Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Хроніка культурного життя
2015 - лютий
14 лютого в Ужгороді вшанували учасників бойових дій на території інших держав, помолилися та поклали квіти до пам’ятника Скорботної матері.
20 лютого в Ужгороді пройшов молебень до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні. Відбулася жалобна хода містом із запаленими свічками-лампадками в руках, покладання квітів, хвилина мовчання, заупокійна літія біля пам’ятника жертвам політичних репресій.
20 лютого в Ужгороді у фойє Закарпатської облдержадміністрації за участю керівництва області, представників політичних партій, громадських організацій, учасників подій Революції гідності відбулося відкриття виставки присвяченої Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні „Ми відповідальні перед ними!”. На виставці були представлені світлини та речі з Майдану, які свідчили про перебіг подій Революції Гідності у Києві та в нашому краї.
ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ
1 лютого в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася вистава Миколи Коляди за мотивами повісті Астрід Ліндгрен „Малюк і Карлсон” для дітей дошкільного і шкільного віку.
4 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт „Sоund of the sand” – незвичний перформанс, який підготували для глядачів ужгородка Анжеліка Фукс (фортепіано) та мукачівка Юлія Миронова (пісочна анімація).
8 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт Заслуженого академічного Закарпатського народного хору.
8 лютого в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася вистава Ірини та Яна Златопольські „Дерев’яне диво” для дітей шкільного віку.
12 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся музичний хіт-парад симфонічного оркестру та солістів „Hоllywood”.
15 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт камерного оркестру.
15 лютого в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася дивовижна історія Бориса Апрілова „А де ж п’яте?” для дітей дошкільного та шкільного віку.
22 лютого в Ужгороді в обласній філармонії у рамках проекту „Музика вихідного дня” відбувся концерт камерно-інструментального ансамблю „Угорські мелодії”.
22 лютого в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася вистава Дюли Урбана „Кішки-мишки та сиру трішки” для дітей дошкільного та шкільного віку.
26 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт заслуженої артистки України Етелли Чуприк з циклу „32 сонати Л. ван Бетховена”.
БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
4 лютого у місті Рахів в райдержадміністрації відбулася презентація нової книги письменника, члена асоціації українських письменників, лауреата національної премії України ім. Т.Г. Шевченка Мирослава Дочинця ,,Синій зошит”.
4 лютого в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулося засідання англомовного клубу „English-Speaking House” на тему „Проблема тероризму сьогодні”.
5 лютого на сайті Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка була підготовлена та розміщена нова віртуальна виставка, присвячена 105-річчю Федора Потушняка „Диво-сад Федора”.
6 лютого в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка з наймолодшими учасниками англомовного клубу для дітей „English Friends” говорили про традиційний для Америки та інших країн День Бабака. Також в відділі була оформлена книжкова виставка „Книги, що створили Америку”.
12 лютого в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся літературно-мистецький вечір „У затінку літа” присвячений ужгородській поетесі Христині Кериті, яка 6 лютого відсвяткувала своє 60-річчя.
13 лютого в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка у переддень Святого Валентина у рамках проекту „Майбутнє варто планувати” відбулися „Закарпатські позералки!”. Захід проходив у форматі швидких побачень, в яких брала участь ужгородська молодь. На вечорі обговорювали проблеми фізичних статевих стосунків, сучасної контрацепції, захисту статевого здоров’я.
16 лютого в Мукачівській міській публічній бібліотеці відбулася презентація поетичної збірки „Чарівна флояра ” члена Національної спілки письменників України, поетеси Тетяни Рибар.
19 лютого в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка з учасниками літературного клубу „Читаємо разом” була проведена екскурсія по бібліотеці. Під час двогодинної розваги студенти блукали лабіринтами книгозбірні, побували в „літературному бомбосховищі” та дізналися купу цікавинок.
25 лютого в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка англомовний клуб „English-Speaking House” обговорював тему мистецтва.
25 лютого в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся вечір „Герої не вмирають, вони вічно живуть!” присвячений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні.
25 лютого в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся інтерактивний семінар „Як громадськість може вплинути на місцеву політику?”
25 лютого в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся тренінг по програмі „Система збору даних досліджень і використання комп’ютерів “Data Giraffe”” за підтримки програми „Бібліоміст”.
26 лютого в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка англомовний клуб „English-Speaking House” влаштував інтелектуальні настільні ігри.
27 лютого в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка дитячий англомовний клуб „English friends” говорив про різноманітність тваринного світу англійською мовою.
27 лютого в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся тренінг, на якому презентували команду по створенню Закарпатського піар-офісу сучасних бібліотек та окреслили основні стратегічні завдання і цілі майбутньої роботи.
В лютому в науковій бібліотеці УжНУ з участю студентів і викладачів філологічного факультету, а також поважних гостей зі Словаччини, відбулася презентація збірки закарпатоукраїнських народних прислів’їв „Час мовчати і час промовляти” Івана Югасевича з 1806 року.
В лютому в Ужгороді у прес-центрі „Закарпаття” професорові УжНУ Сергію Федаці було вручено диплом за перемогу у Всеукраїнському рейтингу „Книга року-2014”.
В лютому вийшла друком нова книжка Василя Густі „Не все змивають хвилі часу…/ Спогади-есеї”, присвячена дванадцятьом закарпатським журналістам, з якими автора зводила доля. Це своєрідна історія закарпатської журналістики за останні чотири десятиліття ХХ століття.
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА
1 лютого в Ужгороді у провулку „Гірчичне зерно” відкрилася фотовиставка „Знімки взимку”.
4 лютого у Виноградові у виставковому залі „Імпасто” відкрилася персональна виставка вишитих картин Наталії Слободяник.
11 лютого в художній галереї „Ужгород” відкрилася щорічна виставка графіки „Графічне Закарпаття”. Свої роботи до експозиції подали близько 50 митців, які працюють в різних техніках графіки.
12 лютого в Ужгородському районному будинку культури відбувся святковий концерт „Серця відкрийте для любові!” до Дня святого Валентина.
22 лютого у Чинадієві Мукачівського району, в замку Сент-Міклош, відбулося відкриття виставки робіт художників Марини Чопей та Антона Секереша.
24 лютого в Ужгороді в мистецькому центрі „Галерея ІЛЬКО” відбулася презентація виставки „Абстракція VS реальність”. В основі виставки – серія наукових фотографій та форматних образотворчих творів. Під час виставки тривали тематичні лекційні вечори з історії мистецтва.
25 лютого у Мукачівській картинній галереї відкрилася виставка „Графіка”. Експозиція охопила творчі роботи, виконані в галузі графіки, технікою граттажу, офорту, шовкодруку та інші.
28 лютого в Угорщині у галереї „Фораш” м. Будапешт відкрилася виставка абстрактних картин закарпатського художника Ласло Габди молодшого під назвою „Гра”.
В лютому в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відкрилася виставка митців Товариства угорських художників імені Міхала Мункачі. Товариство об’єднує кількадесят етнічних угорців Закарпаття і репрезентує багату етнічну та образотворчу культуру народу, який споконвіку тут живе.
ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ
1 лютого в Ужгороді, у Львівській майстерні шоколаду провели майстер-клас із приготування шоколадних десертів та цукерок, із додаванням кокосової крихти, мигдалевих пластівців та карамелі.
2-8 лютого на Закарпатті відбувся третій „Тиждень угорських страв”.
4 лютого в Ужгороді в інтерактивному закладі „Пластилін” відбувся майстер-клас з розпису по дереву для дітей внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО віком від 3 до 12 років.
8 лютого в Ужгороді, у рамках традиційних відкритих екскурсій, можна було ознайомитися з „Ужгородом міліцейським”.
10 лютого в Міжгірському районі у Національному природному парку „Синевир” відбувся День відкритих дверей. У програмі заходу проводились: зустрічі у візит-центрі, спілкування з працівниками парку, виїзд у природоохоронні науково-дослідні відділення, рекреаційні об’єкти, до реабілітаційного центру бурих ведмедів тощо.
13 лютого в Мукачеві відбувся солодкий благодійний ярмарок.
14-15 лютого в Ужгороді в Боздоському парку відбувся благодійний фестиваль „Ужгородська Палачінта”.
15 лютого в Тячівському районному будинку культури з нагоди відзначення 26-ї річниці виведення військ з Афганістану, відбувся благодійний концерт „Автомат і гітара” на підтримку військових АТО.
24 лютого в Ужгороді в холі головного корпусу УжНУ відбувся унікальний фестиваль культур „Global village”, який провела організація AIESEC. В цей же день у нічному клубі „Фантом” відбулася програма присвячена фестивалю. Відвідувачі дізналися про культуру та традиції різних країн, прийняли участь в конкурсах та іграх. В програмі були виступи, презентації культури, пісні, музика та багато іншого.
25 лютого в Ужгороді у мистецькому центрі „Галерея Ілько” відбувся творчий вечір бойової слави, присвячений учасникам АТО та всім небайдужим волонтерам, які допомагають бійцям.
28 лютого в Ужгороді в школі мистецтва та дизайну „Look” відбувся майстер-клас квілінгу. Квілінг – цікавий вид рукоділля, що прийшов до нас з Кореї і дуже швидко завоював всю Європу.
28 лютого у Мукачевому відкрилася перша масштабна весільна виставка Закарпаття „My Wedding day” – найзнаковіша подія у весільній сфері області.
Новини
Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".