Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Ілько Іван Іванович
Народився :04.03.1938
Місце народження: с.Дюлово Тячівського району Закарпатської обл.
Біографія. Живописець. У 1957 році закінчив відділення декоративного розпису Ужгородського училища прикладного мистецтва. Вчителі з фаху: Бокшай Й. Й., Ерделі А. М. , Кашшай А. М., Манайло Ф. Ф.
Член Національної Спілки художників України з 1968 року.
Дуже непростою була дорога Івана Івановича до мистецького визнання. Перший малюнок, квітковий розпис над власним ліжком, був виконаний у юнацькому віці, можливо, він і поклав початок його подальшій художній творчості. Чотирнадцятилітнім вступив до Ужгородського училища прикладного мистецтва. Через деякий час він став студентом Ленінградської академії мистецтв, але захворів, і довелося покинути подальше навчання, та повернутися до рідного Закарпаття.
Іван Ілько є спадкоємцем і продовжувачем традиції закарпатської школи живопису, привнісши у велетенський букет сотень творчих робіт талановитих живописців Закарпаття, щось неповторно своє. Хто знайомий з творчістю І.Ілька, той з першого погляду впізнає його неповторну малярську манеру.
Іван Ілько творить і чудові взірці станкового і монументального живопису, і пейзажі, й картини побутового жанру. Його ім’я у мистецькому світі помітне вже не один десяток років, мабуть одна з причин, — незрадливість ідеалам реалістичного малярства. Зринають у пам’яті побачені «живі», — пейзажі, натюрморти, портрети. Ті унікальні куточки Карпат, які закарбовані на художніх полотнах автора, розбурхують уяву людини, яка їх споглядає. Здається, що колись, дуже давно, бував у тих місцях, вдихав оте неймовірно прозоре, чисте гірське повітря, задивлявся на засніжені вершини Закарпатських Гімалаїв
Іван Ілько — Майстер, який тонко відчуває психологію краю і краян, який відтворює на своїх полотнах не поверхневу красивість, а глибинну, з елементами алегоризму і внутрішньої напруги, а в ній криються переживання художника. Синівська любов до рідного краю дає можливість народжуватися творчим роботам із суто «Ільківським» баченням і чуттям Закарпаття у всій своїй неповторності.
Заслужений художник України    1994р. 

ПосиланняОписІнше
Баглай, Йосип. Той магічний світ мистецтва...: До 60-річчя від дня народження Заслуженого художника України Івана Ілька [Текст] / Й. Баглай // Календар "Просвіти" на 1998 рік. - Ужгород : Закарпат. край. т-во "Просвіти", 1998. - С. 81-84.      
Габорець, Василь Степанович. Палітра творчості [Текст] : [70 років з дня народж. засл. худож. І.Ілька] / В. С. Габорець // Закарпат. правда. - 2008. - 1-7 берез. - С. 11 ; Ужгород. - 2008. - 9 лют. - С. 12      
Іван Ілько про художницьке життя-буття: без недомовок і прикрас [Текст] : [Розмова з чл. СХУ /Вів С.Федака] // Старий Замок. Паланок. - 2006. - 14-20 верес.-. С.18     
Ілько, Іван. Іван Ілько довго звикав до Ужгорода... Спроба заглянути в орлине гніздо [Текст] : [розмову із худож./ Вела М. Нейметі] / І. Ілько // Новини Закарпаття. - 2008. - 1 берез. - С. 21      
Ілько, Іван. Іван Ілько: "Будую величний храм вселюдської душі..." [Текст] : [розмову з худож. Закарпаття / вів В. Зубач] / І. Ілько // Фест. - 2010. - 1-7 квіт. - С. 12.      
Ілько, Іван. Іван Ілько: "Бачу, що йшов правильним шляхом" [Текст] : [інтерв`ю з худож. / вів В. Мишанич] / І. Ілько // Культуролог. джерела. - 2008. - № 1. - С. 21-24. : портр.      
Мишанич, Влодимир. Традиції живуть [Текст] : [про худож. І. Ілька] / В. Мишанич // Культуролог. джерела. - 2008. - № 1. - С. 15. : кол. Іл.      
Федака, Сергій. Трембіти спів на полотні художника творчих мандрів Івана Ілька [Текст] : [Презентація альб. репродукцій Заслуженого худож. України Івана Ілька] / С. Федака // Фест. - 2008. - 13-19 берез. -. С. 14.      
Фединишинець, Михайло. Рустикальне єство. Творчість Івана Ілька - ніби місток між Манайлом і Коцкою [Текст] / М. Фединишинець // Старий Замок. Паланок. - 2009. - 19-25 лют. - С. 20.      

Петро з Дулова
Елемент триптиху "Газдівство вуйка Симка" 1968р. Полотно, олія, 65х80
без назви
Святвечір. Колядники
Крик сойки над замком графа Шенборна 1995 р. Полотно, олія, 85x100 см
Елемент триптиху "Газдівство вуйка Симка" 1968р. Полотно, олія, 75х44
Елемент триптиху "Газдівство вуйка Симка" 1968р. Полотно, олія, 74,5х50

Новини

2023-09-26
Капуркова книжка повертається!!! Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка запрошує дати новий подих своїй домашній бібліотеці, адже книга не повинна припадати пилом, її потрібно читати. У п’ятницю, 29 вересня, з 11:00 до 16:30 пропонуємо всім охочим завітати у вуличну книжкову ятку, що розташується біля воріт заднього дворику бібліотеки (пр.Свободи, 16), та безкоштовно обміняти будь-яку зі своїх прочитаних книг на нову! Прохання: приносити книги у хорошому стані, тільки художню літературу (бажано видання після 2000-х років) та виключно українською мовою! 
2023-09-25
Друзі, відзначайте Всеукраїнський день бібліотек разом з нами!   Ми з нашими партнерами підготували для вас насичену програму 29 вересня!!!  ⚡️11:00 - 16:30 - ваша улюблена акція з буккросингу "Капуркова книжка" та фотозона у дворику бібліотеки (пр.Свободи,16)  ⚡️ 12:00 - 15:00 - Літературне бібліокафе (вул.Капітульна,10)  ⚡️ 14:00 - Майстер-клас "Гачкуємо закладки в книжку"  за сприяння Карпатський Фонд / Carpathian Foundation (пр.Свободи, 16)  ⚡️День відкритих дверей в Tatohub.Ужгород (пр.Свободи,16) :      👉 11:00 - 16:30 - вулична презентація проєкту жителям міста      👉 17:30 - інтерактивна лекція про стосунки      👉 18:00 - розвантажувальний захід для всіх "Молодіжні вечорниці"  з Ужгородською молодіжною радою  🍩🍬☕️А ще ми будемо пригощати вас кавою та смаколиками увесь день!!!  ✅ Про кожен захід будемо писати детальніше окремими дописами. Тому стежте за оновленнями на нашій стрічці!!!
2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день