гра вчить жити і творити”  відкритого обласного фестивалю ігрових програм „Грайлик”.

13 жовтня у Виноградівському міському будинку культури пройшов V міждержавний фестиваль русинської культури „Червена ружа Трояка”.

13 жовтня в Ужгороді, в атмосферних стінах кафе-музею „Під замком” відбувся „Вечір юнацької творчості”.

25 жовтня в Ужгороді, у приміщенні академічного обласного театру ляльок „Бавка” відбувся перший (регіональний) етап Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями „Барви життя”.

26-28 жовтня в Ужгороді, з нагоди 80-річчя створення українського уряду Августина Волошина та 80-річчя створення Організації народної оборони „Карпатська Січ” пройшов Всеукраїнський фестиваль „Карпатська Україна”.

28 жовтня на Міжгірщині відбулись урочисті заходи, приурочені святкуванню Дня Синевира.

У жовтні в Києві, на 25-й міжнародній туристичній виставці „UITM'2018”, було представлено м. Мукачево. Стенд „Мукачево фестивальне” презентував і провів дегустації продуктів виробників Закарпаття. Відвідувачі могли відчути „на смак” „фестивальне Мукачево”, тобто скуштувати найкращі вина, крафтове пиво, справжні ковбаси, сири, закарпатський мед та равликів. Кожен відвідувач стенду міста зміг отримати розширену інформацію про туристичну привабливість Мукачева, туристичні об’єкти та основні заходи, які проводяться для туристів впродовж року.

 

Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день