Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2013 - вересень

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

1 вересня в м. Ужгороді в „Мистецькому центрі „Галерея Ілько” відбувся концерт джазового квінтету з Таллінна „TANEL RUBEN Quintet” за участі Кадрі Вууранд та Крістьяна Рандалу.

1 вересня в м. Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відкрився 33 театральний сезон. Біля театру лунала музика, актори у казкових костюмах зустрічали малечу, а у фойє театру на них чекала виставка різноманітних театральних ляльок від великих „паркетних” до тендітних маріонеток. Але головною подією була прем’єра спектакля для маленьких – „Як їжак і дітвора рятували гусеня”. Вистава створена на основі п’єси Ніни Гернет та Тетяни Гуревич „Гусеня”. Зробила сценічну редакцію та поставила виставу актриса театру Лариса Кривчик, тим самим дебютувавши у нової якості режисера-постановника. Художник-постановник – Тетяна Улинець,  музику Олександра Воротинцева аранжував Геннадій Донецький. У виставі були зайняті актори Лариса Кривчик, Світлана Котик, Дмитро Малий.

5 вересня в м. Ужгороді в обласному музеї народної архітектури та побуту відбувся концерт заслуженого академічного Закарпатського народного хору з програмою „Червена ружа”. Художній керівник – заслужений працівник культури України Наталія Петій-Потапчук.

6 вересня у м. Мукачеві, у Християнському культурному центрі італійською мовою звучала опера „Травіата” Джузеппе Верді, поставлена на лібрето Франческо Марія П’яве за мотивами роману „Дама з камеліями” О. Дюма-сина. Захід приурочено до 200-річчя відомого композитора. Солісти – лауреати міжнародних конкурсів: Мар’яна Гаврилко-Лазур, соліст Угорського національного оперного театру Віктор Мошшані, Ігор Строїн (Україна - Італія), заслужена артистка України Оксана Хархаліс-Ільницька, а також Михайло Подкопаєв, Норберт Антоні, Роман Савчур. У роботі над постановкою були залучені академічний камерний хор Cantus (художній керівник – народний артист України Еміл Сокач), студія сучасного танцю „Бліц” та симфонічний оркестр (диригент – Олена Короленко). А 7 вересня постановка опери Джузеппе Верді «Травіата» відбулася в Ужгороді. Незвичним культурну подію зробило й те, що музичний твір виконували не, традиційно, в залі театру, а у холі будівлі обласної державної адміністрації.

8 вересня в м. Мукачево російський драматичний театр відкрив 67-ий сезон виставою Є. Тищука за „Смертю Тарєлкіна” О. Сухово-Кобиліна. Цей спектакль може стати візитівкою театру і увійти до золотого фонду закарпатської Мельпомени.

9-17 вересня  Закарпатський обласний український музично-драматичний театр ім. братів Ю. А. та Є. Шерегіїв побував на гастролях в м. Одесі та Одеській області. Митці з міста над Ужем показали глядачам виставу „Моя чарівна Естер” (Хава-Ейзель Валаамова) і комедію „Здрастуйте, я ваша тітонька” (Б. Томас). На сцені Одеського академічного муздрамтеатру закарпатці показали виставу закарпатського драматурга О. Гавроша „Meine liebe Віра” для дорослих глядачів, а для дітей притчу-мюзикл „Мауглі” (Р. Кіплінг) та казку „Пригода в Карпатах” за Ш. Перро.

10 вересня в м. Ужгороді яскравою музичною програмою відбулось відкриття 67-го концертного сезону Закарпатської обласної філармонії та 35-річчя творчої діяльності камерного оркестру. Відбувся концерт камерного оркестру та солістів. Керівник оркестру – заслужений артист України Владислав Юрош.

19 вересня в м. Ужгороді у великій залі обласної філармонії відбувся музичний вечір. З концертною програмою „Живу, аби співати” до глядача вийшов заслужений артист України Олександр Садварій. У супроводі гурту „Закарпаття” соліст виконав пісні зі свого репертуару у новому форматі.

27 вересня в Ужгороді у Хрестовоздвиженському греко-католицькому Кафедральному Соборі відбувся святковий концерт на честь 180-річниці від заснування церковного хору при Кафедральному Соборі.

28 вересня в Ужгороді у мистецькому центрі „Галерея Ілько”  відбувся фортепіанний концерт лауреата багатьох міжнародних конкурсів, спеціального стипендіата Вагнерівського музичного товариства в Байройті Етелли Чуприк.

29 вересня в Ужгороді у великій залі обласної філармонії камерний хор „Кантус” відкрив 22-й концертний сезон прем’єрою програми „Адажіо”.

 У вересні в м. Коломия Івано-Франківської області пройшов V Всеукраїнський фестиваль сценічних першопрочитань „Коломийські представлення”. Найкращі театральні колективи, актори і режисери України та Росії провели тут дев’ять днів театрального мистецтва. Тішить, що Закарпатський обласний академічний театр ляльок „Бавка” викликав справжній фурор із уже відомою виставою за творами Дмитра Кешелі „Недотепа із Вертепа”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

12 вересня на ХХ Львівському форумі видавців київське видавництво „А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” представило дитячу книжку закарпатського письменника Олександра Гавроша „Розбійник Пинтя у Заклятому місті”. Ця книжка – не просто роман, сповнений дивовижних пригод, які так майстерно описав письменник. Це перша в українській літературі казкова хроніка, заснована на реаліях українських народних казок Карпатського регіону.

15 вересня в м. Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулось чергове засідання товариства шанувальників російської культури „Русский Дом”.

19 вересня в м. Ужгороді у читальній залі обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася церемонія оголошення та нагородження лауреатів літературної премії „Дебют-2012”. В поетичному жанрі думка членів журі виявилася одностайною і премію одноголосно присудили Мар‘яні Шутко. Щодо прозового жанру, то тут думки розділилися, зрештою закарпатські письменники вирішили розподілити премію між двома лауреатами і оголосили переможцями Наталію Дурунду та Юлію Тарасюк.

25 вересня в м. Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулась зустріч з гостями із м. Корваліс (США) – членами Асоціації міст-побратимів Корваліс-Ужгород. 

26 вересня в м. Ужгороді в обласній універсальній бібліотеці ім. Федора Потушняка відбулася творча зустріч з двома цікавими творчими особистостями. З ужгородцями і гостями міста зустрілися письменниця Галина Пагутяк, лауреат Шевченківської премії, та письменник й автор видавничого проекту „Приватна колекція” Василь Габор, наш земляк, що нині мешкає у Львові.

30 вересня у всіх бібліотеках області пройшли святкові акції з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек. На площі Театральній в м. Ужгороді пройшла виїзна рекламна акція „Бібліотеки міста – ужгородцям!”. Вперше за п’ятнадцять років відзначення у нашій державі Всеукраїнського дня бібліотек книгозбірні Ужгорода вийшли на площу, щоб продемонструвати нові можливості, а також діапазон своїх послуг, де поєднуються традиційні форми роботи з використанням новітніх комп’ютерних технологій. У рамках акції відбулися стендові презентації бібліотек-учасниць,    флеш-моб „Читаюча людина – багата країна”, презентація буклету „Карта бібліотек міста Ужгорода: обери свою книгозбірню!”, вітання казкових героїв „Сьогодні іменини бібліотечної родини”, лялькова вистава „Книжкова лікарня”, музичне вітання від Ужгородського коледжу культури та мистецтв, привітання та нагородження працівників бібліотек міста від владних структур та представників громадськості. Присутні на площі змогли безкоштовно одержати квиток читача обраної для себе бібліотеки. Організаторами свята на площі стали управління культури облдержадміністрації, управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородського міськвиконкому, Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека  ім. Ф. Потушняка, громадська організація „Асоціація бібліотекарів Закарпаття”.

30 вересня в м. Ужгороді, у Всеукраїнський день бібліотек, обласна універсальна бібліотека ім. Ф. Потушняка святкувала упродовж усього дня. Святкування стартувало опівдні, а завершилося тільки вночі. Програмою святкувань було передбачено чимало цікавих і оригінальних заходів: обідньої пори обласна бібліотека „вийшла” до читача на площу Театральну, а надвечір „марафон” подовжився вже у будівлі книгозбірні. Так, в рамках проекту „Ніч в бібліотеці”, цього дня у книгозбірні проводились: екскурсія „Лабіринти книгосховища”; відкриття виставки образотворчих робіт американки Колін Сміт та студентки УжНУ Катерини Туз; відкриття книжкової виставки „Наші раритети” (колекція цінних та рідкісних видань з фондів бібліотеки); майстер-класи: „Світ кераміки”, „Фотомагія”, „Загадкова хна” (мистецтво тату), „Бібліотека, яку не знає читач”; підведення підсумків фотоконкурсу „Я в бібліотеці”. У читальній залі перед гостями виступали поет Василь Густі, гість з Тернополя – поетеса Наталія Пасічник, пройшов поетичний турнір молодих. Музичну частину представляли гурти „Цедра” і „Точка кипіння”.

У вересні в м. Ужгороді студенти філфаку УжНУ побували в Народному музеї літератури в обласній організації Національної Спілки письменників України. Зустріч провів голова  обласної організації НСП України Василь Густі. Він розповів про непрості шляхи крайової літератури у контексті історичних подій, 30-х років, у часи Другої світової війни і в повоєнний період. Цікавою є і нинішня письменницька генерація, зазначив Василь Густі На прохання студентства він прочитав кілька власних поезій зі своєї нової збірки „Полин гіркий, полин солодкий”.

У вересні в м. Ужгороді обласна наукова універсальна бібліотека ім.  Ф. Потушняка видала бібліографічний покажчик „Постаті і ритми закарпатського шістдесятництва”.   У виданні розглядається творчість двох поетів, яким цьогоріч виповнюється 70 років від дня народження. Це уродженець с. Королева – поет Василь Вароді (1943-1998), та ужгородка – Людмила Кудрявська. Книжка містить і фотододаток з архівними світлинами та обкладинками книжок. Вступне слово про поетів написала літературознавець Надія Ференц. Бібліографічний покажчик вийшов друком у видавництві В. Падяка.

У вересні в м. Ужгороді Агенція досліджень регіонального соціуму „Карпатія” вперше презентувала унікальну серію в електронному форматі, яку зацікавлений читач має змогу переглянути в повному обсязі на веб-сторінці просвітницько-пізнавального порталу „ЗаКарпатія” у розділі „Історико-культурна спадщина Закарпаття”. Зокрема, презентувалися дві книжечки. Перша з них – „В пам’ять Александра Духновича. 1803 – 1923”, яка вийшла як № 8 серії „Книжки «Русина” й подає статті про Будителя та його авторські твори. Друга – „Спомины” Августина Волошина як № 10 серії, у змісті якої містяться унікальні відомості про заснування „Общества св. Василія Великого” та акціонерного товариства „Уніо”. Пропонована акція спрямована на популяризацію оригінальних скарбів крайової історії, культури та духовності Закарпаття в світі й, особливо, серед місцевої молоді.

У вересні сільські бібліотеки Воловецького та Міжгірського районів поповнились книжками закарпатських авторів в рамках акції „Письменник сільській бібліотеці, бібліотека письменнику”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

3 вересня в м. Ужгороді у мистецькому центрі „Галерея Ілько” відкрилася виставка „Відомий і невідомий. Павло Бедзір”. Це перша після 20-річної перерви персональна виставка творів художника – культової фігури в закарпатському образотворчому мистецтві другої половини ХХ століття. Експозиція, кураторами котрої стали Михайло Ілько й Тарас Табака, поєднала близько півсотні робіт видатного закарпатського майстра графіки.

5 вересня в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая в Ужгороді відбувся урочистий вечір, присвячений 80-літтю з дня народження українського художника Михайла Романишина (1933-1999), уродженця Великого Березного Закарпатської області,  довгорічного директора Національного музею в Києві. Про життя і творчість художника розповів діяч ужгородської „Просвіти” Володимир Шелепець. Свою доповідь він ілюстрував репродукціями кількох десятків картин художника та кадрами кінофільму про нього.  Тут же були виставлені три картини М. Романишина із фондів Закарпатського обласного художнього музею.

13 вересня в м. Мукачеві відбулося урочисте відкриття виставки робіт художника Іллі Бровдія з нагоди його 95-річчя від дня народження.  На виставку його картин завітало чимало гостей. Олександр Галай, заступник міського голови, вручив поважаному ювіляру „Почесну грамоту” за вагомий внесок у розвиток образотворчого мистецтва на Закарпатті.

З 13 вересня закарпатський художник Михайло Деяк експонує свої художні полотна у галереї „Мистецька збірка” в м. Києві.

14 вересня в м. Тячево розпочала  свою роботу міжнародна наукова конференція, присвячена 95-м роковинам смерті видатного європейського художника, керівника Мюнхенської школи живопису Шімона Голлоші (1857, м. Нодьбаня – 1918, м. Тячів). Шімон Голлоші був одним із видатних угорських художників і графіків натуралізму та реалізму 19 сторіччя. В 1915 р. Шімон Голлоші остаточно оселився у Тячеві, де жив і працював до останніх днів. У рамках конференції у залі районного будинку культури було відкрито картинну галерею, котра відтепер носитиме ім’я видатного митця. Серед її експонатів – як репродукції семи робіт Ш. Голлоші тячівського періоду його творчості, які зберігаються в Національній Галереї Угорщини, так і твори картинної галереї смт. Ясіня Рахівського району, написані під час 9-го міжнародного пленеру з живопису на честь Шімона Голлоші.

16 вересня в Ужгородському замку  відкрилась персональна виставка рельєфних робіт закарпатського майстра Костянтина Ковгана, котрий вирізьблює найдорожчі для себе місця в дереві. Автор вже мав дві персональні виставки.

17 вересня в м. Мукачево у міській картинній галереї відбулася виставка відомого живописця – уродженця міста та його почесного громадянина – Міхая Мункачі „Імпресії Мункачі”.

18-20 вересня в Ужгороді відкрився перший Міжнародний салон художньої фотографії „Карпатський вернісаж-2013”. На адресу організаторів надійшло близько 5 тисяч фоторобіт від 441 учасника з 50 країн світу. Кращих з кращих визначало авторитетне міжнародне журі у складі українця Олександра Харвата, словака Павола Кочіша та угорця Ласла Ковша.  Переможців визначено у трьох номінаціях: „Відкрита”, „Подорожі” та „Гірський пейзаж”.  номінації „Відкрита” золота медаль Міжнародної федерації фотохудожників (FIAP) відійшла Лім Чі Кіонгу з Малайзії, золота медаль Національної спілки фотохудожників України – словаку Радіміру Сікліенці, золота медаль Салону – Віталію Сипку з України. У номінації «Подорожі» золотими медалями FIAP та Салону будуть нагороджені японець Жоу Янхонг та іспанець Андерс Індуріан відповідно. Номінація „Пейзаж” також нараховує 3 золотих медалі:  медаль від FIAP було передано Андрею Бєловежеку зі Словаччини, золота медаль Салону – норвежцю Джону Колбенсену, медаль Спілки фотохудожників Закарпаття – британцю Полу Куннінгему. У той же час, кращим автором салону журі визначило Луіса Альберта Франке з Аргентини.

20 вересня в Ужгороді за участі голови облдержадміністрації Олександра Ледиди відбулась нарада стосовно відзначення в області 100-річчя від Дня народження відомого закарпатського митця, скульптора Василя Свиди. Відповідно до наказу міністра культури, у жовтні 2013 року заплановано провести низку заходів, присвячених річниці, зокрема: науково-практичні конференції, вечори пам’яті, ювілейні виставки, тематичні лекції в школах та бібліотеках. Також у планах – видання альбому робіт митця та започаткування премії ім. Василя Свиди.

20 вересня-5 жовтня у галереї „AIR CRAFT” у Братиславі (Словаччина) тривала виставка  робіт закарпатських художників у рамках проекту „України очима Європи”. Виставку присвячено Дню Незалежності України, а також 20-річчю підписання договору про співпрацю між Україною та Словаччиною. В експозиції було представлено 80 робіт митців з Закарпаття, кращі зразки народного та сучасного мистецтва від Андрія Чебикіна, Василя Скакандія, Золтана Мички, Василя Свалявчика, Наталі Сіми-Павлишин, Бориса Кузьми,  Петра Фелдеші, Тараса Данилича.

25 вересня в м. Мукачево в картинній галереї історичного музею замку „Паланок” урочисто відкрилася виставка творів найвідоміших українських митців, художників-викладачів Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури України – А. Чебикіна, В. Сидоренка, В. Гуріна, В. Перевальського, В. Кулеба-Баринової, А. Яланського та О. Ковальчука.

У вересні в м. Коломия в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського відбулося відкриття виставки творів образотворчого мистецтва „Куточок раю на землі”, де можна було побачити понад 60 картин закарпатських художників з м. Рахова. Також в рамках заходу відбулася презентація мистецьких видань „Художники Закарпатської Гуцульщини”, „Гуцульщина у Львові”.

У вересні в м. Ужгороді в обласному краєзнавчому музеї пройшла фотовиставка робіт членів словацького фотоклубу „ЕUROfotoLIPTOV” з міста Ружомберок „Чари Ліптовського краю”. Експозицію відкрито в рамках Першого салону художньої фотографії „Карпатський вернісаж-2013”. 

У вересні в м. Виноградово в картинній галереї „Імпасто”  відкрилася фотовиставка „Чотири погляди”. Більше ста нових робіт на ній представили відомі місцеві митці Іван Буркало, Олег Ільчин, Любов Штефан та Андріана Нагорняк.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ.

ТУРИЗМ

6-7 вересня в с. Ракошино Мукачівського району відбулись святкові заходи з нагоди Дня села.

7 вересня в с. Кам’яниця Ужгородського району відбулось святкування Дня села під гаслом „Зберемо воєдино всю нашу родину”.

7-8 вересня в с. Ізки Міжгірського району відбувся фестиваль-ярмарок меду, сиру та вина „Урожай карпатського здоров’я”.

8 вересня у м. Рахові пройшов фестиваль „Гуцульська бринза”. У програмі свята відбувалися: запалення полонинської ватри, виставки художників Рахівщини (зал райдержадміністрації), розгортання експозицій виставок народних умільців та ярмарки-продажу тваринницької продукції вівчарства, конкурси на кращих: трембітаря, сопілкаря, коломийкаря, змагання з приготування гуцульських страв, гала-концерт фестивалю, концертно-розважальна програма, масові гуляння, святковий феєрверк. У рамках свята відбулися: зустріч керівництва райдержадміністрації та районної ради з офіційними делегаціями, засідання міжнародного ,,круглого столу” ,,Міжнародна співпраця Рахівщини сьогодні і завтра”.

8 вересня в с. Мала Бігань Берегівського району пройшов фестиваль „Цібере”.

13-15 вересня в м. Мукачево відбулось Свято меду. На святі виступали колективи художньої самодіяльності Мукачівщини  і Ужгородщини.

13-15 вересня Товариство словаків Закарпаття ім. Л. Штура спільно з Світовим об’єднанням закордонних словаків вперше провело Дні словацького закордоння, на яких були присутні представники 23 держав з чотирьох континентів. У рамках Днів словацького закордоння 15 вересня у с. Тур’ї Ремети Перечинського району відбувся традиційний фестиваль словацького фольклору „Словацька ружа”.

14 вересня в с. Мала Добронь Ужгородського району вже вп’яте пройшов фестиваль „Добронська паприка”. Метою проведення такого роду  фестивалю є відтворення та популяризація угорської національної кухні з використанням червоного меленого перцю (папріки), розвиток угорського і українського самодіяльного мистецтва, народних звичаїв,  традицій і обрядів, сприяння розширенню мистецько-художнього світогляду учасників,  збагачення їх духовності, пошук і підтримка здібних, обдарованих особистостей,  встановлення тісних творчих стосунків між аматорами району.

15 вересня у с. Дубриничі Перечинського району відбувся другий відкритий фестиваль мистецтв „Перечинщина скликає таланти”. У програмі фольклорного свята – виставка майстрів народної творчості, святкова хода учасників фестивалю, концерт за участю фольклорних колективів,  розважальна програма. Виступав також заслужений академічний Закарпатський народний хор, естрадно-духовий оркестр обласної філармонії, дитячий зразковий ансамбль танцю „Турянська долина”, народний ансамбль угорського танцю „Сонях” Ужгородського коледжу культури і мистецтв, студія сучасного танцю „Бліц” та інші.

15 вересня  в Ужгороді в приміщенні вокальної студії „Красія” з ініціативи голови Товариства словаків Закарпаття ім. Л. Штура Валерії Баланко та голови благодійного фонду збереження та розвитку фольклору Закарпаття „Красія” Наталії Петій-Потапчук, за підтримки генерального консула Словаччини в м. Ужгороді Янки Бур’янової відбулася зустріч делегації Світового об’єднання закордонних словаків з талановитими молодими виконавцями народної пісні. Закордонні гості познайомилися з роботою студії та з великим задоволенням послухали закарпатські та словацькі народні пісні у виконанні солістів „Красії”, народного вокального ансамблю „Розмарія” обласного організаційно-методичного центру культури (директор – В. Рудейчук) та Аліни Носу (керівник – М. Мудранинець).

12-13 вересня в Ужгороді пройшов XV традиційний фестиваль телевізійних і радіопрограм для національних меншин „Мій рідний край”. Цьогоріч творчі роботи на конкурс подали регіональні вітчизняні та закордонні телерадіокомпанії з Румунії, Словаччини, Угорщини, Чорногорії, Сербії та Швеції. Загалом для конкурсного перегляду було запропоновано 62 телевізійні фільми та 57 радіопрограм. Цікавим заходом фестивалю був традиційний „Етноказанок” – телевізійно-кулінарний конкурс з приготування закарпатської страви „боґрач”. Дев’ять команд (кожна національна редакція, студія „2Експеримент”, команда радіо) варять „боґрач” на свій смак. При цьому демонструвалися коротенькі фільми-презентації про кожну з команд. Тематика всіх творів відповідала головній ідеї фестивалю – показу духовного відродження національних меншин, культурних надбань і цінностей всіх етнічних спільнот, що проживають у країнах-учасницях. Організаторами форуму виступили Державний комітет телебачення і радіомовлення України, Закарпатська ОДТРК, Закарпатська ОДА та Закарпатська обласна рада.

14-15 вересня в Ужгороді у приміщенні обласного музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв та на сусідній площі відбулась ХІІ Міжнародна виставка-ярмарок „Тур’євроцентр-Закарпаття 2013” та туристичний фестиваль „Євро Карпати-2013”. Участь у цих заходах взяли представники бізнесу та „зеленого” сільського туризму з усіх районів та міст Закарпаття. В рамках виставки та ярмарку проходили показові виступи зі спортивного туризму, конкурс на кращий туристичний фільм та фотографію, презентація закарпатських вузів, які готують фахівців для туристичної галузі, майстер-класи із приготування національних страв, виготовлення виробів народних промислів, дегустація вин та продуктів з меду.

15 вересня в с. Бадалово Берегівського району відбувся перший фес­тиваль мисливців. Ініціатором заходу є уродженець села, голова Берегівської районної ради Юрій Кноблох, який ще до обрання його очільником району перей­мався питанням популяризації мисливської гастрономії. Пріоритетом програми стали змагання з приготування страв з дичини, їх дегустація. А ще гості мали нагоду оглянути виставку тварин та мисливських собак, позмагатися у спритності із стріль­би. На завершення свята відбувся мисливський бал.

17 вересня в Ужгроді в залі Закарпатського обмуздрамтеатру відбувся фінал чемпіонату Закарпатської ліги КВК. За чемпіонський титул змагалися команди „БезУмная Молодежь” (Мукачево), „Вхід у змінному взутті” (гімназія), „Сборная причуд Фрейда”, „Марина Степановна”, „Кіно” (Мукачево).

21 вересня в Ужгороді в обласному палаці дитячої та юнацької творчості „Падіюн” зібралися обдаровані  діти з усієї  області. Тут  пройшов ІІ етап фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості „Ми – таланти твої, Закарпаття”. У конкурсі взяли участь понад 90 дітей з усіх районів Закарпаття. Юнаки та дівчата змагалися у двох вікових категоріях:  8–11 років та 12–15 років. Творчість учасників оцінювали у трьох конкурсних номінаціях: „Сучасний спів”, „Образотворче мистецтво” та „Декоративно-ужиткове мистецтво”. Організатором фестивалю став Департамент освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації.

21 вересня в рамках святкування Дня міста у м. Тячеві відбулось урочисте відкриття реконструйованої дитячої школи мистецтв.

28-29 вересня в с. Тийглаш Ужгородського району у Будинку культури вже традиційно відбулося ІІІ Тийглашське свято угорської народної пісні та музики. Свято проводиться з метою збереження угорського фольклору, народної пісні, музики, танців, та передачі молодому поколінню традицій народу, його надбань.

29 вересня у м. Берегово відбувся „Берег Фест” – найстаріший фестиваль Закарпаття, початок якому поклав у 1963 році міжнародний фестиваль „Дружба без кордонів”. У цьому році він пройшов вже в 50-те. У програмі свята – традиційна урочиста святкова хода, незаймані діви у винних діжках, гучні народні гуляння, співи і танці, яскраві розваги для дітей та дорослих, унікальні майстер-класи народної творчості та промислів, грандіозний турнір з петанку, яскраві атракції.

У вересні в с. В. Добронь Ужгородського району  пройшов фестиваль картоплі. На святі виступили художні колективи Ужгородщини.

У вересні у смт. Великий Березний з ініціативи обласної культурно-освітньої організації „Матіца словенська”  відбувся фольклорний фестиваль „Словенска веселіца”, який щороку єднає закарпатців словацького кореня. Свято сприяє збереженню та розвиткові народних традицій словацької меншини, поглибленню і зміцненню її ідентичності та популяризації словацької культури в Україні. Почесними гостями були Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгороді Янка Бур’янова та Почесний консул Словацької Республіки в смт. Великий Березний Олег Адамчук.

 

      а

Новини

2024-11-18

20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.

2024-11-18
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день