Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
Наша армія – символ мужності
2020-12-03до Дня Збройних Сил України
63.3(4УКР)6
У-45
Українська повстанська армія. Історія нескорених / Центр дослідж. визвольного руху, Укр. ін-т нац. пам`яті ; авт. кол. : В. В'ятрович [та ін.] ; відп. ред., упоряд. В. В'ятрович. – Л., 2007. – 352 с. : іл. – Бібліогр.: с. 342-344.
Серед великої кількості літератури, присвяченої діяльності УПА, ця книга претендує на особливе місце: тут читач знайде структурований і лаконічний виклад історії повстанської боротьби. Видання проілюстроване великою кількістю унікальних фотографій, документами і свідченнями учасників. Специфіка кількарівневого тексту допоможе читачеві побачити цілісну картину повстанського руху, зрозуміти його місце і роль в українській та світовій історії.
|
68.4(4УКР)1
І-90
Історія українського війська / М. Ю. Відейко, А. Галушка [та ін.] ; під заг. ред. В. Павлов ; кер. проекту К. Галушко. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 416 с. : іл.
Ілюстроване видання у суперобкладинці. Перший за 80 років систематичний науково-популярний виклад історії військової справи: від появи професійних військових спільнот на території України в Давню добу до участі українських збройних формувань в Антитерористичній операції на сході України, де народжується сучасна українська армія. Справжньою цінністю видання є більш ніж 300 фотографій з колекції Національного історичного музею України та художні реконструкції відомого українського ілюстратора Олександра Ком’яхова. Вони відображають всю багатоманітність військового спорядження та озброєння військових формувань у різні періоди історії. Автори книги — історики-науковці та викладачі провідних університетів України і Великобританії: М. Відейко, А. Галушка, В. Лободаєв, М. Майоров, Я. Примаченко, А. Руккас, Є. Синиця, О. Сокирко, А. Харук, Б. Черкас. Вони докладно розповідають про організацію та озброєння військових формувань на українських землях, а також аналізують особливості їх воєнного мистецтва.
|
68.4(4УКР)
І-90
Історія українського війська (1917-1995) / В. Гриневич, Л. Гриневич [та ін.] ; упоряд., передм. Я. Р. Дашкевич. – Л. : Світ, 1996. – 840 с. : табл., фот., мал., кольор. іл.
Книга написана на основі найновіших, досі не опублікованих досліджень про військове будівництво в Україні у 1920-30-х рр., про історію формування та бойовий шлях УПА, 1-ої дивізії Української національної армії (дивізії «Галичина»), вперше широкому читачеві пропонуються і докладні розповіді про антиукраїнську політику повної денаціоналізації українського військового будівництва під час Другої світової війни та в повоєнний період, реалізацію ідеї відновлення національних Збройних Сил в умовах будівництва суверенної Української держави. Книга добре проілюстрована.
|
821.161.2
П 47
Позивний "Вирій". Жадання фронту : автобіогр. оповідь / Позивний "Вирій". – Маріуполь ; Мена ; К. : Домінант, 2016. – 144 с. : іл., фот.
Позивний "Вирій". Жадання фронту. Це історія добровольця на псевдо Вирій про війну, що почалася для нього на Майдані у 2013 році. Йому довелося побувати активістом "Правого сектору", сотником самооборони, солдатом і військовим журналістом. Опис пригод та переживань протягом трьох років його життя аналізується автором з політичної та ідеологічної точки зору, він робить для себе світоглядні висновки з позиції патріота і націоналіста.
|
63.3(4УКР)64
Р 75
Російська окупація і деокупація України: історія, сучасні загрози та виклики сьогодення : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. / упоряд. П. П. Гай-Нижник. – К. : МП Леся, 2016. – 348 с. : іл., табл. – Бібліогр. наприкінці ст.
У пропонованому збірнику містяться матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції "Російська окупація і деокупація України: історія, сучасні загрози та виклики сьогодення", яка відбулася 2016 року в Києві. Автори статтей виклали власний погляд на історичні витоки та паралелі російської агресії проти України, дали наукову оцінку Російській Федерації як державі-агресору та спонсору міжнародного тероризму, проаналізували російсько-українську війну, що розпочалася в 2014 р. внаслідок віроломного нападу Росії, а також сучасні виклики та шляхи зміцнення системи національної безпеки України. Пропонується увазі державних органів влади, істориків, політологів, викладачів вищих навчальних закладів, студентів й усіх, хто цікавиться новітньою історією України і є небайдужим до долі соборної і самостійної України.
|
821.161.2
Б 73
Богдан, Іван. По той бік окопів : [док.-іст. кн. основана на реальних подіях, містить конкретні факти та персонажі] / І. Богдан ; ред. Є. Напуда. – Маріуполь : КИТ, 2020. – 166 с. : іл.
Народився та виріс Іван Богдан на Донбасі. Проходить службу в оперативних підрозділах з 2004 року по теперішній час. Автор трьох книжок про сучасну війну, які основані на реальних подіях та персонажах: "Маріуполь 2014" (2016), "Патріотв'язні" (2018), "По той бік окопів". Економіст за освітою. Одружений. Виховує двох синів – Івана та Богдана. Лінія зіткнення про яку пише цей автор, це дещо інше і складніше, прихована лінія боротьби, дуже глибока, в прямому сенсі слова, в тилу ворога, в його пащі, яка у будь-який момент може захруснути і перемолоти. Тут переплітається усе: і політика, і ідеологія, і світоглядові батли, іноді на рівні однієї особистости.
|
68.9
В 42
Військова психологічна підготовка та реабілітація / ред. О. В. Філюк. – К. : Видавець Філюк, 2015. – 496 с. : табл. – (Патріоту України) (Військова справа). – Бібліогр. наприкінці тем.
Психологічне забезпечення службової діяльності є складовою частиною морально-психологічного забезпечення та представляє собою комплекс безперервно здійснюваних заходів щодо формування, зміцнення і розвитку у військовослужбовців психологічних якостей, що забезпечують їх високу психологічну стійкість і готовність виконувати службові завдання в будь-яких умовах обстановки. Психологічна підготовка полягає в багаторазової тренуванні службових дій у напружених ситуаціях, в обстановці небезпеки і невизначеності, в результаті чого у військовослужбовців зникає стан психологічної напруженості, що гнітюче діє на психіку.
|
159.98
П 86
Психологічні засоби колективного подолання наслідків воєнного конфлікту : метод. рек. / В. О. Васютинський [та ін.] ; за наук. ред. Л. М. Коробка ; Нац. акад. пед. наук України, Ін-т соц. та політ. психології. – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2019. – 52 с. : табл. – Бібліогр.: с. 49-51.
У методичних рекомендаціях представлено соціально-психологічні засоби активізації ресурсів підвищення адаптивності спільноти до наслідків воєнного конфлікту на основі моделей: зміцнення громадського здоров’я, опрацювання травматичного досвіду, застосування медіапрактик, родинної взаємодії, трансформації соціального капіталу, ціннісного порозуміння. Проблематика представлених у методичних рекомендаціях матеріалів є актуальною для освітньої та соціальної практики, оскільки сприятиме вирішенню нагальних соціальних завдань – консолідації та активізації колективних зусиль із подолання наслідків воєнного конфлікту; підвищення компетентності представників педагогічної спільноти та громадських активістів щодо надання соціально психологічної підтримки різним категоріям населення в процесі їхньої адаптації до кризових умов, усвідомлення представниками спільнот можливостей колективного подолання наслідків воєнного конфлікту, підвищення адаптивності та психологічного благополуччя населення.
|
355(477)"2014"
М 89
Музика, Максим Іванович. Савур-Могила / М. І. Музика, А. М. Пальваль, П. Г. Потєхін. – К. : Довженко Букс, 2019. – 320 с. : іл.
Савур-Могила... незвичайне місце. А ця книга не стільки про місця, скільки про людей і серпневі події 2014 року. Як промінь ліхтарика, кинутий у темряву, авторська свідомість вихопила обличчя, дії та враження. І, пропустивши крізь призму власного досвіду і світогляду, перетворила на текст. Багато суб’єктивного, мало пафосу, напевно, є неточності, пов’язані з особистим сприйняттям подій і властивостями пам’яті. Але це спроба передати все саме так, як запам’яталося. Спершу автори писали тексти для себе, щоб зрозуміти, щоб не забути, щоб перетравити отриманий досвід. Бо існують речі, які не можна довго тримати в собі. Спека, втома, обличчя побратимів. Розуміння того, що завтра може не настати. Пил і піт. Це і є війна. Вона завжди поруч.
|
355(477)
К 20
Капелани. На службі Богу і Україні / Укр. ін-т нац. пам’яті ; уклад. : Т. Ковтунович, Т. Привалко. – К. : ФОП Гончарук А. Б., 2019. – 422 с. : фот. кольор.
Книга містить спогади військових капеланів різних конфесій, які від початку війни на сході України здійснювали душпастирське служіння серед українських воїнів. Свідчення були записані Українським інститутом національної пам'яті в межах проекту "Усна історія АТО". У розповідях героїв книги йдеться про особливості капеланського служіння на фронті під час протидії російській агресії, а також окреслюються етапи інституційного становлення капеланства у війську.
|
061(477.83)
С 43
Скляренко, Євген. Служимо Україні : іст. нарис до 25-річчя Львів. обл. орг. Спілки офіцерів України : відродженому укр. офіцерству присвяч. / Є. Скляренко, Ю. Романишин, П. Костюк. – Л. : Простір-М, 2016. – 154 с. : фот.
Львівська обласна організація СОУ, складова Спілки офіцерів України (громадська військово-патріотична організація), заснована українськими офіцерами-патріотами України на Першому (Установчому) з’їзді, що відбувся 27-28 липня 1991 р. в м. Києві за місяць до проголошення Незалежності України. Організація відіграла важливу роль у розробці військового законодавства та формування Збройних Сил Україні, Національної гвардії України.
|
355.21(477)
Д 56
Добровольчі батальйони : [історія подвигу батальйонів, що врятували країну] / К. П. Гладка [та ін.] ; упоряд. А. В. Шевченко. – 2-ге вид., перероб. та допов. – Х. : Фоліо, 2017. – 336 с.
Чи вистояла б Україна без мужності добровольчих батальйонів? У чому сутність руху добробатів — і де його витоки? Якою була роль добровольців під час найважливіших етапів битви України проти гібридного агресора? І що чекає на добробати у майбутньому? На ці питання вирішила відповісти група експертів і журналістів. Проект «Добробати» — це хроніка історії руху і водночас роздуми над його природою. Створення добробатів, їхній бойовий шлях і сучасний стан — усе це безпосередньо з уст учасників подій, політиків, військових, громадських діячів та волонтерів.
|
343.43(477.6)
З-68
Злочини без покарання: порушення прав людини під час збройного конфлікту на сході України / О. Одемчук, Н. Гриценко ; за заг. ред. В. Щербаченко ; Східноєвроп. центр громад. ініціатив. – К. : [б. и.], 2018. – 64 с. : іл.
Звіт висвітлює результати дослідження ситуацій з офіційними розслідуваннями кримінальних правопорушень, скоєних відносно цивільних осіб та українських військових під час збройного конфлікту на сході України. На прикладі окремих справ представлені деякі системні проблеми, що виникають під час розслідувань, та запропоновані можливі шляхи їх вирішення. Викладені у звіті фактичні обставини окремих кримінальних правопорушень дозволяють усім, хто цікавиться окресленою проблематикою, самостійноо зробити висновки про ефективність чи неефективність відповідних розслідувань.
|
355.69(477)
С 49
Служба спеціального призначення / Держспецтрансслужба ; авт. кол. : М. Ф. Вишневська, О. Г. Ігнатьєв [та ін.] ; під за заг. ред. М. І. Мальков. – Чернівці : Місто, 2015. – 184 с. : кольор. іл., фот. кольор.
Книга присвячена участі підрозділів Держспецтрансслужби в АТО, виконанню ними завдан за призначенням, в достатньо складних умовах бойової обстановки, поставлених Міністром інфраструктури та Генеральним штабом ЗС України. Насамперед, це-короткострокове відновлення мостових переходів шляхом наведення НЗМ-56, інженерне обладнання позицій військ, укриттів для особового складу і техніки, розмінування об’єктів транспортної інфраструктури, відновлення соціальної інфраструктури, охорона об’єктів державного значення (мости, гідротехнічні споруди), загородження об’єктів залізниці та низка інших завдань.
|
68.4(4УКР)
В 42
Військові статути збройних сил України : зб. офіц. текстів законів. – К. : Центр учб. літ., 2014. – 354 с.
До збірника увійшли закони, що регламентують військову службу в Україні. Зокрема, Закони України : «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України»; «Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України»; «Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України»; «Про стройовий статут Збройних Сил України»; «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України». Призначений для військовослужбовців усіх формувань України.
|
Новини
Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.
Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.
Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".