Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
Труди і дні на рушнику життя
2021-03-12до 70-річчя від дня народження Василя Густі
821.161.2.09(477.87)
Г 96
Густі, Василь Петрович. Вклоняюсь колосу й зернині : ст., рец., есеї / В. П. Густі. – Ужгород : ІВА, 2017. – 164 с. : портр. – Бібліогр. у підрядк. прим.
У доробку поета Василя Густі – закарпатського поета, члена Національної спілки письменників України, лауреата літературних премій ім. П. Тичини, Зореслава, Ф. Потушняка, Д. Вакарова вагоме місце займають літературно-критичні матеріали – статті, рецензії, есеї, про творчість письменників Срібної Землі – відомих і призабутих. Окремі з них, вибрані з періодики минулих десятиліть, сприймаються як своєрідна мозаїка літературного життя краю.
|
К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Закарпатська валюта : [поезії] / В. Густі. – Ужгород : ІВА, 2015. – 64 с.
У новій збірці гумору й сатири «Закарпатська валюта» відомий український письменник Василь Густі продовжує тему і проблематику своїх попередніх аналогічних збірок «Прибайки з таратайки» (1997) та «Подарунок від інвестора» (2005). На її сторінках ідеться про ті негативні явища в суспільному житті, людських взаємовідносинах, які викликають обурення, заперечення, гірку посмішку. Подолати їх важко, але необхідно. Одним із засобів для цього є гостре, дотепне слово.
|
|
К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Зоря Біловежі : ліричні драми та поезії / В. П. Густі ; вступ. ст. С. Д. Федака. – Ужгород : Карпати, 2013. – 258 с. : портр.
До поціновувачів творчості відомого українського письменника Василя Густі йде нова книга, у якій читач має змогу познайомитися із поетичними драмами-діалогами, у яких історія наших велетів – Станіслава Граматика і створеного ним Королевського Євангелія у замку Нялаб, тобто в рідному для Густі Королеві, Олександра Духновича перед висилкою у Біловежу і близьких за часом – борця за Українську державність Івана Рогача і його сестри Анни. А філософські поезії-притчі постають нагадуванням для сучасника про нашу гірку й солодку місію на цій землі.
|
К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Листок до листка : поетич. мініатюри (опрісники) / В. П. Густі. – Ужгород : Вид-во О. Гаркуші, 2011. – 28 с.
Збірку відомого закарпатського письменника Василя Густі склали поетичні мініатюри (опрісники), у яких – заглибленість у складний світ людських взаємин, морально-етичні проблеми нашого буття.
|
908:821.161.2(477.87)
Г 96
Густі, Василь Петрович. Молитва грішника : оповідки / В. П. Густі. – Ужгород : Карпати, 2017. – 250 с. : портр.
Життя людське зазвичай сповнене випадковими епізодами – драматичними, комічними, сумними й веселими. Вони зникають у плині часу, але окремі з них виринають у спогадах, спонукаючи до роздумів про моральні цінності прожитого й пережитого.
Нову прозову книгу відомого українського поета із Закарпаття склали саме такі оповідки, з яких постає непроста мозаїка людського буття.
|
К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Не все змивають хвилі часу... : спомини-есеї / В. П. Густі. – Ужгород : ІВА, 2014. – 92 с. : іл.
Закарпатський письменник Василь Густі з юних літ тісно пов’язаний із журналістикою. Працював випусковим редактором на обласному радіо, у Великоберезнянській районній газеті «Карпатська зірка», у всеукраїнському книжковому видавництві «Карпати». Як прес-секретар голови Закарпатської облдержадміністрації, керівник прес-служби обласної ради, заступник начальника управління преси та книговидання облдержадміністрації був причетний до інформаційного простору краю.
Його нову книжку «Не все змивають хвилі часу…» склали спомини-есеї про побратимів по журналістському перу автора, спілкування з якими залишилось в пам’яті і серці на все життя. Вона – логічне продовження книжки споминів-есеїв Василя Густі про письменників «Кого я знав, кого люблю».
|
К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Полин гіркий, полин солодкий : поезії / В. П. Густі. – Ужгород : Карпати, 2012. – 274 с. : фот. кольор.
Поціновувачі творчості відомого українського письменника Василя Густі мають змогу познайомитися не тільки із його лірикою надзвичайно пронизливою, глибокою, вдумливою, але й з поетичними драмами-діалогами, у яких історія наших велетів – Станіслава Граматика і створення ним Королівського Євангелія у замку Нялаб, тобто в рідному для Густі Королеві, Олександра Духновича перед висилкою у Біловежу і близьких за часом – борця за Українську державність Івана Рогача і його сестри Анни, які постають нагадуванням для сучасника про нашу гірку й солодку місію на цій землі.
|
821.161.2(477.87)
Г 96
Густі, Василь Петрович. Притча про щастя : лірика / В. П. Густі. – Ужгород : ТІМРАNІ, 2019. – 160 с. : портр.
Вже із самої назви нової збірки ліричних поезій закарпатського поета Василя Густі “Притча про щастя” випливає її суть. Це прагнення кожної людини бути щасливою, коханою, реалізувати свої можливості у творчості, повсякденних трудах. Але життя створює свої випробування. У цьому переконують читача пройняті щирістю, одвертістю, сповнені часом тугою, але і світлими почуттями щастя рядки.
|
К 83.3
Г96
Густі, Василь Петрович. Кого я знав, кого люблю : спогади-есеї / В. П. Густі. – Ужгород : Карпати, 2007. – 160 с. : іл.
Книжку відомого закарпатського українського поета Василя Густі склали спогади-есеї про колег-письменників, з якими перетиналися його життєві і творчі шляхи, єднали прагнення примножити духовні набутки краю. Відійшовши у Вічність, вони, наголошує автор, залишаються з нами своїми творами. Проте хотілося б, аби читач знав, якими були письменники у житті – із повсякденними турботами, радощами, вчинками.
|
К 85.3
Г 96
Густі, Василь Петрович. Затисянська околиця : [зб. пісень] / В. П. Густі, П. П. Матій ; передм. В. С. Габорець. – Ужгород : ІВА, 2016. – 166 с.
Імена авторів збірки пісень «Затисянська околиця» добре відомі на Закарпатті. Петро Матій – народний артист України, соліст обласної філармонії, композитор. Він автор цілої низки збірок пісень на слова закарпатських поетів. Автор текстів пісень, що склали дане видання, – поет, член Національної спілки письменників України Василь Густі. Вони обидва родом із Затисянщини, що на Виноградівщині.
Почуттями синівської поваги до отчого краю, народних традицій, любові, віри і надії, які дають наснагу жити, пройняті сторінки “Затисянської околиці”.
|
К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Ріка під кригою : поезії / В. П. Густі. – Ужгород : Карпати, 2009. – 210 с.
Книга «Ріка під кригою» В. Густі склали твори про непростий духовний світ сучасника, в якому переплелися тривоги і вболівання за долю рідного краю, заглибленість у переживання свого покоління, якому випало бути учасникам і свідком доленосних суспільних катаклізм на зламі століть і тисячоліть.
|
К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Світанок у День Анни : поезії / В. П. Густі. – Ужгород : Вид-во Ольги ЛОРЕ, 2016. – 132 с.
Нова книга віршів відомого поета Василя Густі – по-справжньому нова. Майстерний автор класичного вірша зараз вразить читача ще й пронизливими верлібрами: «Життя підпустило мені зовсім близько – настільки, щоб я народився». А ще тут поет знову повертається до свого перону, щоб забрати себе, юного, у світанок, який настає у День Анни – після найдовшої в році ночі.
Це вірші, написані саме для кожного з вас. Адже «то зовсім різні речі, коли пташка співає на дереві і коли пташка співає саме для цього дерева».
|
***
Новини
Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.
Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.
Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".