Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2014 - серпень

В серпні указом Президента України № 676/2014 з нагоди Дня незалежності України присвоєно почесне звання „Заслуженого художника України” відомому закарпатському художнику Івану Дідику та почесне звання „Заслуженого працівника культури України” Шевцовій Ірині Миколаївні – викладачеві Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

23 серпня в Ужгороді на площі Народній відбулося урочисте підняття Державного Прапора України та покладання квітів до підніжжя пам’ятника Т.Г. Шевченку з нагоди Дня Державного Прапора та 23-ї річниці Незалежності України. Урочисті збори з нагоди свята було проведено в фойє облдержадміністрації.

23 серпня в Перечині  з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та 23-ї річниці Незалежності України відбулася церемонія урочистого підняття Державного Прапора України, покладання квітів до пам’ятних знаків видатним діячам українського державотворення, борцям за незалежність України, вручення грамот і подяк, молебні за Україну та український народ. Була проведена презентація синьо-жовтого стягу в районному центрі, довжина якого сягатиме 100 метрів, а ширина 1,5 метра. Після чого прапор було передано у музей міста.

24 серпня в Ужгороді на площі Театральній відбулося велелюдне патріотичне свято „З Україною в серці!”, підготовлене широкою громадськістю з нагоди 23-ї річниці проголошення Акту Незалежності України. В центрі міста також працювали волонтери руху підтримки закарпатських військових. Присутні мали змогу подивитись творчу програму „З Україною в серці!” за участі переможців ХІ Міжнародного фестивалю юних талантів „Рекітське Сузір’я-2014”, учнівського самоврядування м. Ужгород, дитячого колективу „Веселка” та хору „Кредо”. Після цього відбулось розгортання 100-метрового прапора України і урочистий марш у вишиванках центральними вулицями міста – через площу Ш.Петефі до пам’ятника Тарасові Шевченку. Далі відбулось народне віче біля пам’ятника Кобзареві на пл. Народній, приурочене в тому числі жертвам депортацій та етнічних чисток з ознаками геноциду з нагоди 70-х роковин від початку депортацій українців Польською Народною Республікою у 1944-1951 рр.

Урочисті заходи з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та 23-ї річниці Незалежності України відбулись в усіх районних центрах Закарпатської області.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

15 серпня в Ужгороді в амфітеатрі відбувся шоу-концерт „The Invisible Planet” (Невидима планета), в якому взяли участь чимало талановитих людей різних спеціалізацій. Вже не вперше організовує дійство такого масштабу в Ужгороді Дмитро Фесенко (Павлов). Першою половиною концерту стала науково-фантастична постановка „Genetic Station”. Друга половина концерту виглядала інакше і називалася „Secret World Of Music”. Це сюрреалістичний театр під музику багатьох гуртів та виконавців Закарпаття: „Z.K.M.” (Земля Королеви Мод), „Елегантно Зіпсовані”, „ATATI”, Be Good” та інших. Також, серед запрошенних, виступили:  студія сучасного танцю „Бліц”, Юлія Миронова (пісочна анімація), Юлія Єгорова (майстер-клас з інтуїтивного ліплення), „Dragonfly” (театр вогню), „Брачос” (чоловіча перукарня).

23 серпня в м. Мукачево в  Російському драматичному театрі пройшов концерт одного з найпопулярніших в Україні вокальних ансамблів  „Піккардійська терція”.

24 серпня в Ужгороді відбулась незвичайна культурно-мистецька акція – „Зустріч сонця із Закарпатським народним хором”. Саме до Дня незалежності Закарпатський народний хор розпочав один з ранків з Молитви за Україну. Хор співав біля річки, біля обласної філармонії. Там кам’яна стіна, яка створює прекрасну акустику. Після молитви хор виконав духовні пісні, відтак відбулася екуменічна молитва, на яку були запрошені всі конфесії Закарпаття. Було згадано всіх загиблих героїв, які загинули на Майдані, наших хлопців, які не повернулися зі Сходу. Дівчата під виконання балад пускали вінки на ріку. Виконали також твори із золотого фонду Закарпатського народного хору. Така акція була вперше проведена не тільки в Закарпатті, але й в Україні.

24 серпня в Ужгороді, до Дня Незалежності України, Закарпатський академічний обласний театр ляльок презентував виставу в жанрі українського музично-драматичного дивертисменту „По щучому велінню”, яка була поставлена за п’єсою фундатора українського професійного театру, славетного драматурга, актора і режисера Марка Кропивницького.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

14 серпня у м. Перечин у приміщенні конференц-залу ресторанно-готельного комплексу „Турянська долина” було проведено конференцію на тему „Сприяння доступу сільського населення до публічної інформації”. Цей захід відбувся у рамках реалізації БФ „Центр громадських ініціатив” (голова правління Андрій Вишняк) проекту фінансованого Фондом сприяння демократії посольства США в Україні. До участі у конференції було запрошено майже 70 громадських активістів, представників місцевого самоврядування та представників публічних бібліотек з усіх районів Закарпаття.

21 серпня в Ужгороді в Центральній міській бібліотеці з нагоди святкування Дня Державного Прапора та 23-ї річниці Незалежності України відбувся круглий стіл  „Свято вимріяне поколіннями”.

21 серпня у Великоберезному у районній бібліотеці для дітей відбулося народознавче свято „Я – калина, я – краплинка твого серця, Україно!”, присвячене Дню Незалежності України. Мета свята: ознайомити дітей з символом українського народу – калиною, виховувати любов до оберегів, пісні, до рідної землі, до червоної калини і неньки України.

22 серпня Мукачівська міська книгозбірня закликала жителів та гостей міста засвідчити свою любов до України. Літературно-мистецька акція „З Україною в серці” зібрала у затишному дворику бібліотеки чимало творчо обдарованих людей, які цього дня проявили всі свої найкращі почуття до рідної держави національним одягом, вишиванками, поетичним та прозовим словом, презентацією творчих робіт та картин. Власні вірші-присвяти Україні читали члени літературного об’єднання „Рідне слово”: Михайло Шушкевич, Іма Микуліна, Ярослав Січ, Наталія Рибар, Світлана Ржевська. З відродженням української нації присутніх привітав Борис Левинець, член товариства „Просвіта”. Молилися за Україну величальними піснями учасники хору „Відгомін” (художній керівник Наталія Добра). З піснею „До ікони Божої Матері” виступили Маріанна Хомин та Олеся Русин. А голова міського осередку Союзу українок Людмила Оленушинець закликала всіх об’єднатися словом і ділом заради спільної мети – життя в мирній і єдиній країні. Милували око творчі роботи читачів бібліотеки – ляльки-мотанки від мисткинь Тетяни Коструб'як та Галини Стюфляєвої; вишиті хрестиком і бісером картини від Олександри Козар, Світлани Клеймйонової, Вікторії Фадяші та Ганни Желонкіної; вишивані рушники і скатерті Марії Дудченко; чудові квіти з бісеру від Світлани Ржевської; малюнки Емілії Сливчук; художні полотна Магдалини Басманової і Тетяни та Наталії Рибар.

24 серпня в Ужгороді в Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка до Дня Незалежності України відбулась історична година „Від протистояння до державотворення” та була оформлена книжково-ілюстративна виставка „Незалежність – самовизначення народу”.

В серпні в Тячівському районі бібліотеки-філії сіл Бедевля, Руське Поле та Біловарці організували та провели акції „Ми всі діти твої, Україно”, „Ми за мир”, „Ні! Війні”. Діти були одягнені у вишиванки, також вони тримали в руках синьо-жовті стрічки та повітряні кульки, утворивши сонечко, вигукували слова „Я люблю Україну”, „Ми твої діти Україно”, „Україно, ми любимо тебе”.

В серпні у Києві побачила світ монографія відомого літературознавця, доктора філологічних наук Сидіра Кіраля про закарпатського класика ХХ століття Івана Чендея. Повна назва дослідження „Зробити щось корисне для свого рідного народу. З епістолярної спадщини Івана Чендея”. Це перше окреме видання, в якому на матеріалі опублікованих та неопублікованих листів лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка робиться спроба розкрити особливості його творчої індивідуальності. Книжка є однією з найцікавіших досліджень творчості Івана Чендея за останній час.

В серпні книжка закарпатця Дочинця потрапила до списків Лідерів літа рейтинґу „Книжка року 2014”. У коротких списках номінації „Обрії” в розділі „Науково-популярна література” відзначено книжку закарпатця  Мирослава Дочинця „Лад. Многії літа. Вічник. Світован”, видану у його ж видавництві „Карпатська вежа” у Мукачеві.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1 серпня–1 вересня в Ужгороді в Галереї Ілько відбулася персональна виставка Івана Ілько.

1–5 серпня в Ужгороді в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбулася персональна виставка Людмили Тимошенко.

1–10 серпня в Ужгороді в арт-кафе „Voto” відбулася виставка Лідії Астахової.

7 серпня в Ужгороді у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту, з нагоди 80-літнього ювілею відкрилася персональна ювілейна ретроспективна виставка живопису митця Яна Пашка. Ян Пашко – багатогранно талановитий митець, один з тих, хто формував крайову школу живопису, яскравий представник покоління шестидесятників. До експозиції увійшло кількадесят робіт, створених за понад піввіковий період. Загалом у доробку майстра понад півтори тисячі робіт, що увійдуть у золотий фонд образотворчого мистецтва краю.

8 серпня в галереї „Ужгород” відкрилася виставка молодіжного об’єднания художників Закарпаття. У відкритті виставки взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Сербайло, начальник управліния культури облдержадміністрації Юрій Глеба. Членами молодіжного об’єдинения художників Закарпаття, яке очолює Петро Свалявчик, є 21 художник. Традиційна виставка – це звіт, де презентуються роботи молодих художників. Тільки в цьому році в об’єднания влилися 11 нових талановитих художників – викладачів і студентів Закарпатського Художнього інституту. Так, новими членами об’єднання стали Василь і Тетяна Когутич, Володимир Михайлов, Іван Олексяк, Тімея Софілканич, Василь Кадар, Олександр Кофель, Олексій Федор, Петро Керечанин, Сергій Лакатош і Юрій Шкрюба.

12 серпня в ужгородському арт-кафе „Voto” відкрилася виставка яскравої львівської художниці Іванки Войтович „Час на каву”. Виставка про те, що об’єднує не тільки два міста, а й незнайомців, різні думки та погляди, настрої та розмови. Про каву.

14 серпня у Виноградові у виставковому залі „Імпасто” відкрилася виставка робіт Василя Кадара. Художнику з Сокирниці всього двадцять два роки, а творчий доробок має чималий. Лише дещиця з нього – 42 картини вмістилися у двох виставкових залах. Глядачі надзвичайно позитивно сприйняли пейзажі, портрети й сюжетні картини художника. Це співпало з оцінкою фахівців, які присудили Василеві друге місце на Всеукраїнській олімпіаді з академічного живопису.

16 серпня в Ужгороді в галереї „Коридор” традиційно відбувся проект „Ситуація” (тимчасова виставка, яка відбувається раз на три місяці). Загалом же виставка тривала 32 години. На глядача чекали об’єкти, інсталяція, перфоманс, відеоарт, вільний простір, лендарт... Ідея „Ситуації’” полягає у створеній теперішній ситуації зараз. Мистецтво саме в цей час відбувається. Важливим у експозиції є те, що учасник подає тимчасовий проект який можливо експонувати один раз –  у такому вигляді, в якому це буде, тобто поданий проект не повторюватиметься на інших виставках у такому вирішенні (експонуванні), в якому проект подається тут, на „Тимчасовій виставці”.

16 серпня у мистецькому центрі „Галерея ІЛЬКО” відбувся вечір співаної поезії, електронної та джазової музики. ТРІЙСТВО - міжнародний дует (Alina Mleczko – Польща, саксофон; Роксана Вікалюк – Польща-Україна, спів, фортепіано, електронні інструменти); спеціальний гість: Wolfram DER Spyra (Німеччина) – Steel Cello, електронні інструменти.

19-31 серпня у Мукачеві до Дня Незалежності України пройшла грандіозна живописна виставка, на якій експонувалось мистецтво, живопис від українських художників Національної спілки, та членів спільноти молодіжного обєднання. Виставку представили творчі та відомі люди.

22 серпня у холі Закарпатської облдержадміністрації відбулося відкриття виставки фотографій „Євроінтеграція України через Революцію Гідності та Дух Євромайданів”. На виставці були представлені фотографії закарпатців (Олександр Перехрест, Олег Лукша, Михайло Куликов, Олег Супруненко та ін.), зроблені під час Революції Гідності, а також влітку у Луганській та Донецькій області під час АТО. Виставка була приурочена до Дня Незалежності України. Організатор виставки – коаліція ГО „За європейську інтеграцію України”.

В серпні закарпатські художники продовжують підтримувати нашу армію. У мережі інтернету вже кілька тижнів поспіль проходить виставка-аукціон робіт Тараса Данилича, Петра Ряски, Василя Кадара, Василя Когутича, Надії Дідик, Івана Дідика, Василя Скакандія, Олени Кондратюк, Надії Пономаренко, Одарки Долгош-Сопко та інших. Чи не щодня до акції продажу картин через спеціально відкритий сайт долучаються нові митці. В серпні ними стали молоді художниці Корнелія Коляджин (Ужгород) та Інна Осадча (Виноградів). Мисткині представили чудові графічні твори: диптих „Елегія” та „Птахи надії”.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1 серпня у Тячеві на площі Поштовій пройшов „Патріотичний ярмарок” на підтримку української армії. Організаторами ярмарку стали учасниця тячівської районної молодіжної організації „ГРОМада” Дана Решетар і Тячівська міськрада. Тут можна було придбати вироби ручної роботи – листівки, прикраси з полімерної глини, солодощі, композиції з квітів та бісеру, картини, а митці малювали портрети та боді-арт. Майстер з боді-арту Тетяна прикрашала усіх охочих малюнками на тілі. Зауважує, що хлопці найчастіше просили зобразити тризуб, а дівчата – квіти. Звісно, найбільш популярними були жовта та блакитна фарби. Біля столів із крамом було встановлено скриньку для пожертв на потреби бійців АТО. Загалом, учасники акції зібрали понад 3600 гривень. Ці кошти будуть використані для закупівлі амуніції та інших речей для військових.

1-5 серпня в Італії у місті Атіна проходив Міжнародний фестиваль інтернаціонального фольклору „Valle di comino”. Нашу країну представляв один з кращих дитячих колективів Іршавського району, зразковий дитячий фольклорний ансамбль „Кирниченька” (керівник Едіта Канчій-Токар).У фестивалі взяли участь колективи з 14 країн – Індії, Єгипту, Мексики, Білорусії, України та інші. Без перебільшень можна зауважити, що від виступу учасників „Кирниченьки” глядачі були просто в захваті. В залі не змовкали оплески та вигуки „Браво”. Навіть організатори були приємно вражені і відмітили наш колектив. На завершення фестивалю звучали Державні Гімни чотирьох країн, колективи яких найкраще виступили на фестивалі. В цю четвірку увійшов і наш колектив „Кирниченька”.

1–10 серпня в Ужгороді у Боздошському парку культури та відпочинку відбувся фестиваль пива „Єжек-фест”.

2 серпня у Словаччині в с. Лекаровце хореографічний колектив „Наша файта” взяв участьу шостому фольклорному фестивалі. Між селами Сторожниця (Україна) та Лекаровце (Словаччина) уже декілька років діє транскордонна угода, яка зокрема передбачає і обмін досвідом в рамці фольклору. Цього разу 22 учасники з колективу „Наша файта”, за кордоном продемонстрували танці: „Родинний”,  „Закарпатську карічку” та відбувся дебют нового танцю під назвою  „Словацька la negra”. 

3 серпня  на Закарпатті відбувся 100-кілометровий веломарафон. Маршрут велопобігу:  Хуст — Виноградів — Великі Ком'яти — Сільце — Іршава  Довге — Хуст (105 км).

3 серпня в Мукачево на стадіоні „Спартак” відбувся патріотичний концерт гурту  „DZIDZIO”.

5 серпня в Ужгороді в самісінькому центрі кожен охочий мав змогу навчитися плести ляльку-мотанку. Її можна було як залишити собі, так і передати як оберіг  військовим. Вартість одного майстер-класу становила 50 грн, а усі зібрані кошти  передали на потреби закарпатських військових. Авторка ідеї з проведення майстер-класів – художниця-постановник Закарпатського академічного обласного театру ляльок „Бавка” Тетяна Поринець. Зробити свою ляльку приходили як діти, так і дорослі.

6 серпня у Мукачеві проходив вже VIII фестиваль для незрячих. На цей фестиваль приїхало багато учасників з інших міст, хоч і тут позначилася ситуація в країні – гостей було менше, ніж зазвичай.

10 серпня в Ужгороді відбулася відкрита екскурсія містом, де всі бажаючі взяти участь, традиційно збираються біля Миколайчика. Екскурсія провела зацікавлених на 100 років у глиб історії. „Ужгород у першу світову війну” – такою була тема екскурсії, яку провів історик, викладач УжНУ Роман Офіцинський,

10 серпня в Ужгороді, на терасі кафе „Пластилін” на вул. Корзо відбувся дитячий вуличний фестиваль гри на фортепіано.

14 серпня вихованці ансамблю „Перлинка” Хустської школи мистецтв повернулися з II Міжнародного конкурсу народної творчості „Олімп збирає таланти”, що проходив у сонячній Греції. Пісенний поєдинок проходив у місті Літохорно. За звання кращого боролися більше чотирьох десятків колективів із усієї Європи. Наші дівчата виконували дві пісні – українську народну „Ой ходить сон” та джазову композицію „Gershwin clap your hands”. Колектив гідно представив Закарпаття та й Україну загалом, отримавши диплом лауреатів ІІ ступеня фестивалю. Члени журі відзначили високу професіональну підготовку, емоційну виразність, яскраві сценічні костюми учасників.

16 серпня в с. Часлівці Ужгородського району відбулися „Дні Іштвана Добо”, відомої історичної постаті ХVI століття, воїна та будівничого. Його парафія тісно пов’язана з Ужгородщиною.

16 серпня в центрі Хуста відбулось свято морозива. Вже зранку звучали веселі дитячі пісні та товпились малюки. Піднесеності додавали альтанки, прибрані різнокольоровими повітряними кульками та клоуни. На свято хустяни та гості міста поспішали цілими сім’ями, адже малеча чекала на атракціони та безкоштовну дегустацію морозива. Казкові герої та запальні ведучі пропонували дітлахам цікаві конкурси, естафети, ігри. Солодке свято, яке вже третій рік поспіль проводиться в Хусті за підтримки Благодійного фонду Степана Деркача і стало одним з улюблених серед маленьких жителів міста, пройшло яскраво, цікаво та по-родинному тепло. За участь у конкурсах найактивніші учасники отримали сувеніри і, звичайно, багато-багато морозива.

16-17 серпня на Мукачівщині, в с. Іванівці відбувся щорічний дводенний фестиваль народного гуляння „Вичурки у Іванівцях”. На святі були конкурси, розваги та різноманітні аукціони. Виступили відомі гурти: „Станція ЕL”, „Патриція”, „Rock-h”, „Триставісім”, „Дзвони сонця”, „Беzобмежень”. Частина вилучених коштів була спрямована на потреби бійців у зоні АТО.

17 серпня в Ужгороді в Закарпатському краєзнавчому музеї відбувся „УнгВар JazzFest” пам'яті Іштвана Букші.

17 серпня у Виноградові на площі Миру відбулась акція-концерт у підтримку Української Армії. Організували її волонтери з Виноградова Василь Андрійчук, Юрій Міговк, Микола Сарваді та волонтерка з Берегова Тетяна Яблінська. Основна ціль акції – підняття патріотизму серед населення та збір коштів для військових, що борються за незалежність держави на Сході України. У програмі заходу були виступи музичних колективів та музикантів, серед яких і гостя з міста Рівне – Христина Панасюк. У ході акції діти малювали для бійців малюнки і писали листи, які будуть передані на фронт, а також розгорнуто великий синьо-жовтий прапор, випущено у небо сині та жовті повітряні кулі та ліхтарики. Також було проведено молебень за загиблими святим отцем Степаном Федорко. Під час акції було зібрано 3202 гривні, які підуть на закупку важливих речей для військових.

17 серпня у Дубовому, що на Тячівщині, в будинку культури відбувся концерт на підтримку українських військових. У концерті взяли участь місцеві народні колективи та вокальні виконавці. Мета заходу – підняти патріотичний дух дубівчан й спонукати їх підтримати українських військових у цей непростий для країни час.

18 серпня у Тячеві відбувся шоколадно-патріотичний фестиваль. На фесті були представлені шоколадні напої, можна було придбати „шоколадні” сувеніри та дізнатися про шоколад багато нового. Мета фесту – підтримка культурного розвитку тячівців та гостей міста, а також підтримка військовослужбовців, які зараз воюють на Сході. Також, учасники заходу  долучилися до молитви за загиблими та мир в Україні. На фестивалі було встановлено спеціальну скриньку для внесків на підтримку української армії. Також можна було зробити шоколадний боді-арт, намалювати свій портрет шоколадом, пройти „курс шоколадного оздоровлення” та взяти участь у флешмобі на підтримку кримсько-татарського народу.

19 серпня в Берегові, в фойє адміністративної будівлі Берегівської районної ради була відкрита благодійна виставка-аукціон робіт образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Глядачі мали нагоду ознайомитися з 30-ма роботами 18 митців району та області, які були виставлені на продаж на аукціоні, який проводився в рамках 23-ї річниці незалежності України. Усі зібрані кошти будуть спрямовані на забезпечення потреб військовослужбовців, що перебувають безпосередньо в зоні АТО. Благодійний мистецький аукціон тривав до 22 серпня.

20 серпня у Словаччині провели Дні української культури. За 80 кілометрів від українсько-словацького кордону організували такий собі міні-формат днів добросусідства. Послухати українські пісні та музику у містечко Вишній Казимір – прийшли сотні місцевих мешканців та гості з Закарпаття.

21 серпня в Берегово відбувся благодійний аукціон „Ми — за мир” від митців Берегівщини на підтримку українських військових у зоні АТО. Відкриття виставки творів мистецтва, що були представлені на аукціоні, стартувало 19 серпня у приміщенні Берегівської РДА. 

22 серпня у  Виноградові відбувся Парад вишиванок. Захід пройшов від адмінбудівлі управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації до центральної площі Миру.

22 серпня у Тячеві, на Поштовій площі, з нагоди 23-ї річниці незалежності країни відбулася виставка вишиваних рушників. Чимало експонатів привезли працівники сільських закладів культури – будинків культури, клубів та бібліотек. Ще й зараз багато майстринь Тячівщини вишивають ці споконвічні обереги, намагаючись вкласти в роботу всю свою фантазію. Також виступами порадували учасники художньої самодіяльності району – Марія Гарагаль, Беата Савчук, Вікторія Голубка, Марічка Фіцай та інші.

22 серпня в Ужгороді відбувся „Велодень”, в якому взяли участь понад 1000 ужгородців.

22–24 серпня в с. Кам’яниця (на Скалці) Ужгородського району  відбувся  арт-пікнік „Креденц”. На цю подію з’їхалися художники, фотографи, музиканти і просто любителі сучасного мистецтва. Ініціатори арт-пікніка – молодіжна організація „IDEA”, зокрема Ольга і Роберт Тіводор. Учасники арт-пікника творять у покинутих, занедбаних будівлях, даючи їм нове життя і таким чином звертаючи на них увагу громадськості. Вони прагнуть створити комфортне середовище для народження нових ідей, обміну досвідом, цікавих знайомств, а також приємного відпочинку.

23-24 серпня в Ужгороді відбувся перший міжнародний фестиваль національних культур „Карпатський Вавилон”. На святі виступили мистецькі колективи, а також артисти вуличного жанру з різних міст. Були накриті столи з національними стравами. Відбувся гала-концерт та костюмована карнавальна хода у національних вбраннях за участі містян та запрошених колективів, гостей міста, а також дитяча карнавальна хода.

24 серпня в Ужгороді на День Незалежності України на площі Євгена Фенцика, перед філармонією, відбувся 11-й силовий турнір „Карпатський медвідь-2014”, на якому зійшлися найсильніші чоловіки Закарпаття. Організатором свята абсолютної сили стала Карпатська ліга сильних людей.

24 серпня в Мукачеві, у рамках відзначення Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України, відбулася святкова хода „Парад вишиванок”. У святковій ході взяли участь мешканці та гості міста у національному одязі.

24 серпня письменники в День Незалежності традиційно піднялися на Говерлу й на вершині читали свої твори. Зокрема, участь в акції взяли з Києва – Сергій Пантюк, Олександр Пушко, Алла Миколаєнко, із Закарпаття – Василь Кузан, з Івано-Франківська – Євген Баран та Роман Лябига. Незмінний провідник – поет із Делятина Роман Киселюк. Традиційне підкорення письменниками найвищої гори України Говерли вдалося! І попри жахливі вітер, дощ і туман, і навіть снігову крупу читання високої поезії відбулося на самісінькій верхівці. Там зібралося чимало людей, які слухали письменників, фотографували й фільмували їх.

24 серпня в с. Велика Добронь Ужгородського району  відбувся Фото-природній тур.

24 серпня у Рахові вдруге відбувся наймасштабніший в Україні велосипедний гірський марафон „Стежками опришків”. Понад 150 спортсменів-аматорів з п’яти країн світу змагалися в шести категоріях, на дистанціях 43 км і 78 км. Маршрут проходив мальовничими схилами гірського хребта Свидовець у Карпатах, стежками, де й зараз можна віднайти сліди легендарних народних месників– опришків. Перегони були проведені з метою популяризації велосипедного спорту, пропаганди здорового й активного способу життя та знайомства з самобутньою гуцульською культурою. Марафон демонструє можливості розвитку туристичної та велосипедної інфраструктури у багатому на природні та історичні пам’ятки Закарпатському регіоні.

31 серпня  в с. Геча Берегівського району відбувся фестиваль сливового леквару.

Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день