Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Хроніка культурного життя
2017 - вересень
ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ
10 вересня у Мукачівському драматичному театрі відбулась вистава драми за мемуарами великої французької співачки „Едіт Піаф”. Режисер-постановник Євген Тищук.
14 вересня в Ужгороді, у обласній філармонії розпочався 9-й Міжнародний молодіжний фестиваль органної музики ім.Наталії Висіч. В програмі фестивалю 5 різних концертних програм. Крім представника польської органної школи відбулись концерти виконавців з Києва, Словаччини та Угорщини.
15 вересня в Ужгороді академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв показав в Коломиї виставу „Білий нігер” за романом К.Чапека „Гордубал”. Закарпатці взяли участь у щорічному театральному фестивалі „Коломийські представлення”, який організував Коломийський обласний театр.
16 вересня в Ужгороді на площі Театральній відбувся вже традиційний концерт духового оркестру Головного управління Національної поліції в Закарпатській області під управлінням Олександра Беловича.
17 вересня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулася спільна вистава Дебреценської філармонії ім. Золтана Кодая та хору ім. Золтана Кодая „Шана Кодаю”.
17 вересня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся другий концерт у рамках 9-го Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики ім.Наталії Висіч. Перед ужгородцями та гостями міста виступили вихованці Вищої школи виконавських мистецтв (м.Братислава) Ян Булла та Томаш Сівчак.
17 вересня в Ужгороді на пл. Театральній відбулася грандіозна музична подія – зйомки популярної телепрограми „Караоке на майдані” з Ігорем Кондратюком.
19 вересня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт канадського композитора українського походження – Любомира Мельника, відомого як найбільш швидкісного піаніста на планеті.
19 вересня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв пройшов показ вистави „Він моя сестра”. Це супер-комедія від народного артиста України, режисера Віталія Малахова.
22 вересня в Ужгороді на пл. Театральній до Дня міста відбулась святкова концертна програма за участю учнів навчальних закладів „Мелодії рідного міста”.
22 вересня в Ужгороді в обласному краєзнавчому музеї ім. Тиводара Легоцького була представлена осіння програма заслуженого академічного Закарпатського народного хору „Винобраня, свальбованя”.
22 вересня в Ужгороді у рестобарі „Emigrand” відбувся вечір саксофона.
23 вересня в Ужгороді на пл. Ш.Петефі відбулись святкові концертні програми коледжу культури і мистецтв, народної студії сучасного танцю „Бліц”, гурту „Чаламада”, ефект-студії „BadaBoom” , рок-гурту „Скай”.
23 вересня в Ужгороді на пл. Театральній відбувся концерт оркестру Головного управління Національної поліції Закарпатської області, дитячої академії танцю „Джерельця Карпат”, зразкового дитячого ансамблю танцю „Веселка”, танцювального ансамблю центру творчого розвитку дітей „Зефірчик Зіраті”, зразкового театру танцю „Диво”.
23 вересня у місті Берегово в залі Естергом відбувся концерт аматорів мистецтва Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.
24 вересня в Ужгороді, в Горянській ротонді відбулась святкова літургія і духовний концерт Заслуженого академічного Закарпатського народного хору.
24 вересня в Ужгороді відбулось відкриття 37-го театрального сезону Закарпатського академічного обласного театру ляльок „Бавка” виставою „Стійкий олов’яний солдатик” за казкою Г.К.Андерсена.
24 вересня в Ужгороді на пл. Ш. Петефі відбулись концертні програми за участі вихованців обласного палацу дитячої та юнацької творчості „Падіюн”, концерт за участі: пап-джаз квартету, клубу спортивного танцю „Престиж” та театру вогню „Fire Life”. Хедлайнер–гурт „Рокаш” та симфонічний оркестр обласної філармонії.
24 вересня в Ужгороді на пл. Ш. Петефі симфонічний оркестр обласної філармонії та рок-гурт „Рокаш” до Дня Ужгорода вперше виступили із новою спільною програмою.
27 вересня в Ужгороді, у обласній філармонії концертом солістки Закарпатської обласної філармонії, лауреата міжнародних конкурсів Катерини Гажо (орган) завершився дев’ятий Міжнародний молодіжний фестиваль органної музики ім.Наталії Висіч.
29 вересня в Ужгороді у обласному музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулося дитяче музичне шоу „Весела родина свинки Пеппи”.
БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
5 вересня в Ужгородському замку відбулася презентація перевидання книжки першого мера Ужгорода післявоєнного періоду, краєзнавця та публіциста Петра Сови, який описав історію улюбленого міста у 1937 році русинською мовою.
12 вересня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася зустріч із закарпатським письменником Тарасом Ващуком у рамках всеукраїнського туру презентацій його книги „Україна в пісках” (видавництво „Фоліо”).
12 вересня в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва продовжив свою роботу проект „Все Закарпаття читає дітям”. Його гостею стала відома актриса, головний режисер Закарпатського академічного обласного театру ляльок, заслужена артистка України Наталія Орєшнікова, яка радо прочитала улюблену книгу учням Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст. №6 ім.В.Гренджі-Донського.
12 вересня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася зустріч з директором Закарпатського відокремленого підрозділу Установи „Центр розвитку місцевого самоврядування” І. В. Дем‘янчуком на тему : „Децентралізація. Здобутки реформи”.
13-17 вересня у Львові відбувся 24-ий форум видавців, з тисячою культурно-мистецьких акцій, серед яких були і десять закарпатських презентацій.
19 вересня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка Володимир Шовкошитний презентував новинки видавництва „Український пріоритет”. Після участі на Форумі видавців у Львові, автор приїхав до Ужгорода, щоб познайомити ужгородських читачів з презентованими на форумі виданнями. Видавець презентував також книгу відомої закарпатської письменниці та журналістки Вікторії Андрусів „13 жінок Івони”, яка зараз проживає в Сполучених Штатах Америки.
19-20 вересня на базі Тячівської районної бібліотеки та бібліотек Вільховецької об’єднаної громади пройшла обласна школа керівника на тему „Роль і місце бібліотек в умовах впровадження реформ”.
20 вересня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка сім українських митців експонували роботи, на яких відображено їхнє осмислення внутрішніх та зовнішніх кордонів. Щоб з’явились ці твори, митці протягом п’яти днів досліджували соціальне, економічне та мистецьке життя міста Ужгород у рамках мистецького проекту „Межа”.
22 вересня в Ужгороді у міській бібліотеці для дітей, на пл. Б. Хмельницького відбулось розважально-пізнавальне свято „Ужгород: шануємо минуле – творимо майбутнє”, присвячене Дню міста.
22 вересня в Ужгороді у бібліотеці-філії № 2 відбулось святкове дійство „Я горджусь народженням у місті, що є сивим й вічно молодим”.
22 вересня у Мукачеві у центральній міській бібліотеці ім. О. Духновича з ініціативи творчих людей, які в свій час змушені були покинути рідну для себе кримську землю, свої домівки, було проведено літературно-мистецький проект „Крим Мій!”.
28 вересня в Ужгороді у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація нової книги – кримінальної драми „Нуар по-українськи” письменника Симора Гласенка. Книга побачила світ у видавництві „Книги – ХХІ”.
29 вересня в Ужгороді, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулася насичена програма. З нагоди свята провели різні акції: „Запишися до бібліотеки безкоштовно!”, „Подаруй бібліотеці книгу!”, „Читати — це модно”. Для відвідувачів підготували різні фотозони та виставки. Відбулася виставка картин „Веселий олівець Георгія Левадського” та презентація одразу двох нових книг закарпатського письменника, голови крайової організації Національної спілки письменників України Василя Густі – „Молитва грішника” та „Вклоняюсь колосу й зернині”.
30 вересня у міському парку в Мукачеві провели бібліотечний пікнік. Цікаві пізнавальні розваги для своїх користувачів та запрошених юних любителів книги – учнів 5-6 класів СШ №16 підготувала міська бібліотека для дітей з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек. Місцем проведення PR-акції „Бібліотечний пікнік” цього разу бібліотекарі обрали міський парк ім. Кузьми Скрябіна і, як годиться з нагоди свята, з особливою любов’ю приготували та приправили бібліотечним професіоналізмом інформаційно-пізнавальні „страви”: „Бутерброди багатошарові”, „Салат інформаційний”, „Асорті казкове”, „Шашлик Всезнайка”, „Грінки літературні”, „Фреш мистецький” та „Бібліодесерт”.
У вересні, вперше в історії Закарпаття в світ вийшло академічне видання про музичне мистецтво Закарпаття – 1-й том 9-томного академічного видання „Музика Срібної Землі”, приурочений 25-річчю творчої діяльності Закарпатської організації Національної спілки композиторів України.
У вересні, друком у Києві вийшло надзвичайно цінне видання – „В пам'ять Петру Сові. Історичний нарис”. Автори – І. М. Копотун, М. І. Жолтані. Йдеться в ньому про Ужгород – від древніх часів аж до входження нашого краю як окремого територіально-адміністративного утворення Подкарпатська Русь до складу Чехословацької Республіки.
В вересні рішенням депутатів Ужгородської міської ради звання „Лауреат міської премії ім. Петра Скунця” у номінації „краєзнавство” присвоєно Віктору Андрійовичу Шостаку – автору книги „Тисячолітнє дерево” та Михайлу Петровичу Тиводару – автору книги „Етнографія Закарпаття”.
У вересні грунтовне дослідження „Русинський” сепаратизм: націєтворення in vitro” мовознавця Любомира Белея побачило світ у київському видавництві „Темпора”.
У вересні „Ужгород мій маленький” – перший каталог ужгородських мініатюр від Михайла Колодка – автора більшості міні-скульптурок в обласному центрі Закарпаття. Світлини каталогу опубліковані на сторінці public mini sculpture у Фейсбук. 12 кольорових ілюстрацій з коротким описом допоможуть відкрити для себе ці чудові мініатюрні форми, які вже впізнають по всій Україні, і за її межами.
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА
1 вересня в Ужгороді в культурно-історичному центрі „Совине гніздо” відкрилася виставка робіт учасників першого та другого Всеукраїнського студентського конкурсу з живопису „Срібний мольберт”.
5 вересня в Ужгороді в мистецькому центрі „Галерея Ілько” відкрилась виставка графіки Василя Скакандія.
9 вересня в Ужгороді, у культурно-історичному центрі „Совине гніздо” відбулася лекція Богдана Шумиловича про кітч у мистецтві та культурі.
9 вересня у селі Велятино Хустського району було урочисто відкрито музей „Пинтьова оселя”, присвячений постаті легендарного опришка, який діяв на Мароморощині Григора Пинті (1670-1703).
12 вересня у Шариській галереї в Словаччині відбулось відкриття експозиції картин одного з основоположників закарпатської школи живопису Адальберта Ерделі зі збірок Шариської (м. Пряшів) та Кошицької Східнословацької галерей, Східнословацького музею в Кошицях та з однієї приватної збірки.
13 вересня в галереї „Ужгород” відкрилась виставка робіт художників-претендентів на членство в Закарпатскій організації Національної спілки художників України.
14 вересня в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відбулось відкриття виставки Павла Марінця під назвою „Життя іде…”, на якій були представлені іконопис, живопис, графіка.
15 вересня в Ужгороді у музеї народної архітектури та побуту відбулася перша персональна виставка відомої художниці Анастасії Мошколи „Неоднозначність”.
17 вересня у виставковій залі „Імпасто” відкрилася персональна виставка живопису виноградівського художника Василя Гудана. 75 полотен представлені у експозиції, здебільшого це роботи останніх трьох років. Переважають осінні пейзажі та натюрморти.
20-30 вересня в с. Стужиця Великоберезнянського району Ужанський національний природний парк та Благодійний фонд мистецька співдружність „Сьогодні” провели всеукраїнський живописний пленер „Стужиця-2017”.
21 вересня, у с. Богдан Рахівського району на свято Різдва Пресвятої Богородиці та храму церкви, відбулась знакова подія для жителів села – відкриття музею „Гуцульська хатинка”.
21-30 вересня в Ужгороді у культурно-історичному центрі „Совине гніздо” відбулась виставка-звіт всеукраїнського студентського конкурсу з живопису „Срібний мольберт” 2016-2017.
22 вересня у Мукачеві в „Паланку” відкрили виставку художника Тиберія Йонаша та його вихованців. У виставкових залах Мукачівського історичного музею урочисто відкрито виставку робіт художника, директора приватної художньої школи „ROM-ART” Тиберія Йонаша та юних вихованців цієї школи.
23 вересня в Ужгороді в альпінарії відбувся пленер та виставка робіт учнів дитячої школи мистецтв.
23 вересня в Ужгороді в Арт-кафе „Voto” відбулась виставка живопису Ксенії Дацюк „Палітра осені”.
23 вересня в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Бокшая відкрилась тематична виставка сакрального мистецтва „Твори іконопису XVIII—XIX ст.”, присвячена Хрещенню Русі.
23 вересня на Тячівщині у с. Лопухово встановили 300-кілограмову металічну смереку. Тепер гостей села Лопухово зустрічає символ місцевих лісівників – шести метрова смерічка, яку зробили й встановили працівники державної лісової охорони Кедринського лісництва.
23 вересня у День міста, у Тячівській галереї імені Шимона Голлоші відкрили виставку закарпатських живописців Василя Титора, Степана Бігунця, а також тячівця Івана Шимка.
24 вересня в Ужгороді у „Meditation Room” відбувся День відкритих дверей з арт-терапії.
24 вересня в Ужгороді у обласному музеї народної архітектури та побуту відбулось відкриття міні-виставка з фонду музею „Головні убори українців Закарпаття кінця ХІХ ст. — першої половини ХХ ст.”.
24 вересня в Ужгороді у краєзнавчому музеї ім. Тиводара Легоцького відбулась міжнародна фотовиставка „Скарби середньовічного мистецтва словацького рудогір’я”.
26 вересня в Ужгороді в атріумі обласної державної адміністрації відкрили виставку картин „Ужанські мотиви. Смарагдові барви Стужиці”. В експозиції представлено тридцять полотен – роботи художників з різних куточків України – Харкова, Львова, Івано-Франківська, Києва, а також Закарпаття.
26 вересня в Ужгороді в галереї „Ілько” відбулося відкриття першої обласної ретроспективної виставки „Акварель”. Були представлені роботи як класиків, так і сучасних художників, які працюють у цій техніці.
28 вересня в Ужгороді в академії мистецтв відбулася міжнародна науково-практична конференція „Гаврило Глюк і закарпатська школа живопису ХХ століття: унікальність, мистецьке та духовне сприйняття на фоні епохи”, присвячена 105-річчю від дня народження українського живописця, графіка Гаврила Мартиновича Глюка.
28 вересня-1 жовтня в Ужгороді в академічному обласному українському музично-драматичному театрі відбулася XV національна філателістична виставка. Подібний захід такого рівня на теренах області проходив вперше. Серед експонентів – призери національних та міжнародних виставок.
ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ
2, 9, 16, 23 вересня в Ужгороді в приміщенні корчми „Деца у Нотаря” відбулась „Відкрита кузня 1703”.
2-3 вересня на території Ужгородського замку відбувся перший в Україні культурно-технологічний фестиваль „Dronevar” та Чемпіонат Східної Європи з дрон-рейсингу
3 вересня в Мукачеві відбувся „Red hair day” – Міжнародний день рудих.
3, 10, 17, 24, 30 вересня відбулася „Відкрита екскурсія містом Ужгород”.
3 вересня в Рахові відбувся найбільший гастрономічний і, як вважають фахівці й численні туристи, найкращий фестиваль Закарпаття – „Гуцульська бриндзя”.
6 вересня в Ужгороді на пл. Театральна відбувся фестиваль культур, який проходитиме в рамках 2-го щорічного ужгородського міжнародного молодіжного фестивалю „Краса навколо мене” (Beauty Around Me). В програмі було багато цікавих виступів, презентацій, флеш-моб, фаєр-шоу та ще багато інших цікавинок.
9–10 вересня у м. Ніредьгаза в Угорщині близько 40 команд взяли участь у Гастрономічному фестивалі національних страв, що відбувся в етнографічному музеї Шошто. Серед них – команда з українців, які проживають в Угорщині. Вони частували гостей борщем та варениками, які мали шалений успіх у відвідувачів.
10 вересня у селі Німецька Мокра Тячівського району та Колочаві Міжгірського району пройшов весільний фестиваль „Закарпатська свальба”.
10 вересня у с. Вишково, що на Хустщині відбулось осіннє свято урожаю – сюреті-бал, яке вже вдруге поспіль відсвяткували у День селища.
14-17 вересня в Мукачеві відбувся ІІ пивний фестиваль „Варишське пиво”.
15 вересня в Берегові відбулось свято для дітей „Анімаційно-розважальна програма”, з розвагами, конкурсами, флешмобом.
15-16 вересня в Мукачеві, на території замку „Паланок”, у рамках Дня Європейської співпраці, пройшов Міжнародний фестиваль „Карпати Фест”, організований в рамках транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.
15-16 вересня в Ужгороді під гаслом „Єдині в різномаїтті" відбувся міжнародний молодіжний фестиваль „Beauty around me". В фестивалі взяла участь молодь з різних країн, зокрема США, країн Африканського континенту,
16 вересня, до Дня міста Чоп, на Європейській площі міста пройшли святкові заходи з майстер-класами для дітей, виступом духового оркестру Головного управління Національного поліції Закарпатської області, виступом Заслуженого артиста України Олександра Садварі та кількох народних колективів.
16 вересня, в Ужгороді, з нагоди Дня працівників лісового господарства, відбувся масштабний фестиваль. У Боздоському парку лісівники організували „Свято лісу” – цікаві розваги для дітей та дорослих.
16-17 вересня в Ужгороді у Генеральному консульстві Угорщини відбувся „HUNGARY FEST – 2017”.
17 вересня в Ужгороді у музеї народної архітектури та побуту відбувся фестиваль словацького народного мистецтва – „Словенска веселіца”.
17 вересня в Ужгороді була встановлена оригінальна міні-скульптура „Hallom”, присвячена 120-річчю появи в Ужгороді телеграфного зв'язку, який тоді з'єднував Ужгород з Будапештом.
19-27 вересня в Ужгороді відбулись основні заходи „Міжнародного туристичного тижня на Закарпатті ”. На базі історичного центру „Совине гніздо” відбулась міжнародна науково-практична конференція „Три „Т” у туризмі”.
19 вересня в Ужгороді єврейська громада Закарпаття святкувала 5778 рік від створення світу Рош Ха-Шана. Родзинками цієї події стали дві ідеї керівника „Всесвітнього Клубу Закарпатців” ізраїльського письменника Алекса Штрая. Перша – зробити найбільше в Україні блюдо з фаршированої риби, без якої не обходиться у європейських євреїв жодне Новорічне застілля. Друга – запропонувати дітям з єврейської громади Ужгорода запросити до святкового столу своїх українських друзів.
21 вересня в Берегові відбудуться святкові заходи з відзначення 25-річчя творчої діяльності Ольги та Олександра Матеїв – режисерів Народного аматорського українського театру імені Ярослави Бандурович Берегівського міського будинку культури.
22-24 вересня в Ужгороді, до Дня міста відбулась цікава насичена програма. Організатори підготували фестивалі, концерти, етнодійства, шоу-програми, спортивні змагання – усе весело, креативно і в усіх сенсах смачно – і для дорослих, і для дітей.
23 вересня в Ужгородському замку відбувся фест середньовічної культури.
23 вересня в Ужгороді в обласній філармонії відбулось урочисте міське Віче, присвячене святкуванню 1124 річниці з дня заснування Ужгорода. В рамках святкування Дня міста .„Почесною відзнакою Ужгородської міської ради”, було урочисто нагороджено – у номінації „Діяльність у сфері музичної культури, театрального мистецтва, народної творчості, музейної і бібліотечної справи” відзнаку отримав Василь Степанович Габорець – член правління Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, за вагомий внесок у розвиток духовної культури Ужгорода та Закарпаття, популяризацію діяльності відомих діячів культури та мистецтва міста, зміцнення матеріальної бази музичного, театрального, хорового мистецтва, музейної справи обласного центру, багаторічну творчу працю та духовне збагачення жителів краю. Крім того, звання „Почесний громадянин м. Ужгорода”, яке щороку присвоюється до Дня міста, цього року за рішенням депутатів міськради отримали: Сокач Омелян Петрович – народний артист України, художній керівник і головний диригент академічного камерного хору „Кантус”; Ендре Саліпскі – дипломат Генерального консульства Угорщини в Ужгороді в 2010-2014 роках; Янка Буріанова – багаторічний Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді.
23 вересня в Ужгороді відбувся Етнопроменад у національному вбранні від музею народної архітектури та побуту до площі Театральної. В етнопроменаді взяли участь і представники офіційних делегацій, у тому числі і з міст-побратимів Ужгорода з-за кордону, які приїхали на святкування Дня міста.
22-23 вересня в Ужгороді в культурно-історичному центрі „Совине гніздо” пройшла міжнародна туристична виставка-ярмарок „Тур’євроцентр – Закарпаття 2017”.
22-24 вересня в Ужгороді на Київській набережній до Дня міста був відкритий Гастрономічний квартал „Гостина у Духновича”.
23 вересня в Ужгороді до Дня міста, на подвір’ї відділу РАЦСу на вул.Небесної Сотні відбулося відкриття пам’ятника „Камінь любові”, та урочиста реєстрація шлюбу. „Камінь бажання” привезли до обласного центру Закарпаття із міста Кани Галілейської (Ізраїль) – святого місця, де Ісус Христос благословив першу пару на щасливе подружнє життя.
23 вересня в Ужгороді у парку культури та відпочинку „Під замком” відбулись : виставка ретро-мотоциклів, гастрономічна локація, концерт гуртів „Снек Сіті Рок”, „Текіла Бенд”, „ГітАрсен”, „Мобі Дік”.
23 вересня в Ужгороді на пл. Ш. Петефі відбулись майстер-класи з різних танцювальних напрямків „Time to dance”.
23 вересня у с. Сторожниця Ужгородського району на центральному стадіоні відбувся перший районний фестиваль „Apple Fest” (яблучний фестиваль). В програмі свята відбулися: виставка творів декоративно-прикладного мистецтва та виробів з фруктів, ярмарка з виробами сільськогосподарських продуктів, святкова радіогазета про виробників сільського господарства району, кінна хода по селу, спортивні ігри, конкурси, вікторини, майстер-класи, гала-концерт та багато іншого.
23-24 вересня в Ужгороді на пл. Фенцика відбувся фестиваль здорового способу життя „Дживафест”.
23-24 вересня в Ужгороді на наб. Незалежності тривала „Ведмежа майстерня” від Руху підтримки закарпатських військових та ужгородських хендмейдерів.
23-24 вересня в Ужгороді у винному льоху культурно-історичного центру „Совине гніздо” відбулась виставка-продаж продукції закарпатських пасічників, виноробів та сироварення.
23-24 вересня в Ужгороді на вул. Волошина відкрилась „Солодка вулиця” – дитяча анімація, майстер-класи з гри на струнних та духових інструментах, вивчення українських народних пісень.
23-24 вересня відбулось святкування Дня міста Тячів. Протягом двох днів на жителів і гостей міста на площі Поштовій відбулось чимало цікавих заходів: ярмарок солодощів, велопробіг, свято урожаю „Сюреті-бал”, парад вишиванок, конкурс краси, окремий фестиваль „Бограч-фест”, концертна програма та дискотека.
23-24 вересня в Мукачеві, в парку Перемоги відбувся медовий фест. Пасічники представили мед і продукти бджільництва.
24 вересня у Тур’ї-Поляні пройшов п’ятий обласний фестиваль мистецтв „Перечинщина скликає таланти”. Другий карпатський кулінарний етно-сейшн з приготування страв з баранини на відкритому вогні пройшов за підтримки народного депутата України Василя Петьовки та Лазещинської сільської ради.
24 вересня у селі Лазещина Рахівського району відбувся другий карпатський кулінарний этно-сейшн з приготування блюд з баранини на відкритому вогні „Смажений баранчик”.
24 вересня в Ужгороді у парку культури та відпочинку „Боздоський” відбувся „Антиспінер” – фестиваль дворових ігор.
24 вересня в Ужгороді у культурно-історичному центрі „Совине гніздо” відкрився кінозал імені Стенлі Кубрика.
24 вересня у с. Худльово що на Ужгородщині відбувся XI фестиваль закарпатської народної пісні „Коли собі заспіваю”, який пройшов у рамках святкування 600-річчя з дня першої писемної згадки про село Худльово.
27 вересня-2 жовтня у Рахові відбувся ІV Міжнародний конкурс-фестиваль „Іван Попович збирає таланти – 2017”.
30 вересня-1 жовтня на Берегівщині відбувся один із найстаріших фестивалів Закарпаття – „БерегФест 2017” – „Дружба без кордонів”.
30 вересня-1 жовтня у Рахівському районі з турбази „Козьмещик” відбувся забіг на Говерлу „Goverla Race 2017”.
У вересні новий фільм закарпатського режисера В’ячеслава Бігуна та сценариста Олександра Гавроша „Останній солдат” номіновано до програми Національного конкурсу „Сучасне українське кіно (СУК)” в межах Міжнародного фестивалю „Гогольfest”.
У вересні відреставрований пам’ятний камінь на честь першого президента Чехословацької Республіки Томаша Масарика з його фотопортретом встановили біля Буштинської гімназії-інтернату. Організатором відновлення „Каменю Масарика” став буштинський русинський поет і активіст Іван Бузаш (Іван Бінячовський).
Новини
Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".