Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Письменники Закарпаття – лауреати літературних премій

Всі письменики Алфавітний покажчик Перелік премій

Обласна премія ім. Федора ПотушнякаРік заснування: 1995
Засновник: Закарпатська обласна рада народних депутатів
Примітки
Премія присуджується професійним літераторам членам Національної спілки письменників України, які проживають на території Закарпатської області, один раз на рік за найкращі твори в жанрах: прози, поезії, драматургії, літератури для дітей, літературної критики і літературознавства за роман, повість, збірку творів, поему, п'єсу, які відображають загальнолюдські духовні цінності, багатогранність буття українського народу, процеси формування і розбудови держави, своєрідність етнокультурних, соціальних, політичних процесів на Закарпатті; літературно-критичні праці, науково-проблемні видання з літературознавства, ґрунтовні видання про творчість окремих письменників області.
На здобуття премії можуть висуватись твори, які вийшли друком протягом останніх двох років і стали відомими громадськості. Причому літературні твори, відзначені іншими преміями, книги вибраних творів, а також ті, що обговорювалися конкурсною відбірковою комісією та обласним комітетом з присудження премій у попередні роки до уваги не беруться.
Висунення творів на здобуття премії можуть здійснювати: рада Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України, правління обласної організації Національної спілки театральних діячів України (у жанрі драматургії), органи культури, мистецькі установи, гуманітарні кафедри вищих навчальних закладів, громадсько-культурні організації, товариства, видавництва і редакції літературно-мистецьких журналів шляхом об'єктивного вивчення і публічної оцінки творів.
Нагородженому присвоюється звання «Лауреат літературної премії імені Федора Потушняка» із врученням диплому та грошової премії. Нагородження відбувається напередодні Нового Року.
 
Лауреати:
1.) Андрусів Вікторія Андріївна
2.) Балега Юрій Іванович
3.) Балла Карой Ласлович
4.) Басараб Василь Степанович
5.) Берніцкі-Балла Єва
6.) Вовчок Василь Юрійович
7.) Гаврош Олександр Дюлович
8.) Горват Олександр Калманович
9.) Густі Василь Петрович
10.) Дочинець Мирослав Іванович
11.) Дурунда Андрій Ілліч
12.) Жупанин Степан Ілліч
13.) Ігнатович Олександра Степанівна
14.) Керекеш Юрій Юрійович
15.) Керита Христина Василівна
16.) Кешеля Дмитро Михайлович
17.) Козак Іван Юрійович
18.) Копинець Карло Федорович
19.) Кудрявська Людмила Борисівна
20.) Кузан Василь Васильович
21.) Кухта Василь Васильович
22.) Ліхтей Тетяна Василівна
23.) Малик Галина Миколаївна
24.) Мейгеш Юрій Васильович
25.) Мідянка Петро Миколайович
26.) Мотрук Віктор Петрович
27.) Нейметі Маріанна Іванівна
28.) Панчук Надія Михайлівна
29.) Повх Лідія Петрівна
30.) Поп Василь Степанович
31.) Ребрик Наталія Йосипівна
32.) Рошко Михайло Михайлович
33.) Салаї Барбала Миколаївна
34.) Скунць Петро Миколайович
35.) Федака Дмитро Михайлович
36.) Федака Сергій Дмитрович
37.) Фединишинець Володимир Степанович
38.) Ференц Надія Станіславівна
39.) Ходанич Петро Михайлович
40.) Шип Юрій Васильович
41.) Шкіря Василь Васильович
42.) Юричкова Валерія

Новини

2023-02-06
10 лютого о 16:30 в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка (пр..Свободи,16) відбудеться презентація нових книг Наталії Дурунди «За брамою пекла» та «Під клеймом OST». Наталія Дурунда — українська письменниця, авторка шести повістей і шести романів, членкиня Національної спілки письменників України. Серед творів пані Наталії художні твори про сталінські репресії, події Другої Світової війни, російської агресії на Сході України та радянсько-афганської кампанії 1979-1989 рр. Роман «За брамою пекла» – творче полотно, зіткане з мозаїки реальних людських спогадів і гармонійно вплетене в цікавий сюжет. Художній твір веде читача сторінками Другої Світової війни, в яких ідеться про долі українців, вивезених на примусові роботи до фашистської Німеччини. Роман «Під клеймом «OST» – друга книга серії «За брамою пекла», що змальовує життя репатріантів у повоєнний період, Хрущовської відлиги, Горбачовської перебудови і аж до наших днів. 
2023-02-04
07.02.23   Творча майстерня:  "Креативна годівничка" - майстер клас  та цікава інформація від орнітолога з УжНУ, ідеї професійної художниці, поради майстра - дорослим та дітям. Виготовлені орнітологічні таблички будуть встановлені на набер. Незалежності ;  екологічні годівнички з дерева та кераміки - розміщені на території Скансену.  Для всіх учасників додатково б/о  екскурсія музеєм архітектури та побуту. Організатори заходу: волонтери, ГО "Неємія", ГО "АБЗ", ГО "Сінема Спейс"
2023-02-03

Шановні колеги, пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали "Василь Поп - фундатор закарпатського літературознавства", присвячені 90-річчю від дня народження кандидата філологічних наук, критика.

2023-02-02

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

2023-01-25

Шановні користувачі! Пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу краєзнавства.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день