Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Новини за 2005 рік

Новини за 2006 рік

Новини за 2007 рік

Новини за 2008 рік

Новини за 2009 рік

Новини за 2010 рік

Новини за 2011 рік

Новини за 2012 рік

Останні новини


<<<<     <<        1   2 || 3 || 4 || 5 ||     >>     >>>>


2019-03-18  
19 березня о 15:00 у читальні залі нашої бібліотеки відбудеться презентація дебютного роману "Капітан Смуток" фронтмена гурту "Фіолет" - Сергія Мартинюка.
Запрошуємо шанувальників творчості автора та всіх охочих!
Вхід вільний!

 


2019-03-07  
13 березня 2019 р. о 16:00 запрошуємо всіх охочих на веб-семінар „Безкоштовне освіта в Чехії – від мрії до реальності֨”, який відбудеться в ресурсно-інформаційному центрі "Вікно в Америку" (1 поверх).
„Від чого залежить успіх в житті? Відповідь дуже проста – від нас самих. Інвестиції в себе – це найвигідніше і безпрограшне капіталовкладення в житті. І однією з таких інвестицій є якісна освіта. Отримавши якісну освіту, навички співпраці з іншими, спілкування у студентському середовищі, вирішення складних завдань формує нас і робить з нас спеціалістів своєї справи.
Ми переконались, що таке якісна освіта і хочемо допомогти іншим. Наша команда надає консультації і послуги щодо вступу у ВНЗ Чеської республіки. Ми на власному досвіді дізнались, що освіта закордоном це абсолютно інший досвід який не отримати більше ніде. Ми надаємо безкоштовні консультації щодо вступу у ВНЗ Чехії і допоможемо Вам пройти ввесь цей тернистий шлях, від подачі заявки на вступ до вашої першої лекції в якості студента. ” , - зазначають організатори семінару.
Вхід вільний

 


2019-03-06  

Шановні користувачі! Для вас "Хроніка культурного життя Закарпатської області за лютий 2019 р".


2019-03-06  

Шановні користувачі! 14 березня в читальній залі нашої бібліотеки відбудеться історико-літературна година "Подвиг, ціною в життя", присвячена 80-річчю від дня проголошення Карпатської України.
Початок о 17 год.

 


2019-02-27  

„Проводимо зустріч у трохи незвичному форматі. Це Флешбук. Завдання флешбука - стати мотиватором і надихнути учасників, зробити читання цікавим, різноманітним, корисним і найголовніше, регулярним. Для цього ми вибрали не художню книгу, а історико-краєзнавчі нариси Тетяни Літераті про Ужгород, його вулиці, будови. Про їх мешканців з конкретними іменами і конкретними долями. Легка і невимушена подача, неординарні факти, увага до деталей зробили проект "Втрачений Ужгород" популярним. Публікації Тетяни дивовижним чином змушують людей епохи Інтернету зі стрімким ритмом життя і поверхневим сприйняттям інформації читати нетипові лонгріди та з нетерпінням очікувати на нову розповідь. Цікаві, без академічного пафосу, дослідження виконують, втім, велику місію – виховують справжній патріотизм, закликають сучасників до збереження історичних пам’яток і традицій, спонукають зупинитися й замислитися над важливими речами у житті”- пишуть організатори. Вхід вільний.

 


2019-02-27  

6 березня в читальній залі нашої бібліотеки Олександр Гаврош представить в Ужгороді новий роман "Донос".
На думку доктора історичних наук Сергія Федаки: "Це один з  небагатьох в нашій літературі творів про Кирило-Мефодіївське товариство (1846-1847), про дюжину його учасників, що постають з його сторінок як живі: М. Гулак, М. Костомаров, П. Куліш, В. Білозерський... І особливо тринадцятий – хай не учасник, а донощик – Олексій Петров. Фактично це твір-версія, результат журналістського розслідування, викладений у жвавій белетристичній формі".
Жанр книжки можна визначити як історичний детектив.  На думку професора Ужгородського національного університету, книжка про психологію зради надається до кількаразового прочитання, бо має ряд підтекстів. Окремо Сергій Федака відзначає мову твору, яка "зачаровує – багата, соковита, ледь архаїзована під реалії півторавікової давнини, пересипана приказками й афоризмами".
Початок о 17 год.

 

 

 


2019-02-25  

10 березня о 15:00 в читальній залі нашої бібліотеки запрошуємо вас на презентацією нової книги українського прозаїка Івана Байдака "Чоловік з моїм іменем".
Серед найвідоміших творів автора – "Особисто Я особисто Тобі" (2013), "Рольові ігри" (2014), "Тіні наших побачень" (2017), "Назва тут не потрібна" (2018).
Нова повість Івана Байдака "Чоловік з моїм іменем" розповідає про чоловіка на ім’я Родвелл Вільямс – замкнутого інтроверта та книголюба. Поховавши своїх батьків та переживши розлучення, він частіше пригадує події минулого: студентські роки, роботу в букіністичній крамниці та випадкову знахідку – біографічні рукописи невідомого автора. Таємничі рукописи не мають чіткого фіналу, доля автора невідома, а ще вони потрапляють до Родвелла в найважливіші моменти життя.
Він ітиме шляхами таємничого автора й водночас розплутуватиме плетиво свого минулого. Певно він знає одне: ми всі змінюємося та стаємо з часом настільки іншими, що, якби зустрілися з нами колишніми, то навряд порозумілися б чи заговорили…
Вхід вільний.

 


2019-02-18  
У четвер, 21 лютого о 17:00 у читальній залі нашої бібліотеки відбудеться презентація книги заслуженого журналіста України Сергія Тихого „Перемагають лише переможці”

Сергій Тихий – заслужений журналіст України, учасник розробки та керівник кількох помітних проектів на медіа-ринку України, серед яких газети «Республіка», «День», «ВВ», «Газета по-киевски». Нині - головний редактор оперативної аналітики ІА «Укрінформ».
У своїй книзі Сергій Тихий звертається до співвітчизників, до людей, котрі вболівають за майбутнє України. Автор зауважує, що перемога дається лише тим, хто її достойний і вірить в неї. Сергій Тихий акцентує на тому, що українцям час змінюватись, необхідно позбавлятися заниженої самооцінки, треба переставати бути вічно ображеними та упослідженими, не можна вічно скаржитися на обставини і чиюсь злу волю. Звідси й назва книжки - «Перемагають лише переможці». 

Вхід вільний!

 


2019-02-04  

Шановні користувачі! До вашої уваги нові надходження літератури до Відділу художньої літератури та Відділу обслуговування.


2019-02-04  

Шановні користувачі! 8 лютого запрошуємо вас на літературно-музичний вечір "У слові - його стан душі і долі", присвячений 75-річчю від дня народження заслуженого лікаря України, письменника Степана Біляка. Початок о 17 год.


2019-02-01  

Шановні користувачі! До вашої уваги "Хроніка культурного життя Закарпатської області за січень 2019 р."


2019-01-30  

Шановні користувачі! До вашої уваги нова віртуальна виставка "Санаторії Закарпаття".


2019-01-10  

Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2018 р."

Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2018 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями.
Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2018 році громадськість світу та України.

 


2019-01-08  

10 січня, о 17:00, в читальній залі нашої бібліотеки відбудеться презентація збірника матеріалів "Олекса Мишанич у колі сучасників". Видання підготоване бібліотекою до 85-річчя від дня народження доктора філологічних наук, члена-кореспондента НАН України, фундатора української школи медієвістики, громадського діяча, лауреата Національної премії імені Т. Шевченка Олекси Васильовича Мишанича (1933-2004).
Майже чотирьохсот сторінкова  книжка вміщує спогади, статті, есе, які відображають не тільки багатогранну постать краянина, але й час, в якому він жив і творив.

 
<<<<     <<        1   2 || 3 || 4 || 5 ||     >>     >>>>