Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
Майстер великої прози
2020-04-13(до 95-річчя від дня народження Юрія Мейгеша)
К 84
М 45
Мейгеш, Юрій Васильович. Вибрані твори : роман, повісті / Ю. В. Мейгеш ; передм. І. Кравченко. – К. : Дніпро, 1985. – 456 с.
Прагнучи до зображення людини в усьому багатстві її інтелектуального й емоціонального світу, український радянський письменник у романі "Така любов... " розповідає про інженерів-конструкторів, які розв’язують важливі життєві проблеми виробничого й особистого плану, у повістях "Життя – хвилини, роки... " та "Сьогодні і завжди" показує складні сімейні взаємини, утверджує відповідальність нашого сучасника перед своїм народом, епохою.
|
К 84
М 45
Мейгеш, Юрій Васильович. Така любов... : роман / Ю. В. Мейгеш ; ред. В. С. Басараб ; худ. Й. Й. Медвідь ; худ. ред. Я. М. Гашпарович. – Ужгород : Карпати, 1978. – 320 с.
Новий твір письменника про нинішній день. Увага читача фіксується складності взаємин, на своєрідному вростанні людини в колектив, на шліфуванні її моральних якостей. Головні герої роману - інженери заводу Степан і Світлана. У них різні біографії, характери і вдачі, та прагнення з'єднати свої долі приводить їх до спільної думки: найперше потрібно знайти в житті себе, аж потім - одне одного. Як же поєднати духовні зусилля, щоб пошуки були повноцінними, давали велику радість творення? Степан і Світлана - здібні винахідники, суть їхньої праці - відкриття. Ш все ж є ще одна творча сила, котра у звичайному відкриває для них незвичайне. Така любов...
|
К 84
М 45
Мейгеш, Юрій Васильович. Верховинці. Кам’яний ідол : романи / Ю. В. Мейгеш. – К. : Дніпро, 1979. – 552 с. : іл.
В романах відтворено бурхливі події в закарпатському селі напередодні Великої Вітчизняної війни і в перші післявоєнні роки. Нелегкі випробування випали на долю головного героя дилогії Ілька Семенюка. Бідняцькі маси на чолі з комуністами вступають у боротьбу проти підступу куркулів, попів та інших гнобителів, які, відчуваючи свою приреченість, щосили чинять опір новому.
|
К 84
М 45
Мейгеш, Юрій Васильович. Небезпечний вік : роман / Ю. В. Мейгеш ; ред. О. П. Логвіненко ; худ. В. В. Петрецький ; худ. ред. В. О. Томашевський. – Ужгород : Карпати, 1983. – 280 с.
Новий твір українського радянського прозаїка із Закарпаття. Дія роману відбувається в наші дні в одному з приміських колгоспів, де гостро стоять проблеми урбанізації. Автор розкриває тісний контакт особистих і суспільних інтересів. Небезпечний вік, коли людину підстерігають помилки, за які потрібно з усією серйозністю нести відповідь, коли людина повинна зважувати свої вчинки, глибоко особисті тільки на перший погляд, - це і дитинство, і юність, і зрілість, це, по суті, все життя.
|
К 84
М 45
Мейгеш, Юрій Васильович. Одісея залюблених : роман / Ю.В. Мейгеш. – Мукачево : Карпатська вежа, 2006. – 340 с.
Роман "Одісея залюблених" – останній твір відомого українського письменника Юрія Мейгеша (1925-1999). Він сповнений роздумів про минуле, наш день, про долі і характери героїв на перехресних шляхах історії.
|
К 84-4
М 45
Мейгеш, Юрій Васильович. Фінал драми : роман / Ю. В. Мейгеш. – К. : Рад. письм., 1992. – 239 с.
Дія твору відбувається на сцені терту – під час репетиції п’єси "Легенда про любов". Тут же присутні автор і головний режисер-постановник. В спектаклі грають актори – наші сучасники, виступаючи в ролях революціонерів і зрадників, конкретних історичних осіб, героїв міфів. Через ракурс звичайного і незвичайного, реального і міфічного автор змушує замислитися: "Людина – хто ти є?". У кожному з героїв-акторів закладені потенційні Ісуси, Юди, Нерони, Робесп’єри. Тобто – Добро і Зло. Тільки соціальні умови роблять тих високими, а тих – ницими.
Написано роман два десятиліття тому, проте навіть у причесаному і пригладженому вигляді тоді він не зміг повністю побачити світ.
|
К 84
М 45
Мейгеш, Юрій Васильович. Голгофа : роман / Ю. В. Мейгеш ; худ. ред. В. О. Томашевський. – Ужгород : Карпати, 1990. – 400 с.
У новому романі український прозаїк роздумує про місце людини в суспільстві, досліджує соціально-психологічну еволюцію героїв від періоду сталінської сваволі до наших днів.
|
К 84
М 45
Мейгеш, Юрій Васильович. Життя - хвилини, роки... : повість / Ю. В. Мейгеш ; ред. В. С. Басараб ; худ. В. Ю. Скакандій. – Ужгород : Карпати, 1976. – 184 с.
Сашко і Тетянка… Зустрілися вони випадково, та далі йтимуть разом все-все своє життя. Чи так було в юності Сашкового батька – Антона Петровича? Так і не зовсім так, бо на його дорозі стояла війна. Тож батька бентежить тепер запитання: якщо син іде в життя і просто, і легко – наскільки це серйозно.
Новий твір Ю. Мейгеша – художнє осмислення людського буття: письменник утверджує відповідальність нашого сучасника перед своїм класом, народом, епохою.
|
К 84
М 45
Мейгеш, Юрий Васильевич. Такая любовь. Стихия : романы / Ю. В. Мейгеш ; пер. В. Кобенко. – М. : Сов. писатель, 1990. – 576 с.
О болях и надеждах нашего трагического века повествуется в романе известного украинского писателя Ю.Мейгеша "Стихия", отмеченного республиканской литературной премией имени А.Головко.
В центре романа "Такая любовь" непросто складывающиеся отношения двух любящих людей, которые, в конце концов, приходят к осознанию того, что сначала надо найти себя в жизни, чтобы обрести друг друга в любви
|
К 84
М 45
Мейгеш, Юрий Васильевич. Жизнь-минуты, годы : повести / Ю. В. Мейгеш ; ред. В. А. Тетерин ; худ. ред. А. И. Добрицын ; техн. ред. З. Г. Игнатова. – М. : Сов. писатель, 1981. – 343 с.
Юрий Мейгеш живет в Закарпатье. Его творчество давно известно всесоюзному читателю. Издательство "Советский писатель" выпустило в переводе на русский язык его книги "Верховинцы" (1969) и "Каменный идол" (1973).
Тема любви, дружбы, человеческого достоинства, ответственности за свои слова и поступки — ведущая в творчестве писателя. В новых повестях "Жизнь — минуты, годы... " и "Сегодня и всегда", составивших эту книгу, Ю.Мейгеш остается верен ей.
|
***
підготувала А. Бобкова
Новини
Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.
Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.
Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".