Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА БІБЛІОГРАФІЇ

2015-04-21
91.9: 76.17(4УКР) 
Ч-49
Наталія Черниш : бібліогр. покажч. : монографії, навч. посіб., наук. публ., навч.-метод. вид. / М-во освіти і науки України, Укр. акад. друкарства, Клуб львів. поліграфістів ; уклад. Л. Дячишин ; вступ. ст. М. Тимошик.  Львів : Укр. акад. друкарства, 2014.  108 c. : кольор. іл.  (Серія бібліографічних покажчиків).  Імен. покажч.: с. 92-93.  Абет. покажч.: с. 94-105.
 
Однією з провідних тем наукового доробку Наталії Черниш стала редакторська і видавнича праця Івана Франка, Михайла Грушевського, Івана Огієнка, Іларіона Свєнціцького, Володимира Кубійовича, Миколи Скрипника та ін. Більшість наукових публікацій, зафіксованих у покажчику, є зразком щодо структури, новизни, добору фактів, повноти висновків для кожного дослідника-початківця.
Наталія Черниш автор навчальних посібників: «Українська енциклопедична справа: історія розвитку, теоретичні засади підготовки видань» (1998), «Бібліографічна комісія НТШ як центр дослідження української книги» (2006), «Нариси з історії енциклопедичної справи» (2009) та ін.
Науковий доробок систематизовано за характером досліджень, а в межах розділів – за хронологією та абеткою. Допоміжний апарат включає: покажчик імен; алфавітний покажчик публікацій дослідниці; покажчик назв періодичних і продовжуваних видань, у яких публікувались її праці.
78.5(4УКР) 
М 54
Метабібліографія України (2013) : покажч. бібліогр. посіб. / М-во культури України, Нац. парлам. б-ка України ; упоряд. О. М. Кордюкова. – К. : Нац. парлам. б-ка України, 2014.  272 c. – Імен. покажч.: с. 211-246. – Абет. покажч.: с. 247-263.
 
У покажчику подано інформацію про бібліографічні посібники, що вийшли друком в Україні протягом 2013 року, а також видання 2012 р., що надійшли до фондів Національної парламентської бібліотеки України із запізненням, підготовлені бібліотеками різних типів і форм власності, науковими установами, вищими навчальними закладами, окремими громадянами.
Видання адресоване праціникам бібліотек та інформаційних установ, спеціалістам різних галузей науки.
К 78.5 
З-20
Олена Закривидорога  книгознавець, бібліограф, педагог : зб. матеріалів / М-во освіти і науки України, ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т", Наук. б-ка Ужгород. нац. ун-ту ; уклад. : Воробець В. В., Л. О. Мельник, С. П. Слєпньова ; відп. за вип. М. М. Медведь ; передм. М. В. Олашин.  Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші, 2014.  180 c. : фот.  Імен. покажч.: с. 61-72. – Покажч.: с. 73-74.
 
Збірник присвячений 90-річчю з дня народження самовідданої бібліотекарки. На ста вісімдесяти сторінках розміщені статті, інтерв’ю, спогади вчених і колег про Олену Закривидорогу, а також бібліографічний покажчик її доробку. А його утворюють понад п’ятдесят упорядкованих довідників щодо літератури з різних галузей знань.
78.34(4УКР) 
Б 59
Бібліотекознавство і бібліографія України : бібліогр. покажч. за 1 півріччя 2013 р. Вип. 86 / М-во культури України, Нац. парлам. б-ка України ; упоряд. О. М. Піхур ; відп. за вип. Т. І. Вилегжаніна.  К. : Нац. парлам. б-ка України, 2013.  104 c. – Імен. покажч.: с. 82-92.  Абет. покажч.: с. 93-96.
 
Вісімдесят шостий випуск бібліографічного покажчика містить інформацію про літературу з питань бібліотекознавства, бібіліографії і книгознавства.
Покажчик розрахований на працівників бібліотек різних типів і форм власності, наукових працівників у галузі бібліотекознавства і бібліографії, викладачів, студентів вищих та середніх навчальних закладів.
91.9 
З-11
З історії бібліотекознавства і бібліографії "Бібліотечний збірник" (1926-1927), "Журнал бібліотекознавства та бібліографії" (1927-1930) : системат. анот. покажч. змісту / М-во культури України, Нац. парлам. б-ка України ; авт.-упоряд. Т. М. Заморіна ; наук. ред. В. О. Кононенко.  К. : Нац. парлам. б-ка України, 2014.  112 c.  Імен. покажч.: с. 94-105.  Бібліогр.: с. 109-111.
 
Покажчик розкриває зміст усіх номерів «Бібліотечного збірника» і «Журналу бібліотекознавства та бібліографії», які виходили у 1926–1930 рр. Видання адресовано науковцям у галузі бібліотекознавства та бібліографознавс- тва, культурологам, працівникам бібліотек, аспірантам та студентам вищих навчальних закладів. Воно стане у пригоді всім, кого цікавить історія українського бібліотекознавс- тва і бібліографії в цілому, зокрема особливості становлення та розвитку фахової бібліотечної періодики як історичного джерела, її місце у джерельній базі української історії.
К 91.9: 5 
Г 61
Головацький Андрій Степанович : біобібліогр. покажч. / Закарпат. обл. адмін., Упр. охорони здоров’я, Обл. мед. інфор.-аналіт. центр, Мед. б-ка ; авт.-уклад. Н. С. Вакула ; передм., відп. за вип. Л. С. Дума.  Ужгород, 2014. – 114 c. : портр. – (Визначні постаті медицини Закарпаття).
 
Висвітлено науковий доробок доктора медичних наук, професора, заслуженого працівника України, завідувача кафедри анатомії людини та гістології медичного факультету Ужгородського національного університету, академіка Української академії наук А. С. Головацького. Викладено бібліографічні описи друкованих праць А. С. Головацького періоду 1964 - 2014 рр. та літератури про нього.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".