Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі
2025-03-19до 95-річчя від дня народження Ліни Костенко

За підтримку дисидентського руху твори поетеси не друкували аж 16 років. Попри це вона продовжувала писати, хоч і “в шухляду”.
Вона відмовилася від деяких нагород, бо “не носить політичної біжутерії”. Не терпить мовчання, фальші, завжди говорить лише правду, безкомпромісна, “по-письменницьки усамітнена” та віддана своїм ідеям.
Такою є українська поетеса, письменниця, громадська діячка Ліна Василівна Костенко, яка 19 березня святкує свій день народження.
Це гарний привід ще раз звернутися до творчості Ліни Василівни, перечитати її поезію та прозові твори, які надихають повірити в свої сили та вчать бути собою за будь-яких обставин.
“Нова українська школа” зібрала цікаві факти про Ліну Василівну.
10 історій із життя Ліни Костенко
1. Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року в місті Ржищів на Київщині у вчительській родині Василя та Зінаїди Костенків. Батько був поліглотом, який самотужки вивчив 12 мов, пише “Українська правда”. Завдяки своїй ерудиції він викладав ледве не всі предмети в школі.
2. Коли маленькій Ліні було 6 років, батьки забрали її до Києва, де вона навчалася у школі на Трухановому острові. Навесні острів часто затоплювало, тож згодом Ліна Василівна назвала це місце “київською Венецією”.
3. У кінці цієї поезії Ліна Василівна згадала і про своє воєнне дитинство та про те, як місцина на Трухановому острові була повністю спалена.
Також у одній із поезій Ліна Костенко розповіла про “дитинство, убите на війні” та перший вірш, написаний в окопі. Сьогодні ці рядки, на жаль, звучать досить актуально.
4. У Ліни Костенко було тавро дочки “ворога народу”. У 1936 році її батька засудили на десять років концтаборів. Після проголошення вироку Василь Костенко сказав суддям: “Вашим червоним прапором тільки биків лякати”. Ця безстрашність та справжня людська гідність згодом передалися і його дочці.
5. Ліна Костенко вступила до Київського педагогічного інституту. Потім вона закінчила й Московський літературний інститут імені Горького, який був тоді всерадянською “кузнею літераторів”.
6. Нетерпимість до несправедливості, відчуття власної гідності та непохитний характер спонукали Ліну Костенко стати активною учасницею руху шістдесятників, які боролися за збереження української мови, культури, спонукали відроджувати національну свідомість тощо.
Так, у 1965 році поетеса разом із кінорежисером Сергієм Параджановим, поетом Іваном Драчем, авіаконструктором Олегом Антоновим та іншими діячами надіслала до влади лист-протест проти арештів української інтелігенції та вимагала зробити публічними розгляди судових справ.
7. Після відкритого листа Ліни Костенко в газету “Літературна Україна” на захист В’ячеслава Чорновола в 1968 році ім’я поетеси більше не згадували в пресі, розповіли в Українському інституті національної пам’яті.
Згодом за підтримку українських дисидентів твори Ліни Костенко заборонили друкувати. Довгих 16 років поетеса була змушена писати “в шухляду”. Наприклад, відомий сьогодні роман у віршах “Маруся Чурай” був написаний саме в цей період.
8. З 1991 року Ліна Василівна брала участь у наукових експедиціях до Чорнобильської зони. За її словами, там вона рятувала свою душу.
9. З початком 90-х років цікавість до творчості Ліни Костенко починає зростати та виходити з-під заборон. Уже у 2000 році, як розповіли в Українському інституті національної пам’яті, тодішній президент України Леонід Кучма нагородив поетесу орденом Ярослава Мудрого V ступеня. Однак на церемонію нагородження Ліна Василівна відмовилася йти, промовивши крилату фразу: “Політичної біжутерії не ношу“. Згодом у 2005 році поетеса відмовилась і від звання Героя України, яке їй хотів присвоїти новообраний президент України Віктор Ющенко.
10. Зараз Ліна Костенко усамітнена по-письменницьки, як розповіла “Радіо Свобода” внучка поетеси Ярослава Барб’єрі. До спілкування із собою поетеса допускає лише найближчих людей, а весь вільний час присвячує творчості.
З творчого доробку Ліни Костенко
84(4УКР)6 К 72 Костенко, Ліна. Триста поезій : вибране / Л. Костенко. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. – 416 с. : портр. – (Українська Поетична Антологія). До книги Ліни Костенко – улюбленої української поетеси кінця другого-початку третього тисячоліття – увійшли найвідоміші її вірші з різних періодів творчості – від ранньої поезії до сьогодні, а також уривки з романів та поем. Це найповніше вибране поетеси за часів Незалежності. |
![]() |
***
![]() |
У2
К 72
Костенко, Ліна. Вітрила : лірика / Л. Костенко. – К. : Радян. письменник, 1958. – 96 c.
«Вітрила» – друга збірка поезій Ліни Костенко. Книга складається з ліричних віршів, в яких автор правдиво і щиро оспівує красу рідного краю велич людини-трудівника, глибину прекрасного людського почуття – кохання. Є в книзі поема-казка. Цікава за своїм сюжетом, написана в глибоко народному плані, казка в хороших алегоричних образах звеличує красу людської душі, гнівно картає двоєдушних, злих людей, показує, що краса людини – це її діла. |
84(4УКР)6 |
![]() |
![]() |
84(2Ук)7 К 72 Костенко, Ліна. Сад нетанучих скульптур : вірші, поема-балада, драм. поеми / Л. Костенко. – К. : Рад. письменник, 1987. – 208 с. : іл. До книги відомої української поетеси ввійшли вірші, поема-балада "Скіфська одіссея", драматична поема "Сніг у Флоренції", драматична поема "Дума про братів неазовських". |
84(4УКР)6 К 72 Костенко, Ліна. Маруся Чурай : іст. роман у віршах / Л. Костенко. – Кіровоград : Веселка, 1990. – 160 с. : іл. «Маруся Чурай» – історичний роман у віршах української письменниці Ліни Костенко, опублікований 1979 року. Сюжет вибудовано навколо легенди про Марусю Чурай – відому українську піснярку. У міні-пролозі роману є вказівка на історичну основу твору: «Влітку 1658 року Полтава згоріла дощенту». |
![]() |
![]() |
83.3(4УКР)6 К 72 Костенко, Ліна. Гуманітарна аура нації, або Дефект головного дзеркала [Електронний ресурс] : лекція, прочитана в Нац. ун-ті "Києво-Могил. акад." 1 верес. 1999 р. / Л. Костенко. – 2-е вид. – К. : Києво-Могил. акад., 2005. – 32 с. : іл. – Режим доступу: https://tinyurl.com/2k3y6asy Стаття присвячена гострим проблемам української національної культури у світовому контексті. Отже, гуманітарна аура нації. Чи не правда, якесь приємне для слуху поєднання слів? Справді, кожна нація повинна мати свою гуманітарну ауру. Тобто потужно емануючий комплекс наук, що охоплюють всі сфери суспільного життя, включно з освітою, літературою, мистецтвом, – в їхній інтегральній причетності до світової культури і, звичайно ж, у своєму неповторно національному варіанті. |
84(4УКР)6 К 72 Костенко, Ліна. Берестечко : іст. роман / Л. Костенко. – К. : Либідь, 2010. – 232 с. : іл. – Бібліогр.: с. 218-223. Історичний роман у віршах Ліни Костенко «Берестечко», присвячений змалюванню вікопомної трагічної події (поразки війська Богдана Хмельницького під Берестечком (1651 р.), осмисленню причин цієї поразки, її ролі в національній історії та духовному житті нації. Велич історичного призначення та драма самотньої людської душі – ці два виміри нерозривно пов’язані у творі. Драма поразки стає філософією відродження, катарсисом, повстанням з руїни людини і народу. Перемога над поразкою – основний філософський і психологічний код цього твору. Для широкого читацького загалу. |
![]() |
![]() |
84(4УКР)6 |
84(4УКР)6 К 72 Костенко, Ліна. Мадонна Перехресть : [поезії] / Л. Костенко. – К. : Либідь, 2012. – 112 с. : фот. До книжки увійшли нові, а також раніше не друковані поезії різних років. Це книжка дуже особиста: вона присвячена коханій доньці – Оксані. Збірка поєднує простір особистісного, гранично відвертого й навіть родинно-інтимного (передовсім через використання у ній світлин з родинного альбому). |
![]() |
![]() |
821.161.2 К 72 Костенко, Ліна. Записки українського самашедшого : [роман] / Л. Костенко. – Вид. 27-ме. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 416 с. – (Перлини сучасної літератури). Роман написано від імені 35-річного комп’ютерного програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує усі вивихи нашого глобалізованого часу. У світі надмірної (дез)інформації і тотального відчуження він – заручник світових абсурдів – прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, між родиною і професією, між Україною і світом. За жанровою стилістикою «Записки українського самашедшого» – насичений мікс художньої літератури, внутрішніх щоденників, сучасного літописання й публіцистики. Це перший опублікований прозовий роман видатної української поетеси. |
821.161.2 К 72 Костенко, Ліна. Скіфська одіссея : поема-балада / Л. Костенко ; худ. В. Бахтов ; авт. прикінцевої ст. : О. Пахльовська, Я. Барб’єрі. – К. : Либідь, 2020. – 256 с. : кольор. іл. – Покажч.: с. 224-225. Герой поеми-балади Ліни Костенко «Скіфська одіссея» – молодий Грек з Ольвії – два з половиною тисячоліття тому рушив у плавання Дніпром-Борисфеном у напрямку майбутнього Києва, пізнаючи грецький і скіфський світи Припонтиди. А це був і час народження Європи серед мурів Афін. У поемі, написаній іскрометна й іронічно, постає багатостолітня – реальна й міфічна – стихія творення України на стику західної і східної цивілізацій, а сама Україна бачиться як невід’ємна частина середземноморської культури. Ця поема набуває особливої гостроти сьогодні, оскільки з анексією Криму Росія відібрала також античне минуле України, перетворивши сонячну землю мандрів Геродота на зону зненависті й мілітаризму. Культурологічні аспекти поеми коментуються в Енциклопедії «Скіфської одіссеї». Книжку оформлено офортами художника і майстра скіфсько-грецького ленд-арту Володимира Бахтова. Для широкого читацького загалу. |
![]() |
Матеріали про життєвий та творчій шлях Ліни Костенко
![]() |
83.3(4УКР)6 Б 89 Брюховецький, В’ячеслав Степанович. Ліна Костенко : нарис творчості / В. С. Брюховецький – К. : Дніпро, 1990. – 264 с. : фот. – Бібліогр. у підрядк. прим. Нарис присвячено становленню і еволюції яскраво самобутнього таланту Ліни Костенко, видатного майстра слова, лауреата Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка. В її багатогранній творчості трансформувалися кращі традиції українського фольклору і класичної літератури, відбилися громадянська позиція митця, світогляд та естетичні ідеали, втілені в експресивну, сповнену внутрішнього динамізму художню форму. |
74.268.33(4УКР) К 50 Клочек, Григорій Дмитрович. Історичний роман Ліни Костенко "Маруся Чурай" : навч. посіб. / Г. Д. Клочек. – Кіровоград : Степова Еллада, 1998. – 52 с. – (Шкільна версія аналізу твору). Основний принцип "шкільної версії аналізу твору", що його дотримується автор посібника, відомий літературознавець, доктор філологічних наук професор Григорій Клочек, полягає у доступності викладу, який органічно поєднується з глибоким науковим осмисленням знаменитого роману Ліни Костенко. |
![]() |
![]() |
83.3(4УКР)6 К 56 Ковалевський, Олексій Володимирович. Ліна Костенко : нарис творчо-світоглядної біографії / О. В. Ковалевський ; післяслово І. С. Маслов. – 2-е вид., перероб. і доп. – Х. : Прапор, 2004. – 192 с. В нарисі простежуються впливи екзистенціалізму та традиційної вітчизняної філософії серця на творчо-світоглядну еволюцію видатної української поетеси Ліни Костенко, на широкому матеріалі розглядається проблема стосунків шістдесятників і радянського тоталітаризму, аналізуються взаємозв’язки історичного й природного в ліриці Ліни Костенко, психологічний комплекс «вірності- зради» в її ліроепічних творах, визначається місце поетеси в духовно- культурних координатах сучасності. |
83.3(4УКР)6 П45 Поезія Ліни Костенко в часах перехідних і вічних : матеріали круглого столу / ред.-упоряд. Т. В. Шаповаленко. – Вид. доп. публікаціями в періодичних виданнях. – Х. : Прапор, 2006. – 164 с. : портр. – Бібліогр.: с. 149-161. Збірник містить матеріали круглого столу, що відбувся в Києво-Могилянській академії на відзначення ювілею видатної української поетеси Ліни Костенко, та публікації, що з'явилися в періодиці з такої нагоди. Модерні інтерпретації творчості поетеси оприлюднили літературознавці, мистецтвознавці й поети. |
![]() |
![]() |
83.3(4УКР)6 |
83.3(4УКР) І-19 Іванишин, Петро Васильович. Національний спосіб розуміння в поезії Т. Шевченка, Є. Маланюка, Л. Костенко : монографія / П. В. Іванишин. – К. : Академвидав, 2008. – 392 с. – Бібліогр.: с. 375-389 та у підрядк. прим.
У монографії розкрито сутнісні ознаки художньо вираженого національного розуміння на основі вивчення літературної практики витлумачення національного сенсу способів людського існування в поезії Т. Шевченка, Є. Маланюка, Л. Костенко. Проаналізовано специфіку розвитку українського художньо-герменевтичного мислення як глибоконаціонального буттєво-історичного розуміння, теоретично окреслено іманентний українському буттю національно-екзистенціальний тип тезаурусу (передзнання).
Адресована літературознавцям, вчителям-словесникам, аспірантам, студентам, усім, хто цікавиться методологією сучасного українського літературознавства, тлумаченням нової української літератури.
|
![]() |
![]() |
91.9: 83.3(4УКР)6 К 72 Ліна Костенко [Електронний ресурс] : біобібліогр. покажч. / М-во культури України, Нац. парлам. б-ка України ; упоряд.: Г. В. Волянська, Л. А. Кухар ; авт. вступ. ст. В. Є. Панченко. – К. : Нац. парлам. б-ка України, 2015. – 288 с. – Абет. покажч.: с. 262. – Імен. покажч.: с. 263-284. – Режим доступу : https://nlu.org.ua/resourses/nashi_vydannya/lina.pdf Біобібліографічний покажчик «Ліна Костенко» присвячений відомій українській поетесі, перекладачеві, кіносценаристу, драматургу – Ліні Василівні Костенко. Покажчик містить літературознавчий нарис В. Є. Панченка і фрагменти праць видатних діячів культури і літератури, присвячені творчій біографії поет‐ки, а також бібліографію творів Л. В. Костенко і літературу про неї. Видання розраховано на широке коло науковців і спеціалістів: філологів (мовознавців, літературознавців, компаративістів), культурологів, учителів‐сло‐весників, працівників бібліотечних закладів та інформаційних служб, а також стане у пригоді читачам, які цікавляться творчістю Л. В. Костенко та переймаються проблемами культури, літератури і духовного життя. |
821.161.2.09 |
![]() |
![]() |
821.161.2.09"19/20" |
821.161.2.09
К 72
Ліна Костенко: тексти та їх інтерпретація : навч. посіб.-хрестоматія / ідея, упоряд. Г. Клочек. – К.: Укр. пріоритет, 2019. – 648 c.
Феноменальне дослідження долі і творчості геніальної Ліни Костенки. В книзі подані кращі поезії Ліни за спрямуваннями: "Пам'ять", "Філософія життя", "Творчість", "Любов", "Природа". А також роман "Маруся Чурай" та головні фрагменти роману "Берестечко". В розділі "Нескорена" подано штрихи до життєвої й творчої біографії поетеси. Окремими розділами подані "Афористика" й "Методичні матеріали". Професор Клочек дає чудову інтерпретацію текстів, показує творчу майтерню поетеси. Книга побудована за принципом паралельно-послідовного читання – читач спочатку знайомиться з твором поетеси, а потім з його інтерпретацією. Книга буде корисною філологам, викладачам, вчителям, студентам, старшокласгикам – усім шанувальникам творчості нашої геніальної сучасниці. |
![]() |
![]() |
821.161.2.09"19/20" К 88 Кудрін, Олег. Ліна Костенко / О. Кудрін ; пер. з рос. В. С. Бойко. – Х. : Фоліо, 2020. – 128 с. – (Знамениті українці). Ліна Костенко (1930 р.н.) – видатна українська письменниця, лауреат багатьох премій і відзнак, представник покоління «шістдесятників». Здолавши усі труднощі й заборони, її твори знайшли шлях до свого читача, назавжди оселилися у його серці і стали класикою української літератури. Попри те, що поезії та проза Ліни Костенко перекладені багатьма мовами і відомі далеко за межами України, про саму письменницю відомо небагато, адже вона надає перевагу більш усамітненому способу життя. Ця книжка – спроба глибше пізнати поетесою як дитину, студентку, дружину і маму, громадянина і патріота своєї країни, просто Людину зі своїми думками, хвилюванням, радощами і болем. Це – спроба осягнути її шлях, щоб краще зрозуміти глибоку суть шедеврів, створених Ліною Костенко. |
821.161.2.09"19/20" |
![]() |
Т 21
Тарнашинська, Людмила Броніславівна. Ліна Костенко: "Я вибрала Долю собі сама" : біобібліогр. посіб. / Л. Б. Тарнашинська ; уклад. Т. М. Заморіна ; відп. за вип. В. О. Кононенко ; Нац. парламент. б-ка України, Ін-т л-ри ім. Т. Г. Шевченка НАН України. – К. : [б. и.], 2002. – 60 с. – (Шістдесятництво: профілі на тлі покоління ; вип. 3).
63.3(4УКР)
83.3 (4 УКР)6
Б 51
83.3(4 Укр)
У 74
83.3(4УКР)
Розмови та інтерв’ю з Ліною Костенко
Ліна Костенко: «Виколупую з-під льоду свій народ» : [розмова з нагоди 80-річного ювілею / вів С. Бондаренко] / Л. Костенко // Віче. – 2010. – № 5. – С. 56-59 : фот.
Костенко, Ліна. Равнєніє на трибуну : [роздуми з нагоди 20-ї річниці Незалежності України] / Л. Костенко // День. – 2011. – № 147-148. – С. 5 : портр.
Костенко, Ліна. "Не судити, а думати!" : про високовольтну лінію духу шістдесятників, їхніх попередників і ймовірних спадкоємців / Л. Костенко // День. – 2011. – 23-24 верес. – С. 7.
Костенко, Ліна. Ніч державності : [чому така зневажена, окрадена і залежна на 21-му році Незалежності?] / Л. Костенко // Шлях Перемоги. – 2012. – 29 серп. – С. 1-2.
Костенко, Ліна. Україна – зона етичної небезпеки / Л. Костенко // Демократична Україна. – 2012. – 27 квіт. – С. 17.
Костенко, Ліна. Геній слова, «залізна жінка» : [інтерв’ю / зап. О. Гойденко] / Л. Костенко // Порадниця. – 2020. – 19 берез.(№ 12). – С. 1, 4.
Ліна Костенко: «Я всі 30 років незалежності знала, що росіяни на нас нападуть» [Електронний ресурс] : [інтерв’ю Ліни Костенко про війну та творчість під час війни]. – Режим доступу : https://tinyurl.com/6jhb6p6z
***
Бохан, О. Поет для епохи : до 90-річчя від дня народження Л. Костенко (1930) / О. Бохан // Дати і події. 2020 : календар знаменних дат . – 2019. – № 1-2. – С. 32-34. – Бібліогр.: 27 назв.
Всесвіт Ліни Костенко // Слово Просвіти. – 2020. – 19 берез.-8 квіт. (Ч. 12-13). – С. 1.
Голобородько, Я. Неприйнятний гамбіт : творчість Ліни Костенко очима Івана Дзюби / Я Голобородько // Віче. – 2012. – № 5. – С. 58-59 : фот
Грицай, Я. Синтаксичні засоби експревізації в поезіях Ліни Костенко на матеріалі збірки "Річка Геракліда" / Яна Грицай // Українська мова і література в школах України. – 2021. – № 1. – С. 15-22. – Бібліогр.: 16 назв.
Дорош, Є. „Політичної біжутерії не ношу” : 19 березня 90-річний ювілей відзначила легендарна поетка, живий класик української літератури й просто видатна жінка Лін Костенко / Є. Дорош // Пенсійний кур’єр. – 2020. – 20 берез.(№ 12). – С. 11.
Жулинський, М. Тернова гілочка трагічної нації : [Л. Костенко] / М. Жулинський // Слово Просвіти. – 2015. – 19-25 берез. – С. 8.
З когорти світочів українського національного відродження : вітання Ліні Костенко з днем народження від НСП України // Українська літературна газета. – 2021. – 26 берез. (№ 6). – С. 2.
Забавська, Т. В. Стежкою долі незламної поетеси : (до дня народження Ліни Костенко) / Т. В. Забавська // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2020. – № 7/9. – С. 60-64.
"...І розлилося плебейство" [Електронний ресурс] : запис з творчого вечора Ліни Костенко у Національному театрі ім. М. Заньковецької 28 березня 1995 р. / підгот. А. Клюфас // Українська літературна газета. – 2024. – берез.(№ 3). – С. 12-13, 40. ; Українська літературна газета. – 2024. – № 4. – С. 12-13, 40 : фот. – Режим доступу : https://tinyurl.com/3sb63ea5
Івшина, Л. Ліна Костенко – геній в умовах розблокованої антикультури! / Л. Івшина // День. – 2016. – 18-19 берез. – С. 31. : фот.
Кургак, М. Поетеса і епоха: з Ювілеєм! 19 березня відзначає 90-річчя Ліна Василівна Костенко / М. Кургак // Урядовий кур’єр. – 2020. – 19 берез. (№ 52). – С. 3. : фот.
Лєцкін, М. Три поетичні моменти, дотичні до Ліни Костенко / М. Лєцкін // Українська літературна газета. – 2021. – 3 груд. (№ 24). – С. 2.
Ліна Костенко про Україну, мову та кохання // Літературна Україна. – 2020. – 28 берез. (№ 11-12). – С. 1.
Ліна Костенко. Поезія, народжена війною : 19 березня 2022 року видатній поетці України виповнилося 92 роки // Світогляд. – 2022. – № 2. – С. 37.
Любов і milosc Ліни Костенко : легендарна поетеса двічі виходила заміж. Ким були її обранці? // Історія. – 2024. – трав. (№ 5). – С. 5.
Максимчук, В. Поетична словотворчість Ліни Костенко третього тисячоліття / В. Максимчук // Українська мова та література. – 2020. – № 2. – С. 12-17. – Бібліогр. наприкінці ст.
"Ми є тому, що нас не може не бути": премія Івана Багряного – Ліні Костенко // Українська літературна газета. – 2020. – 24 квіт. (№ 8). – С. 7.
Михайлова, Т. "Душа летить у посвіті епох...": презентація книги на пошанування Ліни Костенко у Вроцлаві / Т. Михайлова // Слово Просвіти. – 2022. – 23-30 черв. (Ч. 24-25). – С. 14.
Мусієнко, О. Історико-фольклорна основа історичного роману у віршах «Маруся Чурай» Ліни Костенко / О. Мусієнко // Дивослово. – 2021. – № 4. – С. 13-21. – Бібліогр. 4 назви
Омельянчук, І. Весна починається з Ліни Костенко / І. Омельянчук // Урядовий кур’єр. – 2020. – 11 берез. (№ 46). – С. 20.
Очима Володимира Панченка : творчість Л. Костенко // Слово Просвіти. – 2019. – 21-27 берез. (Ч. 12). – С. 1. 8.
Пахльовська, О. Нову книгу Ліни Костенко представили на "Книжковому Арсеналі" / О. Пахльовська // Українське слово. – 2016. – № 21. – С. 10-11.
"Поет – це медіум історії" : кожного року день народження Ліни Василівни Костенко – привід для загальнонаціонального «флешмобу» // День. – 2021. – 19-20 берез. (№ 48-49). – С. 30.
Пономарів, О. Смарагдові слова : [Л. Костенко] / О. Пономарів // Слово Просвіти. – 2015. – 19-25 берез. – С. 8.
Премія Івана Багряного – Ліні Костенко // Літературна Україна. – 2020. – 13 черв. (№ 21-22). – С. 1.
Рихло, П. «Гіацинтовим сонцем сто раз над тобою зійду...»: у світ вийшло унікальне двомовне видання поезії Ліни Костенко / П. Рихло // День. – 2021. – 15-16 січ. (№ 4-5). – С. 22.
Саєнко, В. Баркарольний принцип композиційно-жанрової організації «Берестечка» Ліни Костенко / Валентина Саєнко // Слово і час. – 2021. – № 6. – С. 21-37. – Бібліогр. в кінці ст.
Салига, Т. Така вона, правда, або Лінія найбільшого опору : книга О. Шугая "Ліна Костенко: "Я все , що люблю" / Т. Салига // Українська літературна газета. – 2020. – 5 черв. (№ 11). – С. 4-5.
Семків, Г. Д. Дослідницькі завдання із морфології на матеріалі поетичних творів Ліни Костенко / Г. Д. Семків // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2020. – № 10/12. – С. 66-68. – Бібліогр. наприкінці ст.
Сумління нашої нації : до 90-річчя від дня народження Л. В. Костенко (1930) // Календар знаменних і пам‘ятних дат. – 2020. – № 1. – С. 71-82. – Бібліогр. : назв.
Халімончик, Т. Компаративний аналіз. Дослідження поетики Федеріко Гарсіа Лорки і Ліни Костенко / Т. Халімончик // Зарубіжна література. – 2021. – № 1-2. – С. 50-63. – Бібліогр. наприкінці ст.
Чхеідзе, Н. Мавка та Маруся Чурай : порівняння двох жіночих образів в українській літературі / Н. Чхеідзе // Українська мова та література. – 2020. – № 2. – С. 50-62. – Бібліогр. наприкінці ст.
6 фактів про Ліну Костенко // Українська мова та література. – 2020. – № 2. – С. 10-11.
Інтернет ресурси:
Костенко Ліна Василівна : матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії
Костенко Ліна – повні тексти творів
Ліна Костенко : Біографія.Твори. Критика / Міжнародний культурний портал Експеримент
"Королева української поезії". Ліна Костенко святкує 95-річчя
Історії про улюблену поетесу, які вас здивують
Вірші Ліни Костенко
Пророчі вірші Ліни Костенко про Україну, війну і свободу
Виставку підготувала Маргарита Бадида.
Новини
До вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.
Цього року нашій колезі і видатній письменниці Надії Панчук виповнилося б 85. До ювілею поетеси ми запускаємо відеопроєкт #НадіяПанчук_Поезія і запрошуємо долучитись до нього всіх поціновувачів її творчості. Свої відео з віршами, перекладами, прозовими творами Надії Панчук надсилайте на електронну адресу бібліотеки: libr@ounb.uz.ua Вони будуть публікуватися на сторінках бібліотеки у соціальних мережах. Найкращі відеоролики будуть відзначені, а переможці отримають подарунки📚на ювілейному вечорі поетеси у листопаді.