Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
Містична, незалежна, самодостатня
2023-07-19до 65-річчя від дня народження Галини Пагутяк
84(4УКР)6
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Слуга з Добромиля : роман / Г. В. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2012. – 200 с.
В окрузі старовинного галицького містечка Добромиль в часи середньовіччя у вдови, яку вважають відьмою, народжується син. «Байстрюк!» – зневажливо називають хлопчика односельці поміж себе, однак насправді він є дхампіром (сином мертвого опиря і відьми), істотою іншої раси з особливими магічними властивостями. Саме йому протягом 800 років в різні історичні епохи доведеться стати для добромильської землі опікуном і захисником.
За книгу «Слуга з Добромиля» автор, Галина Пагутяк, яку називають наймістичнішою письменницею України, стала лауреатом Шевченківської премії 2010 року.
|
84(4УКР)6
П 12
Пагутяк, Галина. Захід сонця в Урожі : романи, повісті та оповідання / Г. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2003. – 356 с.
До вершинної книги лауреата Шевченківської премії Галини Пагутяк увійшли знакові її твори – романи і повісті "Захід сонця в Урожі", "Кіт з потонулого будинку", "Книга снів і пробуджень", "Спалене листя", "Радісна пустеля" та "Записки Білого Пташка" і кращі новели й оповідання, які по праву складають золотий фонд української прози, створеної поколінням вісімдесятників.
|
84(4УКР)6
П12
Пагутяк, Галина Василівна. Писар Східних Воріт Притулку : роман / Г.В. Пагутяк ; худ. оформ. Ю. Кох. – Л. : Піраміда, 2003. – 176 с.
Місце, де можна знайти абсолютний захист, чи існує воно?
Писар Східних Воріт відчиняє двері кожному, хто потребує його, Писар Західних Воріт зачиняє двері за кожним, хто віднайшов у собі силу повернутись знову у світ людей: Антон і Яків, як перша і остання літери абетки, з якої складається мова віри, надії й любові. Вона зрозуміла тим, хто мешкає у Притулку, вона може стати зрозумілою і тобі. Формула порятунку, метафора освіченого серця.
|
84(4УКР)6
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Зачаровані музиканти : роман-феєрія / Г. В. Пагутяк. – К. : Ярославів Вал, 2010. – 224 с.
До книги містичної прози відомої української письменниці Галини Пагутяк ввійшли два знакові її романи – "Зачаровані музиканти", один із вершинних її творів (за словами Михайла Слабошпицького), та "Слуга з Добромиля", відзначений Національною премією України імені Тараса Шевченка 2009 р. Надзвичайно природня й артистична проза Галини Пагутяк зачаровує і не залишає людей байдужими.
|
84(4УКР)6
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Сни Юлії і Германа / Г. В. Пагутяк. Кенігсберзький шоденник : роман. – К. : Ярославів Вал, 2011. – 304 с.
‘Якась чума увійшла в Кенігсберг, і її легко було розпізнати. Де чума – там смерть. Але сьогодні ця краля посміхається з глянцевих палітурок у цілому світі, що зісковзує в пекло. Зло стало глобальним. А оскільки письменники віддаються словесній розпусті, Кенігсберг і Дрезден будуть знову й знову гинути. І коли музиканти, і філософи, і художники… Вони не розуміють, що людей слід готувати до пекла заздалегідь. Тоді, можливо, хтось і врятується. Кенігсбергу моєї душі, ти знаєш про що я…’
|
84(4УКР)6
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Уріж та його духи / Г. В. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2012. – 120 с.
"Уріж та його духи" – це духовна історія в міфологічному часі реального села Уріж, в якому народилась самобутня письменниця Галина Пагутяк, лауреат Шевченківської премії, і зобразила його у своїх творах як безмежний Всесвіт.
|
84(4УКР)6
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Потонулі в снігах : новели, оповід., есеї / Г. В. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2010. – 184 с.
Одна з найяскравіших українських письменниць сучасності Галина Пагутяк проникливо пише в новелах та есеях про людську самотність та беззахисніть у світі новітніх варварів, про душу дитини і метелика, Григорія Сковороду в снігах і Імануїла Канта під небом Кеніґсберґа, рідний Уріж і древній Львів та багато інших речей. У своїх творах, в декількох рядках, в одному абзаці, вона створює надзвичайної сили й яскравості образи. У виданні якнайповніше представлена мала проза та вибрана есеїстика письменниці за увесь період її творчості.
|
84(4УКР)6
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Записки білого пташка : вибране : романи та повісті / Г. В. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2013. – 292 с.
Нова книга сучасної української письменниці Галини ГІагутяк "Записки Білого Пташка" цікава сюжетами, елементами фантастики й містики, що природно поєднуються з реаліями сьогочасності. У пропонованих творах авторка, уникаючи традиційних форм роману та повісті, по-своєму відстоює те найголовніше, що робить людину людиною: гідність і милосердя. Такі моральні поняття — стержневі навіть у химерному романі "Смітник Господа Нашого". У повісті "Записки Білого Пташка" читач віднайде своєрідне трактування одвічної метафори Вавилонської вежі, а маленький роман "Радісна пустеля" схвилює сповіддю того, хто обрав самотність, пройшовши через пекло й чистилища кінця другого тисячоліття.
|
821.161.2
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Жорстокість існування : кн. есеїст. : роман-есей, есеї, щоденник. записи / Г. В. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2017. – 280 с.
В особі Галини Пагутяк українська література має не тільки самобутню і талановиту письменницю, а й вдумливого есеїста-філософа, який ставить точний діагноз розвитку сучасного суспільства і, глибоко осмислюючи наболілі теми сьогодення, шукає шляхів порятунку людини від тотальної жорстокості та байдужості.
|
821.161.2
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Небесна кравчиня : книга беззахисності : романи, повісті / Г. В. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2017. – 304 с.
"На світі є дуже мало речей, яких неможливо уникнути. Наприклад, смерті чи беззахисності. Смерть можна полегшити надією на інше життя, беззахисність - надією на захист. Але у вічності ми беззахисні і смертні". Ці слова Галини Пагутяк можуть бути лейтмотивом до всієї книжки "Небесна кравчиня", хоча кожен її твір має власний ключ до прочитання. До "Книги беззахисності" з майбутнього десятикнижжя письменниці ввійшли повісті "Соловейко", "Гірчичне зерно" та "Небесна кравчиня", романи "Смітник Господа нашого" і "Біографія Леонтовича". Ця книга відображає важкий шлях і вперту боротьбу беззахисної людської душі у нашому жорстокому світі.
|
821.161.2
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Гіркі землі / Г. В. Пагутяк. – Вінниця : Теза, 2016. – 224 с.
Бог створив її жінкою згідно зі своїм планом, жінкою в Бориславі, місті, куди вона змушена повертатись, бо більше немає куди, і навіть вважати це за щастя?- повернутись додому, де за її гроші купили братові диплом, зробили євроремонт і далі потребують її грошей. Ліля дасть, Ліля купить, Ліля заплатить борг. Ліля?- багата. Ліля?- каріатида, яка тримає разом з іншими каріатидами небо над Бориславом.
|
821.161.2
П 12
Пагутяк, Галина Василівна. Сентиментальні мандрівки Галичиною та інші історії : книга мандрів / Г. В. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2018. – 304 с.
«Сентиментальні мандрівки Галичиною» – книга подорожніх нарисів Галини Пагутяк. У ній загалом згадується 23 населених пункти, в яких побувала авторка. Зокрема, там є цикли «Довкола Урожа» і «Довкола Добромиля», описуються такі містечка як Самбір, Судова Вишня, Борислав, Дрогобич, Броди, Рава-Руська, Миколаїв, а також села.
|
Новини
Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.
Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.
Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".