Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Кремінь Дмитро Дмитрович

Письменники Закарпаття – лауреати літературних премій

Всі письменики Алфавітний покажчик Перелік премій

Кремінь Дмитро Дмитрович

( 1953-08-21 - 2019-05-25 )
Нагороди:
1999 Національна премія України ім. Тараса Шевченка
2011 Літературна премія ім. Володимира Свідзінського
2013 Всеукраїнська літературна премія ім. Зореслава
2014 Літературна премія ім. Леоніда Вишеславського
2014 Літературна премія ім. Володимира Сосюри
2020 Міжнародна літературна премія ім. Миколи Гоголя „Тріумф”

 

 

1994 р. – премія ім. М. Аракаса за збірку поезій.

1999 р. – премія ім. Т. Шевченка за книгу поезій „Пектораль”.

2011 р. – премія ім. В. Свідзинського за збірку поезій.

2013 р. – премія ім. Зореслава за книгу „Замурована музика. Поезії і симфонії”.

2014 р. – премія ім. Л. Вишеславськрго за збірку поезій.

2014 р. – премія ім. В. Сосюри за збірку поезій.

2020 р. – премія ім. М. Гоголя „Триумф” (посмертно).

 


Примітки:

Випускник філологічного факультету Ужгородського держуніверситету (1975). По закінченню навчання потрапив на роботу за направленням учителем української мови і літератури (смт. Казанка Миколаївської області), пізніше перейшов до районної газети. Після переїзду до Миколаєва, який став для поета другою Батьківщиною, обіймав посаду викладача кафедри української літератури в Миколаївському педінституті ім. В.Бєлінського (1979—1981), фактично одночасно керував обласною літстудією "Джерела", заввідділом молодіжної газети «Ленінське плем''''я» (1981—1990). З 1991 року працював заввідділом культури і духовності, а з недавнього часу - заступник головного редактора газети обласної ради «Рідне Прибужжя». Поетичний дебют Д. Д. Кременя відбувся на сторінках альманаху «Вітрила» (1970—1971). Згодом були публікації у журналі „Ранок”, місцевій комсомольській пресі, активна участь у роботі обласного літоб’єднання при Закарпатській організації СПУ, членство в художній раді цього літоб’єднання на посаді завсекцією поезії, а також знайомство і приятелювання, зокрема, із класиками закарпатської літератури Петром Cкунцем, Іваном Чендеєм і Феліксом Кривіним, на яких, фактично, трималося усе мистецьке життя краю. Тоді ж він познайомився з В.Густі, який, по суті, увів його до кола університетських поетів, а також М.Матолою, І.Петровцієм, Д.Кешелею, Й.Клейманом, В.Демидовим, А.Степанян, Й.Желіцкі, Г.Фодором.Дмитро Kpeмiнь – пpeкpacний пepeклaдaч. Biдoмi йoгo пoeтичнi пepeклaди з гpyзинcькoї: T. Taбiдзe; Ш. Hiшнiaнiдзe, Г. Дaвтянa, H. Бoгдacapянa; з pociйcькoї мoви: A. Boзнeceнcькoгo, Б. Пacтepнaкa, Л. Гpигop’євoї, зі словацької   тa з іншиx мов.

Кремінь Д

Постать Д. Креміня 

Про письменника 

Новини

2023-05-27

До вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2023-05-24

Релігії існують кілька тисячоліть і виконують важливі функції. Релігія допомагає людині знайти однодумців, заспокоює в горі, встановлює моральні і соціальні норми. Кількість вірувань в сучасному світі порахувати неможливо, але можна виділити п'ять головних релігій, які мають найбільшу кількість віруючих: християнство, іудаїзм, іслам, буддизм, індуїзм. Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Різні релігії на одній полиці", знайомтесь  і приходьте за книгами, що припали вам до смаку.

2023-05-18

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2023-05-18
Військовий роман Володимира Кодацького «Афганський злом: шураві на україно-російській війні». Головний герой твору, воїн-інтернаціоналіст (афганець) йде добровольцем на україно-російську війну. Але війна в Афганістані постійно нагадує про себе. Головний герой опиняється в різноманітних ситуаціях, що пов’язані з війною в Афганістані. Щиро дякуємо автору за подарований нашій бібліотеці примірник! З листа автора: «Це – подяка дорогим закарпатцям за те, що в скрутні часи вони прихистили тисячі харків’ян».
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день