Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Хроніка культурного життя
2019 - березень
9 березня Закарпаття разом з Україною відзначило 205-ту річницю від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. В Ужгороді урочистості з нагоди Дня народження Кобзаря відбулися на площі Народній. Напередодні свята до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку поклали квіти представники міської та обласної влади, духовенства, студентська молодь, громадські організації та активні мешканці міста. Заслужений академічний Закарпатський народний хор виконав твори на слова поета. А на завершення урочистостей усі разом помолилися за Україну…
15 березня поблизу Хуста, на меморіальному комплексі „Красне поле”, на місці першого збройного опору нацистським силам напередодні Другої світової війни, пройшло велелюдне віче з нагоди 80-річчя Карпатської України, за участі керівництва держави та Президента України Петра Порошенка.
29 березня в Ужгороді, у камінному залі облдержадміністрації, Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль урочисто вручив відзнаки 15-ом закарпатцям, удостоєним державних та обласних нагород. Кращі в своїх професіях і галузях отримали ордени й медалі, грамоти, подяки та почесні звання. Серед нагороджених – четверо працівників культури та мистецтва. Орден „Княгині Ольги” ІІІ ступеня отримала мати-героїня, директор Ясінянської дитячої школи мистецтв (Рахівський район) Галина Жураковська. Звання „Заслужений художник України” – член Національної спілки художників України Володимир Павлишин, „Заслужений артист України” – солістка симфонічного оркестру обласної філармонії Мар’яна Лазур, „Заслужений працівник культури України” – директор Ужгородського коледжу культури і мистецтв Наталія Шетеля.
ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ
2 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбулась музична комедія „Сватання на Гончарівці” за твором Г. Квітки-Основ’яненка.
3 березня в Ужгороді, в обласній філармонії, з концертом „Spring melodies” виступила відома піаністка Етелла Чуприк
3 березня у Мукачівському драматичному театрі показали дитячі вистави: „Лісові пригоди” за твором Вікторії Юрченко та „Кішки-Мишки” за п’єсою Дюли Урбана.
3 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбулась вистава „Медовий місяць на всі сто” за твором Рея Куні.
3 березня в Ужгороді, в обласному академічному театрі ляльок „Бавка”, поставили виставу Тараса Шевченко „У нашім раї на Землі” (дитячий Кобзарик), яка наближує поезію Т. Шевченка до сучасної дитини.
3 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, показали казку „По щучому велінню” за твором Михайла Кропивницького.
6 березня в Ужгороді, в обласній філармонії, з нагоди Міжнародного жіночого дня, відбувся концерт „Мелодії кохання”.
6 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, показали музичну комедію „Майська ніч” за твором Миколи Гоголя.
7 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбулась музична комедія-жарт „Як наші діди парубкували” за твором Володимира Канівця.
7 березня в Ужгороді, в обласній філармонії з нагоди свята 8 березня, відбувся концерт симфонічного оркестру „Мелодії кохання”,.
7 березня в Ужгородській музичній школі №1 імені П.І.Чайковського відбувся щорічний традиційний концерт викладачів.
7 березня у Мукачівському історичному музеї замку „Паланок” відбулась вечірня театралізована екскурсія та концертна програма „Володарки замку” до Міжнародного жіночого дня.
8 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, дав концерт музичний гурт „Без обмежень”.
8 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, до 8-го березня відбулась музична комедія „Летюча миша” за однойменною оперетою Й. Штрауса.
10 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, показали виставу „Язичники” за твором Галини Яблонської.
10 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбулась вистава „Мати-наймичка” за однойменним твором Кобзаря у постановці народного артиста України Анатолія Філіппова.
10 березня в Ужгороді, в обласній філармонії, у рамках проекту „Шевченко in time”, солісти обласної філармонії дали концерт з нагоди 205-річчя від дня народження Кобзаря.
10 березня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча вистава „Пан Коцький” за мотивами української народної казки та вистава „Князь Корятович”, за п’сою Олександра Гавроша.
10 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, показали музичну казку „Незвичайні пригоди відважних козаків” за мотивами народних переказів та легенд.
10 березня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулась вистава-інтермедія „Справжня піратська історія” за участю студентів-практикантів Ужгородського коледжу мистецтв для дітей дошкільного та шкільного віку.
12 березня в Ужгороді, в обласній філармонії, провели вечір органної музики Й. С. Баха.
13 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбулась музична комедія „Сорочинський ярмарок” за твором Миколи Гоголя.
14 березня у Хусті, в обласному театрі драми та комедії, відбувся прем’єрний показ музичної драми Олександра Гавроша „Останнє танго в Хусті”. Вистава приурочена до 80-ї річниці проголошення Карпатської України.
14 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбулась комедія „Гормон кохання, або Тестостерон” за твором польського драматурга Анджея Сарамоновіча.
15-16 березня у Києві, у театрі „Колесо”, закарпатці в рамках обмінних гастролей зіграли трагікомедію „Круті віражі”, у постановці заслуженого артиста України Михайла Фіщенка, за однойменним американським комедійним фільмом, в основі якого реальні події.
16 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбулась музична комедія „Гуцулка Ксеня” за твором Ярослава Барнича.
17 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, показали музичну комедію „Рятуйте, мене женять” за п’єсою німецького драматурга Франца Ксавера Крьоца .
17 березня в Ужгороді, в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбулась вистава „Країна До-ре-мі” Хави Йзель Валаамової.
17 березня в Ужгороді, в обласній філармонії, у рамках проекту „Музика вихідного дня”, відбувся концерт „Рапсодія весни” від естрадно-духового оркестру,
17 березня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча вистава „Прибульчик” (фантастичні пригоди, за твором Євгена Тищука) та вистава „По-модньому” за однойменним твором Михайла Старицького.
17 березня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулась вистава „Принцеса-стрибунка” Ладислава Дворського, для дітей дошкільного та шкільного віку.
17 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, показали виставу „Рукавичка” за мотивами української народної казки.
21 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбулась вистава „Мазепа” за твором Богдана Лепкого.
21 березня в Ужгороді, в академiчному обласному театрі ляльок „Бавка”, у міжнародний день лялькаря, відбулась презентація книги-альбому „Лялькове Закарпаття. „Інтерлялька” у фестивальному русі європейського театрального простору”.
21-24 березня в Ужгороді, в обласній філармонії тривав ІI-ий Відкритий конкурс виконавців на духових та ударних інструментах імені Степана Томича – відомого кларнетиста і педагога, фундатора професійного духового мистецтва Срібної Землі. Цьогоріч творче змагання об'єднало близько 80-ти учасників.
22 березня у Мукачівській хоровій школі відбувся концерт молодшого хору хлопчиків для учнів ЗОШ міста Мукачева під гаслом „Діти-дітям”.
23 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, показали комедію „Суто сімейна справа” Рея Куні.
23 березня в Ужгороді, в обласній філармонії, виступив академічний камерний хор „Кантус” з концертною програмою „Бах для всіх”.
23 березня в Ужгороді, на площі Театральній, в рамках фестивалю „Історія:UA”, приуроченого до 80-річчя утворення „Карпатської України”, відбулись виступи місцевих творчих гуртів „Rock-H” та „Kozak System”.
24 березня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча вистава „Кізонька”, за твором Григорія Тютюнника та вистава „Кайдашева сім’я” за однойменним твором Івана Нечуя-Левицького.
24 березня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, з нагоди Міжнародного дня лялькаря та Міжнародного дня театру, відбулась прем'єра вистави Григорія Усача „Козак Мамарига” для дітей дошкільного та шкільного віку.
24 березня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулась вистава-казка „Чари прадавнього лісу” за мотивами казки Богдана Лепкого та казка „Дванадцять місяців” Самуїла Маршака.
27 березня у Мукачівському драматичному театрі, у рамках святкування Міжнародного дня театру, відбулась прем’єра вистави „Оскар”, за твором Еріка Еммануеля Шмітта,
27 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбувся концерт, з нагоди Міжнародного дня театру.
27 березня у Тернополі, в академічному обласному драматичному театрі ім. Т. Шевченка, у Міжнародний день театру показали виставу „Вуйцьо з крилами” закарпатського драматурга Олександра Гавроша.
27-28 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, з нагоди Міжнародного дня театру відбулась прем’єра комедія-притча Олександра Гавроша „Вуйцьо з крилами”.
30 березня в Ужгороді, у обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая, дав концерт Ансамбль солістів під керівництвом Олени Короленко „Duo Music”. До уваги поціновувачів класичної музики було запропоновано музику епохи бароко, твори композиторів-романтиків та більш сучасних авторів.
У березні, в приміщенні Київського академічного театру ляльок, відбулось відзначення переможців всеукраїнського огляду-конкурсу „Прем'єри сезону”. Роботу закарпатських лялькарів відзначено найвищою нагородою огляду-конкурсу Гран-прі „За вірність ляльці” здобула минулорічна прем'єра колективу „Трям, привіт!”. Над виставою працювали: режисер-постановник – заслужена артистка України Наталія Орєшнікова, художник-постановник – Віра Задорожня (м. Київ), акторський склад – заслужена артистка України Елла Григор’єва, актори Юлія Чеховська, Микола Карпенко, Андрій Опіок та Микола Ігнатишин.
БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
1 березня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулося всеукраїнське заняття з пошуку фактів „Не віррр-перевіррр”, яке пройшло одночасно у багатьох куточках України
4 березня в Ужгороді, в обласній універсальній бібліотеці ім. Ф. Потушняка, провели літературно-музичний вечір „Нехай звучить струна життя”, присвячений пісенній творчості та 70-річчю від дня народження Володимира Івасюка.
5 березня в Ужгороді, в обласній універсальній бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулась зустріч з представниками спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Гості розповіли про роботу жінок в міжнародних організаціях та їхню роль у розв’язанні конфліктів, а також представили тематичний звіт „Ґендерні аспекти моніторингової діяльності СММ ОБСЄ”.
6 березня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка, роману Олександра Гавроша „Донос”.
6 березня в Ужгороді, в центральній міській бібліотеці, відбувся літературний вечір „Колись далекі ті слова, знов задзвенять Кобзарською струною”, з нагоди 205-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
6 березня у Мукачеві, у центральній бібліотеці ім.О. Духновича, відбулась презентація перевиданої рідкісної книги-спогадів Антіна Кущинського „Закарпаття в боротьбі” до 80-річчя подій Карпатської України.
10 березня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка, відбулась презентація нової книги Івана Байдака „Чоловік з моїм іменем”.
13 березня в Мукачево, у центральній бібліотеці ім. О. Духновича, відбулась краєзнавча година та виставка-пам'ять „Карпатська Україна: подвиг ціною життя” з нагоди 80-річчя від дня проголошення Карпатської України.
13 березня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбувся веб-семінар „Безкоштовна освіта в Чехії – від мрії до реальності”.
13 березня в Ужгороді, у прес-центрі обласної державної адміністрації, презентували книгу Миколи Вегеша та Маріана Токаря „Вершина духу”, а також книгу Михайла Басараба та Маріана Токаря „Закарпаття: нариси боротьби за українську державність”.
14 березня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася історико-літературна година „Подвиг, ціною в життя”, присвячена 80-річчю від дня проголошення Карпатської України.
15 березня в Ужгороді, в атріумі обласної державної адміністрації, урочисто відкрили IV Регіональну філателістичну виставку „Закарпатфіл-2019”. Під час заходу відбулося спецпогашення марки, поштової картки та художнього конверта до 80-ї річниці Карпатської України. Також відвідувачі змогли ознайомитися з унікальними експонатами, серед яких значна кількість присвячена Закарпаттю.
18 березня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, в рамках першого кіноклубного фестивалю „Нове українське кіно” відбувся перегляд сатиричної драми „Донбас” Сергія Лозниці, яка була вперше представлена в рамках програми „Особливий погляд” Каннського кінофестивалю, де отримала премію за режисуру.
19 березня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, презентували дебютний роман „Капітан Смуток” письменника, музиканта, лідера відомого українського гурту „Фіолет” Сергія Мартинюка.
20 березня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася презентація дебютної книги письменника, музиканта та доцента УжНУ Василя Лавера „У тіні Ердега”.
21 березня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, в рамках першого кіноклубного фестивалю „Нове українське кіно”, відбувся перегляд стрічки „Гірська жінка на війні” – драма спільного виробництва України, Франції та Ісландії від режисера Бенедикта Ерлінгссона.
21 березня в Ужгороді, в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва, з нагоди Всесвітнього дня поезії, провели літературний марафон „До поетичних вершин”.
21 березня у Мукачеві, у центральній бібліотеці ім. О. Духновича, відбувся поетичний творчий вечір Олександра Дулішковича, з нагоди Всесвітнього дня поезії.
21 березня у селі Зняцево Мукачівського району, на стіні загальноосвітньої школи, освятили меморіальну дошку на честь письменника Юрія Гойди.
22 березня в Ужгородській міській раді презентували книгу „Ужгород – світова столиця міні-скульптур” Надії Попадюк. Це перша двомовна збірка легенд і фотографій усіх міні-скульптур Ужгорода, а також туристичний путівник, за допомогою якого кожен охочий може скласти власний маршрут пошуку унікальних родзинок Ужгорода.
22-23 березня в Ужгороді пройшов фестиваль „Історія:UA”, приурочений до 80-річчя утворення „Карпатської України”. В рамках фестивалю в обласній державній адміністрації провели круглий стіл на тему: „Історія українського державотворення на Закарпатті. Як робити минуле популярним” та презентацію журналу „Локальна історія”. В Ужгородській міській центральній бібліотеці та бібліотеці для дітей та юнацтва відбулись презентації книг „Майдан від першої особи. Регіональний вимір” та „Ми, Федір Корятович, з ласки Божої князь із Мункача...” Сергія Федаки. А також презентація книги про російську анексію і репресії в Криму „Люди „сірої зони” та фільму „Острів Крим. Дежавю”, презентація книги Дмитра Федаки „Українське красне письменство Закарпаття”, громадського просвітницького проекту „LIKБЕЗ. Історичний фронт”: від багатотомної популярної історії України до новітньої „Історії українського війська”, книги „Дівчата зрізають коси”, книг Антіна Кущинського „Друга світова. Непридумані історії. (не) наша, жива, інша” та „Закарпаття в боротьбі”, книги „Репресовані міністри”. Ще відбулась лекція „Відродження бойових традицій” та майстер-клас „Історія для дітей без нафталіну: нові форми, нові підходи”.
26 березня у Мукачеві, в центральній бібліотеці ім. О. Духновича, відбувся вечір-портрет „Обірвана струна” з нагоди 70-річчя від дня народження Володимира Івасюка.
27 березня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, презентували книгу французького письменника Жана Божко „Дволапий час” у перекладі Віктора Мотрука.
28 березня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка, відбулася презентація книги доктора філософських наук Едуарда Юрченка „Вогонь традиції”.
29 березня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, в рамках першого кіноклубного фестивалю „Нове українське кіно”, відбувся перегляд фільму „Герой мого часу”.
29 березня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбувся тренінг „Практична медіаграмотність для бібліотечних фахівців”.
У березні в Києві, у Музеї книги та друкарства України, представили виставку з 15 унікальних видань з фонду відділу стародруків та рідкісних видань Наукової бібліотеки УжНУ. Виставка проходила під назвою „Срібна земля. Культурний ренесанс: кінець XVIII – перша половина ХІХ століття” і була присвячена золотій добі релігійного, культурного, освітньо-наукового та національного відродження на Закарпатті.
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА
1 березня в Києві, у „Галереї мистецтв” Деснянського району, відкрилася персональна виставка закарпатської художниці Юлії Єгорової-Рогової. Експозиція ретроспективна, в ній було представлено близько шестидесяти робіт мисткині, виконаних упродовж принаймні десяти останніх років.
1 березня у Виноградові, у виставковій залі „Імпасто”, презентували виставку живопису та графіки місцевих художниць „Весна 2019”.
1 березня в Ужгороді, у Центрі словацької культури, відкрилася унікальна виставка карикатур. До експозиції увійшли вибрані твори, а також роботи переможців щорічного міжнародного конкурсу карикатур. Долучилася до організації проекту культурно-освітня організація „Матіца словенска” в Україні.
3 березня у Хусті, в міській галереї, відкрилася ретроспективна виставка Івана Гайду з нагоди 100-річчя від дня його народження. Представлено було на ній понад 6 десятків полотен, а також фото з життя автора. Зібрав роботи художника його син – Ласло.
5 березня в Мукачеві, в дитячій художній школі ім. М. Мункачі, відкрили виставку учнівських творів, присвяченої Т. Г. Шевченку.
5 березня в Мукачеві, у центральній бібліотеці ім.О. Духновича, відбулась літературно-мистецька година „Грані таланту Кобзаря”.
6 березня в Ужгороді, в музеї народної архітектури та побуту, відбулось відкриття виставки „Зачаровані весною”. Витинанки, вишивка, кераміка, лялькарство, печворк, живопис та навіть маловідомий кінусайгу можна було побачити на виставці, де представили свої роботи в різних мистецьких напрямках 14 авторів-аматорів.
7 березня в Мукачеві, у дитячій художній школі ім. М. Мункачі, відбулось відкриття щорічної виставки „Крокус-2019” учасниць міського творчого об'єднання „Райдуга”.
7 березня в Ужгороді, в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая, відкрилася ювілейна виставка творів Франциска Ерфана. Експозиція приурочена до 60-річчя митця і є своєрідним підсумком роботи за 5 років.
7 березня в галереї „Ужгород” відбулося відкриття персональної виставки живопису члена Національної спілки художників України Мирослава Греська з нагоди його 70-літнього ювілею.
9 березня в Ужгороді, у обласному краєзнавчому музеї ім. Тиводара Легоцького, відкрилася фотовиставка Жолта Бікфалві (Румунія) „Transillvania in Transcarpathia” („Трансильванія в Закарпатті”).
10 березня в Ужгороді, у салоні „Арт-Про”, відкрилася виставка акварелі „Веснянки” Ольги Твердохліб.
11 березня в Ужгороді, у музеї архітектури та побуту, відкрилася виставка „Рідна Верховина” відомого закарпатського художника, члена спілки художників Міжгірщини Василя Сенька.
15 березня у Мукачівському історичному музеї відбулось відкриття виставки „Мій рідний край, моя земля” творчого об'єднання арт-клубу „Палітра-спектр”.
15 березня у рамках „Лабораторії сучасного мистецтва” у Малій Галереї Мистецького арсеналу в Києві відбулося відкриття виставки „Попранс. Дистанційне бачення. Мистецькі практики Ужгорода 90х—00х”.
18 березня у картинній галереї Мукачівського замку „Паланок”, художники творчого об'єднання Арт-клуб „Палітра-спектр” презентували тематичну виставку живопису „Мій рідний край, моя земля”.
18 березня у Мукачеві відкрилась перша персональна виставка ілюстрацій художниці Катерини Шелевицької. Усі роботи мисткині є цифровими ілюстраціями й виконані за допомогою комп’ютерної графіки.
19 березня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відбулася 5-та виставка-конкурс „Світ писанки”.
21 березня у Мукачівській дитячій художній школі ім. М. Мункачі провели обласний методичний семінар викладачів відділу образотворчого мистецтва шкіл естетичного виховання.
21-24 березня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відкрили першу на Закарпатті виставку скульптур з металу „Рівнодення”.
22 березня у галереї „Ужгород” відбулось відкриття персональної виставки Нати Попової „Кімнати” (кераміка, фотографія, графіка).
26 березня на Прикарпатті, у Коломиї, відкрилася персональна виставка живопису художника з Хустщини Сергія Галая „Музика весни”.
28 березня в Ужгороді, у музеї архітектури та побуту, відкрили виставку творчого об’єднання „Райдуга”.
31 березня-17 квітня в Ужгороді, у обласній філармонії, відбулось відкриття VII Міжнародного фестивалю „Музика без кордонів”.
У березні у Хустській міській картинній галереї, діяв традиційний вернісаж, присвячений Карпатській Україні.
У березні в Ужгороді, у музеї архітектури та побуту, стартував проект „Дитячі дні в ужгородському скансені”. Проект спрямований на дитячу аудиторію та передбачає запровадження у музеї Школи юного екскурсовода”, підготовку та видання дитячого путівника по музею „Ремесла та промисли Закарпаття”, розробку та друк буклетів з квестом-маршрутом для 3-ох вікових категорій дітей, що зробить огляд експозиції музею певною грою у пошуках найцікавіших експонатів. Завершальним етапом проекту стануть „дитячі” дні в музеї, коли діти зможуть використати отримані знання в „Школі юного екскурсовода”, відчути себе в ролі справжнього музейного працівника та проводити підготовлені ними екскурсії для дітей та дорослих.
У березні у Хорватії, у м. Матула, закарпатські митці Костянтин Ковган та Григорій Гоя представили свої різьбу та живопис. До експозиції ввійшли рельефи майстра на побутову тематику, а також урбаністичні пейзажі.
У березні в Ужгороді вийшов оновлений науковий збірник, підготовленний колективом Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького. В черговому випуску вміщено статті співробітників музею, науковців і краєзнавців із актуальних питань музеєзнавства, краєзнавства, історії, етнографії, природознавства Закарпаття.
ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ
3 березня на Тячівщині, у с. Глибокий Потік, відбувся обласний фестиваль румунського народного мистецтва „Мерцішор”.
8-10 березня у Берегові відбувся XVI-й міжнародний фестиваль „Біле вино”.
8-10 березня в Мукачеві, у парку Перемоги, відбувся фестиваль „Варишська палачінта”, в якому взяли участь творчі колективи та сольні виконавці.
12 березня у санаторії Карпати, що у Мукачівському районі, відбувся фестиваль-конкурс „Злата Фест – Золоті таланти України”. Учасники різних вікових категорій та з різних областей демонстрували на сцені вокальні та хореографічні здібності.
14 березня в Ужгороді, у кафе-музеї „Під замком”, відбувся перегляд документального фільму „Срібна Земля. Хроніки Карпатської України. 1919-1939”.
15-17 березня в м. Хуст відбувся відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні „Красне поле”.
20 березня у Берегові пройшов ХVI відкритий фестиваль-конкурс дитячих та юнацьких театральних колективів „Юні зірки Мельпомени”.
22 березня в Ужгороді, у конференц-залі ректорату Ужгородського національного університету, відбувся показ українського бойовика про сучасну російсько-українську війну „Позивний „Бандерас” та зустріч із творчою групою фільму.
22-24 березня в Ужгороді, у „Падіюні”, пройшов вже традиційний, шостий за ліком, міжнародний фестиваль дитячо-юнацької творчості „Весняний бал в Ужгороді”.
Новини
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.
Шановні поціновувачі книг і читання, запрошуємо вас на традиційну виставку "Книга-фест". У програмі презентації книг та автограф-сесії від улюблених авторів!
Шановні користувачі, для вас нові книги у Відділі художньої літератури.
Шановні користувачі, для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2024 р.".
До 115-річчя від дня народження видатного українського поета Богдана-Ігоря Антонича пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Небуденний талант".
Шановні користувачі, до вашої щоквартальник "Закарпаття на сторінках преси за ІІ кв. 2024 р.".