Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Василь Михайлович Керечанин

Видатні закарпатці

Всі закарпатці Алфавітний покажчик

Керечанин Василь Михайлович

1925 - 2005 рр.

 
Біографія:

Керечанин Василь Михайлович - видатний культурний діяч, науковець, кандидат історичних наук. Народився 5 березня 1925 року в селі Нижнє Болотне на Іршавщині в багатодітній селянській родині. Оскільки його батько помер, коли йому виповнилося лише 11 років, йому підлітком довелося наймитувати, важко працювати у вугільних шахтах Угорщини. Та навіть за таких умов у 1940 році закінчив 8 класів народної школи, а в повоєнні роки продовжив навчання у Хустському культосвітньому училищі та на історичному факультеті Ужгородського державного університету. В 1944 році разом з тисячами закарпатських юнаків пішов добровольцем у Червону армію. Після демобілізації з армії 1947 році Василь Керечанин цілих п’ятнадцять років працював на посаді завідувача Іршавським районним відділом культури, обирався депутатом, головою депутатської комісії з питань культури і освіти, де докладав чимало зусиль до організації та налагодження діяльності мережі культурно - освітніх та навчальних закладів, розвитку художньої самодіяльності, виховання кадрів у гуманітарній сфері. Завдяки його сприянню на Іршавщині успішно працювали такі відомі в області ансамблі пісні й танцю, як "Боржава", "Виноградар", "Шахтар" та інші. Два роки (1962-1964) Василь Керечанин навчався в Київській вищій партійній школі, після закінчення якої захистив кандидатську дисертацію та впродовж шести років працював начальником управління культури Закарпатського обласного виконавчого комітету. З 1983-1989рр. перебуває на посаді старшого наукового співробітника Інституту соціальних і економічних проблем зарубіжних країн Академії наук України, видав ряд фундаментальних публікацій у пресі та наукових збірниках. У 1989 році Василь Михайлович Керечанин рішенням облвиконкому був затвердженний головою редакційної колегії та керівником робочої пошукової групи редколегії Книги Пам`яті Закарпатської області. Ці відповідальні обов’язки активно та сумлінно виконував впродовж шістнадцяти років. Василь Михайлович Керечанин помер 9 квітня 2005 року. На ниві культури і науки він впродовж шестидесятирічного трудового періоду був надзвичайно сумлінним, невтомним трудівником, умілим організатором, справжнім патріотом рідного краю і залишив помітний слід в його історії.

Додаткова інформація:
Джерельні приписи:
 
Керечанин, Василь. Відлуння пережитих років / В. Керечанин. – Ужгород : Ґражда, 2002. – 176 с.: іл.
 
***
Габорець, В. С. Василь Михайлович Керечанин : 85-річчя від дня народж. культ. діяча, науковця, канд. іст. наук (1925–2005) / В. С. Габорець // Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2010 рік. – Ужгород : Вид-во В. Падяка, 2009. – С. 75-79.
Гаврош, О. Як політбюро Бокшая роздивлялося. Спогади колишнього ідеолога : [про вихід кн. В.М. Керечанина "Відлуння пережитих років"] / О. Гаврош // Старий Замок. – 2002. –12 листоп. – С. 15.
Довганич, О. На ниві культури і науки : [до 75-річчя від дня народж. В. Керечанина] / О. Довганич // Новини Закарпаття. – 2000. – 4 бер. – С. 14.
Кобаль, В. Скарбничка серця : [про вихід кн. спогадів канд. іст. наук В. Керечанина "Відлуння пережитих років"] / В. Кобаль // Новини Закарпаття. – 2000. – 17 черв. – С. 12.

 

Новини

2024-10-04

До 115-річчя від дня народження видатного українського поета Богдана-Ігоря Антонича пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Небуденний талант".

2024-10-02

Шановні користувачі, до вашої щоквартальник "Закарпаття на сторінках преси за ІІ кв. 2024 р.".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день