Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Новини за 2005 рік | Новини за 2006 рік | Новини за 2007 рік |
Новини за 2008 рік | Новини за 2009 рік | Новини за 2010 рік |
Новини за 2011 рік | Новини за 2012 рік | |
Останні новини |
Грудень (2005):
Вчетверте відбувся “Книжковий Миколай” в Ужгороді 16-17 грудняНа книжковий ярмарок в Ужгород приїхали понад 20 видавництв. Серед них: “Кашалот” (Івано-Франківськ), “Піраміда”, “Аверс”, “Свічадо”, “Старий лев”(всі зі Львову), “Критика”, “Зелений пес”, “Кондор” (всі з Києва), “Теза” (Вінниця), “Карпати”, “Закарпаття”, “Ліра”, “Гражда”, Ужгородська міська друкарня(всі закарпатські). Мистецькі видання презентував Ужгородський коледж мистецтв. Свої власні книги презентували Петро Ходанич, Лідія Повх, Галина Малик, Павло Чучка та ін.
Гостями ярмарку були Марія Матіос, лауреат премії ім. Шевченка та Юрій Винничук Номінанти:
- Номінація “Літературно-художнє видання” Ю. Боршош-Кум’ятський “З наказу роду” В-во “Закарпаття”, 2005.
- Номінація “Повернута спадщина” М. Тиводар “Життя і наукові пошуки Федора Потушняка”, В-во “Ґражда”, 2005; та О. Павлович “Гучать гори і долини” В-во “Закарпаття”, 2004
- Номінація “Нотне видання” В. Попович “Родинні джерела” В-во “Карпати”, 2004
- Номінація “Видання для дітей” Підручник для 5 класу “Мій Ужгород” Госпрозрахунковий редакційно-видавничий відділ у справах преси та інформації, 2004
- Номінація “Наукове видання” Словник П. Чучки “Прізвища закарпатських українців” В-во “Світ”, 2005
- Номінація “Навчальне видання” О. Гвоздик “Граматика німецької мови” В-во “Ліра”, 2004 та Ф. Брецко “Основи держави і права у схемах і таблицях” В-во “Закарпаття”, 2005
- Номінація “Велика премія” Серія антологій “Красне письменство”: “Закарпатське оповідання ХХ ст.” (2002), “Закарпатська поезія ХХ ст.” (2003), “Закарпатська література для дітей ХХ ст.” (2004) В-во “Закарпаття”
15 грудня 2005 року в читальній залі ЗОУНБ відбудеться літературно-музичний вечір “Я лучший дали не искал” (до 125-річчя з дня народження Олександра Блока).
15 грудня 2005 року на базі Мукачівської районної бібліотеки відбудеться семінар-тренінг для директорів міських та районних ЦБС на тему “Бібліотека як складова інформаційної інфраструктури району”.
АНОНС!
Громадська організація “Нова форма” спільно з Закарпатською обласною універсальною науковою бібліотекою за підтримки управління культури ОДА та мерії м. Ужгорода 16-17 грудня 2005 року проводять IV традиційний “Ужгородський книжковий Миколай”.
Головне місце проведення – облмуздрамтеатр.
У програмі виставки-ярмарку: презентації нових книг видавництв краю, а також Києва, Львова, Черкас, Вінниці, Тернополя, Івано-Франківська, конкурс “Мистецтво книги”, свято журналу “Барвінок” та конкурс дитячого читання, зустрічі з відомими письменниками, автограф-сесії, художні виставки, а головне – можливість придбати найновіші книги за цінами виробника для всіх – від малят до поважних науковців.
Гості “Миколая” – лауреати Національної премії ім. Т. Шевченка Марія Матіос та Ігор Римарук, фундатори журналу “Книжник-рев’ю” та Всеукраїнського конкурсу “Книга року” Костянтин Родик та Ірина Родіна, відомий прозаїк Ірен Роздобудько, письменники і видавці Василь Габор, Віталій і Дмитро Капранови та інші.
Початок роботи виставки-ярмарку щодня о 10-00 год.
Оргкомітет
7 грудня 2005 Оновлено розділ "Хроніка культурного життя Закарпаття". Ознайомтесь з хронікою за листопад
1 грудня 2005 Ознайомтесь з новими надходженнями до відділу "Інформаційно - бібліографічної роботи" за жовтень та листопад
2 грудня 2005 Ознайомтесь з прес-дайджестами підготовленими відділом "Інформаційно - бібліографічної роботи"
- 2005 “Пенсійне забезпечення.”
- 2005 “Незалежність України крізь призму часу.”
- 2005 “Соціальний захист населення.”
- 2004 “Державне управління й місцеве самоврядування.”
Жовтень (2005):
20.10.2005 О 17-00 в читальній залі відбудеться літературний вечір “Всю душу выплещу в слова…”, присвячений 110-річчю з дня народження С.Єсеніна
Запрошуємо всіх бажаючих.
13 жовтня о 17-00 у читальній залі ЗОУНБ засідання етнологічного клубу “Літописи бабусиної скрині”.
- знайомство з колекцією “Осінь – зима 2006” головного стиліста “Ужгородської швейної фабрики” Ольги Куц (АТ “Ужгородська швейна фабрика” Торгова марка “Парада”);
- постійна рубрика “Вишиття та речі “з історією”;
- бібліографічний огляд “Мудрість народного орнаменту”.
Вересень (2005):
Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці – 60!Нас час ліпив, як глей –
були і злети, й драми.
А нині – ювілей.
Святкуйте разом з нами!
30 вересня бібліотекарі і користувачі книгозбірень України увосьме святкують День бібліотек.
Щиро вітаємо з святом усіх, хто не уявляє свого життя поза бібліотекою, її скарбами, що гріють душу і гартують розум.
Колектив ЗОУНБ
У ресурсно-інформаційному центрі „Вікно в Америку” за сприяння волонтерів Корпусу Миру відкрито новинку - поличку книжкового обміну „Paperback Exchange”. Поличку складають найпопулярніші бестселери та класика. Для того щоб користуватися книгами потрібно принести якусь іншу англомовну книгу натомість, за правилом: „Bring one and take one!”.
Серпень (2005):
На сайті розміщено хроніку культурного життя Закарпаття (за серпень 2005 року)
Детально
18 серпня о 17:20 у читальній залі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки, в рамках проекту „Вікно в Америку”, відбулася неординарна подія - музичний вечір “Musix-Mix Night”. Цей захід включав різні стилі музики: джаз, блюз, рок і соул. Неординарним цей вечір був тому, що, хоча у бібліотеці уже відбувалися різні презентації, концерту ще не було. Тим паче, що виступали іноземні гості. Це повністю відповідало меті роботи центру, взаєморозумінню між США та Україною, адже музика – як і будь-який інший вид мистецтва – не знає кордонів. Отож, учасники на один вечір зібралися разом і дали можливість ужгородцям безкоштовно насолодитися різностильовою музикою. Детально
Липень (2005):
На сайті розміщено хроніку культурного життя Закарпаття (за липень 2005 року) Детально
Червень (2005):
2 червня в читальній залі відбудеться зустріч читачів з відомими українськими письменниками: Андрієм Курковим, Марією Матіос, Андрієм Кокотюхою, Сергієм Пантюк та Василем Кузаном. Початок о 15-00 год.
2 червня в Закарпатському обласному театрі ляльок відбудеться виставка театрального художника Емми Зайцевої “Від ескізу до виставки”. Початок о 17-00 год.
Травень (2005):
В читальній залі ви можете ознайомитись з книжковою виставкою “Об’єднана Європа: проблеми і перспективи”, яка висвітлює проблематику входження України в європейську спільноту. До уваги читачів добірка документів, що стосуються даної теми, використані найновіші видання та публікації. Виставлені матеріали спонукають до роздумів: бути нашій країні європейською демократичною державою,чи ні ? Фотографія
З 7 по 26 травня в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая експонується виставка творів живопису, графіки, скульптури “Літопис героїчних днів” (тема Великої Вітчизняної війни у творах образотворчого мистецтва).
В Ужгородській центральній міській дитячій бібліотеці 13 травня відбудеться засідання новоствореного культурологічного-етнологічного клубу “Літописи бабусиної скриньки”. У програмі – презентація книги Наталії Герцег “Оксамитовий світ вишивки”.
Квітень (2005):
“Без права на забуття” – така назва великої книжково-ілюстративної виставки до 60-річчя Перемоги, що експонується у вестибулі нашої бібліотеки.
15 квітня у залах обласного художнього музею ім. Й. Бокшая відкрилась ретроспективна персональна виставка творів живопису і графіки відомого закарпатського художника Павла Балли з нагоди 75-річчя з дня народження митця. Це одна з найбільш масштабних персональних виставок на творчому шляху цього художника.
2-3 квітня в Ужгороді відбудеться традиційний 4-й обласний фестиваль ігрових програм “Грайлик – 2005”. Його незмінно організовує Ужгородське училище культури. Як і в попередні роки, у фестивалі візьмуть участь творчі колективи, що займаються культурно-дозвілєвою діяльністю. Головна мета фестивалю – виявлення талановитих сценаристів, режисерів та ведучих ігрових програм.
Обласний ляльковий театр та обласний російський драматичний театр (м. Мукачево) уклали угоду про обмін спектаклями. Останні 2 дні кожного місяця мукачівці виступатимуть в Ужгороді, а ужгородці даватимуть вистави в Мукачеві 2 пятниці і 2 неділі кожного місяця.
Березень (2005):
23 березня - уп'яте відзначається Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Щиро вітаємо з цієї нагоди усіх працівників культури та аматорів - митців нашого багатого на невичерпні фольклорні скарби краю.
17 березня у читальній залі нашої бібліотеки відбудеться літературно-музичний вечір до 110-річчя Максима Рильського “Володар слів ясних і мудрих”.
10 березня у великому залі музучилища камерний хор “Кантус” представляє концертну програму “Тарас”, присвячену 191-й річниці з дня народження Т. Шевченка.
У галереї “Ужгород” відкрилась виставка трьох художників, викладачів Ужгородського коледжу мистецтв Беати Корн, Нати Попової та Михайла Ходанича – “Скляний звіринець”. На виставці представлені графіка, кераміка та скульптура.
Лютий (2005):
10 лютого 2005 року у читальній залі відбудеться літературний вечір “Я не богиня, я звичайна жінка, що вічна у любові – не в житті” (до ювілею закарпатської поетеси, лауреата обласної літературної премії ім. Ф. Потушняка Христини Керити).
23 лютого в обласному художньому музеї ім. Бокшая відкриється нова експозиція за назвою “Корифеї закарпатського живопису”. На ній представлено 50 робіт із фондів музею знаних майстрів закарпатського живопису А. Ерделі, Й. Бокшая, А. Кашшая, Ф. Манайла, А. Коцки та інших, серед яких полотна, які раніше глядачі не бачили.
24 лютого в читальній залі бібліотеки відбудеться літературний вечір “Він знав і любив людину” (до 95-річчя від дня народження видатного прозаїка, поета і вченого Федора Потушняка).
Січень(2005):
Названо імена лауреатів обласних премій у галузі літератури і мистецтва. У галузі літератури премію ім. Федора Потушняка присуджено письменнику Василю Кузану за збірку поезій “Золото Карпат”. У галузі музичного і виконавського мистецтва премією ім. Дезидерія Задора нагороджено музикознавця Віру Мадяр-Новак за наукові статті 2002 – 2004 років, а також композитора Йосипа Базела за твір для симфонічного оркестру “Імпровізація”. У галузі театрального мистецтва премію ім. братів Шерегіїв присуджено режисерсько-постановчій групі обласного театру ляльок у складі режисера-постановника Олександра Куцика, художника-постановника Ярослава Данильєва за створення вистави для дітей “Недотепа із Вертепа” Дмитра Кешелі; акторам Людмилі Лайковій, Ярославу Мелецу, Наталії Орєшніковій, Миколі Карпенку та журналісту Людмилі Поповій. У галузі образотворчого мистецтва премію ім. Й. Бокшая та А. Ерделі присуджено Михайлу Пийтеру, Василю Олашину, Йожефу Рущаку та Марії Матінко; колективу обласного художнього музею ім.. Й. Бокшая – за фотоальбом “Закарпатський обласний художній музей”.
Вже в 15-те на Закарпатті проходив обласний фестиваль вертепів. Цього разу він проходив у Хусті та Ужгороді. Всього у фестивалі взяли участь 26 колективів.
Новини
20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.