Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
Крок на зустріч
2024-12-02до Міжнародного дня людей з інвалідністю
За матеріалами інтернет-джерел
***
88
І-24
Іванова, І. Б. Соціально-психологічні проблеми дітей-інвалідів / І. Б. Іванова ; Укр. ін-т соц.-прав. дослідж. – К. : Логос, 2000. – 86 с.
У книзі висвітлюються соціальні, соціально-психологічні та економічні умови утримання виховання дітей-інвалідів і дітей з вадами психофізичного розвитку в сім ї періоду демократизації суспільства і переходу до ринкових відносин. На основі теоретичного осмислення результатів опитування батьків дається аналіз соціально-психологічного стану сім ї, шляхів адаптації батьків до нової життєвої ситуації, вітчизняного та зарубіжного досвіду реалізації політики соціальної підтримки сімей, які виховують дітей з особливими потребами.
|
331.5+316.344.24–053.6–056.24(477)
З-17
Зайнятість молоді з функціональними обмеженнями : [монографія] / О. О. Яременко (керівник авт. кол.), К. П. Бондарчук, Н. М. Комарова [та ін.]. – К. : Держ. ін-т проблем сім'ї та молоді, 2003. – 139 с. : табл.
У колективній монографії розглядається проблема зайнятості молоді з функціональними обмеженнями, у тому числі питання професійної реабілітації, працевлаштування й умов праці у звичайному виробничому середовищі на спеціалізованих підприємствах і в організаціях, у надомній формі зайнятості тощо. Оцінки зайнятості й пропозиції стосовно покращення становища цієї категорії населення на ринку праці вироблені на підставі соціологічного опитування, респондентами якого були експерти–професіонали і самі молоді люди з функціональними обмеженнями з чотирьох регіонів України – Західного, Східного, Південного та м. Києва Видання розраховано на державних службовців соціальної сфери та керівників громадських організацій, які займаються проблемами молоді, організаторів соціальної роботи і практичних соціальних працівників, які працюють із молодими людьми, що мають функціональні обмеження.
|
364
К 20
Капська, Алла Йосипівна. Соціальна робота : навч. посіб. для студентів вищ. навч. закл. / А. Й. Капська ; Нац. пед. ун-т. ім. М. П. Драгоманова. – К. : Центр навч. літ., 2005. – 326 с. : іл., табл.
На основі глибокого вивчення та аналізу особливостей соціально-педагогічної роботи в Україні пропонуються варіативні технології для спеціаліста соціальної сфери з урахуванням контингенту клієнтів; деякі методики організації життєдіяльності дітей і молоді з особливими потребами; роботи з підлітками і молоддю схильними до девіантної поведінки, а також шляхи взаємодії, допомоги і підтримки кризових сімей, прийомних сімей та „дітей вулиці”. Посібник розрахований на студентів навчальних закладів І–IV рівнів акредитації – майбутніх працівників соціальних служб для молоді соціальних педагогів, організаторів виховної роботи у сфері освіти.
|
67.9(4УКР)304.2
Д 70
Доступність середовища для життєдіяльності інвалідів та інших маломобільних груп населення : (витяги з законодавчих та нормат. док.) / Закарпат. регіон. центр соц.-трудової реабілітації та проф. орієнтації "Вибір" ; уклад. Л. Й. Пчолинська ; відп. за вип. В. М. Марко. – Ужгород : Патент, 2009. – 64 с. : іл.
Ця книга розрахована на тих, хто хоче і має наснагу впливати на те, щоб середовище у кожному конкретному місті чи селі нашого краю стало однаково доступним для всіх без винятку громадян: чи то інваліди, чи то престарілі, чи то просто мами з дитячими візочками. В ній зібрані витяги з законів та інших нормативних актів, які регулюють проблему доступності середовища, а також найсучасніші найбільш використовувані архітектурно-будівельні норми, в яких відображені параметри об’єктів такими, якими вони повинні бути, щоб бути зручними для всіх.
|
К 67
К 64
Конвенція про права інвалідів : резолюція Генеральної Асамблеї ООН № 61/106, прийнята на 61-й сесії ООН / Закарпат. обл. т-во інвалідів, Всеукр. орг. інвалідів, Союз орг. інвалідів України ; відп. за вип. Г. І. Німець. – Ужгород : "Поліграфцентр "Ліра", 2010. – 40 с.
Як ви знаєте, 13 грудня 2006 року Генеральна Асамблея ООН прийняла першу в ХXІ столітті нову конвенцію ООН з прав людини – Конвенцію ООН про права інвалідів. Це надає системі ООН в Україні можливість і в той же час зобов’язує розвинути наші зусилля у сфері захисту прав інвалідів. З часу відкриття для підписання у березні 2007 року Конвенції про права інвалідів, її підписали вже понад 118 країн та Європейська Спільнота, 67 країн підписали Факультативний протокол, 7 – ратифікували Конвенцію і 3 – Факультативний протокол (див. у додатку інформацію про ратифікацію). Україна ще не увійшла до кола країн, що підписали цей документ, і наш спільний обов’язок – надати підтримку українському урядові у зусиллях щодо його підписання та ратифікації.
За оцінками експертів, на планеті наразі проживає близько 650 млн. інвалідів, у тому числі приблизно 3 млн. – в Україні. Інваліди є «найбільшою меншиною у світ». Безперечно, вони знаходяться серед найбільш маргіналізованих та ізольованих категорій населення світу. Факторами, які спричиняють такий стан речей, є бідність (за оцінками Світового банку, серед людей, що живуть у бідності, 20% – інваліди), фізичні матеріально–технічні та системні перешкоди на шляху інвалідів до одержання роботи.
|
60.59(4УКР)
П 32
"Повноцінний успіх" : метод.-інформ. зб. / БФ "Подільська громада", ГО "Гармонія" ; уклад. : Р. Панасюк, А. Дручинський, А. Кирилюк. – Вінниця : СПД ФО Репей Д. В., 2010. – 32 с. : іл.
Видано в рамках соціального проекту «Повноцінний успіх» благодійним фондом «Подільська громада» та громадською організацією «Гармонія» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково з офіційною позицією уряду США. Мена цього посібника – надання інформаційних і практичних порад людям з обмеженими фізичними можливостями, щодо їх працевлаштування та зайнятості.
|
364.69(477)
К 65
Концепція Уряду України із розв’язання проблем інвалідів до 2020 року / Закарпат. обл. т-во інвалідів, Всеукр. орг. інвалідів "Союз орг. інвалідів України". – Ужгород : Ліра, 2011. – 72 с.
Протягом останніх десятиріч відбулися істотні зміни у ставленні до інвалідів в суспільстві. Основою таких змін є визнання прав інвалідів на повноцінне життя у суспільстві і створення державою належних умов для їх реабілітації та соціальної інтеграції. На даний час в Україні зареєстровано 2,64 млн. інвалідів, що становить більш як 5,7 відсотка загальної чисельності населення. Найважливішим міжнародним документом, що стосується інвалідів, є Конвенція про права інвалідів (далі – Конвенція). Україна ратифікувала Конвенцію та Факультативний протокол до неї 16 грудня 2009 року. На сьогодні національне законодавство не повною мірою відповідає положенням Конвенції. Реалізація положень Конвенції потребує подальшого розв'язання проблем життєдіяльності інвалідів та дітей–інвалідів розвитку системи їх реабілітації, зокрема шляхом розширення мережі центрів реабілітації, створення сучасних закладів для осіб з психічними захворюваннями та розумовою відсталістю, залучення таких осіб до ефективної участі у житті суспільства нарівні з іншими громадянами.
|
342.7(477)
В 78
Вострих, Олег. Як перетворити обмежені можливості на рівність та доступність. Зобов’язання держави перед людьми : навч. посіб. / О. Вострих, Н. Дульнєва, С. Марінцова ; за заг. ред. : Н. Дульнєва, О. Вострих. – Вид. 3-тє, допов. – Миколаїв : Видавець Ємельянова Т. В., 2014. – 192 с.
Навчальний посібник призначений для ознайомлення громадськості, зокрема людей з обмеженими можливостями, з основними аспектами у сфері захисту прав людини та прав вразливих груп. Для юристів та активістів організацій, що об'єднують людей з обмеженими можливостями, державних службовців, правозахисників, наукових працівників та викладачів навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться проблемами захисту прав людини.
|
159.9
Г 61
Голоси : жінки та інвалідність / авт. ідеї, текст : Г. Курило, О. Левшукова. – К. : [б. и.], 2014. – Паг. відсутня. – (Проект "Голоси").
У книзі вміщено дванадцять історій жінок, які розповіли про вплив інвалідності на їхнє повсякденне життя, навчання, самовираження та працевлаштування. Ці фрагменти пропонують замислитися над тим, чому так важливо досягти повного включення людей з інвалідністю у всі процеси і подбати про універсальний дизайн.
|
88.5
В 88
Вуйчич, Нік. Життя без обмежень : шлях до неймовірно щасливого життя / Н. Вуйчич ; пер. з рос. О. Добряков. – К. : Форс Україна, 2016. – 352 с.
Проект TRUESTORY. Книжки, що надихають.
Нік Вуйчич народився без рук і ніг, та живе незалежним, повноцінним, насиченим життям: здобув дві вищі освіти, самостійно друкує на комп′ютері зі швидкістю 43 слова за хвилину, займається серфінгом, грає у гольф, захоплюється риболовлею і навіть пірнає з трампліна у воду. Його книжка – емоційна й надихаюча розповідь про те, як здолати відчай, злигодні, повірити в себе й стати щасливим. Нік відверто розповідає про свої фізичні проблеми й переживання, про те, яких зусиль йому довелося докласти, щоб змиритися зі своїм станом, – була мить, коли він хотів вкоротити собі віку. Спливло багато часу, перш ніж він навчився бачити у своїх проблемах не лише заваду, а й можливість розвитку, ставити перед собою велику мету й завжди здобувати бажане. Без рук і ніг він навчився підніматися у всіх сенсах цього слова. У своїй книжці Нік сформулював правила життя, які допомогли йому, тепер ними він ділиться з читачами.
"Життя без обмежень" – автобіографічна книга Ніка Вуйніча, щиро викладений життєвий досвід, що надихає людей по всьому світу. Важко уявити скільки перешкод і випробувань припало на долю цього мужнього чоловіка. І головне, чим він прагне поділитись з усіма – обмежень не існує! Обмеження – ілюзія, яку ми дозволили собі нав′язати. Прочитавши цю книгу, ви не будете жалітися на свої невдачі і несприятливі умови, вам не залишиться нічого, окрім встати, йти і діяти, досягати своєї мрії і бути дійсно щасливим.
|
159.923
Б 86
Бочелюк, Віталій Йосипович. Психологія людини з обмеженими можливостями : навч. посіб. для студентів вищ. навч. закл. / В. Й. Бочелюк, А. В. Турубарова. – К. : Центр учбової літ., 2019. – 264 с. : рис.
Проаналізовано теоретико–методологічні основи психології людини з обмеженими можливостями у межах спеціальної психології, окреслені предмет, об'єкт і завдання цієї науки. Також вказується на соціально–психологічні особливості людини з різними психофізичними порушеннями та основи її психологічної реабілітації. Значна увага приділяється основам психологічної готовності вчителів до педагогічної діяльності з дітьми з психофізичними порушеннями, визначено зміст та психологічну структуру до такого роду педагогічної діяльності, методику її діагностики, а також систему корекційної роботи з підвищення рівня готовності вчителя до професійної діяльності. Для студентів, магістрів, аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів, широкого кола читачів.
|
364.6
Д 58
Довідник безбар’єрності / Гром. орг. "Безбар’єрність" ; упоряд. Т. Касьян ; вступ. сл. О. В. Зеленська ; іл. О. Дегтярьова. – Харків : IST Publishing, 2022. – 224 с. : кольор. іл ; 11 арк. тексту Брайля + Післямова (2 арк.).
«Довідник безбар’єрності» – це гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Він створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. «Довідник безбар’єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді України Олени Зеленської. Мова демонструє готовність громади приймати чи виключати окремих людей та явища, демонструє ставлення до них. У комунікації приховано набагато більше сенсів, ніж нам здається. В основі безбар’єрності – увага до людської гідності. Тому важливо, як люди спілкуються між собою, які слова використовують. Важливо, щоб усе, що створюється на користь безбар’єрності, від початку правильно називалося. Нові відносини всередині суспільства мають іти разом із новими правилами спілкування. Важливо зафіксувати, що відсьогодні у центрі комунікації та у центрі уваги – людина.
|
***
Новини
Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.
Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.
Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".