Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Віртуальні виставки

Квітуча полиця

2023-04-17
Книги, назви яких пов'язані з квітами
ПІСНЯ
 
Чи є кращі між квітками
    Та над веснянії?
Чи є в житті кращі літа
    Та над молодії?
 
Не всихайте, пишні квіти,
    Цвітіть хоч до літа!
Пождіть літа, доля прийде,
    Не тікайте з світа!
 
Двічі на рік пишні квіти
    Та не процвітають;
В житті літа найкращії
    Двічі не бувають. 
 
Та ще ж квіти не посохли,
    Рута зелененька, –
Не журися, дівчинонько,
    Ще ж ти молоденька!
 
Леся Українка
 
Квіти – символ самого життя. Вони, як і люди, народжуються, живуть і вмирають. Але за своє коротке життя вони встигають принести нам так багато радості просто від споглядання їх краси, крихкості і досконалості.
Нерідко квіти стають центром натхнення для різних діячів мистецтва, зокрема письменників. Цим залишкам раю на землі присвячено безліч віршів та різних за жанрами творів, а також квітка часто зустрічається у їх назвах. Тому ми радо пропонуємо вашій увазі підбірку книжок з фонду нашої бібліотеки, назви яких безпосередньо пов’язані з квітами.
 
 
 
84(4УКР)6
Б 43
Белімова, Тетяна. Трояндовий джем / Т.  Белімова.  К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015.  120 с.  (Теплі історії).
 
У збірці зібрані дуже різні твори. Є тут і ранні оповідання, і новели, написані нещодавно. Проте об’єднують їх, звісно ж, теплота, що стала візитівкою «Теплих історій», доброта й бажання трішки розрадити читача в нашому непростому сьогоденні. Авторка «Трояндового джему» засвідчує, що всі історії тут не вигадані, вони насправді були пережиті їхніми героями, а вже самі персонажі потім, на вушко, розказали їх у різний, інколи досить несподіваний, спосіб.
84(7СПО)
Б 87
Бредбері, Рей. Кульбабове вино : [повість] / Р. Бредбері ; пер. з англ. В. Митрофанов.  Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2011.  328 с.  (Горизонти фантастики)
 
Літо 1928 року...Містечко Ґрінтаун... Як цікаво жити, коли тобі лише 12... Можна ночувати у дідовій вежі,  бігати у тенісних туфлях-легкоступах, вести облік повсякденних подій і нових відкриттів, побачити справжню Машину щастя, а ще... а ще... За літо потрібно встигнути так багато! Та найголовніше  приготувати кульбабове вино, так багато кульбабового вина, аби вистачило на цілу зиму. Адже те вино і є «спіймане і закорковане в пляшках літо». 
Сповнене чарівних пригод літо 1928  прекрасна пора для дванадцятирічного Дуґа та його рідних і друзів  чекає на вас на сторінках повісті «Кульбабове вино». Читайте та насолоджуйтесь.
 
821.161.2(477.87)
Б 91
Бурмек-Дюрі, Микола Миколайович. Гонір дикої троянди : поезія та проза / М. М. Бурмек-Дюрі. – Ужгород : Ґражда, 2019. – 216 с. : іл. 
 
Третя книжка автора вирізняється насамперед тим, що великий блок в ній складає поезія. Про те, що автор пише поезію, читачі довідались ще із книжки «Щоденника молодого рома-мандрівника», але власне з поезією має можливість ознайомитися тільки тепер. Вона варта публікації й дає достатньо матеріалу для літературознавчого аналізу, хоча є тут тексти й слабші, та навіть у них не можна оминути ознак оригінального авторського стилю, цікавого мислення і логіки висловлення найпотаємніших, найневловиміших почуттів та емоцій. Проза ж демонструє значний поступ автора в гармонізації теми і її художнього вирішення. Це промовляє про позитивний письменницький досвід й невипадковість його праці в царині слова.
 
84(4УКР)6
Г 18
Гаман, Віктор Пантелійович. Хризантема : роман / В. П. Гаман. – К. : Укр. письменник, Вир, 1994. – 408 с. : портр.
 
Роман "Хризантема", як і два попередні – "Заповідні верховіття" (1982) та "Катрановий мед" (1987), – має тернистий шлях до читача. Писалися вони за тих часів коли траволікування розцінювалося як прояв знахарства, чаклунства, темної потойбічної сили. 
В центрі цього твору – двоє закоханих: уже знайомі читачам учений-фітотерапевт Іван Горностай та журналістка Мар'яна Вербицька. Однак тематика твору значно ширша: в лабораторіях ведуться пошуки ефективних препаратів з лікарських рослин, які могли б протистояти онкологічним захворюванням, а в людських серцях точиться двобій за вірність і порядність, стійкість і милосердя в ділових і особисто-інтимних стосунках.
Драматичний кінець книги посилює соціальну і моральну гостроту цих проблем.
 
 
 
821.111(73)
Д 41
Джіо, Сара. Фіалки в березні : роман / С. Джіо ; пер. з англ. Т. Скрипник. – Х. : Vivat, 2020. – 320 с. – (Художня література).
 
 
Успішна молода письменниця Емілі Вілсон вирушає з Нью–Йорка на острів Бейнбридж, щоб навідати двоюрідну бабусю Бі. Дівчина пережила розлучення та творчу кризу, тож сподівається, що за межами мегаполісу зуміє опанувати свої думки й почуття. Однак життя на березі океану вже не таке безтурботне, яким здавалося в дитинстві під час канікул. Деякі мешканці острова неначе перебувають у мовчазній змові. Емілі захоплюється новим знайомим Джеком, але бабуся Бі всіляко виказує щодо цього невдоволення… 
84(4ІТА)
Е 45
Еко, Умберто. Ім’я рози : роман / У. Еко ; пер. з італ., передм., глосарій М. Прокопович ; Ін-т л-ри ім. Т. Г. Шевченка Нац. акад. наук України. – Х. : Фоліо, 2006. – 576 с. : портр. – (Бібліотека світової літератури).
 
«Ім’я рози» – перший роман видатного італійського письменника, вченого і філософа Умберто Еко. Опублікований у 1980 році, він відразу ж став супербестселером. Книгу перекладено багатьма мовами, і сьогодні вона вважається класикою світової літератури. «Ім’я рози» – захоплююча детективна історія, органічно вплетена в реальні історичні події ХІV століття.
В основу роману «Ім'я рози» фактично покладена історія розслідування низки злочинів, що сталися у листопаді 1327 р. в одному з італійських монастирів. Дія роману триває сім днів, уподовж яких у монастирі сталися шість загадкових вбивств. Завдання розслідування злочинів покладено на колишнього інквізитора, а радше філософа й інтелектуала, францисканського монаха Вільгельма Бескервільського, якого супроводжує його юний учень Адсон. Від імені Адсона й ведеться розповідь. Сюжет роману цілком може сприйматися як детективний, але сам автор ставиться до «кримінальної забарвленості» свого твору з певною іронією.
 
821.111(417)
Є 44
Єйтс, Вільям Батлер. Таємна троянда : [зб. малої прози] / В. Б. Єйтс ; пер. з англ. О. О'Лір ; проілюстрував О. Кіналь. – Л. : Астролябія, 2020. – 256 с. : портр, іл. 
 
До цієї збірки малої прози Вільяма Батлера Єйтса (1865-1939), лідера ірландського літературного відродження, нобелівського лавреата, увійшли твори, натхненні ірландськими віруваннями та сказаннями, вченням розенкрейцерів та іншими містичними доктринами.
84(4УКР)6
К 32
Квіти в темній кімнаті : сучасна українська новела: Найяскравіші зразки української новелістики за останні п'ятнадцять років / Упоряд., передм., літ. ред. В. Даниленко. – К. : Генеза, 1997. – 432 с. 
 
«Квіти в темній кімнаті» – авторська антологія сучасної новели, до якої ввійшли найяскравіші зразки української новелістики за останні п'ятнадцять років. Це підсумок розвитку малої прози в творчості українських вісімдесятників у взаємозв'язку з естетикою сімдесятників та дев'яностиків. Збірка є серйозною заявкою на самовизначення трьох літературних поколінь на руїнах естетики соцреалізму.
821.111(73)
К 34
Келлі, Марта Холл. Бузкові дівчата : роман / М. Х. Келлі ; пер. з англ. В. Горбатько. – К. : Нора–Друк, 2017. – 544 с. – (Читацький клуб). – Парал. тит. арк. англ. 
 
Кароліна Феррідей працює у Французькому консульстві у Нью-Йорку. Але її життя кардинально змінюється, коли гітлерівська армія вторгається до Польщі у вересні 1939 року, а невдовзі у 1940 році окуповує Францію.
Польська дівчина Кася Кужмерик розуміє, що її безтурботна молодість закінчилася, коли, після окупації Польщі нацистами, починає виконувати доручення підпільного руху опору. У напруженій атмосфері один хибний крок може мати згубні наслідки.
Для амбітної молодої німецької лікарки Герти Оберхойзер оголошення про роботу у перевиховному жіночому таборі здається квитком у нові професійні сфери. Але вона опиняється в пастці нацистського концтабору і стає однією з лікарів-злочинців, що робили досліди над живими людьми.
Життя цих трьох жінок неймовірним чином перетинається. Їхні історії розгортаються на різних континентах: від Нью-Йорка до Парижа, Німеччини та Польщі. Кароліна і Кася прагнуть відновити справедливість для тих, кого історія забула.
821.161.2(477.87)
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Терен зацвів : оповідання, повість / Д. М. Кешеля. – К. : Академія, 2018. – 160 с. – (Ім`я).
 
Земні, як коріння, цвіт і колючки терену, герої цієї книги. Красиво і тяжко живуть. Караються любов’ю, радіють роботі та вдивляються в небеса.
 
84(7СПО)
К 38
Кіз, Деніел. Квіти для Елджернона : роман / Д. Кіз ; пер. з англ. В. Шовкун. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 304 с. – (Світовий бестселер). 
 
Популярне оповідання у жанрі наукової фантастики, один з найважливіших і найбільш відомих творів у бібліографії американського письменника і філолога. Книга Деніела Кіза «Квіти для Елджернона» вперше побачила світ у 1959 році, а вже наступного року здобула престижну премію «Х’юго», яку багато хто з критиків і читачів вважає аналогом Оскара у середовищі науково-фантастичної літератури.
821.161.2
К 43
Кір’ян, Оксана. Цвіте терен : роман / О. Кір’ян. – Х. : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2021. – 224 с. 
 
Люба незчулася, як стала самотньою літньою жінкою у розкішній квартирі. Колись – показна донька генерала, розумна та цілеспрямована, вона бачила весь світ біля своїх ніг. А тепер – пустка. Одного дня, прибираючи у старій батьківський квартирі, Люба знаходить лист-покаяння, який написала мати Галина до своєї молодшої сестри Василини.
Ця сповідь перевертає все життя жінки, як багато років тому перевернулася доля тітки Василини. Виявляється, Любина мати вкрала життя сестри заради власного щастя...
 
821.161.2
К 43
Кирик, Юрій. Яблуневі квіти : роман / Ю. Кирик. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 192 с. 
 
Найбагатше і найромантичніше місто на сході Австрійської імперії. Граф Станіслав Скарбек з першого погляду зрозумів – юна Софійка призначена йому долею, і за нагоди попросив у батьків її руки. Софійці він здавався принцом, який зійшов зі сторінок казок. І тепер цей принц – її чоловік. Та невдовзі дівчина збагнула, що вона ніколи не стане сенсом його життя. А вона так жадає бути коханою і щасливою. Хто здійснить її мрію?
К 84
К56
Ковбаснюк, Гафія Василівна. Квіти розмаїті : поезія, проза, народні перлини / Г. В. Ковбаснюк. – Ужгород : ІВА, 2009. – 200 с. : іл. 
 
«Квіти розмаїті» – друга книжка Гафії Василівни Ковбаснюк, членкині районного літоб’єднання «Світанок», що на Рахівщині. Своє покликання авторка вбачає в оспівуванні рідної Гуцульщини, її людей, чесних, гордих, працьовитих, талановитих постатей гуцуьського світу.
У книжці – розмаїття художніх жанрів: поезії, оповідання, новели, бувальщини, а також народні перлини: коломийки, балади, замовляння (баї).
 
84(4УКР)6
К 61
Колодій, Віталій Дем’янович. З вогню і квітів : книга перекладів / В. Д. Колодій. – Чернівці : Букрек, 2008. – 360 с. : портр. 
 
Віталій Колодій – відомий український письменник, який за свою перекладацьку діяльність удостоєний ряду престижних міжнародних літературних премій. В його інтерпретації українською мовою прийшло до читачів чимало віршів і поем представників класичної та сучасної літератур.
У цій книзі особливо широко поданий розділ румуномовних авторів, життя і творчість яких тісно пов’язані з Буковиною. Із осяжного перекладацького набутку поета тут вміщені найбільш значні праці – з принагідними коментарями та біографічним матеріалом.
 
К 84
К 95
Кухта, Василь Васильович. Страсті за голубою трояндою : поезії / В. Кухта. – Л. : Ліга-Прес, 2016. – 120 с. 

«Контрабандою справжнього слова» назвав поетичну творчість Василя Кухти (після прочитання збірки «Пава повстання», 2005) велет українського духу Іван Дзюба. «Поезія В. Кухти виражено архетип на, і це її найвища якість… Своїм корінням вона сягає не лише в трипільські, язичницькі, княжі, санскритські часи, але й древню Атлантиду і Гіперборею. Звідти її таємнича непізнана сила, космічна стихійність і особлива музика мови…» – дискус про книгу «Deus es machina» (2015) іншого відомого критика Петра Сороки. «Вже з першого прочитання, – зауважує в післямові до нової книги В. Кухти «Страсті за голубою трояндою» поет, лауреат Шевченківської премії Василь Герасим'юк. – вразила фактурна, точна, повнокровно і повносило явлена його образність (часто різка і контрастна), що надовго «не відпускає». Справді різьба…»

84(4УКР)6
О–53
Олефіренко, Михайло Миколайович. Пора цвітіння терну : [романи] / М. М. Олефіренко ; передм. М. Г. Жулинський. – К. : Україна, 2011. – 624 с. : портр. – (Програма "Українська книга").
 
Вміст книги представляє широку панораму надзвичайно важких періодів в історії українського народу, зокрема полтавського села: розкуркулення і голодомор 1932-1933 років, укрупнення і знищення хуторів у 70-80 роки минулого століття. Твір вражає документальністю і правдивістю висвітлення злочинів комуністичного режиму, які були спрямовані на підрив національного коріння українського народу та його духу. Основані на реальних подіях, долях конкретних людей, вони є неспростовним документом, який і зараз не втратив своєї актуальності, оскільки страшні уроки історії ніколи не залишаються в минулому.
84(4УКР)6
П 24
Пелюстки троянди : поезії / Літ.-мист. клуб "Золота троянда" ; ред. Я. Радевич-Винницький. – Дрогобич : Відродження, 2000. – 160 с. : фот.
 
Збірник складають кращі вірші самодіяльних поетів, які входять до літературно-мистецького клубу «Золота троянда», що діє в місті-курорті Хмільнику на Вінниччині.
 
84(4УКР)6
П 84
Процюк, Степан Васильович. Троянда ритуального болю : роман про Василя Стефаника / С. В. Процюк. – К. : Академія, 2010. – 184 с. : іл. – (Автографи часу).
 
 
Цей психобіографічний роман є історією загадкового внутрішнього світу і харизми Василя Стефаника. Його манила й переслідувала троянда  символ життя і смерті. Ритуалом власної творчості він прагнув подолати трагізм і суперечності буття. У його житті і творчості чорне та біле, нехтуючи безпекою, часто опинялися поруч.
«Троянда ритуального болю» Степана Процюка  психоаналітичні версії історії загублених кохань, письменницьких страждань, палітра символів, дослідження творчого мовчання як втечі від перевтоми.
 
К 84
Р 64
Розман, Анна Іванівна. Розцвіту ромашкою : поезії / А. І. Розман. – Ужгород : Карпати, 2011. – 128 с. : іл. 
 
Дана книга віршів Анни Розман «Розцвіту ромашкою», як і її дебютна збірка « Я – птаха з одним крилом», яка побачила світ на два роки раніше, – про найдорожче у нашому житті: святу любов до матері, до рідної землі, про щирість почуттів і нашу відповідальність перед тими, хто з нами поруч: батьками, дітьми, коханою людиною та землянами.
Окремі вірші двох поетичних збірок покладені на музику композиторами Києва та Чернівців. Пісні Анни Розман звучать на сценах України у виконанні професійних і самодіяльних виконавців.
 
К 84
С79
Стецюра, Іван Кононович. Букет синіх волошок : оповідання / І. К. Стецюра. – Ужгород : КП "Ужгородська міська друкарня", 2008. – 296 с. : портр. 
 
Мабуть, не знайдеться людини, яка заперечить, що любов – одне з найглибших і найблагородніших почуттів. У цьому переконують яскраві, динамічні і часто незвичайні сюжети оповідань, однаково цікавих і повчальних для молодих і літніх.
821.161.2
Т 16
Талан, Світлана. Букет улюблених квітів : роман / С. Талан. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 288 с. 
 
Тамара любила лілії. Особливі, неповторні… Ці ніжні квіти нагадували їй про маму – гарну, тендітну та водночас сильну жінку… Мами не стало, коли Тамара була зовсім дитиною. Вона досі пам’ятає той жахливий день. Відтоді щороку на могилі матері з’являється кошик із чудовими ліліями. Тамара марно намагалася дізнатися, від кого він. Так само марно вона прагла дізнатися правду про батька… У річницю маминої загибелі Тамара зустрічає на кладовищі чоловіка, який називає себе знайомим матері. Жінка розуміє, що він знає більше, ніж говорить…
 
84(4УКР)6 
У-51
Ульяненко, Олесь. Квіти Содому : роман / О. Ульяненко. – Х. : Фоліо, 2012. – 254 c.
 
 
За яких обставин людина може опинитися на самому дні і чи може вона, навіть маючи бажання, вирватися звідти і повернутися до нормального життя? Чи можна змінити свою долю, якщо ти з дитинства приречений жити серед покидьків? На ці та багато інших питань намагаються знайти відповідь герої роману Олеся Ульяненка «Квіти Содому».
821.161.2(477.87)
Ч–25
Часто, Петро Іванович. Незабудки з покинутих садів : спогади / П. І. Часто. – Ужгород : ТІМПАНІ, 2019. – 274 с. : портр. 
 
Наші враження – оце і є вся ціна життя. За враженнями люди самовіддано мандрують світом, все ще привабливим і багатоманітним, пишуть, хвилюючись, дорожні нотатки – нерідко направду вистраждані і тому особливо повчальні. Ця книжка продиктована також враженнями, тільки життєві обставини, великою мірою непередбачувані, зробили подорож автора досить довгою і досить звивистою, і тому, може, вона, крім родини, друзів і приятелів, зацікавить і колег-газетярі, навіть істориків преси: основа спогадів – майже тридцятирічна праця в американській україномовній газеті «Свобода».
84(4УКР)6
Ш 37
Шевчук, Валерій.Порослий кульбабами дворик : невидані оповідання та новели : у 2 кн. / В. Шевчук. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2015
Кн. 1 : Жовте світло вікон (1960-1964). – 2015. – 272 с. 
 
Новий двотомник Валерія Шевчука особливий: тут зібрані невидані новели та оповідання. Перша книга – «Жовте світло вікон» складається з текстів, написаних упродовж 1960-1964 років. Видання проілюстроване світлинами й документами із родинного архіву автора. 
Для широкого кола читачів.
 
К 84
Ш67
Шкробинець, Василь Михайлович. Пелюстки білого нарциса / В. М. Шкробинець ; упоряд. Х. Шкробинець. – Ужгород : Ґражда, 2009. – 176 с. : портр.
 
«Пелюстки білого нарциса» – перша поетична збірка Василя Шкробенця.
«Пелюстки білого нарциса» – мудре слово на гарний спомин своїм дітям, онукам, учням, друзям.
«Пелюстки білого нарциса» – неприхована правда про пережите – радість і горе, щастя і біль, любов і розлукуу, надбання і втрати…
Від «Пелюсткок білого нарциса» набігають сльози, прискорено б’ється серце, завмирає подих, пташкою виривається на світ надія…
«Пелюстки білого нарциса» мають все – і любов, і правду.. «Пелюстки білого нарциса» не мають нічого – ні самозакоханості, ні жорстокого розпачу…
Гортайте їхні сторінки… Припадіть спраглими вустами до первозданності, перейміться їх світлом, поцінуйте їх щирість.

 

Виставку підготувала: Юлія Соломонюк


Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день