Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Віртуальні виставки

«Багатовимірний всесвіт душі і думок Василя Кузана»

2023-02-21
до 60-річчя від дня народження Василя Кузана, письменника, журналіста, голови Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України
 «…Герої не плачуть, герої несуть
На плаху життя, на вівтар – перемогу!
За батька, за діда, за наших дітей,
Що стати до лав наших нині не можуть!
 
Герої не плачуть, герої ідуть…
Герої не плачуть, герої ідуть! »
                                              Василь Кузан
 
Василь Кузан народився 25 лютого 1963 року в селі Довге Іршавського району на Закарпатті. Закінчив математичний факультет Ужгородського державного університету. Працював учителем у школі, начальником оргвідділу та начальником відділу культури Іршавської райдержадміністрації, проректором вищого економічного коледжу, журналістом, менеджером, редактором літературних видань, вільним письменником. Голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України, український поет, прозаїк, літературознавець, журналіст, громадський діяч, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України.
Поет товариський, мудрий, стриманий, по-закарпатськи добрий з усіма, занадто іноді, можливо, що шкодить і йому самому… Безконфліктний настільки, наскільки може бути інтегральна творча особистість у токсичному творчому середовищі загалом.
Автор 22 книжок, в тому числі «Загублене мовчання», «Демони дівочих дегустацій», «Верлібрідо», «Золото Карпат», «Сингулярність», «Різдво метелика» та сенсаційного роману «Експрес-наречений». Збірка віршів на бойківському закарпатському діалекті української мови «Дьоньдята» вийшла у 2018 році. Твори перекладені французькою, англійською, німецькою, іспанською, угорською, російською мовами. Словацькою (білінгва) та польською вийшли окремі книги. Автор післямови «Талант, що виховує таланти» до книги Василя Тарчинця «Життєві перехрестя», що вийшла друком 2021 року у львівському видавництві «Папуга». Активно публікується у періодичній пресі у нас та за кордоном, широко представлений своїми творами в мережі Інтернету. Лауреат фестивалю «Шлягер року» за пісню «Золото Карпат», дипломант міжнародного конкурсу «Гранослов - 93», кількаразовий лауреат премії імені Федора Потушняка за поезію та літературознавство.
Автор понад сотні текстів пісень, які виконують Народні артисти України, серед яких Валентина Степова, Іван Попович, Степан Гіга, Петро Матій, Микола Свидюк та Сергій Лазо, Ярослав Музика, Генадій Мясоєдов і рок гурт «Калєкція», Роберт Голованенко, Сергій Соболь, Сергій Калініченко.
Експерт всеукраїнського рейтингу «Книжка року», член редколегії видавництва «Український пріоритет», академік Міжнародної академії літератури і мистецтва. Разом із письменницею Тетяною П'янковою заснували літературну агенцію «Зілля» та видавництво, започаткували видання серії альманахів «Зілля», перший із яких – альманах жіночої поезії (44 авторки) «М'ята». Засновник літературної  Премії Ордену Карпатських Лицарів та літературного фестивалю «Карпатський Пегас». Лауреат Міжнародних та всеукраїнських конкурсів, премій імені Федора Потушняка, Юрія Яновського, Ярослава Дорошенка, Пантелеймона Куліша.
 
Окремі видання
 
784(477.87)
Б 61
Білик, Ігор Михайлович. Доки ружа пахне : співанки / І. М. Білик, Т. С. Рибар, В. В. Кузан ; комп. І. М. Білик ; лірик: Т. С. Рибар, В. В. Кузан ; вступ. сл. Н. Й. Петій-Потапчук. – Ужгород : Ліра, 2022. – 66 с. : іл., портр.
 
Збірка співанок «Доки ружа пахне» – дев’яте пісенне видання відомого українського композитора І. Білика, до якого увійшли твори, написані на вірші яскравих майстрів пісенного слова Тетяни Рибар та Василя Кузана.
Творча добірка пісень адресована поціновувачам закарпатського фольклору, народної пісні, керівникам фольклорних колективів, студентам музичних закладів фахової передвищої та вищої освіти.
 
 
 
К 84
К 89
Кузан, Василь. Ваба : поезії / В. Кузан. – Ужгород : Ліра, 2012. – 96 с.
 
Епатажна відвертість, тонка еротичність, вишукана мелодика мови зізнання, глибока філософія стосунків поета і Музи, пошук гармонії, інтимна духовність, розпач на межі розчарування, сповідь перед собою, самотність і жертовність – ось, що ви зможете знайти у цій книжці, яка вмістила найновіші поезії визнаного майстра любовної лірики.
Розраховано на всіх, кому не просто хочеться, а хочеться просто жити красиво у гармонії та коханні, збираючи нектар насолоди із райських квітів, що ростуть у сусідському саду.
 
К 84
К 89
Кузан, Василь. Вагітна муза : поезії / В. Кузан. – Ужгород : Ліра, 2012.  – 136 с.
 
У черговій збірці інтимної лірики автор продовжує досліджувати стосунки чоловіка і жінки. Довірлива тональність розмови, цікаві образи, позитивна енергетика, глибока емоційність, філософське осмислення, легкий гумор, іронія та дотичний до теми стьоб принесуть справжнє задоволення всім любителям поезії.
 
 
 
К 84
К 89
Кузан, Василь. Верлібрід : поезії / В. Кузан ; передм. П. М. Скунць ; худ. Н. Пономаренко ; ред. О. Козоріз. – Ужгород : Мист. Лінія, 2002. – 104 с.
 
Від виходу першої збірки Василя Кузана «Загублене мовчання» минуло майже десять років. Тепер перед читачем постає зрілий автор зі своїм світобаченням, тонким сприйняттям життя. Але насамперед це чуйний лірик і вдумливий філософ, залюблений у своєрідність, неповторність і красу світу.
 
К 84
К 89
Кузан, Василь. Віагра для поета : роздуми. Розмови / В. Кузан. – Ужгород : Мист. Лінія, 2006. – 248 с. : іл. 
 
Своєрідний погляд на літературу, розмови з письменниками, художниками, композиторами, співаками, одне слово – з митцями, парадоксальні, несподівані висновки, цікаві роздуми, нестандартні підходи до оцінки художніх творів, власні дослідження творчого процесу – все це в новій книжці Василя Кузана. Серед героїв книжки Євген Дудар, Дмитро Кремінь, Петро Скунць, Петро Мідянка, Юрій Андрухович, Михайло Машкін, Іван Попович, Сергій Федака та інші видатні особистості.
 
 
 
К 84
К 89
Кузан, В. Все по 14 копійок або Сонетний двір : [сонети] / В. Кузан. – Ужгород : Карпати, 2013. – 216 с. : іл.
 
У своїй творчій практиці Василь Кузан не раз звертався до однієї з улюблених поетичних форм – сонету. У книзі подано і класичні сонети, і білі, і вінок сонетів, і вінок білих сонетів, і гроно сонетів – форму, яку придумав сам поет. Головне ж у сонетних рядках – закоханість поета-лірика в життя, відчайдушний оптимізм і щира, непідробна, романтична віра у те, що любов здатна змінити світ. І нас із вами, шановні читачі.
 
К 84
К 89
Кузан, Василь. Втомоповінь або Хронічна втома : поезії / В. Кузан. – Мукачево : Карпат. вежа, 2013. – 164 с.
 
Ми пропонуємо увазі читача тільки дещицю з того, що може викликати найтонші переживання, ледь помітні порухи душі, викликані природним вітерцем – подихом смутку, що народжується у хвилини самотності у серці автора.
 
 
 
К 84
К 89
Кузан, В. 12:12:12 : вибрані поезії / В. Кузан. – Мукачево : Карпат. вежа, 2012. – 192 с.
 
«Вибране» Василя Кузана укладене не ним особисто, не редколегією чи окремим редактором, а дванадцятьма яскравими особистостями, людьми різних вікових категорій, різного роду занять, різного способу мислення, різних уподобань. Кожен із цих дванадцяти написав про творчість автора дванадцять речень.
Збірка буде цікава всім любителям високої поезії.
 
К 84
К 89
Кузан, Василь. Duoсвіт : [поезія] / В. Кузан ; пер. Ю. Андрічик ; передм. Т. В. Ліхтей. – Ужгород : Ліра, 2012. – 116 с. – Текст укр., словац. мовами.
 
Видання пропонує вибрані поезії відомого закарпатського митця Василя Кузана у творчій інтерпретації знаного словацького перекладача Юрая Андрічика. В. Кузан є направду невпинним екпериментатором у творенні тропіки, версифікації, фонічної організації строфи. Його лірика – чуттєво-настроєва, розрахована на глибокого, вдумливого, емоційно діткливого читача.
 
 
 
821.161.2(477.87)
К 89
Кузан, Василь. Дьоньдята : поезія / В. Кузан ; передм. С. Д. Федака. – Мукачево : Карпат. вежа, 2018. – 128 с.
 
Глибоко автентична атмосфера Закарпаття, унікальний колорит мови, гірський темперамент та споконвічна мудрість народу, самобутність звичаїв і традицій, неповторний дух величавої таємниці землі, ментальна гордість чоловіків та лагідна врода жінок, їх трепетна любов – усе це поезія Василя Кузана, написана серцем і виспівана тією мовою, якою говорять його батьки.
Автор повертає до вживання староукраїнські букви «ы» та «ъ», без яких передати звучання багатьох слів було би просто неможливо. 
 
К 84
К 89
Кузан, Василь. Експрес-наречений : роман / В. Кузан. – К. : Укр. пріоритет, 2016. – 272 с.
 
Іноді ми не бачимо того, що бачать інші. Іноді ми не знаємо ні себе, ні природи речей, котрі нас оточують. Іноді ми не усвідомлюємо, в якій реальності живе наш розум.
В даному романі розкривається іронічна історія про силу справжнього кохання і страх бути щасливим. Історія, яка могла б статися з кожним із нас…
 
 
 
К 84
К 89 
Кузан, Василь. Золото Карпат : поезії / В. Кузан ; передм. Д. Д. Кремінь. – Ужгород : Мист. Лінія, 2003. – 230 с. : іл., портр.
 
До нової збірки Василя Кузана, крім поезій з постмодерністськими мотивами і глибоко інтимною лірикою, ввійшли пісні, відомі далеко за межами Закарпаття. У всіх творах – пронизливе чуття Сріберної Землі, того єдиного оберега, з якого виростає любов…
 
К Оя656
К 89
Кузан, Василь. Іршавщина край зачарованої долини / В. Кузан, П. Пеняк, В. Ньорба. – Ужгород : Краєвиди Карпат, 2006. – 72 с. : кольор. іл.
 
Ви тримаєте в руках унікальну книгу. Це не просто фотоальбом – під цією обкладинкою зібрано енциклопедичного рівня дані та історичні відомості про населені пункти та відомих людей Іршавського району, нариси про визначні місця, заповідні території, наведено цікаві факти, подано художні фотографії із поетичними рядками нашого поета Василя Кузана.
 
 
 
К 84
К 89
Кузан, Василь. Книжка як жінка : роздуми. Розмови / В. Кузан. – Ужгород : Мист. Лінія, 2008. – 264 с. : іл.
 
Своєрідним продовженням «Віагри для поета» є «Книжка як жінка». Автор вирішив продовжити дослідження творчості як такої, докладніше проаналізувати літературний процес, заглибитися у світ мистецтва…
У розділі «Розмови» представлено перспективну літературну молодь.
 
К 84
К 89
Кузан, Василь. Космос у долонях серця : поезії / В. Кузан. – Ужгород : Мист. Лінія, 2009. – 128 с. : іл. 
 
Це п’ята частинка-книжка поетичного космосу Василя Кузана, у яку ввійшли і нові твори, і давніші, написані упродовж п’яти років.
 
 
 
К 84
К 89
Кузан, Василь. Пірсинг : мініатюри / В. Кузан. – Ужгород : Вид-во ФОП Бреза А. Е., 2013. – 72 с.
 
В книжці зібрані поетичні мініатюри відомого поета-лірика, творами якого захоплюються читачі в багатьох країнах світу, автора понад 150 пісень та 14 книг, сотен публікацій у періодичних виданнях вдома та за кордоном. Ці «краплини мудрості» писалися впродовж двадцяти років і майже не публікувалися. 
«Пірсинг» відкриває для читача ще одну грань поетичного таланту Василя Кузана.
 
821.161.2(477.87)
К 89
Кузан, Василь. Різдво метелика : поезії / В. Кузан. – Чортків : Золота Пектораль, 2018. – 112 с.
 
«Різдво метелика» В. Кузана – збірка поезій, народжених із любові, болю, тривог та переживань автора. Тут передана вся палітра відчуттів тонкої душі поета, викликана переходом у нове тисячоліття...
 
 
 
К 84
К 89
Кузан, Василь. Сингулярність : поезії / В. Кузан. – К. : Укр. пріоритет, 2016. – 256 с.
 
Нескінченна емоційна густина і температура цих поезій дає підставу уявляти стан Всесвіту у початковий момент Великого вибуху. Щось має статися неодмінно, але що? Часопростір стає химерним і непередбачуваним, таким, що не припускає фізичної інтерпретації. Таким, що через нього неможливо продовжити до нескінченності лінію – незриму межу буття і небуття. Чи лінію іншого, недосяжного нашому тривимірному розумінню, але такого невмирущого буття. Іншого Буття. Є речі, які просто неможливо виміряти нічим.
 
К 84
К 89
Кузан, Василь. Смерековий камінь зачарованої долини / В. Кузан ; фото А. Світлинець ;  В. Ньорба. – Ужгород : Краєвиди Карпат, 2011. – 40 с. : кольор. іл.
 
Смерековий Камінь – це урочище, надзвичайної краси місце, де із землі постають велетні-скелі. Автор опоетизовано передає одну із легенд Смерекового Каменя.
Книга розрахована на широке коло поціновувачів романтичної прози, патріотів рідного краю та гостей Закарпаття.
 
 
 
821.161.2(477.87)
К 89
Кузан, Василь. Тінь перемоги : (маленька п’єса для світла, музики і тіла) / В. Кузан. – Мукачево : Карпат. вежа, 2014. – 72 с.
 
У новій книзі знаний в Україні та за її межами поет Василь Кузан вперше постає як драматург. Три його п’єси дуже не схожі одна на одну, але експериментальність та модерний підхід до розкриття теми поєднують їх. Вічні питання життя і смерті, любові і ненависті, щирості, доброти та цинізму, глибинних почуттів та фарсу розкриваються автором дуже оригінально.
 
821.161.2(477.87)
К 89 
Кузан, Василь. Три по сто : молоді і витримані вірші / В. Кузан ; вступ. ст. І. Павлюка, післяслово Д. Дроздовського. – Ужгород : Карпати, 2020. – 444 с. : іл. 
 
Нова книга відомого сучасного українського поета Василя Кузана, як практично і усі його попередні – про людські стосунки Чоловіка і Жінки, Жінки, яка стала другом. Як точно підмітив автор післяслова, збірка “Три по сто” – історія про загублений і віднайдений рай для чоловічої душі.
 
 
 
821.161.2(477.87)
К 89
Кузан, Василь. Улюблені вірші : вибрані поезії / В. В. Кузан. – Ужгород : Вид-во Олександри Гаркуші, 2021. – 256 с.
 
У виданні зібрані поезії Василя Кузана, які стали улюбленими для багатьох шанувальників його творчості. Це вірші про кохання і про життя. Образні та метафоричні, щирі та глибоко інтимні, філософські, глибокі та веселі, як і самий автор.
                                      
 
 Публікації у збірниках та періодичній пресі
Кузан, Василь. Вибори смерті : [драма] / В. Кузан // Літературне Закарпаття 2020-2021 : альм. – Ужгород : Вид-во О. Гаркуші, 2021. – С. 168-184.
Кузан, Василь.  О. Гаврошу ; Mitsubishi ; Троє в салоні ; Наше місто – вампір : [вірші ; в т. ч. коротка біогр.] / В. Кузан // Корзо: Джинсове покоління – 2. – Ужгород : Ліра, 2008. –  С. 131-144. : портр.
Кузан, Василь. Герої тихо залишають нас... / В. Кузан // Професор Василь Німчук у спогадах сучасників / Н. Бабич, В. Баньоі [та ін.] ; упоряд. В. В. Шаркань ; редкол.: Н. Ф. Венжинович, В. П. Густі [та ін.]. – Ужгород : Карпати, 2018. – С. 93-96.
Кузан, Василь. Колискова для зайчика : [вірш] / В. Кузан // Літературне Закарпаття 2020-2021 : альм. – Ужгород : Вид-во О. Гаркуші, 2021. – С. 267.
Кузан, Василь. [Поезія] : [в т. ч. коротка біогр.] / В. В. Кузан // Джинсове покоління. – Мукачево : Карпатська вежа, 2007. – С. 164-178. : портр.(477.87).161.2(477.87)
Кузан, Василь. Соняшник, що бігав навперейми з вітром : [ессе про І. Ф. Драча] / В. Кузан // Terra poetica. Альманах есеїстика : зб. – 2019. – С. 62-69.
Кузан, Василь. Твій сон ; Балада ; Рок ; Холодно ; Сьогодні музика ; Більше ніж... ; Може збудиться... ; Зіграй ; Шпаківня ; Це все невиспані слова ; Надкушений жовтень... : [вірші] / В. Кузан // Сім крутих перевалів. – К. : Знання, 2017. – С. 169-175.
Кузан, Василь. У пошуках благодатної душевної ниви... : [про поезію І. Гармасій] / В. Кузан // Гармасій, І.. Кольори любові : поезії / Ірина Гармасій. – Ужгород : Гражда, 2005. – С. 92-93.
Кузан, Василь. Час витікає із пляшки, неначе вино... ; Мозок обстукують втомлені звуки підков... ; Привид солодкого сонця упав на пісок... ; Спогадів змії повільно вилазять із ночі... ; Розмерзло, розкисло, розмило слова по краях... ; Святих чеснот немиті вітражі... ; Жовтий смайлик – усміхнене щастя... ; Нам збирати гріхи... ; Не живеш – закарбовуєш дати... : [вірші] / В. Кузан // Літературне Закарпаття – 2017. – Ужгород : TIMPANI, 2018. – С. 31-36.
***
Кузан, Василь.  Василь Босий – знахар і травник : а до того ще і філософ : [про жителя с. Березники, що на Свалявщині (нині Хуст. р-ну) В. Дукая] / В. Кузан // Новини Закарпаття. – 2022. – 20 серп. – С. 5 : фот.
Кузан, Василь. Вся справа в назві, або Від краси до небезпеки : [про кн. письм. В. Шкірі "Небезпечна краса"] / В. Кузан // Нове життя. – 2020. – 26 листоп. – С. 5.
Кузан, Василь. Герої тихо залишають нас... : [про мовознавця В. Німчука] / В. Кузан // Нове життя. – 2017. – 2 груд. – С. 5.
Кузан, Василь. Довжанські босоркані : рефлексії, навіяні дощем : [звичаї та обряди с. Довге Хуст. р-ну] / В. Кузан // Новини Закарпаття. – 2022. – 23 лип. – С. 7.
Кузан, Василь. Із майбутньої книги : [поезії: "Сюр", "Ентропія", "Лукавий ельф", "Зелена неділя"]  / В. Кузан // Літ. Україна. – 2015. – 4 черв. – С. 8. : фот.
Кузан, Василь. Казкар з дитячою душею : [з нагоди 60-річчя В. Шкірі] / В. Кузан // Літ. Україна. – 2018. – 20 верес. – С. 7 : фот.
Кузан, Василь. Казкова правда життя : [рец. на кн. В. Шкірі "Шаркань. Повість-фентезі та казки. (Ужгород: Карпати, 2017)"] / В. Кузан // Культуролог. джерела. – 2017. – № 3. – С. 75-76 : фот.
Кузан, Василь. Ложка щастя : 83-річна  О. Ковач із Довгого й донині сама вирізає із дерева посуд : [Хуст. р-н] / В. Кузан // Новини Закарпаття. – 2022. – 6 серп. – С. 6 : фот.
Кузан, Василь. На простирадлі інею : вірші з майбут. кн. "Сингулярність" / В. Кузан // Укр. літ. газ. – 2016. – 26 лют. – С. 10.
Кузан, Василь. Небесна вода : вірші / В. Кузан // Літ. Україна. – 2019. – 2 лют. – С. 11.
Кузан, Василь. Олександр Мавріц: актор і воїн / В. Кузан // Новини Закарпаття. – 2022. – 9 лип. – С. 8 : фот.
Кузан, Василь. Підгірянку вшанували на Закарпатті : [встановлення   мемор. дошки відомій письменниці в с. Довге Іршав. р-ну (нині Хуст. р-ну)] / В. Кузан // Літ. газ. – 2017. – 6 квіт. – С. 3 : фот.
Кузан, Василь. Те, що живе у мені : вірші / В. Кузан // Літ. Україна. – 2018. – 22 лют. – С. 10 : фот.
Кузан, Василь. Про тата Василь Кузан із Довгого чавив на своє 86-річчя виноград / В. Кузан // Новини Закарпаття. – 2022. – 5 листоп. – С. 5 : фот. кольор.
Кузан, Василь. Слово про ювіляра Василя Ловску : з нагоди 60-річчя від дня народж. : [про закарпат. худож.] / В. Кузан // Культуролог. джерела. – 2016. – № 1. – С. 31-33 : фот.
Кузан, Василь. Творець і аферисти : [про худож. керівника анс. "Боржава", композитора, заслуж. артиста України  М. Машкіна] / В. Кузан // Слово Просвіти. – 2022. – 22-31 груд. – С. 13 : фот.
Кузан, Василь. Філософія проміння Юрія Боднара : [робота художника "... І в дорогу далеку..." на виставці в Худож. музеї ім. Й. Бокшая] / В. Кузан // Неділя. – 2019. – 22-28 листоп. – С. 24 : фот. кольор.
Кузан, Василь. Цвях у труну російської імперії : [у с. Бронька Хуст. р-ну відкрили бюст письменнику Т. Г. Шевченку] / В. Кузан // Нове життя. – 2022. – 8 верес. – С. 1 : фот.
Кузан, Василь. "Час просто тікає від нас і без нас..." : з поетич. зошита : / В. Кузан // Літ. Україна. – 2013. – 4 квіт. – С. 14. 
 
               Література про життя та творчість  
К 83.3
К 89
Василь Кузан: "Кожен вірш - це частина мого життя..." / В.Кузан. – Мукачево : Карпат. вежа, 2007. – 48 с. : il. - ("Домінія слова" : портрети-інтерв'ю ; кн. №2).
 
Василь Кузан, і водночас талановитий пісняр, самобутній публіцист і організатор-промоутер популярних фестивалів, – розмірковує над долею крайової культури, окреслює роль і місце в ній митця, оцінює сучасний літпроцес, виказуючи оригінальне власне бачення подій і тенденцій у нинішньому суперечливому світі.
 
К 83.3
М 28
Маровді, Василь Михайлович. Магія поетичної творчості Василя  Кузана : зб. наук. робіт / В. М. Маровді. – Ужгород, 2005. – 72 с.
 
У книзі досліджується творчість В. Кузана – самобутнього письменника Закарпаття, якого лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Дмитро Кремінь назвав «поетом європейської культури».
Книга адресована учням, студентам, учителям-словесникам і всім тим, хто любить справжню поезію.
***
Василь Васильович Кузан : 50-річчя від дня народж. поета (нар. 1963 р.) // Календар краєзнавчих пам’ятних дат Іршавщини на 2013 рік : реком. бібліогр. посіб. – Іршава, 2012. – С. 25-34. – Бібліогр. наприкінці ст. 
Василь Кузан // Закарпатська обласна організація Національної спілки письменників України. – Ужгород : Вид-во О. Гаркуші, 2016. – С. 25 : портр.
Василь Кузан // Сучасні письменники Закарпаття : [довідник] / Закарпат. обл. орг. Нац. спілки письм. України, Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка ; упоряд.: П. М. Ходанич, Н. М. Панчук ; відп. за вип.: В. П. Густі, Л. З. Григаш. – Ужгород, 2013. – C. 11.
Василь Кузан : поет // Хланта  І. Літературне Закарпаття у ХХ столітті /  І. Хланта. – Ужгород : Закарпаття, 1995. – С. 354 : портр.
Василь Кузан : поет, прозаїк; член НСПУ з 2000 р. // Сім крутих перевалів: літ. альм. Закарпаття  / редкол.: Є. Берніцкі, О. Ігнатович, О. А. Канюка [та ін.]. - К. : Знання, 2017. –C. 285: іл. – Текст укр., угор. мовою.
Ліхтей, Тетяна. Василь Кузан : [біографія] / Т. Ліхтей // Письменники Срібної Землі. – Ужгород : Ужгород. міська друк., 2006. – С. 640-645 : портр.                            
Федака, Дмитро. Музограй : [про творчість] / Д. Федака // Літературне Закарпаття 2020-2021 : альм. – Ужгород : Вид-во О. Гаркуші, 2021. – С. 317-319.
Хланта, Іван. Василь Кузан : поет / І. Хланта // Хланта, І. Народний літературно-мистецький музей Копашнівської ЗОШ I-III ступенів Хустського району : путівник. – Ужгород : ТДВ "Патент", 2018. – С. 71-72 : фот.                    
Хланта, Іван. Кузан Василь Васильович / І. Хланта // Енциклопедія Закарпаття: визначні особи ХХ століття. – Ужгород : Ґражда, 2007. – С. 182 : портр.
Ходанич Л. П. Кузан Василь Васильович / Л. П. Ходанич // Педагогічна енциклопедія Закарпаття. – Ужгород : Карпати, 2021. – Т. 1: А-Н. – С. 400.
Шкіря, Василь. Василь Васильович Кузан : 50-річчя від дня народж. поета / В. Шкіря // Календар краєзнавчих пам’ятних дат на 2013 рік. – Ужгород : Вид-во В. Падяка, 2012. – С. 113-119. – Бібліогр. в кінці ст.
***
Кузан, Василь. Василь Кузан – "Експрес-лауреат"  : [розмова  / вів М. Ісак] / В. Кузан // Нове життя. – 2021. – 1 квіт. – С. 4 : фот.
Кузан, Василь. Воюють на інтелектуальному полі : [розмова з головою Закарпат. осередку Нац. спілки письменників України / вів В. Нитка] / В. Кузан // Голос України. – 2021. – 14 квіт. – С. 12 : фот.
Кузан, Василь. "Кожен письменник має відчути потребу у спільному творчому житті" : [розмова / вів В. Шкіря] / В. Кузан // Культуролог. джерела. – 2019. – № 4. – С. 39-41 : фот.
Кузан, Василь. Не сміємо програвати! : [розмова з головою Закарпат. осередку НСП України / вів В. Нитка] / В. Кузан // Голос України. – 2022. – 2 лип. – С. 7 : фот.
Кузан, Василь. "Письменники будують фортеці духу, які не зможе взяти жодна ворожа сила" : [розмова / вів В. Шкіря] / В. Кузан // Культуролог. джерела. – 2019. – № 2. – С. 67-69 : фот.
Кузан, Василь. Сім чудес Довгого : [розмова з уродженцем одноймен. села на Хустщині / вів В. Нитка] / В. Кузан // Голос України. – 2021. – 26 січ. – С. 13 : фот. 
Радецька, Альона. "У пригорщах моєї правди..." : [про поет. зб. В. Кузана "Три по сто" (Ужгород : Карпати, 2020)] / А. Радецька // Культура і життя. – 2021. – 11-25 черв. – С. 26 : фот.
Шкіря, Василь. Від газети "Нове життя" – до літературної агенції "Зілля" / В. Шкіря // Нове життя. – 2022. – 2 черв. – С. 3 : фот.
Шкіря, Василь. "Три по сто"... із Василем  Кузаном : [про нову одноймен. кн.] / В. Шкіря // Нове життя. – 2021. – 7 січ. – С. 5.
Шкіря, Василь. У "Золоті Карпат" купаються 55 : / В. Шкіря // Новини Закарпаття. – 2018. – 27 лют. – С. 5 : фот.
 

 


Новини

2024-06-04

Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день