Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА БІБЛІОГРАФІЇ

2015-06-25
К 91.9: 83.3
З-86
Зореслав (о. Севастіян Сабол) : до 105-річчя від дня народж. : бібліогр. покажч. / Упр. культури Закарпат. облдержадмін., Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка ; уклад.: М. Б. Бадида, Н. Й. Ребрик ; відп. за вип. О. А. Канюка. - Ужгород : Видавництво В. Падяка, 2014. - 100 с. - (Корифеї Закарпаття: бібліографія). - Імен. покажч.: с. 93-95.

Бібліографічний покажчик “Зореслав (о. Севастіян Сабол)” – дев'яте видання із серії “Корифеї Закарпаття: бібліографія”, пропонує найповніший натепер об’єм джерельних матеріалів, які стосуються життєпису і творчості видатного українського поета, публіциста, вченого-теолога, культурно-освітнього і релігійного діяча, капелана Карпатської Січі, отця Севастіяна ЧСВВ, в миру – Степана Михайловича Сабола (1909–2003).

Покажчик адресований літературознавцям, історикам, викладачам та студентам гуманітарних вишів, бібліотечним працівникам, журналістам, усім, хто прагне повніше ознайомитись із творчим спадком та біографією цієї непересічної особистості, її місцем в історії культури нашого краю ХХ століття.

91.9: 67.9(4УКР)
Т 65
Трачук, Петро Антонович. Анотований бібліографічний покажчик / П. А. Трачук ; уклад. П. А. Трачук ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Закарпат. держ. ун-т, Юрид. ф-т. - Ужгород, 2012. - 24 с. : кольор. іл
 
У виданні зафіксовано наукові видання та публікації наукового та навчального характеру станом на 2012 р.
91.9: 83.3(4УКР)
Р 98
Василь Рябий: грані літературної діяльності : рек. бібліогр. покажч. / Коломий. міськрайонне Т-во "Просвіта" ім. Т. Шевченка ; упоряд. В. С. Тороватова. - Коломия : Вік, 2012. - 80 с. - Бібліогр.: с. 23-78.
 
Бібліографічний покажчик присвячений 40-річчю літературної діяльності відомого на Прикарпатті і в цілому на Україні поета, пись­менника і журналіста Василя Рябого.
До покажчика увійшли збірки поезій, в тому числі для дітей, по­етичні та прозові твори, які вийшли у світ на сторінках газет, жур­налів, альманахів, антологій та інших збірників. Також доповнюють багатогранну і оригінальну творчість В. Рябого публікації циклів ху­дожніх мініатюр «Круговерть зустрічей», «Мініатюри з натури», «Со­бача карма». Завершують бібліографічний покажчик розділи літера­турознавчої діяльності відомого майстра слова, присвячені дослід­женню творчості колег - літераторів і, насамкінець, матеріали про життя і творчість самого автора.
Друковані матеріали у розділах розташовані в алфавітному по­рядку.
Видання розраховане на викладачів, краєзнавців, літературо­знавців, студентів, бібліотечних працівників та всіх, хто цікавиться неординарною творчістю відомого поета і журналіста, лауреата бага­тьох літературних та журналістських премій.
 
67.301
П 88
Публічне урядування, права людини і демократія: регіональний зріз євроінтеграціїї : монографія / Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т", Держ. навч. закл. Закарпат. обл. центр. перепідгот. та підвищ. кваліфікації працівників органів держ. влади, органів місц. самоврядування, держ. підприємств, установ і орг. ; авт. кол. : С. О. Болдіжар, В. С. Гербут [та ін.] ; за заг. ред. М. В. Савчин. - Ужгород : Говерла, 2015. - 320 с. - Бібліогр.: с. 297-318 та у підрядк. прим.
 
Праця є колективним дослідженням європейських рамок демократичного функціонування публічної адміністрації у контексті забезпечення прав людини. У монографії визначено конституційні засади публічного урядування, досліджено поняття, сутність та елементи адміністративно-правового механізму забезпечення прав громадян у публічному управлінні, проаналізовано основні принципи та стадії правотворчості у публічному урядуванні, а також проблеми реалізації місцевої публічної влади у контексті основних положень конституційної та адміністративної реформ.
Колективна праця видана спільно із Закарпатським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та призначена для науковців, викладачів і студентів юридичних факультетів, а також для юристів-практиків, працівників органів публічного управління.
 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".