Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Відра Фердінанд
Народився :01.09.1815
Місце народження:
Біографія. Живописець, майстер іконопису. У 1840-1845 роках вчився в Римі. Жив і працював на Закарпатті. Писав алтарні образи і картини на релігійні і міфологічні сюжети. Оселившись на Закарпатті як художник Мукачівської єпархії, він прагне перенести на місцевий грунт принципи та прийоми італійського пізньобарочного декоративного живопису. Його твори, наприклад, іконостас Мукачівського греко-католицького храму, розписи церков у закарпатських селах Білки, Зарічово, Новлоселиця, В.-Туриця, В. - Давидково, плафон та ряд картин ужгородського кафедрального собору відзначаються композиційним розмахом, декоративністю колориту, динамікою та реалістичною достовірністю персонажів та зображеного простору.
Помер у 1879 році.
Панонія 1844
Елемент іконостасу Ікона знаходиться у греко-католицькій церкві с.Білки іршавського району Закарпатської області
Частина іконостасу Ікона знаходиться у греко-католицькій церкві с.Білки іршавського району Закарпатської області
Частина іконостасу Ікона знаходиться у греко-католицькій церкві с.Білки іршавського району Закарпатської області

Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день