Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Гораль Олег Михайлович
Народився :13.05.1943
Місце народження: с. Завишень Сокальського району Львівської області.
Біографія. Живописець. Член Національної Спілки художників України з 1987 року.
Учасник художніх виставок: обласних — з 1970 року, всеукраїнських — з 1976 року, закордонних
з 1987 року. Учасник міжнародних пленерів.
Багато років він заробляв на життя, граючи на різних музичних інструментах у кафе "Ужгород", а згодом ресторанах "Верховина" та" Скала". Музиканти Ужгорода поважали його як талановитого виконавця. Він навіть був учасником Всесоюзного джазового фестивалю "Москва-1973", грав у відомому свого часу ансамблі "Кольори Закарпаття". Але через усе своє життя О. Гораль ніс незрадливу любов до мистецтва, що дарувала йому незрявнянне ні з чим задоволення. Художник зізнавався: малював із дитинства, але митцем усвідомив себе в армії, де вміли цінувати його талант художника й музиканта. Відслуживши, повернувся в рідне село на Львівщині, де на нього чекала кохана. Проте обставини склалися так, що їхні дороги розійшлися. Відтоді рана не загоїлася... Ця подія змусила Олега поїхати світ за очі. Так він опинився на Закарпатті. Спочатку в Підгорбі, що біля Ужгорода, а згодом і в самому місті, де й розпочалася його кар'єра музиканта і художника.
Олег Гораль — художник глибокий, думаючий, із серйозним ставленням до своєї творчості, з вірою у високу місію мистецтва. Він вважав, що справжня творчість повинна приносити радість. На його думку, сучасне мистецтво втрачає свої вагу, цінність, таємничість, стає буденним фактом нашого життя.
Митець вирізнявся оригінальністю творчого мислення, своєрідним баченням та трактуванням світу. Його улюблені жанри — портрет і пейзаж. Творче кредо — реалізм. У своїх роботах він намагався розкрити глибинну сутність зображуваного, а не бездумно копіювати зовнішній світ.
О. Гораль — максималіст у творчості й житті. Він звик працювати до знемоги, гуляти, на жаль, — також, що створювало йому багато проблем у житті. Понад усе художник цінував особисту й творчу свободу. Зізнавався, що в його житті Жінка завжди відігравала центральну роль. Любов до неї стимулювала його до творчості, породжувала постійне бажання самостверджуватися.
Помер художник 2009 р.

Лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А.Ерделі  2003   

ПосиланняОписІнше
Гораль, Олег "Моя країна - це моя недосконалість" [Текст] : [Розмова з худож. і музикантом Олегом Горалем / Розмову вела Л. Ортутай] / О. Гораль // Ужгород. - 2000. - 19 серп. - С. 13     
Гораль, Олег Через "перевиробництво" мистецтво втрачає свою вагу [Текст] : [Інтерв*ю з худож. вів В. Мишанич ] / О. Гораль // Ужгород . - 2006. - 28 січ. - С.12     
Мишанич, Володимир Втрачений рай ужгородського Поля Гогена [Текст] : [про худож. Олега Гораля] / В. Мишанич // Ужгород. - 2008. - 17 трав. - С.12     
http://zakarpattya.net.ua/ukr-news-21892-Vtrachenyi-rai-uzhhorodskoho-Polia-Hohena     

Фото художника
Портрет Людмили Дік. 1987 р. Полотно, олія, 100x80 см. Знаходиться у фонді Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая
Сон третього дня 1996 р. Полотно, олія, 90x150 см. Знаходиться у фонді Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая
Край лісу 1992р. Полотно, олія , 70х60 . Знаходиться у приватній колекції Зігхарда Рашдорфа

Новини

2023-09-26
Капуркова книжка повертається!!! Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка запрошує дати новий подих своїй домашній бібліотеці, адже книга не повинна припадати пилом, її потрібно читати. У п’ятницю, 29 вересня, з 11:00 до 16:30 пропонуємо всім охочим завітати у вуличну книжкову ятку, що розташується біля воріт заднього дворику бібліотеки (пр.Свободи, 16), та безкоштовно обміняти будь-яку зі своїх прочитаних книг на нову! Прохання: приносити книги у хорошому стані, тільки художню літературу (бажано видання після 2000-х років) та виключно українською мовою! 
2023-09-25
Друзі, відзначайте Всеукраїнський день бібліотек разом з нами!   Ми з нашими партнерами підготували для вас насичену програму 29 вересня!!!  ⚡️11:00 - 16:30 - ваша улюблена акція з буккросингу "Капуркова книжка" та фотозона у дворику бібліотеки (пр.Свободи,16)  ⚡️ 12:00 - 15:00 - Літературне бібліокафе (вул.Капітульна,10)  ⚡️ 14:00 - Майстер-клас "Гачкуємо закладки в книжку"  за сприяння Карпатський Фонд / Carpathian Foundation (пр.Свободи, 16)  ⚡️День відкритих дверей в Tatohub.Ужгород (пр.Свободи,16) :      👉 11:00 - 16:30 - вулична презентація проєкту жителям міста      👉 17:30 - інтерактивна лекція про стосунки      👉 18:00 - розвантажувальний захід для всіх "Молодіжні вечорниці"  з Ужгородською молодіжною радою  🍩🍬☕️А ще ми будемо пригощати вас кавою та смаколиками увесь день!!!  ✅ Про кожен захід будемо писати детальніше окремими дописами. Тому стежте за оновленнями на нашій стрічці!!!
2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день