Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 
Повернутись до списку

Печера "Молочний камінь"

   Вхід у печеру оточений невисокими деревами бука, липи і в’яза. Над печерою росте буковий ліс із підліском із чорної бузини, жимолості пухнастої і плюща звичайного. Промивні насичені карбонати кальцію, у яких утворилася печера, мають біле забарвлення й нагадують молоко. Звідси і походить назва печери. Вхід широкий і прямокутний, розміром 10 на 2,5 м, розташований з південного боку скелі.     
    Завдяки цьому печера зсередини освітлена розсіяним денним світлом. Печера Молочний камінь двоярусна, з двома ходами, що розходяться від входу. Короткий західний хід 
 глухий кут, а східний переходить у доволі просторий зал розміром 10 на 15 м і висотою до 15 м.
     Він з'єднаний вузьким коротким ходом ще з одним невеликим залом, в якому сезонно тече невеликий струмок. На висоті 10 метрів над першим залом розташований другий поверх печери, що веде вглиб масиву і закінчуються залом 5 на 10 м. У Молочному Камені виявлена стоянка давніх людей, що заселяли територію Карпат в пізньому палеоліті. 
    Під час археологічних розкопок знайдено багато предметів побуту давніх людей. Знахідки експонуються в Закарпатському краєзнавчому музеї (Ужгород) та Музеї екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах (Карпатський біосферний заповідник). Печера Молочний Камінь легкодоступна, але заради безпеки людей і тварин вхід до печери довкруж обгороджений. Потрапити у підземелля можна лише зі спеціальним спорядженням та з провідником, до того ж отримавши дозвіл від адміністрації заповідника.
     У 50—60-х роках поблизу печери проводилися геологорозвідувальні роботи, сліди яких можна спостерігати до сьогодні у вигляді залишків шурфів. У 1997 р. увійшла до складу Карпатського біосферного заповідника.


Додаткові дані:

726.84(477.87)
Ф 27
Фатула, Руслан. Печера Молочний Камінь - загадкова памятка камяного віку на Закарпатті : [про печеру на території Карпат. біосфер. заповідника] / Р. Фатула // Карпат. обєктив. - 2018. - 28 черв. -  С. 12.

К 26.823
К 26
Карстовий міст від океану до карпатських гір через... ріку часу : [про карстові процеси в с. Мала Уголька Тячів. р-ну] / фот Ю. Муха // Унікум. - 2014. - № 5. -  С. 8-10.

***

Печера Молочний камінь

Молочний камінь - загадкова пам'ятка кам'яного віку на Закарпатті

Молочний камінь

Родзинки Закарпаття - печера Молочний камінь

Галерея

Повернутись до спискуНовини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-08-06

Пропонуємо вашій увазі хроніку культурного життя обасті за липень

2019-07-05

Шановні користувачі! До вашої уваги "Хроніка культурного життя Закарпатської області за червень 2019 р.".

2019-05-10

Шановні користувачі для вас нові віртуальні виставки: "Шана за подвиг, вдячність за мир" (до Дня пам'яті та примирення) та "Малий Прованс" Петра Мідянки" (до 60-річчя від Дня народження поета, лауреата Національної пренмії ім. Т. Г. Шевченка).

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".