Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Краєзнавча література >

Електронна бібліотека

Белей Л. Не минаючи ані титли.
Пропоноване дослідження – це лінгвобіографія, або історико-культурологічній нарис розвитку старослов’янської мови, покликаний з’ясувати місце та роль старослов’янської писемності в культурі українського народу. Ця проблематика тривалий час перебувала під сильним ідеологічним пресом, в результаті чого нерідко піддавалася хибним, заідеологізованим інтерпретаціям. Автор виважено висвітлює темні сторінки лінгвобіографії старослов’янської мови та з’ясовує специфіку впливу найдавнішої літературної мови слов’ян на процес становлення української літературної мови.


Юрій Фатула
Полеглих ми так і не поховали


Юрій Фатула
Неси мамці жалість мою


    Монографія являє собою комплексне дослідження народної вишивки українців Закарпаття у хронологічних рамках ХІХ – першої половини ХХ століття з поєднанням інструментарію мистецтвознавства, етнології та історії, окреслює її зв’язок з соціальним становищем, побутом, звичаєвістю, світоглядом та естетикою народу, типологією закарпатської української вишивки та її особливості у кожній етнографічній групі.
    Дослідження вводить у науковий обіг важливий фактографічний матеріал, подає докладну історіографію піднятої теми.
 

Детально

“Народна культура й культура особистості” – таку назву має збірник із шести лекцій професора Марбурзького університету, відомого німецького філософа і педагога Пауля Наторпа, що вийшли 1921 р. у Львові в серії “Бібліотека педагогічних творів” у перекладі на українську М. Галущинського. Наскрізна ідея лекцій – домагатися безперервності, єдності і цілісності народної освіти, тобто поєднання виховання в сім’ї, школі, різних просвітньо-культурних товариствах з тим, щоб кожна людська особистість відчувала себе вільною, була здатною діяти у спільноті, а цій спільноті прищеплювати риси, які характеризують націю – і тільки тоді держава матиме сильну, тривку основу.

Детально

У книзі на основі історико-архівних джерел та періодичних матеріалів розглядаються творчі портрети   театральних режисерів Закарпаття.
Книга призначена для фахівців театрального мистецтва, культурологів, студентів та викладачів театральних навчальних закладів, а також усім, хто цікавиться театральним мистецтвом Срібної землі.
 


Книжка "Батя " (автор Василь Кобаль, заслужений працівник культури України, лауреат обласної премії імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв) написана і видана з нагоди 90-річчя від дня народження ветерана культури краю, нинішнього старшого викладача Ужгородського коледжу культури і мистецтв - Михайла Львовича Суслікова. Тут йдеться про життєвий і творчий шлях майстра. Книжку доповнюють фотографії із життя видатного хореографа та описом найбільш відомих закарпатських танців, таких як, “Легенда Карпат”, “Карічка”, “Вітальна гуцулочка”, “Плав’янський вертунець”.


К 82.3-44
К 14
Казки зелених гір / запис, упорядкув. та ред. П. В. Лінтура, І. М. Чендея. – Ужгород : Карпати, 1965. – 232 с.

 

(формат PDF 22 Mб.)

Детально

К 85.14
З-17
Зайцева, Емма Іванівна.
"Від ескізу до вистави" [Текст] : каталог виставки / Е. І. Зайцева ; упоряд. О. Д. Зайцев ; Закарпат. обл. укр. муз.-драм. театр. - Ужгород : [б. и.], 2005. - 32 с. - Текст укр., англ. мовами. - 10 грн
ББК
К 85.14
К 85.146
Рубрики: Театрально-декораційний живопис – Ужгород, місто (Зк)

Детально

Новини

2023-11-28
30 листопада запрошуємо всіх охочих на майстер-клас з гачкування сніжинок. Вхід вільний, інструменти та матеріали надаємо. Захід відбудеться за сприяння Карпатський Фонд / Carpathian Foundation за  підтримки CORFA в межах проєкту «Підтримка надання сталих послуг неурядовим організаціям у військовий час».
2023-11-27

Шановні користувачі! Ювілейний рік Дмитра Кременя триває і ми пропонуємо вам нові надходження літератури до Відділу краєзнавства, які присвячені життю і творчості видатного земляка.

2023-11-27
Шановні користувачі! 29 листопада о 16:00 запрошуємо на презентацію книги «Золота гора Івана Хланти". У книзі вміщено статті, розвідки, інтерв’ю, рецензії, відгуки, ілюстративний матеріал про наукову, педагогічну і громадську діяльність видатного фольклориста, літературознавця, бібліографа, мистецтвознавця Івана Хланти, які майже всі були опубліковані у періодичних виданнях.
2023-11-24

Шановні користувачі, 1 грудня запрошуємо вас на презентацію бібліографічного посібника "Петро Скунць у колі сучасників". Початок о 16.00.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день