Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Басараб Марія Василівна
Народився :20.04.1941
Місце народження: с.Нове Давидкове Мукачівського р-ну Закарпатської обл.
Біографія. Любов до мистецтва з*явилась ще в дитинстві при спогляданні прекрасно виконаного настінного живопису на біблійні сюжети в церкві, куди вона, як і всі сільські діти, ходила з батьками щонеділі.
Ще навчаючись у школі, копіювала твори Рафаеля, Рібера, Брюллова та пробувала сама творити під враженням щойно прочитаного роману.
У 1958р. вступає на біологічний факультет УжДу, що дало їй можливість вивчати анатомію, а під час навчальної практики кожного року побувати в різних місцях, знайомитись з чудовими краєвидами рідного краю та робити різні замальовки.
Тяга до живопису змушує її самостійно студіювати "Школу образотворчого мистецтва" та ряд інших підручників з живопису.
У 1978р. переїжджає в Ужгород. Майже щонеділі відвідує художній музей, де годинами стоїть перед картинами в залі західноєвропейського мистецтва.
Бере уроки малюнка у викладача художнього училища Манайла. Бере активну участь у всіх тематичних виставках Ужгородського міського творчого об*єднання "Барви Карпат", а також у загальноміських та обласних виставках. Провела ряд персональних виставок.
Картини Марії Басараб знаходяться у приватних колекціях Ужгорода, Києва, Харкова, у Словаччині, Угорщині, Ізраїлі.
ПосиланняОписІнше
Басараб, Марія. Каталог робіт : каталог / М. Басараб. - Ужгород : Патент, [2004]. - С. 16.     

Зимова казка 2001 р. Полотно, олія, 90х70
Краєвид із Невицьким замком 2000р. Полотно, олія, 75х117
Літо в Карпатах 1996р. Полотно, олія, 75х117
Осіннє золото 2005р. Полотно, олія, 70х128
Це моє Закарпаття 2004р. Полотно, олія, 80х100

Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день