Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2018 - грудень

7 грудня на Закарпатті відзначили День місцевого самоврядування. З цієї нагоди, в Ужгороді, у обласному театрі ляльок, відбулися урочистості, під час яких міський голова вручив низку відзнак Закарпатської обласної та Ужгородської міської рад кращим працівникам міської ради та виконкому, депутатам, громадським та культурним діячам, журналістам. На завершення урочистостей на глядачів чекав цікавий концерт.

10 грудня Генеральне консульство Республіки Польща у м. Львів з нагоди 100-ліття відновлення польської державності організувало в Ужгороді низку знакових культурно-мистецьких заходів. В атріумі будівлі Закарпатської ОДА відкрили виставку документальних фоторобіт „Газетні фотографії Варшави 1918- 1939 роки” про столицю країни міжвоєнної пори. По завершенні офіційної частини урочистостей відбувся концерт, на якому звучали класичні твори Фредеріка Шопена у виконанні студентів Ужгородського музичного коледжу ім. Дезидерія Задора та Камерного оркестру Закарпатської обласної філармонії. Наступного дня у „Галереї Ілько” з успіхом пройшов перегляд сучасного польського кіно „Під Високим замком 2018”, відбувся показ фільму режисера Пьотра Домалевскі „Тиха ніч” й тематичний концерт музики з польських кінофільмів.

11 грудня у Києві відбулася Всеукраїнська конференція „Імплементація Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи”, організована Міністерством культури України спільно з Українським центром культурних досліджень, в якій взяли участь й представники із Закарпаття. Також в рамках конференції відбулась церемонія нагородження, на якій закарпатський скрипаль Олексій Томишин з с. Нижнє Селище Хустського району став лауреатом премії за збереження та охорону нематеріальної спадщини. Нагороду скрипалю вручив Міністр культури України Євген Нищук.

19 грудня в Ужгороді, у Колонній залі обласної державної адміністрації, керівник області Геннадій Москаль вручив відзнаки 28-ми закарпатцям, удостоєним державних та обласних нагород. Кращим у своїх професіях і галузях закарпатцям вручили ордени і медалі, грамоти і подяки від керівництва держави і області, присвоїли почесні звання : „Заслужений діяч мистецтв України” – викладачу комунального вищого навчального закладу „Ужгородський музичний коледж імені Д.Є. Задора” Вірі Мадяр-Новак, „Заслужений майстер народної творчості України” – художнику прикладного мистецтва Василю Сочці, „Заслужений художник України” – художнику-живописцю Йосипу Бабинцю, „Народний художник України” – художникові-живописцю Івану Ільку, „Заслужений артист України” – артистці комунального закладу „Закарпатська обласна філармонія” Діані Гаваті, „Заслужений працівник культури України” – викладачеві Сокирницької дитячої школи мистецтв Івану Мішку, „Заслужений художник України” – художникові-живописцю Олені Кондратюк. Найвищу нагороду Закарпатської обласної державної адміністрації – медаль „За заслуги перед Закарпаттям” Геннадій Москаль вручив вчителю мистецтва, музичного мистецтва та художньої культури Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Людмилі Боднарюк.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

2 грудня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулась вистава „Сніговики та сонечко” Олександра Весєлова для дітей дошкільного та шкільного віку.

5 грудня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт „Пам’яті корифея” з нагоди 95-ї річниці з дня народження Іштвана Мартона.

5 грудня в Ужгороді, на малій сцені обласного музично-драматичного театру ім. братів Шерегіїв, гостем Миколи Бабина, в рамках проекту „Весна”, став український журналіст, письменник і драматург, керівник літературно-драматургічної частини театру – Олександр Гаврош. Ідея проекту– неформальні зустрічі з провідними фахівцями театру.

6 грудня в Ужгороді, біля обласної філармонії (колишньої синагоги), відбулася урочиста церемонія запалювання менори з нагоди єврейського свята Хануки. Відтак запалили центральну зірку на шестиметровій менорі. На урочистостях також звучали єврейські пісні, представили і танці.

7 грудня в Берегові, у Будинку культури, відбувся передріздвяний концерт заслуженого артиста України Олександра Садварія та солістів обласної філармонії – Анастасії Вишневської та Ірини Пилипенко.

7 грудня у Вишкові, в Будинку культури, відбулась вистава „Червона шапочка”, за творчістю Шарля Перро, обласного театру драми та комедії м. Хуст.

7-9 грудня в Ужгороді відбулись майстер-класи, до яких були залучені хореографи  і танцівники з усієї України. Унікальні заняття з хіп-хопу, провели зіркові хореографи – Денис Стульников та Аріана Мішель.

9 грудня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбулась концертна програма під назвою „Noel: Різдво в родинному колі”.

9 грудня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулась прем’єра вистави „Про Валибука, Принцесу Небійся та Довгоборода”, відомого сучасного словацького драматурга Павола Угера. Виставу було створено в рамках реалізації проекту „Казок веселкове намисто. Представлення словацького фольклору засобами театрального лялькового мистецтва”, що одержав грантову підтримку Українського культурного фонду.

9 грудня в Ужгороді, в обласному українському академічному музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, відбулась друга прем’єра цього сезону –британська комедія „№13” англійського драматурга Рея Куні (режисер – заслужений артист України Михайло Фіщенко).

11 грудня у Виноградові, у Будинку культури, відбулась вистава „Червона шапочка" за творчістю Шарля Перро, обласного театру драми та комедії м. Хуст.

13 грудня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт Симфонічного оркестру „Christmas time” зі справжньою феєрію – популярними хітами, яскравими солістами, демонстрацією відео й музичними приколами. 

14 грудня в Ужгороді, у „Падіюні”, відбувся благодійний концерт студії сучасного танцю „Бліц”.

14 грудня в Ужгороді, у коледжі культури і мистецтв, відбулася прем‘єра драми за твором Ліни Костенко „Циганська муза”.

15 грудня в Ужгороді, в приміщенні обласного театру ляльок „Бавка”, відбулося 21-е обласне свято „Словацький бетлегем”, організоване культурно-освітньою організацією „Матіца Словенска” в Україні.

16 грудня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулась інтермедія „Свято Миколая” для дітей дошкільного та шкільного віку.

16 грудня в Ужгороді, в архітектурно-історичному комплексі „Совине гніздо”, відбувся різдвяний концерт учнів – лауреатів Всеукраїнських, Міжнародних конкурсів Ужгородської дитячої школи мистецтв.

18 грудня у Мукачівському драматичному театрі відбулась вистава „Мить добра” до дня святого Миколая за участі зразкового театрального колективу „Росинка” Мукачівської дитячої школи мистецтв №2 для вихованців дошкільних навчальних закладів та учнів закладів освіти міста.

19 грудня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбувся концерт молодшого хору хлопчиків Мукачівської хорової школи до Дня святого Миколая.

19 грудня в Ужгороді, у академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, відбулась прем’єра вистави „Дві Снігуроньки і один Новий рік”, яку поставив режисер з Києва Микола Бабин.

20 грудня в Ужгороді, на вул. Руській, 3, відбувся святковий концерт для дітей та батьків до Дня святого Миколая академічного камерного хору „Кантус”.

20 грудня у Мукачівському драматичному театрі відбувся святковий концерт „Новорічна мозаїка” за участі учнів хореографічного та вокального відділів Мукачівської дитячої школи мистецтв №2.

22 грудня в Ужгороді, у Хрестовоздвиженському соборі, відбувся концерт учнів Ужгородської дитячої музичної школи №1 ім. П.І. Чайковського.

22 грудня в Ужгороді, у обласній філармонії, відбувся святковий концерт академічного камерного хору „Кантус” до Дня святого Миколая. Звучали українські, австрійські, німецькі та іспанські колядки, традиційний „Щедрик” у кількох обробках, а також популярні новорічно-різдвяні композиції.

22 грудня у Мукачівській дитячій школі мистецтв №1 ім. С. Мартона відбувся новорічно-різдвяний концерт учнів молодших класів Мукачівської дитячої школи мистецтв №1 ім. С. Мартона. 

23 грудня в Ужгороді, в арт-центрі „Галерея Ілько”, відбувся різдвяний концерт учнів Ужгородської дитячої музичної школи №1 ім. П.І. Чайковського.

23 грудня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча вистава „Кай і Герда”.

23 грудня в Ужгороді, у обласній філармонії, відбулась новорічна програма „Happy New Year”. Cвої кращі пісні і популярні різдвяно-новорічні хіти присутнім подарували відомі і досвідчені виконавці філармонії.

24 грудня в Ужгороді, у академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, провели традиційне свято з конкурсами, іграми та героями-символами Нового року, яке організувало управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради.

25, 30 грудня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулась новорічна вистава-інтермедія „Свята зимові, свята казкові дарує вам театр ляльковий” для дітей дошкільного та шкільного віку.

26 грудня в Мукачівському замку „Паланок” відбувся святковий різдвяний концерт за участі вихованців центру культури і відпочинку „Паланок”.

27 грудня в Ужгороді, в обласній філармонії, концертну пограму „Легенди Різдва” представив заcлужений академічний Закарпатський народний хор. Традиційно колектив підготував до свят унікальне автентичне дійство – поєднали давні особливості відзначення зимових свят у культурах різних національностей, що проживають у нашому краї. Зі сцени великого залу лунали старовинні закарпатські колядки, угорські, румунські, словацькі. Уперше в програмі колективу були й народні ромські пісні.

28 грудня в Ужгороді, в атріумі обласної державної адміністрації, актори Закарпатського обласного театру драми та комедії м. Хуст представили театралізовану концертну програму „Кришталь душі”. Це вже четверта прем’єра творчого колективу, яку побачили закарпатські глядачі.

30 грудня у Мукачівському драматичному театрі відбулась прем’єра дитячої вистави „Магічне дзеркало”.

У грудні танцівники ужгородського „Бліцу” увійшли у трійку найкращих команд України.

У грудні відомий на Закарпатті музикант, співак, шоумен, гуморист Михайло Карпенко записав другу частину відео з попурі пісень минулого. Кожен може почути у цій добірці вже, можливо, й забуті пісні минулих років.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

3-19 грудня в Ужгороді, у книжковому магазині „Кобзар”, пройшла щорічна культурно-просвітницька акція „Письменник за прилавком”. Поспілкуватися з улюбленими закарпатськими письменниками, розпитати, як народжуються сюжети їхніх творів, обмінятися думками про літературу – це та багато іншого змогли зробити відвідувачі. Тривала акція традиційно до Миколая. В ній прийняли участь: Андрій Шолтес, Тетяна Літераті, Галина Малик, Мирослав Дочинець, Андрій Шип, Сергій Федака, Олександр Гаврош та ін. У номінації „Найкраща книга 2018” нагороду отримав Андрій Любка з книгою „Твій погляд, Чіо-Чіо-сан”. „Кращим краєзнавчим виданням” стала книга „Втрачений Ужгород. Мандрівка старим містом” Тетяни Літераті. „Найкраще історичне видання”  – „Ми, князь Федір Корятович…”  Сергія Федаки.

3 грудня в Ужгороді, в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва, успішно відбулася остання в цьому році зустріч у рамках проекту „Все Закарпаття читає дітям”. Цього ж разу до книгозбірні завітав артист драми академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв Любомир Геляс.

3 грудня в Ужгороді, у ресурсно-інформаційному центрі „Вікно в Америку” обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка, відбулась зустріч з Тімом Буганським, американським дипломатом, начальником Служби громадян США при Посольстві США в Україні. Окрім своєї дипломатичної діяльності пан Тім займається письменництвом. Тому і тема  зустрічі стосувалась американської поезії.

4 грудня в Ужгороді, в  обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулась презентація книжки рпортажів Олесі Яремчук „Наші Інші. Історії українського різноманіття” видавництва „Човен”. Це збірка репортажів про національні меншини і реалії життя етнічних спільнот в Україні. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. Зустріч модерував  поет та письменник Андрій Любка.

5 грудня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбувся перегляд фільму „Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека” в рамках XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини.

5 грудня в Ужгороді, у прес-центрі обласної державної адміністрації, відбулася довгоочікувана подія – презентація книги Михайла Сирохмана „Павло Бедзір”. Автор присвятив свою роботу відомому закарпатському художнику-шістдесятнику, ужгородському авангардисту, який свого часу став рушієм вільного розвитку мистецтва в краї.

6 грудня в Ужгороді, в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва, за сприяння департаменту культури облдержадміністрації відбувся обласний літературний конкурс „Молодіжний едельвейс”. Метою конкурсу є популяризація читання в ігровій формі. Переможцями конкурсу стали діти з Великоберезнянського району.

6 грудня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбувся літературний вечір „Ольга Кобилянська: усвідомлення рідного” до 155-річчя від дня народження письменниці.

6 грудня в Ужгороді, в обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулось засідання обласної секції бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Закарпатської області. Під час засідання заступник директора НМЦ ПТО у Закарпатській області Ірина Ладижець презентувала нашій книгозбірні книгу „Пам'ять про подвиг”.

7 грудня в Ужгороді, в обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, з ініціативи благодійного фонду „Центр громадських ініціатив” відбувся круглий стіл: „Гарантії прав людини відповідно до міжнародних стандартів”, з нагоди відзначення 70-річчя проголошення Загальної Декларації прав людини та з нагоди Міжнародного дня прав людини.

12 грудня в Ужгороді, у прес-центрі обласної державної адміністрації, презентували чотири нові книжки закарпатських авторів – антологію „Літературне Закарпаття 2017”, збірку ліричних поезій „Ріка травневої пори” Володимира Товтина, повісті й оповідання „Руки для майстра” Петра Ходанича та прозові твори „Стороннім вхід заборонено” Івана Яцканина. Книги побачили світ завдяки реалізації Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2018-2020 роки.

13 грудня в Тячівській районній бібліотеці відбулися „Андріївські вечорниці”.

14 грудня в Ужгородській бібліотеці „Казка” відбулось яскраве дитяче свято Миколая. У дійстві взяли участь учні ужгородської ЗОШ №6, завітав на захід і сам святий Миколай.

15 грудня у читальній залі Мукачівської міської центральної бібліотеки и ім. О. Духновича відбулася презентація авторської збірки вокальних творів „Любов ніколи не перестає” відомої авторки-виконавиці Людмили Ковач.

17 грудня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулось засідання літературного клубу „Читаємо разом”, на якому йшла мова про дитячу книгу як кращий подарунок на Миколая. Письменник Олександр Гаврош розповів про нові різдвяні твори, а ужгородська художниця Олена Бугренкова – про мистецтво творення ілюстрацій для дітей.

17 грудня в Ужгороді, в центральній районній бібліотеці, відбувся обласний літературний конкурс „Молодіжний едельвейс” за участю бібліотек-філій Ужгородського району, за творами місцевого автора Олександра Гавроша.

18 грудня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася презентація нової прозової книжки Романа Офіцинського „Червона лінія”, що днями побачила світ і викликала серед читачів великий резонанс.

18 грудня в Ужгороді, у обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулося літературне свято-конкурс „Розкажу Миколаю, про що я читаю”.

18 грудня в Ужгородській центральній міській бібліотеці пройшов творчий вечір відомого письменника нашого краю Юрій Васильовича Шипа.

18 грудня в Ужгороді, у обласній державній адміністрації, відбулась презентація нових книг для дітей – Володимира Фединишинця „Олівці-братики” та Ольги Тимофієвої „Про звіряток для маляток”. Другий рік поспіль дитяча література краю поповнюється новими книжками до Дня Святого Миколая.

19 грудня в Мукачеві, у центральній бібліотеці ім. О. Духновича, відбувся  святковий концерт „Зустріч із святим Миколаєм” учасників народного цирку „Дружба”, зразкової циркової студії та зразкової естрадної студії міського Будинку культури.

20 грудня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулась настільна гра „Бути жінкою”, яка належить до категорії так званих „серйозних” ігор. Гра розроблена експертами українського благодійного фонду Stabilization Support Services в рамках проекту, що реалізується за фінансової підтримки Українського Жіночого Фонду.

21 грудня в Ужгороді, у обласному організаційно-методичному центрі культури, відбулася нарада директорів міськрайонних будинків культури та завідувачів методичних центрів.

21 грудня в Ужгороді, в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбувся майстер-клас із виготовлення особливої ялинкової прикраси – Янгола. Майстер-клас для учнів 4-А класу Ужгородської СЗОШ І ст. №1 (вчитель Т.Переш) провела Олеся Рибалко, керівник творчої майстерні "Джерельце", що діє при бібліотеці.

24 грудня у Мукачівській центральній бібліотеці ім. О. Духновича відбулась літературна вечірка „Свято починається” з нагоди початку циклу зимових свят, за участі літературного об'єднання.

27 грудня в Ужгороді, у прес-центрі обласної державної адміністрації, відбулася презентація трьох книг закарпатських авторів – „Мандрагора” Єви Берніцкі, „Край Карпатський очима етнолога” Івана Сенька та „На росяних отавах” Івана Козака. Книжки видані завдяки програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2018-2020 роки. 

28 грудня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася презентація фотовиставки Ольги Тимофеєвої „Духовними стежками краю”.

29 грудня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка, відбулися передноворічні кінопозералки. Переглянули фільми : „Старий Новий рік” (2011);
 „Вартові легенд” (2012);
 „Новорічний корпоратив” (2016).

У грудні в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка, вийшов „Календар краєзнавчих пам’ятних дат на 2019 рік”.

У грудні в Ужгороді вийшов друком буклет „Ужгородський модернізм”. В рамках проекту „Дослідження та збереження архітектури міжвоєнного модернізму Ужгорода”.

У грудні новостворений Український інститут книги провів акцію закупівлі книг для публічних бібліотек України. Був проведений конкурс. Бібліотекарі всієї країни і читачі голосували, обирали, які книги вони хочуть бачити у своїх фондах. Так, в рамках цієї акції, 8 творів закарпатського письменника Мирослава Дочинця роз’їхалися по всіх регіонах України в бібліотеки.

У грудні в Ужгороді, обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка підготувала збірник матеріалів „Олекса Мишанич у колі сучасників” до 85-річчя від дня народження доктора філологічних наук, члена-кореспондента НАН України, фундатора української школи медієвістики, громадського діяча, лауреата Національної премії імені Т. Шевченка Олекси Васильовича Мишанича (1933-2004).

У грудні вийшла книга про участь Закарпаття в здобутті незалежності України в 1991 році „Закарпаття: нариси боротьби за українську державність”. В ній охоплено період з історії краю починаючи від 1980-х років, автори – М.Басараб, М.Токар.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1 грудня в Мукачеві, у кав’ярні  „Old Spise” відкрилася персональна виставка художниці Катерини Ялової „Згадати, щоб повернутися”.

4 грудня в Ужгороді, художній музей ім. Й. Бокшая організував масштабну виставку „Золоті сторінки”, присвячену 70-річчю музею, який став переможцем грантового проекту Українського культурного фонду.

5 грудня в Ужгороді, під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики Закарпатської обласної ради, директор департаменту культури Закарпатської ОДА  Оксана Бабунич наголосила на необхідності проведення першочергових заходів із збереження замків, які є на території Закарпаття. Для реалізації заходів із збереження, реставрації, дослідження замку, організацію екскурсійної діяльності на його території необхідно утворити комунальний заклад „Замки Закарапаття”. Члени комісії по черзі зауважували пам’ятки архітектури, якими негайно потрібно опікуватися. Зокрема, стародавні замки: у Хусті, селах: Квасово, Довге, Королево та ін., які мають історичну та наукову цінність.

6 грудня в Ужгороді, в обласному музеї народної архітектури та побуту, розгорнулася експозиція художніх робіт Раїси Дорожникової.

6 грудня в Ужгороді, в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая, відбулась презентація альбому графічних робіт відомого закарпатського художника Гаврила Глюка.

7 грудня у Львові, в „Proart Gallery” відбулось відкриття персональної виставки закарпатського художника Антона Ковача „І на шостий день…”, на якій було представлено серію живописних та графічних робіт.

7 грудня у залах Мукачівської дитячої художньої школи ім. М.Мункачі відбулось відкриття ретроспективної виставки робіт учнів школи, виконані у техніці батик (художній розпис тканини).

8-9 грудня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відбувся передсвятковий майстер-клас з розпису новорічних іграшок.

17 грудня в Ужгороді, у центрі національних меншин, відбулася виставка художніх робіт „Зустрічаєм Святого Миколая” учнів образотворчого відділення та виступ учнівських ансамблів вокально-хорового відділу Ужгородської дитячої школи мистецтв.

18 грудня в Ужгороді, у Генеральному консульстві Угорщини, відбулася виставка творів юної художниці Роман Анни-Марії. На керамічних панно Анни-Марії є гармонійне поєднання скла, металу і керамічних емалей.

18 грудня в Ужгороді, в обласному музеї народної архітектури та побуту, відбувся майстер-клас з виготовлення ялинкових прикрас – дзвіночків. Цього разу до музею завітали учні 3-го УЗОШ №9 разом із учителями.

20 грудня в Ужгороді, в обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая, розгорнулася виставка робіт членів Товариства угорських митців Закарпаття ім.І.Ревеса.

21 грудня у галереї „Ужгород” відкрилася „Різдвяна виставка”, яку вже традиційно з року в рік презентують на розсуд поціновувачів мистецтва закарпатські художники.

21 грудня в Ужгороді, в музеї народної архітектури та побуту, відкрилася виставка тканих виробів майстра з мальовничої Рахівщини – Миколи Кокіша „Різдвяна карпатська симфонія”.

21 грудня у Мукачівській дитячій художній школі ім. М. Мункачі відбулось відкриття новорічно-різдвяної виставки робіт учнів.

21 грудня в Ужгороді, напередодні новорічно-різдвяних свят закарпатські журналісти разом з владикою Міланом, очільником Мукачівської греко-католицької єпархії, ознайомилися з монастирем отців-капуцинів та іконописною школою, яку вони провадять.

22-23 грудня в Ужгороді, в обласному музеї народної архітектури та побуту пройшов новорічно-різдвяний ярмарок. Створити святковий настрій відвідувачам допомогли близько 10 місцевих майстринь-хендмейдерів. Новорічні іграшки, віночки, прикраси з фотополімерної глини, смачні пряники та багато іншого – все це відвідувачі змогли споглядати й за бажання придбати чи зробити власноруч.

22 грудня в Ужгороді, в обласному музеї народної архітектури та побуту провели  святковий майстер-клас із виготовлення різдвяного дідуха з майстринею Тетяною Когутич, з розпису новорічних іграшок із художницею Оксаною Метзгер з виготовлення різдвяних янголят із майстринею Людмилою Губаль.

23 грудня у Виноградові, у галереї „Імпасто”, відбулось відкриття унікальної виставки стародавніх народних костюмів та речей домашного вжитку з приватної колекції Ірини Турцанаш.

24 грудня у Хустській міській картинній галереї відбулося відкриття експозиції  „Зимовий вернісаж”, що представила поціновувачам мистецтва більше півсотні різнопланових робіт від 26 митців об`єднання „Митець Верховини”.

25 грудня в Києві закарпатський фотограф Валентин Кузан презентував унікальну виставку. В експозиції вибрані портрети українських художників, знятих для проекту-дослідження культурних процесів сучасної України „Сultprocess”. На відкритті виступили джазовий піаніст і композитор Майк Кауфман-Портніков.

26 грудня в Ужгороді, в атріумі обласної державної адміністрації, відбулось відкриття персональної виставки „Рідний край. Зима” закарпатського живописця, члена Національної спілки художників України, народного художника Василя Свалявчика.

У грудні відомі ужгородські міні-скульптурки одягнули у святкові костюмчики.

26 грудня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, у Шелестівській церкві відбулось святкове богослужіння, яке провів отець Іван Панькевич. Під час богослужіння було освячено та презентовано вишивану карту України, що мандрує усією країною.

27 грудня в Ужгороді разом зі співробітниками музею народної архітектури і побуту першокурсники філфаку під керівництвом доцента кафедри української літератури Оксани Тиховської відтворили в Старому селі два різні сценарії вертепу. Музеєм люб’язно було надано автентичний український одяг, а двоє працівників музею виступили в ролі господарів, до яких завітали колядники.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

13 грудня стартувала акція „Колядуй, Закарпаття!”. За найпопулярніше відео із колядкою на Закарпатті подарують 10 тисяч гривень. Мета проекту – онлайн-популяризація різдвяних традицій на Закарпатті у час, коли зменшується кількість колядників і вертепів, а росте активність онлайн-користувачів.

14-16 грудня в Ужгороді, у приміщенні історико культурного центру „Совине гніздо”, пройшов традиційний „Закарпатський фестиваль пряників”.

16 грудня в Ужгороді відбувся благодійний забіг у костюмах святого Миколая „Пробіжи – допоможи!”.

19 грудня в Ужгороді, у ресторані „Кілікія”, відбулась щорічна „Зустріч дітей та Святого Миколая”.

19 грудня в Ужгороді, на площі Театральній, відбулося урочисте запалення вогнів міської ялинки та відкриття Новорічно-різдвяного ярмарку на пл. Шандора Петефі. Відбувся також парад Миколайчиків. До свята долучилися більше сотні ужгородських школярів та студентів.

19 грудня в Ужгородському коледжі культури і мистецтв, з нагоди улюбленого дітьми свята – Дня св. Миколая презентували тематичну сюжетно-ігрову програму– пізнавально-розважальне дійство з іграми, конкурсами, призами.

19 грудня  у Мукачеві відбулась святкова хода Миколайчиків, розважально-музична програма та урочисте запалення головної ялинки.

19 грудня в Ужгороді, на площі перед будівлею обласної державної адміністрації, відбулось святкування, на якому актори академічного обласного театру ляльок „Бавка” подарували малечі та усім присутнім яскраве театралізоване дійство, у фіналі якого 20-метрова новорічна красуня засяяла тисячами вогників.

20 грудня в Ужгороді, у Падіюні, пройшов міжнародний ромський фестиваль джазового мистецтва „Пап-джаз-фест – 2018”.

23 грудня в Ужгороді, напередодні католицького Різдва, в рамках проекту „Вільні екскурсії” для ужгородців та гостей міста відбулася безкоштовна екскурсія у римо-католицькій церкві св.Юрія на вулиці Волошина. Про будівлю та різдвяні традиції розповів о. Сергій.

24 грудня плaстуни достaвили Вифлеємський вогонь миру в укрaїнські Кaрпaти. Святий вогонь з Вифлеєму підняли на Говерлу, а потім принесли лaмпaду нa Буковель, щоби туристи зaпaлили свої свічки. Акцію трaдиційно провела укрaїнськa скaутськa оргaнізaція „Плaст”.

У грудні у мережі з'явився фільм-кавер „66 сцен Ужгорода” – про місто та його мешканців. Це перша робота ужгородця Дмитра Грешка – документальний фільм-кавер на відому стрічку Йоргена Лєта „66 сцен Америки”. У стрічці – замальовки з життя міста та його жителів, які розповідають про себе, свою роботу або просто їдять гамбургер, як це робив у 1982 році наш земляк Енді Воргол.

Новини

2024-10-10

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-10-09

Шановні поціновувачі книг і читання, запрошуємо вас на традиційну виставку "Книга-фест". У програмі презентації книг та автограф-сесії від улюблених авторів!

2024-10-07

Шановні користувачі, для вас нові книги у Відділі художньої літератури.

2024-10-04

До 115-річчя від дня народження видатного українського поета Богдана-Ігоря Антонича пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Небуденний талант".

2024-10-02

Шановні користувачі, до вашої щоквартальник "Закарпаття на сторінках преси за ІІ кв. 2024 р.".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день