Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
Стоп насильству!
2016-03-16Виставка висвітлює проблему гендерного насильства в Україні
Життя - це можливість, Скористайся ним.
Життя - це краса, Милуйся нею.
Життя - це мрія, Здійсни її.
Життя - це виклик, Прийми його.
Життя - це повинність, Твоя насущна,Виконай її.
Життя - це гра, Стань гравцем.
Життя - це багатство, Не розтрать його.
Життя - це кохання, Насолоджуйся ним сповна.
Життя - це таємниця, Пізнай її.
Життя - це король лиха - Побори все.
Життя - це пісня, Доспівай її до кінця.
Життя - це боротьба, Стань борцем!
Життя - це прірва несвідомого, Ступи в неї, не боячись.
Життя - це фортуна Шукай цю мить.
Життя таке чудове, Не згуби його,
Це твоє життя, Борись за нього!
Духовний заповіт Матері Терези
Поради жінкам, як поводити себе у разі скоєння насильства.
У разі насильства негайно шукай безпечного притулку, не затягуй ситуації, що склалася. Бажано домовитися з подругою, з близькою людиною про надання притулку тобі та дітям.
Розповідай іншим про насильство, не тримай його в таємниці. Звертайся за допомогою до сусідів та друзів. Поговори з священиком, рідними, лікарями.
Скористайся допомогою фахівців (психологів, психотерапевтів, юристів).
Будь рішучою у стосунках з чоловіком. Телефонуй у міліцію, аби вгамували чоловіка, коли він тебе б’є, склади заяви в міліцію та прокуратуру.
Будь незалежною, підвищуй свою самооцінку. Шукай шляхів економічної незалежності.
|
|
Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?
– До дільничного інспектора міліції;
– До центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
– До управління сім’ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій;
– До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.
– Зверніться до Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту – спеціального уповноваженого органу виконавчої влади з питань попередження насильства в сім’ї: (044) 279 09 81
Безкоштовні консультації
Інформацію щодо телефонів та адрес зазначених установ та організацій, а також психологічні та юридичні консультації з питань запобігання насильству, ви можете отримати на Національній «гарячій лінії» Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна»:
8 800 500 33 50 (всі дзвінки в межах України безкоштовні);
(+38 044) 205 36 94 (для дзвінків з Києва та з-за кордону);
386 (з мобільних телефонів для операторів КиївСтар та МТС).
Консультації електронною поштою: info@lastrada.org.ua
|
67.9(4УКР)
А 67
Аніщук, Н. В. Основи гендерного права України : підручник / Н. В. Аніщук ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Нац. ун-т "Одеська юридична академія". – К. : Фенікс, 2013. – 208 c. – Бібліогр.: с. 181-195.
Даний підручник є першою спробою у вітчизняній юриспруденції висвітлити основи гендерного права України. Розкрито теоретико-методологічні засади гендерної юриспруденції як нового напряму правової науки. Розглянуто гендерне право як нову комплексну галузь права.
Підручник призначений для застосування в навчальному процесі вищих навчальних закладів при вивченні таких дисциплін, як «Теорія держави та права» та «Гендерне право». Видання можуть використовувати практикуючі юристи, а також всі, хто цікавиться гендерною проблематикою.
|
67.5
Р65
Розробка мінімальних стандартів щодо послуг, спрямованих на подолання насильства проти жінок: діагностичне дослідження : висновки / Л. Келлі, Л. Дюбуа. – Страсбург, 2007. – 40 с.
Насильство проти жінок вже давно визначається міжнародною спільнотою як одна форм гендерної дискримінації та порушення прав людини по відношенню до жінок. У виданні йдеться про стандарти послуг та надання цих послуг, спрямованих на подолання насильства проти жінок ( притулки, консультації та захист, "гарячі лінії", юридичні консультації, жіночі і кризові центри).
|
|
67.9(4УКР)300.3
П 57
Попередження і викорінення насильства щодо жінок : укр. законодавство / Ліга жінок – виборців України "50/50" ; кер. проекту С. Дробишева ; упоряд. Л. Виноградова. – К. , 1999. – 40 с.
Пропоноване видання знайомить читача з системою правових норм чинного законодавства, спрямованих на запобігання та викорінення насильства щодо жінки в Україні. Такі норми містяться у багатьох юридичних актах, частина яких подана в даній збірці. Знання їх дасть юридичний інструментарій для досягнення реальної рівноправності жінки і чоловіка в Україні, що є однією з умов демократії, складником якої є ґендерна демократія.
|
67.5
З-33
Запобігання домашньому насильству і торгівлі жінками : підруч. з проведення тренінгів / упоряд. Р. Безпальча. – К., 2001. – 256 с.
Ця книга створювалася, стати своєрідним тренерським довідником, надійним джерелом допомоги і практичних порад. Вона підсумовує дворічний досвід проведення тренінгів у рамках виконання проекту «Суспільні ініціативи із запобігання домашньому насильству і торгівлі людьми» організації Winrock International. З Підручника також можна отримати різноманітну сучасну інформацію з проблеми гендерного насильства над жінками, а також міжнародний досвід, який показує стратегії вирішення цієї проблеми. Детальний опис методик і нестандартна форма подачі матеріалу зацікавить спеціалістів, які бажають зрозуміти й опанувати тренінгові техніки. Інформація розрахована як на початківців, так і на тих, хто вже має значний досвід у цій сфері.
|
67.9(4УКР)308
Д 42
Джужа, Олександр Миколайович. Запобігання злочинам, пов’язаним із сексуальним насильством : [монографія] / О. М. Джужа ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. – К. : Атіка, 2009. – 240 с. – Бібліогр.: с. 214-239.
У монографії розглянуто соціальну природу і кримінально-правову характеристику злочинів, пов'язаних із сексуальним насильством, подано їх кримінологічний аналіз та кримінологічну характеристику осіб, які вчиняють сексуальне насильство. Висвітлено питання профілактики таких злочинів та визначено систему заходів запобігання злочинам, пов'язаним із сексуальним насильством. Для науковців та практиків правоохоронних органів України.
|
|
67.5
Д 66
Домашнє насильство. Як захистити себе : консультація / Держ. комітет України у справах сім'ї та молоді ; Winrock International ; Дитячий Фонд Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні ; підгот. М. Шкарлат, Р. Суслов. – К., 2001. – 72 с.
Довідник було укладено на основі багаторічного досвіду роботи з жінками, що зазнали насильства. Мета цього довідника полягає у тому, аби дати надію на те, що ситуацію насильства можна вирішити.
Довідник допоможе зорієнтуватися у чинному законодавстві та підкаже, як краще вирішити проблему, що склалася.
|
***
Новини
20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.