Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Грицан Марія Іванівна

Письменники Закарпаття – лауреати літературних премій

Всі письменики Алфавітний покажчик Перелік премій

Грицан Марія Іванівна

( 1969-03-17 р.н )
Нагороди:
2022 Обласна премія ім. Федора Потушняка

 

2022 р. – премія ім. Ф. Потушняка за книгу „Любов у спадок”.


Примітки:

Народилась 17 березня 1969 року в с. Красна Тячівського району, Закарпатської області в родині лісоруба Івана Васильовича Грицана та Марії Михайлівни Грицан. З 1976 по 1984 роки навчалась у Краснянській восьмирічній школі, а з 1984 по 1986 у Дубівській середній школі, яку закінчила на відмінно. У цьому ж році стала студенткою Нікопольського педагогічного училища . Після завершення навчання була направлена в Краснянську загальноосвітню школу вчителькою початкових класів. Згодом здобула вищу освіту в Дрогобицькому педагогічному університеті ім. І.Франка за цією ж спеціальністю. І вже 35 років працює в рідній школі вчителькою початкових класів вищої категорії. Їй присвоєно звання „Старший вчитель”. Зі шкільних років пише вірші. Часто складає віршовані сценарії до різних свят, розробляє віршовані уроки. Марія Іванівна є автором семи поетичних збірок „Голос душі”(2006р.), „ Струни любові”(2006р.) , «Джерела мудрості»(2013р.) « Щастя любити» ( 2015р), та « За вікнами – життя»( 2019 р.)ґ. «Любов у спадок» (2022р) та «Намалюю мрію», які побачили світ у видавництві „Посвіт” у м. Дрогобичі Львівської області  Остання збірка "Намалюю мрію" вийшла 2023 р.  Багато років друкувалася у районній газеті «Дружба». Її твори надруковано в журналі «Дзвін» м. Львів, в художньо-літературному журналі Прибужжя « Місцевий ЧАСопис» м. Червоноград, в літературно-художньому виданні «Гомін Підгір’я” м. Дрогобич, в антології бойківського краю « Дорогою незгасної святині» м. Львів, в віснику конкурсу ім. Мирона Утриска «З вершин і низин» м. Львів. Членкиня НСПУ. Лауреатка премії ім. Ф.Потушняка в галузі літератури. Жанр «поезія» за книжку «Любов у спадок». Членкиня громадської організації « Митці Тячівщини» , Всеукраїнського об’єднання “ Письменники Бойківщини», Міжнародної громадської організації « Світовий конгрес бойків». У 2014р. стала дипломантом ХVІІІ літературного конкурсу ім.. Мирона Утриска, і була нагороджена дипломом ІІ ступеня за збірку поезій « Голос душі». Її ім’я вписане в Почесну Книгу-алманах « Золотий фонд Бойківщини». У 2015 р. стала лауреатом Міжнародного телерадіофестивалю патріотичної творчості в м. Київ. А в 2016 р, здобула звання лауреата ІІ Всеукраїнського конкурсу ім.. Леся Мартовича, в номінації «Поезія». Дипломант Міжнародного фестивалю української творчості «Берегиня» в м.Любляна (Словенія 2016 р.), дипломант Міжнародного фестивалю української творчості «Балтійські зорі» м.Рига-Стокгольм-Таллін (2016 р.) У 2013р. та 2016р. виступала на каналі «Тиса» у програмі «Літературний монолог». Разом з чоловіком( нині покійним) виростили сина Юрія.

 

"Територія творчості". Літературний вечір Марії Грицан 

Талановита поетеса вже 26 років працює на освітянській ниві у селі Красна 

Письменниця з Тячівщини подарувала книги Ужгородській публічній бібліотеці 

Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день