Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2021 - жовтень

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

1 жовтня в Ужгороді, в обласній філармонії, з нагоди Міжнародного дня музики та 75-річчя установи відбулась масштабна концертна програма за участі колективів та солістів філармонії.

2 жовтня в Ужгороді, у музеї народної архітектури і побуту, академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв показав виставу „Жменяки”. Роман Михайла Томчанія вважається одним із кращих літературних творів про наш край.

7 жовтня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт до 210-ї річниці з дня народження Ференца Ліста, угорського композитора, піаніста, педагога, диригента, публіциста, представника музичного романтизму, засновника угорської композиторської школи, одного з найвидатніших та найвпливовіших піаністів свого часу. Шанувальники фортепіанної музики мали чудову нагоду почути композиції маестро, які ще ніколи не звучали на Закарпатті. Камерно-інструментальний ансамбль „Угорські мелодії” та солісти Катерина Гажо (орган), Євген Цанько (акордеон), Оніко Берланюк (вокал) і Агнеса Бачинська (флейта) зачарували слухачів власним виконанням творів та подарували неймовірні емоції.

8 жовтня в Ужгороді, в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, на малій сцені, показали трагікомічний абсурд Карла Ветлінгера „Краще залишайся мертвим”.

9 жовтня в Ужгороді, в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, на великій сцені, відбулася ексцентрична комедія А. Курейчика „Обережно, жінки!”.

10 жовтня в Ужгороді, в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, показали музичну казку Л. Устинова „Велике жабеня” та драму молодості П. Путніньша „Нічний вартівник і праля”.

10 жовтня Мукачівський драматичний театр підготував для своїх маленьких шанувальників дві чудові казкові вистави. Малятам показали комедію для дітей та дорослих Євгена Тищука „Принцеса без горошини” у постановці автора вистави та виставу „Фізкультура для Баби Яги” (режисер Тетяна Курта). Для глядачів підготували чудові декорації, показали професійну гру акторів і створили гарний настрій малечі та її рідним.

13 жовтня в Ужгороді, в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, до Дня захисників та захисниць України відбулась благодійна вистава „Краще залишайся мертвим”.

15 жовтня в Ужгороді, в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, на малій сцені, відбувся показ сучасної трагедії А. Іванова „З училища”.

16 жовтня в Ужгороді, в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, на великій сцені, показали ексцентричну комедію Р. Ховдона „Ідеальне весілля”.

17 жовтня в Ужгороді, в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, для малюків відбулась музична казка „День народження кота Леопольда”, а ввечері у театрі показали виставу „Крок від любові” за твором Михайла Старицького „Циганка Аза”.

18-25 жовтня у Вінниці до 30-річчя Незалежності України проходив XII Міжнародний фестиваль театрів ляльок „Подільська лялька” 2021. Фестиваль проводили онлайн та наживо. У фестивалі взяли участь театральні колективи з України, Ізраїлю, Іспанії, Казахстану та Литви. А закарпатські лялькарі ввійшли до трійки найкращих зі своєю найновішою прем'єрною постановкою, виставою „Нова сукня для принцеси” за п'єсою одеської драматургині Оксани Маслової у постановці Наталії Орєшнікової та художниці Паоли Полуденної.

23-25 жовтня в Ужгороді масштабне танцювальне свято влаштували юні танцівники з усієї України та гості з Молдови. У місті проводились одночасно два конкурси: чотирнадцятий Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії „ПАДІЮН-Євро-Данс” і сьомий Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької творчості „Яскрава країна”. Цьогоріч на захід завітали хореографічні колективи з Київської, Одеської, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Рівненської, Дніпропетровської, Полтавської, Закарпатської областей, а також юні танцюристи з Молдови. Фестивальний марафон тривав чотири дні та завершився галаконцертом і нагородженням учасників в облмуздрамтеатрі.

26 жовтня у Берегові, в обласному угорському драматичному театрі, вперше в урочистій атмосфері, вручили премію імені Шарі Федак. Премію заснували у 2021 році з ініціативи акторки Неллі Сюч. Нагороду вирішили присуджувати угорськомовним акторам, що працюють на території країн Карпатського басейну в одній театральній трупі не менше 15 років. За рішенням комісії лауреатом почесної відзнаки став Жолт Богдан, актор театру з угорського м. Коложвар. Лауретару вручили премію у розмірі 100 000 форинтів та статуетку у вигляді Шарі Федак. Автор статуетки – закарпатський скульптор Михайло Колодко.

26 жовтня в Ужгороді, у обласній філармонії, відбулось осіннє рандеву естрадно-духового оркестру. У програмі були виступи Галини Гаврилко (сопрано) та зразкового вокального ансамблю „Перлинка” Ужгородської музичної школи №1 імені П. І. Чайковського (керівник – Марія Мудранинець). Ведучою вечора була Ольга Донецька. У програмі прозвучали твори сучасних композиторів та класиків.

30 жовтня в Ужгороді, в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, відбулась ексцентрична комедія А. Курейчика „Обережно – жінки!”, яка вже понад десять років не сходить зі сцени найбільшого театру області, що свідчить про її постійний глядацький успіх.

У жовтні ужгородка Каріна Корнута стала фіналісткою Дитячого Євробачення-2021. До фіналу увійшло 12 учасників зі 118 охочих, які подали заявки на участь у Національному відборі на Дитячий пісенний конкурс Євробачення-2021.

У жовтні закарпатець Рудольф Дзуринець став президентським стипендіатом у сфері театрального мистецтва. Відповідно до Указу Президента України щороку молодим письменникам і митцям у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва призначають державні стипендії. Актор працює в театрі з 2007 року і вже зіграв майже 15 ролей у виставах.

У жовтні на ютуб-каналі Фонду розвитку української музики презентували нову відеороботу закарпатської співачки VERBA на композицію „Обійми”. Пісня „Обійми” входить до дебютного альбому „Відображення”. Автором слів та музики є сама виконавиця, а саундпродюсер композиції став закарпатський реп-виконавець Миромен.

У жовтні юний вокаліст Тимофій Коробейніков став лауреатом І ступеня Міжнародного фестивалю-конкурсу „ТБІЛІСОБА” (Грузія) у номінації „Пісня-кліп” за відеокліп на пісню „Мукачево”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1–2 жовтня в Ужгороді, на площі Народній, у відкритому офісі біля обласної державної адміністрації, відбулась ювілейна „Книга-Фест”. У програмі 10-го фестивалю були презентації книжкових новинок закарпатських авторів та видавців, творчі зустрічі з письменниками, автографсесії, майстер-класи для містян та гостей обласного центру.

2 жовтня в Ужгороді, на площі Народній, у відкритому офісі біля обласної державної адміністрації, в рамках магічного фестивалю-ярмарку „Книга-фест” відбулася акція „Все Закарпаття читає дітям”, яку презентувала заслужений працівник культури України, доцент, директор Ужгородського інституту культури і мистецтв Наталія Шетеля.

2 жовтня на сайті обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка була опублікована віртуальна виставка присвячена 115-річчю з дня народження відомого українського письменника, публіциста, політичного діяча Івана Багряного.

6 жовтня в атріумі Закарпатського угорського інституту відбулась презентація книги рецептів „Закарпатська угорська кухня”. Її автор – відома угорська журналістка Юдіта Пакозді.

7 жовтня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулась зустріч із відомим українським громадським діячем, дипломатом, письменником, перекладачем, шоуменом Дмитром Чекалкиним. Письменник поспілкувався з закарпатцями на тему „Перші особи української політики. Незаангажований погляд „професійно деформованої людини”.

7 жовтня в Ужгороді, в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва, відбулась презентація навчального видання Ольги та Івана Тимофієвих „Екокалендар спостережень за природою”.

8 жовтня на інтернет-сторінці обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка до Дня юриста була підготовлена віртуальна виставка „Закон і право для всіх єдині”.

8 жовтня в Ужгороді, у обласній бібліотеці для дітей та юнацтва, з нагоди народження нової книги Ольги та Івана Тимофієвих „Екокалендар спостережень за природою” відбулася презентація у відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів. Це навчальне видання побудоване за циклом річного календаря, містить у собі матеріал, який знайомить дітей з рослинами Червоної книги України у поєднані з інформацією про свята народного календаря, державні свята, а також перлини усної народної творчості та художнього слова.

12 жовтня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулось осіннє засідання клубу літературних дебютів „Нові імена”. На ньому свою творчість представили одні із наймолодших дебютантів нашого клубу – Таїсія Носова та Інна Магас.

19 жовтня в Будапешті, у приміщенні Національного театру, відбувся фінал всеугорського конкурсу декламаторів віршів. Друге почесне місце та диплом лауреата отримала Жофія Торпоі, студентка із Берегова.

21 жовтня в Ужгороді, на фейсбук-сторінці обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка відбулась прямий ефір Поетичної середи на тему „Настроєві вірші”.

24 жовтня в Королівській громаді відбулася наукова конференція присвячена 620 річниці Королівського Євангелія , в якій взяли участь науковці, краєзнавці, освітяни, діячі культури і мистецтва, громадські активісти та мешканці Королівської громади. Королівське Євангеліяє – це унікальна пам’ятка писемності, яка була переписана в Королеві 1401 року Станіславом Граматиком. Євангеліє належить до двадцятки українських старовинних рукописів. Працівники Королівської публічної бібліотеки було оформлено книжкову виставку „Королево від давнини до сьогодення”, а також розроблено буклет-пам’ятку „620-річчя Королівського Євангелія”.

27 жовтня на фейсбук-сторінці обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка було представлено дев'ятий випуск відеопроєкту „ЛЕСЯ: Stories & Poems”. Ведучі проєкту – працівники відділу обслуговування користувачів Віктор Новграді-Лецо та Владислава Сличко.

28 жовтня у Королівській публічній бібліотеці відбулася презентація нової книги Михайла Чухрана „Королево. Історія у фрагментах”. Це історія народження поселення, яке має різні назви, але є нашою малою батьківщиною , це пам’ять про всіх, хто своїм життям творив історію села, вклав у його розвиток свої сили, свою любов і надію на краще майбутнє. У цій книзі історія Королева подається як мозаїчна картина розповідей про його підприємства, відомих особистостей, архітектурні пам’ятки, визначні події.

29 жовтня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, в рамках GlobalMILWeek на базі центру „Вікно в Америку” відбувся тренінг „Медіаграмотність: практичні навички”.

У жовтні в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, почав діяти другий центр на визначення рівня володіння державною мовою. На тестування приходять держслужбовці й ті, хто хоче отримати громадянство України.

У жовтні на Закарпатті вийшли друком вибрані твори Юрія Керекеша. Укнизі, що днями побачила світ у видавництві „Карпати”, представлена розмаїта спадщина письменника: майже всі оповідання, повість „Чотири дні відпустки”, публіцистичні виступи часів незалежності, архівні матеріали, розповіді відомих літераторів про свого колегу. Надруковано тут і драму „Медові дні Василини”, яка є однією з найкращих закарпатських п’єс ХХ століття. Книжка невдовзі буде представлена в Ужгороді та у Великих Лучках, де в червні відкрили меморіальну дошку видатному землякові.

У жовтні письменник Василь Шкіря став лауреатом Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Василя Юхимовича за пригодницько-фентезійний детектив для дітей „Бітанга”. Його було нагороджено дипломом, нагрудним знаком та цінним подарунком.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1 жовтня в Ужгороді відкрили фотовиставки „Одеса і одесити” та „Схоплені миті”. Реалізуючи грантовий проєкт Українського культурного фонду, Спілка фотохудожників Закарпаття та Одеська обласна організація НСФХУ в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького представили фотовиставку Олега Куцького (EFIAP) „Одеса і одесити”.

2 жовтня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, проходила наукова конференція „Збереження та популяризація культурної спадщини прикордонних регіонів”. У конференції взяли участь музейні співробітники, науковці, представники туристичної галузі з Ужгорода, різних районів Закарпаття, Києва, Переяслава-Хмельницького, Львова, Харкова, Румунії та Словаччини. На території музею проходили майстер-класи з народних ремесел, дегустації крафтової продукції.

5 жовтня в Ужгороді та ще на 14 локаціях у містах та селищах нашої області відбувся міжнародний артмарафон „Мистецтво без меж”. Це продовження традиції творчого та креативного святкування національного професійного свята художників та всесвітнього Дня художника. Новий рекорд України „Наймасовіший мистецький пленер” зафіксували в Ужгороді. Документ про це передав представник Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський керівництву обласного Палацу дитячої і юнацької творчості (ПАДІЮН), яке зініціювало проведення наймасовішого мистецького пленеру до Дня художника.

5-10 жовтня у Мукачеві вперше пройшов живописний пленер „Етюди осені – 2021”. Учасники пленеру, а це 10 провідних художників Закарпаття, писали міські краєвиди та визначні історичні місця, об’єкти культурної спадщини, мальовничі околиці міста Мукачева та природу Карпат.

7 жовтня у Мукачеві, у галереї Угорського дому ім. Мігая Мункачі, відбулося урочисте відкриття персональної виставки живопису „Всесвіт” закарпатського художника, скульптора Ловранта Бокотея. Мистецтво пана Бокотея широко відоме у всьому світі і поєднує сюрреалізм, імпресіонізм та авангардизм в стилі ХХІ століття.

8 жовтня в Ужгороді, у Закарпатській академії мистецтв, одночасно відсвіткували День художника та 75-річчя закладу. Ректор академії мистецтв Іван Небесник привітав колектив, нагадав про непростий шлях навчального закладу – від училища до академії. Вітали зі святом і представники міськради. За вагомий особистий внесок у розвиток культури та мистецтва краю, сумлінну творчу працю міський голова Богдан Андріїв вручив грамоти Ужгородської міської ради викладачам закладу.

8 жовтня в Ужгороді, в Генеральному консульстві Угорщини, відкрили Персональну виставку робіт Шандора Зіхермана, відомого живописця, скульптора, медальєра та графіка угорського походження, який народився на Закарпатті. Понад два десятки робіт –картини та скульптури митця, який зараз живе у Будапешті, – для виставки надав його товариш і колекціонер Ласло Ковач.

8 жовтня в Мукачеві, у камінній залі дитячої художньої школи ім. М. Мункачі, відкрили пленерну виставку „Золота осінь” учнів та викладачів школи. Відкриття експозиції приурочено святкуванню Дня художника.

8 жовтня у Тячеві День художника відзначили кількома заходами для юних майстрів пензля – святом малюнку на асфальті та конкурсом із живопису імені Адальберта Ерделі. Для дітей на площі Поштовій організували свято дитячого малюнку на асфальті. Тематика колективних творчих робіт була патріотична. Юні художники продемонстрували багату фантазію та творчу уяву. Також у цей день підбили підсумки першого відбіркового етапу щорічного обласного дитячого конкурсу з живопису імені засновника закарпатської школи живопису, видатного художника Адальберта Ерделі. З-поміж поданих робіт обрали шість, які 23 жовтня представлять регіон на обласному рівні.

9 жовтня у Мукачеві презентували виставку закарпатського художника „Всесвіт Ловранта Бокотея”. 50 картин у стилі експресивний сюреалізм прикрасили залу Угорського дому Мігая Мункачі у Мукачеві. Відкриття співпало з 50-річним ювілеєм подружнього життя митця зі своєю музою Анною.

10 жовтня у с. Чинадієво, у Замку Сент-Міклош, відбулася персональна виставка Анни Ковач та Сергія Братасюка під назвою „Плин часу”. У програмі були виставка-продаж фоторобіт, концерт, фуршет, розіграш фотосесій від авторів.

13 жовтня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відбулася виставка „Мій Ужгород – маленький Париж”. Красу Ужгорода можна було побачити на роботах Віри Грабар, Валерія Шматько, Владислава Ганзела, Романа Пилипа, Олександра Балога, Андреї Паук, Тетяни Левляс, Сергія Черняковського.

15 жовтня у галереї „Ужгород”, в день 70-ліття народного художника України Василя Свалявчика відкрилася виставка митця. Закарпаття, його краєвиди та знакові місця – домінанта у творчості майстра.

19 жовтня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відкрилася виставка Наттели Овсієнко „Барви мого світу”.

21 жовтня в Ужгородському замку відкрились відразу дві фотовиставки. Співорганізаторами заходу стали Спілка фотохудожників Закарпаття і Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Легоцького. В експозиції було 50 робіт, які відібрали в рамках чергового етапу проєкту „Українська фотографічна платформа – акумулятор українського фотомистецтва”.

22 жовтня в Мукачево, у Палаці культури і мистецтв, відбулося відкриття виставки карикатур „Вільні люди”. Художні роботи, які представлені відвідувачам – це твори переможців Міжнародного конкурсу карикатур „Чхання мозку – від калокагатії до іпохондрії та назад”, створені в рамках проєкту, який реалізується за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду. Захід ініційований громадською культурно-освітньою організацією „Матіца словенска в Україні та Пряшівською агенцією розвитку „PRERAG”.

22 жовтня в ужгородській арткав’ярні відкрилася виставка робіт Андрія Кочута „Дерево, що продовжує жити”. У непридатних до вжитку, на перший погляд, частинах чи шматках дерева майстер бачить потенціал, який втілює у скульптурі та декоративних виробах, поєднуючи дерево з металом та каменем.

25 жовтня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відкрили персональну художню виставку „Спомини про Вчителя” Владислава Ганзела. Він майстерно володіє технікою акварелі, пастелі та комбінованими засобами. У творах митця панує лінія. Саме вона створює об'єм та конструкцію. Тяжіння до чіткості і конструктивності, використання корпускулярних мазків у живописі та контурів у графіці, контрастність форм та простору, виразність тіні та світла – все це є ознакою „ганзелівського” стилю.

30 жовтня у галереї „Ужгород” відкрилася фовиставка „Здати себе в архів”. Це виставка чотирьох фотографів з України та Польщі, які досліджують тему власного архіву. Дмитро Красний з Києва досліджує дійсність та, переосмислюючи архів, створює колажі зі старих фото. Польський фотограф Войцех Климала представив серію власних селф-портретів. Катажина Бонецька (Польща) досліджує тему жінки та простору, архівуючи перфоманс. Любов Дуракова з Ужгорода створює власний архів, досліджуючи важливі моменти свого життя.

30 жовтня в Ужгороді, в обласному музеї ім. Бокшая, представили 30 картин художника Юлія Сташка. Роботи продаватимуть на аукціоні, а гроші перекажуть медико-соціальному реабілітаційному центру „Дорога життя”.

У жовтні на Рахівщині, в селі Кваси Ясінянської ОТГ, пройшов перший фестиваль графіті „Квасний джем”. Участь у фестивалі взяли 10 художників з різних куточків України. Були представлені такі міста, як Одеса, Полтава, Луцьк, Дніпро, Київ. Наскрізною темою фестивалю стали космос і метеорит Боркут, який впав на території села у 1872 році. Місцем для вираження творчого задуму митців було обрано стіну довжиною у 83 метри поблизу залізничного мосту. Сіра і бетонна стіна тепер стала ще однією візитівкою села, своєрідною галереєю сучасного мистецтва під відкритим небом і обов'язковим місцем для відвідування та селфі у Квасах.

У жовтні на Закарпатті визначили переможців обласного конкурсу живопису імені Ерделі. За результатами відбіркового туру участь у конкурсі взяло понад двадцять учнів із різних регіонів Закарпаття. Конкурс живопису проходив в аудиторії Ужгородського коледжу мистецтв ім. А. Ерделі, де учасники працювали з натури. Уже багато років лідерами серед шкіл області є ДХШ ім. Мункачі та Ужгородська школа мистецтв. Учні цих шкіл – учасники й переможці не тільки республіканських, але й міжнародних конкурсів. Відзначилися вони й цьогоріч. Зокрема Аліса Мейсар, Анастасія Яворська, Софія Погребна, Марія Соханич та інші.

35 років збирала експонати для музею у власному будинку сім’я Ботош із села Нижня Апша на Тячівщині. За словами Олени Ботош, у ньому представлені предмети румунської культури ХІХ-XX століття. Відкрили музей в 2014 році.

Понад три місяці у залі Музею народного декоративного мистецтва Шевченківського національного заповідника у Каневі тривала виставка робіт різбяра, провідного методиста Обласного організаційно-методичного центру культури Костянтина Ковгана „Карпатські мотиви на Канівщині”. Учень Заслуженого майстра народної творчості Михайла Цуда репрезентував 22 рельєфні картини з дерева. Сюжети його робіт та їхня тематика пов’язані з природою рідного краю, буденного життя закарпатців.

КІНОМИСТЕЦТВО

3 жовтня в Ужгороді, у кінокомплексі „5 елемент” відбувся допрем’єрний показ українського фільму „Бурштинові копи”. Із глядачами зустрілися головні актори фільму Євгеній Янович і Олег Маслюк. Вони відомі також як зірки гумористичного телешоу „Мамахохотала”. Вони розповіли про різницю у зйомках смішного шоу та комедійного фільму, яким є „Бурштинові копи”. Одну з головний ролей у стрічці зіграла співачка з Закарпаття Аліна Паш.

5-10 жовтня в Ужгороді, в академічному обласному ляльковому театрі „Бавка”  проходив Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль „CMIFF 2021”. У програмі були покази фільмів українських, словацьких, канадських, німецьких, чеських, американських кінотворців, майстер-класи, творчі зустрічі з режисерами, продюсерами, тематичні вечірки, фотоконкурс „Збереження пралісів та дикої природи Карпат”.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

4 жовтні у місті Рахів, на центральній площі, перед будинком культури, розпочав роботу туристичний інформаційний центр Рахівського району. В туристичному інформаційному центрі на відвідувачів щодня чекають: довідковий туристичний інформаційний центр Рахівського району; крамниця унікальних книжок про гуцулів, гуцульщину, Карпати, їх мешканців та особливості; крамниця виробів народних умільців та майстрів і крафтової продукції Рахівського району; музейний куток традиційного народного одягу гуцулів Рахівщини та предметів полонинського побуту і вжитку.

8 жовтня у Гостинному дворі „Чарда” відбулася урочиста церемонія нагородження номінантів та переможців проєкту „Ужгородці, якими ми пишаємося”. Проєкт стартував ще влітку з метою відзначення видатних, талановитих людей нашого міста. Відтак, у номінації „Люди сцени” перемогу здобула Наталія Орєшнікова, головна режисерка Закарпатського академічного обласного театру ляльок. У номінації „Люди слова” з Тетяною Літераті конкурували знані автори Андрій Любка й Олександр Гаврош. Втім, ужгородці найбільшу кількість голосів віддали саме Тетяні, журналістці й дослідниці історії міста. В номінації „Люди знань” відзначили Михайла Сачка, художнього керівника зразкового ансамблю танцю „Джерельця Карпат”. А перемогу в номінації „Люди мистецтва” взяла Ольга Ладижець, художниця, керамістка, ілюстраторка книжок.

16 жовтня на Хустщині відбувся експозиційний ярмарок-продаж-дегустація крафтової продукції місцевого виробництва. Гурмани мали можливість придбати крафтову продукцію та підтримати регіонального виробника, скуштувати кулінарні шедеври, приготовані за прадавньою рецептурою, насолодитися неймовірними осінніми краєвидами та незабутнім відпочинком, а також зробити чимало чудових світлин.

27 жовтня за підсумками міжнародного фестивалю-конкурсу „Музична Країна” (м. Одеса) почесне перше місце в інструментальному жанрі посів учень Мукчівської дитячої школи мистецтв Мирослав Лавкай.

У жовтні у селищі Вишково відбулось свято збору врожаю винограду. Свято має сталі та унікальні для Закарпаття традиції. Цього року завершення періоду збору винограду й подяку за врожай верхи на конях на вулицях населеного пункту проголошували семеро гусарів, молодь у національному вбранні, а за ними на возі музики, які вирушили з площі перед реформатською церквою.

У жовтні у місті Калелія в Іспанії танцювальний ансамбль „Кольори Карпат” та інструментальний ансамбль „Маки” Ужгородського інституту культури презентували Закарпаття на 49 фестивалі АДІ-ФОЛК. Це єдині представники з України, що брали участь у фесті поряд з Еквадором, Таїті, Македонією. Приїхали закарпатські колективи з престижними нагородами і подарунками, що свідчить про високий рівень підготовки концертної програми.

У жовтні 14-річна співачка з Ужгорода Каріна Корнута вийшла у фінал Національного відбору на участь у „Дитячому Євробаченні-2021”. Вона заспівала пісню Анни Трінчер „Почни з себе”.

Новини

2024-03-19

21 березня виповнюється 95 років з дня народження відомого українського письменника, Героя України, лауреата лтературних премій, багаторічного голови Національної Спілки письменників України та головного редактора журналу "Дніпро", депутата Верховної Ради УРСР 11-го скликання Юрія Мушкетика. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя – це ярмарок, і світ – це також ярмарок, і вічний торг із Долею".

2024-03-18

Шановні користувачі, для нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-03-14

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день