Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
Фестивальна мозаїка Закарпаття
2020-01-16
К 85.037м
Ф 44
Фестивалі Закарпаття / уклад., ред., пер. Л. М. Алексеєнко, ідея І. Ключевський. – Ужгород : Патент, 2010. – 44 с. : фот. кольор.
На Закарпаття проводиться більше фестивалів ніж в будь-якому регіоні України. Кожен місяці відбуваються 2-3, а то й більше фестивалів. Фестивалі, що проходять на Закарпатті, можна умовно поділити на три групи – фольклорні, винні, гастрономічні. Є також сучасні фестивалі, які були започатковані порівняно недавно. Людина може приїхати на Закарпаття в будь-який місяць, в будь-яку пору року, і безперечно потрапить на який-небудь фестиваль.
Це видання не ставить за мету вичерпне висвітлення традицій та обрядів закарпатців, скоріше воно сприятиме пробудженню цікавості до них як у місцевого населення, в першу чергу молоді, яка в жодному разі не повинна забувати, звідки вона походить і де її корені, так і у численних туристів, яких щорічно гостинно зустрічає Закарпаття.
|
К 85.037м
Ф 44
Фестивалі міста та району / Виноград. центр. район. б-ка, Метод.-бібліогр. та інформ. від. ; уклад. Г. Й. Меланчук ; відп. за вип. К. Г. Вашкеба. – Виноградів, 2012. – 20 с. : кольор. іл.
Інформаційне видання є хорошим орієнтиром для гостей та жителів міста в культурному житті району. Містить інформацію про фестивалі міста та району, традиції та звичаї краю.
Краєзнавче видання створене в рамках проекту "Туристична Виноградівщина" оголошеною програмою Бібліоміст.
|
К 75.8
Р 27
Рахівщина – перлина гуцульських Альп / Упр. економ. розвитку і торгівлі Рахів. РДА. – Рахів. – 32 с. : фот. кольор.
У виданні подано інформацію про географічне положення Рахівщини, її природні ресурси, зібрані відомості про церкви, музеї, туристичні центри та заклади, курорти.
Рахівщина – гуцульський край, де зберігається багато цікавих звичаїв, обрядів, переказів народних казок і легенд. Яскравий тому приклад щорічні культурні події, а саме фестивалі.
|
МИСТЕЦЬКІ ФЕСТИВАЛІ ЗАКАРПАТТЯ
К 85.31
В36
"Верховино, мати моя." : пісенна творчість Михайла Васильовича Машкіна, документальні свідчення про митця та з історії фестивалю ім. Михайла Машкіна / передм., упоряд. В. В. Кузан. – Ужгород : Ужгородська міська друкарня, 2007. – 80 с.
Михайло Машкін відомий світові завдяки неофіційному гімнові Закарпаття – пісні "Верховина, мати моя". У пропоноване видання включено не тільки пісні Михайла Васильовича, але і спогади про нього сучасників, і газетні матеріали про фестиваль його імені, фестиваль, що встиг бути і обласним, і міжнародним, і всеукраїнським.
Книга рекомендована всім, хто любить українську пісню і шанує її творців.
|
К 85.7
С 99
Сяє срібна земля самоцвітами : учасники творчого звіту майстрів мистецтв і художніх колективів Закарпатської області "Самоцвіти срібної землі", присвяченого 60-річчю визволення України від фашистських загарбників 7 листоп. 2004 р., м. Київ / Закарпат. облдержадмін., Закарпат. облрада, Упр. культури Закарпат. облдержадмін. ; ред. Є. О. Дунайська ; відп. за вип. В. В. Кобаль. – Ужгород, 2004. – 26 с. : фот. кольор.
Закарпаття – приклад міжнаціональної злагоди і толерантності усіх народів, що тут проживають, тісних взаємозв’язків різних національних культур. Підтвердження цьому – участь у творчому звіті майстрів мистецтв і художніх колективів Закарпаття із символічною назвою. У концертній програмі представлені майже усі райони області з їх самобутнім мультинаціональним фольклором – музичним, пісенним.
|
К 85.7
У 11
У вінку української культури : профес. та аматор. колективи – учасники творч. звіту Закарпат. обл. за прогр. Всеукр. фест. майстрів мистецтв та нар. творчості, присвяч. десятій річниці Незалежності України / Упр. культури Закарпат. облдержадмін., Облас. центр нар. творчості ; відп. за вип. В. В. Кобаль. – Ужгород : Госпрозрахунк. РВВ упр. у справах преси та інформації, 2001. – 26 с. : фот. – (Чарівні мелодії Закарпаття).
Видання вміщує в собі стислий опис концертної програми, промови високопосадовців, перелік учасників і масу фотографій.
|
784.092(477.87)
Е 32
Едельвейсом цвіте Закарпаття моє : "Іван Попович збирає таланти" : міжнар. конкурс-фестиваль мистецтв, Україна. Закарпат. обл., м. Рахів. – Рахів, 2017.
Міжнародне свято мистецтв відкриває нові таланти у багатьох номінаціях, збагачує його учасників творчими відкриттями, сіє у душах зерна високої духовності, є святом миру, добра, радості та дружби, неординарною подією в мистецькій царині, запам’ятовується улюбленими піснями, танцями та мелодіями, дарує незабутні хвили радості спілкування зі світом мистецтва рахів’янам та гостям нашого краю.
|
К 85.3
П 99
П’ятий міжнародний молодіжний фестиваль органної музики (13-27 вересня 2012 року) / Упр. культури Закарпат. ОДА, Закарпат. обл. філармонія. – Ужгород : Ужгородська міська друкарня, 2012. – 12 с. : фот.
На сучасному етапі Міжнародний молодіжний фестиваль органної музики єдиний на Закарпаття, де могутній інструмент орган займає вагому місце в музичній та духовній культурі закарпатців.
Основним завданням фестивалю є представлення закарпатським шанувальникам органної музики молодих та обдарованих українських і зарубіжних музикантів, особливості органних шкіл та популяризація кращих зразків світової органної спадщини.
В програмі представлено список учасників, їх короткі біографії і фото, а також програму фестивалю.
|
792(477.87)
Л 97
Лялькове Закарпаття. "Інтерлялька" у фестивальному русі європейського театрального простору = Puppet Transcarpathia. "Interlyalka" in the festival movement of the European theater space : [кн.-альб.] / Департамент культури Закарпат. облдержадмін., Закарпат. акад. обл. театр ляльок ; авт. тексту, ідея : М. Й. Петій, Н. Малишки ; упоряд. : Н. Малишка, Г. Корнєва, М. Белоус ; пер. англ. Н. Петій. – Ужгород : РІК-У, 2018. – 72 с. : кольор. іл. – Текст укр., англ. мовами.
Книга-альбом є першою спробою узагальнення більш як чвертьсторічного шляху проведення унікального фестивалю. Починаючи з 1990 року з періодичністю переважно раз на два роки відбулося вже шістнадцять фестивалів. П'ятнадцять з них пройшли під пильним керівництвом його натхненника, організатора та незмінного директора – заслуженого працівника культури, Почесного члена Міжнародної асоціації лялькарів UNIMA, Почесного громадянина міста Ужгород Олександра Туряниці, пам’яті якого присвячується це видання. Актуальність видання книги-альбому ґрунтується ще й на необхідності зберегти саме архівні дані, особливо 90-х років, частина з яких, на жаль, незворотно втрачена. Книга складається з нарису, спогадів, документальних тверджень та сторінок з численним світлинами, присвячених кожному з фестивалів.
|
К 76.3
М 58
"Мій рідний край" : шостий Міжнародний фестиваль телерадіопрограм для національних меншин, Україна, м. Ужгород 18-21.08.2004 = "My native land" : The 6- th International TV and Radio Programs Festival / Держ. ком. телебачення та радіомовлення України, Закарпат. облдержадмін., Закарпат. обл. держ. телерадіокомпанія ; ідея, упоряд. П. П. Петрик, ред. Л. К. Яцишин. – Ужгород, 2004. – 64 с.
Проспект представляє зацікавленому читачу сконцентровану інформацію про Шостий Міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Мій рідний край".
|
***
Новини
Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.
Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.
Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".